Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forumu biraz canlandıralim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar işlerimizden çıkıp evimizde kimimiz kahve, kimimiz biramizi kimimiz ise çay püskevitimizi yudumlar ve yerken, biraz sohbet üzerine konu açmak istedim. Konu şu ki; hepimiz belli yaşın üzerinde tecrübeli ve forumun üyelerine bakışım ile birlikte genel olarak profesyoneliz kendimizce (apaçi değiliz).

Fakat her insanın olur ya, ulan şu konuda şeytana uymaktan alıkoyamıyorum kendimi diye. Var mı motosiklet sürerken arada şeytana uyup, belli aralıklarla ya da sürekli yaptığınız bir aksiyon? Benim söylemem gerekirse bazen hafif yağmurlu havalar da yaşım kaç olursa olsun, gaz koluna şöyle ufak bir dokunup bir sağ bir sol yapma alışkanlığımı bırakamıyorum ki bence motosiklet'e her binenin içinde biraz da olsa delilik vardır. Bu tadı kaçan apaçi hareketleri değil, hani bir kız seversiniz hekresten gizli gizli, öyle bir şey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Çok çok nadir arada yanlamak güzel oluyor ama çokta tercih edilesi mantıklı bir davranış değil bunun yerine ayılar gibi viraj yapmak çok daha güzel .

Virajın olumsuz senaryosu ile yanlamanın olumsuz senaryosu arasında çok ciddi fark var ama maalesef Özellikle katil bariyerler düşünülünce

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı ILGAZS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virajın olumsuz senaryosu ile yanlamanın olumsuz senaryosu arasında çok ciddi fark var ama maalesef Özellikle katil bariyerler düşünülünce
    Yani bunun için kullanılan motosikleti iyi tanımak gerekli ama viraj olayı otobanda değilde daha çok ormanlık alanda zevki çıkıyor, virajlarla alakasız bir motosiklet olacak ama açık egzozlu bir Road Glide ile tatlı tatlı V-Twin homurtusu dinleye dinleye seyahat etmek benim için en zevklisi olacaktır. Her apaçiliğin sonunda içimde bir burukluk olmuyor değil.
    espresso bunu beğendi.

O bende de oluyor fakat bazen engel olamadığımı farkettikce aştım bu durumu. Gerçekten trafikte rahat ilerlemek için motosiklet kullanan insanlarla, bizim gibi o ruhu seven insanlar arasında çok fark var. Ve bu ruhun içerisinde dediğim gibi hep bir irili ufaklı yaramazlık yatıyor gibi Ama bu öyle bir şey ki aklı başında ve olumsuz senaryosunda bile ciddi bir sonuç ile karşı karşıya kalmayacağını düşündüğün bir yaramazlık. Severim ya ufak ufak oynamayı. Bu arada söylediğiniz motora baktım inanın bilmiyordum. Kendimi bir an Grand Theft Auto'da anımsadım Vice City'de az kullanmadım

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Tuzla istimden aksam çıkarken bazen hızlı çıkayım diyorum götü başı biyere kayınca hınınıskim deyip hemen toparliyorum. Ama görenler vaaay diyor.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yanlamaktansa insanların garipseme bakışları daha çok hoşuma gidiyor, kimi zaman enduro sürer gibi gitmek olsun, metro ile giden insanlara el sallamak olsun, artçıysam sağa sola değişik değişik hareketler yapmak veya birden bire oynamak çok daha zevkli geliyor. Kimi zaman yolda giderken araba kullanan insanlar bu nabıyor diye düşünmesi için araba sürüyormuş gibi bile yapıyorum, nedense böyle hareketler yapmak çok daha komiğime gidiyor ve inanılmaz zevk alıyorum, belki canı sıkkın insanlara bu anormalliklerimle moral oluyorumdur.
    mertowski bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kurallara uymuyorum genelde. Sırf aralara giremem diye yan çanta kullanmıyorum. Çoğu yerde ışıkta beklemem. Muayene yaptırmam sadece sigorta. Ve kulüp başkanıyım. Herkese tam aksi şeyleri tavsiye ederim öğretirim vs. Yalnız iken içimdeki canavar çıkıyor.

İmamın dediğini yap, yaptığını yapma. 😀

Aaa evet bende sanırım sadece motosiklet sürerken bu kadar saçmalıyorum Normalde beyaz yaka bir çalışanım hani bunu söylememde ki sebep sürekli böyle birisi değil ki aksine karakter olarakta ağır olduğumu söylüyorlar. Ammmma motosikletin üzerindeyken abi çok saçmalıyorum kendi kendime sesler, şarkılar dediğiniz gibi dışarıya karşı tatlı ama saçma hareketler Sanırım motosiklet sürmenin en tatlı taraflarından birisi gerçekten özgürleşmek sanki görünmez hissetmek. Elbette aksiyon derken sadece yanlamak değildi mevzu sadece oraya geldi ama tuhaf sesler çıkarmaya bayılıyorum bu arada bunu sadece motosiklet üzerinde iken yapabiliyorum aramızda sır

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuzla istimden aksam çıkarken bazen hızlı çıkayım diyorum götü başı biyere kayınca hınınıskim deyip hemen toparliyorum. Ama görenler vaaay diyor.
    Severler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurallara uymuyorum genelde. Sırf aralara giremem diye yan çanta kullanmıyorum. Çoğu yerde ışıkta beklemem. Muayene yaptırmam sadece sigorta. Ve kulüp başkanıyım. Herkese tam aksi şeyleri tavsiye ederim öğretirim vs. Yalnız iken içimdeki canavar çıkıyor.

İmamın dediğini yap, yaptığını yapma. 😀
    Hocam bu çok iddialı bir giriş oldu ben bile tahmin edemedim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    trafikte değil ama yayla ve dağ yollarında trekşın kapalı azcık yanlamak zevkli oluyor kendimi alamıyorum
    şehir içinde de filtreleme yapmaktan kendimi alamıyorum yani yapmayacağım yapmayacğım diyorum en fazla 2 km sonra bi bakıyorum aradayım gene

O konuda kesinlikle haklısınız çünkü biz aralarda olmazsak, 1 metre arkamızda bir çift far beliriveriyor hemen çünkü maalesef.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Pistte kaskın üstünde gitmek bile caizdir. Trafikte sıfır risk kuralı işlemelidir.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Efendi adamın muzurluğu bile sıkıcı. Bildiğim yol olacak, asfalt mermer gibi parlamayacak ve kuru olacak bir de trafik az olacak ki biraz gazlayayım veya yanlayayım.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Eve gelmeden saçma sapan bombeli bir yol var oraya bir tık hızlı girip motoru zıplatmaya bayılıyorum ben de.
    Öyle çılgınlar gibi uçup zıplamıyor tabi, 3-5 cm tekerler havaalanınca bi ince hoşuma gidiyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bahsettiğim olay tamda bu, şu ortamın güzelliğine bakarmısınız?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Motosiklet kullanan kimse kendini apaçi değilim diye kandırmasın bir kere, motor kullanan insan apaçidir =)

Burada benim için belirleyici etken trafik kuralları değil, akla mantığa sığan hareket yapmak. Kurallara bakacak olursak otobanda 100kmh'yi geçmememiz gerekir, bir kaç kere daha yazdım, isteyen istediği cezayı yazsın. 120kmh ile giden otobüslerin arasında 100kmh ile gitmem ben, canım o cezadan daha kıymetli.
    Sürüş sırasında tuz biber olacak şekildekural ihlali oluyor, bir kısmını Youtube videolarına da koyuyorum, bir kısmını koymam =) Önce başkalarına risk oluşturmamak, sonra kendimi önü alınamaz şekilde bir riskli duruma sokmamak kaydıyla genelde performans sürüşü yaparken zaten kurallar ihlal edilmiş oluyor. Bu zaten performans sürüşünün doğasında var, ister otomobil kullanın ister motosiklet. Darlık'a gidiyoruz şimdi orada motosiklet hız limiti muhtemelen 50 kmh'dir, olsun olsun 70 kmh'dir belki. 50'ye düşülmesi gereken yer de var da Ulupelit'e gittiysem orayı 70'le de gitmem yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)