Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Neden kiloluyuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arada bir lafı geçtiğinde farkettim, çoğumuz fazla kilolarımızdan şikayetçiyiz. Çözüm belli: Daha fazla hareket ve daha az yeme.

Peki buna engel nedir? Vakit olmaması mı? Ehemmiyet vermemek mi? Çok yaygın olması mı? Kötü sonuçlarının farkında olmamak mı? Kötü gıda alışkanlığı mı? Nedir bizi kilolu yapan?

Üreticiler motosikletleri beş-on kilo azaltmak için neler neler yapıyorlar. Biz aynısını kendimiz için yapsak eminim motosiklet kullanmak çok daha zevkli hale gelecektir. Azalan yakıt sarfiyatı da cabası.
    BatuhanK. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok özür dileyerek, yiyip yiyip hatta dibine vurup vurup kilo almayanlardan olduğum için mutluyum Fakat spor şiddetle tavsiye ederim. Salona gitmeyin, evde yaptığınız sporla bile yeteri kadar yol katedebilirsiniz. Gün aşırı 20*4 sınav, 20*4 geniş sınav, 20*4 triceps (masada) çalışmam gerçekten gözle görülür fark ettirdi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ILGAZS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok özür dileyerek, yiyip yiyip hatta dibine vurup vurup kilo almayanlardan olduğum için mutluyum
    Metabolizma halen aktif anlaşılan. Yaş kaç?

Motosikleti
    düldül(z-one)
    beyin yapısı gereği kolay haz veren şeylere yönelir(fast food, oyunlar, sosyal medya) yiyecekler çok şekerli ve yağlı olduğu için sürekli bunları tüketme ihtiyacı hissediyor ekstradan çok kalorililer ve çok az hareket ediyoruz buna bağlı olaraktan obez olmamıza şaşırmamak gerek artık insanların açlıktan değil de obeziteden öldüğü bir dünya da yaşıyoruz.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metabolizma halen aktif anlaşılan. Yaş kaç?
    Zannedersem en verimli yaştayım Yaş 31

Motosikleti
    SD 1290R
    Metabolizmamdaki degisikligi 35'ten sonra farkettim. Cevremde yasli insanlar da oldugu icin fazla kilonun nelere yol actigini goruyordum. Onumde iki secenek vardi. Eskisi gibi devam edersem, biraz yaslandiktan sonra dusuk hayat kalitesiyle, hastaliklarla bogusarak, erkenden olecektim. Ya da yiyip icmeme ozen gosterip duzenli spor yaparak, zinde bir vucutla kaliteli bir hayat surecek, hastane ve doktor ziyaretlerini minimize edecek, ve olumcul hastaliklara yakalanmadigim muddetce uzun sure yasayacaktim. 45 yasimi gectim ama 35'teki halimden daha ince, daha guclu, daha zinde ve daha mutluyum.
    mgokhan57 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    59 yaşındayım,son iki senede 20 kg verdim ve uzun süredir bunu koruyorum.düzenli spor,bilinçli beslenme ve yürüyüş gerekiyor.Hayatım boyunca ihtiyacımdan fazlasını yediğimi ve gereksiz yere 20 kg fazlalık taşıdığımı farkettim,marketten eve 5 litrelik suyu bile taşırken ağır gelir ya,kendime baktığımda 30 yıldır gereksiz yere 20 kg fazlalık taşıdığımı ve en önemlisi ihtiyacımdan fazlasını yiyerek bünyeyi yorduğumu farkettim.
    Cyan, haluk23, Guven ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ohooo, ben o yaştayken bildiğin sıskaydım, rüzgar çıkarsa uçma diye cebinde demir para taşı diye dalga geçerlerdi, 60 kilo olunca ne güzel kilo aldım derdim. Sürekli çok yemezdim ama sevdiğim yemek olunca hayvan gibi yerdim, yine kilo almazdım.

Şimdi 85 kiloyum, 80e inemiyorum. 35 yaşımdan sonra birden 80'e çıktım sonra da yavaş yavaş 85 oldum, hatta bir ara 89 görmüştüm de motosiklet pantalonuma sığamayınca yen pantalon çok pahalı ne yapıp edip bu kiloları vermem gerek deyip 4 kilo zar zor verebilmiştim.

Spor yapmayı sevmiyorum, gençken de hiç sevmezdim hatta öğrenciyken spor yapmak zorunlu olan bir okulda okurken yelkenci olmuştum, ne güzel kayığın içinde oturduğum yerden spor yapmış sayılıyorum, hem spor yapıp hem biramı içiyorum demiştim.

Gençlere tavsiyem benim gibi olmayın, spor yapın.
    Cyan, mertowski, turkerboss ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Yiyoruz aga sebep gayet acik ve net
    yayan1, turkerboss ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiyoruz aga sebep gayet acik ve net
    Öyleyse neden fazla yiyoruz diye sorayım.

"Göbeğim önden gidiyor çünkü çok yiyorum ve bu bence hiç sorun değil, aynen böyle devam" diyen de duymadım hiç. Sorunca herkes şikayetçi.

Motosikleti
    cb250r
    Öyleyse neden fazla yiyoruz diye sorayım.

"Göbeğim önden gidiyor çünkü çok yiyorum ve bu bence hiç sorun değil, aynen böyle devam" diyen de duymadım hiç. Sorunca herkes şikayetçi.
    Duygusal yeme eylemi hepimizdeki sorun.

Sabah uyandigimizdan andan itibaren yatana kadar yiyecek tercihlerimizi lezzet seviyesine gore yapiyoruz.

Neden? Cunku lezzet anlik bir haz. cok guzel bir sevk.

Malesef artik gastronomi lezzet icin var. biz zevk almak icin yiyoruz..Boylesi bir zevki neden.sadece karin doyurma maksadiyla yapalim ki?

Birde su var. Muhtemelen her insanin tat resptorleri farkli calisiyor. Belki de kilolu insanlar yiyeceklerden daha fazla tat aliyor.

Bazi uyusturucu maddeler yemeye tesvik eder mesela. Bulgur pilavi olur Tbone steak.

Peki ya normalde benim yedigim bulgur pilavindan, cag kebabinin verdigi lezzet ile esdeger bir lezzet alan insanlar varsa?
    Boyle bir keyfe karsi koymak cok zor olurdu.
    turkerboss ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Malesef artik gastronomi lezzet icin var. biz zevk almak icin yiyoruz..Boylesi bir zevki neden.sadece karin doyurma maksadiyla yapalim ki?
    Şahsen kaliteli ve uzun bir ömür sürebilmek için yapıyorum. Belli bir miktarda yediğim için de yediğim şeylerin hem sağlıklı hem de lezzetli olmasına özen gösteriyorum.

Peki ya normalde benim yedigim bulgur pilavindan, cag kebabinin verdigi lezzet ile esdeger bir lezzet alan insanlar varsa?
    Boyle bir keyfe karsi koymak cok zor olurdu.
    Mutlaka. Lakin varsa da o tip insan sayısı aşırı fazla değildir tahminim. Hadi onlar şişman olsun. Ama göbekten şikayetçi insan sayısı çok daha fazla sanki.

Genel olarak yemeğe dikkat etmek te, hareket etmek te kolay değil. Ahanda şimdi gidip 1.5 saat pilates, eliptik ve ağırlık çalışacağım. Yerine çok farklı şeyler yapmayı tercih edebilirim.
    Mr.wind bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    pandemide 97 kg oldum tosun gibiydim eve kapanmalar bahcede viski içip kuruyemiş cips vs derken çok kötü olmuştum m beden den xl ye geçtim sonra birşeyler oldu ve yürüyüş ve evde spor yapmaya başladım gel gelelim 20 kg verdim ve şuan 80 85 kg arasındayım hafta da 3 gün yürüyüş yapıyorum sağlıklı besleniyorum alkol i bıraktım sigara zaten kullanmıyordum gayet iyiyim kg olarak
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tembellik, dana gibi yemek yemek, içmek etmek bunlar burun karıştırmak gibi eylemlerdir. Herkes yanlış olduğunu bilir ama kimse yapmadan duramaz.
    espresso ve Guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    yanlış yağ tüketimi, ve beyaz ekmek başka suçlu aramayın.
    zeytinyağı, tereyağ ve fındık yağı alıyorum sadece, bunun yanında bahçede kendi fırınımızda yaptığımız tam buğday ekmeği ile hiçbir ekstra çaba sarfetmeden haftada yaklaşık 2 kilo vermeye başladım. yatırım tavsiyesidir.
    TIGERSHARK bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arada bir lafı geçtiğinde farkettim, çoğumuz fazla kilolarımızdan şikayetçiyiz. Çözüm belli: Daha fazla hareket ve daha az yeme.

Peki buna engel nedir? Vakit olmaması mı? Ehemmiyet vermemek mi? Çok yaygın olması mı? Kötü sonuçlarının farkında olmamak mı? Kötü gıda alışkanlığı mı? Nedir bizi kilolu yapan?
    Her ne kadar şikayet etsek te bol gıdaya ulaşım kolaylaştı. Daha çok ve daha çeşitli üretiyoruz. Bu da ister istemez ihtiyacımızdan fazlasını yememize sebep oluyor.

Bir de daha az hareket eder olduk. Mahalle arasında deli dibi top koşturanlar bilgisayar, televizyon, cep telefonlarına mahkum oldu.

Çıktığım geziler de şunu fark ettim evde olduğumdan çok çok az yiyorum, az yediğim halde bir açlık hissetmiyorum ve kilo kaybı da olmuyor.

Demek ki evde boş boş otururken can sıkıntısından da yiyoruz.
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Çok özür dileyerek, yiyip yiyip hatta dibine vurup vurup kilo almayanlardan olduğum için mutluyum Fakat spor şiddetle tavsiye ederim. Salona gitmeyin, evde yaptığınız sporla bile yeteri kadar yol katedebilirsiniz. Gün aşırı 20*4 sınav, 20*4 geniş sınav, 20*4 triceps (masada) çalışmam gerçekten gözle görülür fark ettirdi.
    salonlar gidilecek gibi mi? sanki kulak patlatırcasına müzik çalmayanın ruhsatını iptal ediyorlar anasını satim.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Endüstriyel ürünlerden en azından elzem olmayanlardan uzak duruyorum margarin işlenmiş et ürünleri sucuk salam sosis vs
    Şeker beyaz un ekmeği vs evime sokmam bu şekilde gayet fit kalırsınız spor desteğiyle

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden kiloluyuz.

Ülke olarak sabah 6:30 da evden cıkıp aksam 7.30 gibi evde oluyoruz (cogu kesim) , herkes yemek sofrasından kalktıgında saat 9 oluyor.

6dan sonra yemek yemek zaten kilo yapar, bilinen birşey.

Ek olarak uygun bir programda yemek yemiyoruz, günlük haftalık protein balık olaylarını hiç düşünmüyoruz, karbonhidrat gömüyoruz sürekli. Çünkü paramız yok, etin kilosu 400 tl. düzenli et yemek herkesın harcı değil.

Uykumuzu yeterince almıyoruz, tatlı kültürümüz türklerde özellikle sacma sapan şerbetli tatlılar. saglıksız glikoz gömüyoruz sürekli.

Amerika neden kilolu? Parası olan şişko fastfood seviciler yüzünden.
    Türkiye neden kilolu? Parası yok, ekmek gömüyor.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden kiloluyuz.

Ülke olarak sabah 6:30 da evden cıkıp aksam 7.30 gibi evde oluyoruz (cogu kesim) , herkes yemek sofrasından kalktıgında saat 9 oluyor.

6dan sonra yemek yemek zaten kilo yapar, bilinen birşey.

Ek olarak uygun bir programda yemek yemiyoruz, günlük haftalık protein balık olaylarını hiç düşünmüyoruz, karbonhidrat gömüyoruz sürekli. Çünkü paramız yok, etin kilosu 400 tl. düzenli et yemek herkesın harcı değil.

Uykumuzu yeterince almıyoruz, tatlı kültürümüz türklerde özellikle sacma sapan şerbetli tatlılar. saglıksız glikoz gömüyoruz sürekli.

Amerika neden kilolu? Parası olan şişko fastfood seviciler yüzünden.
    Türkiye neden kilolu? Parası yok, ekmek gömüyor.
    Amerikada kilolu olanlar fakirler. Fakirlerin parası fast food yemeye yetiyor, onlarda fast food ucuz yiyecek. Parası olmadığından iki işte birden çalışıp anca kirasını falan ödeyebilip evde yemek hazırlayacak vakti ve alet edevatı olmayanlar mecburen hamburger ile doyuyor sonra obez oluyor, zenginler organik ve sağlıklı gıdalara ulaşabildiği için obezlik daha az.

Bizde de senin dediğin gibi ne bulursak onu yiyoruz çünkü bakit yok, günümüzün yarıdan çoğu çalışmakla kalanı da yolda geçiyor, eve gelip sağlıklı öğün hazırlamaya vakit de enerji de kalmıyor, zaten işyerinde öğle yemeklerinde ne bulsak yemek zorunda kalıyoruz.

Bundan yaklaşık 150 yıl önce bir sürü mücadele ve müdacede edenlerin ölümleri ile kazanılmış 8 saatlik çalışma günü mevzusu da buna etken. O zamnalar evde bir kişi 8 saat çalışacak, kadınlar evde kalıp yemek hazırlama vb. ev işlerini görcek şeklindeydi. Devir değişti artık kadınlar da eşit haklarını alabildiler, onlar da çalışıyor, haliyle evde bütün gün yemek vb. ev işlerini yapacak ücretsiz çalışan olmayınca 8 saat çalış, 3 saat de yolda geçir eve gelince yemek yapmaya da hiç bir şeye de enerji kalmıyor. Obezliğe çare de kapitalizmle mücadele ve en azından çalışma saatlerini 150 yıl öncesindeki gibi 8 saat değil 4 saate indirme mücadelesindne geçiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)