Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS titanic 150s uyumlu kelle motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet kitlemiş ya da motor yemiş olabilir dendi. Uyumlu bir kelle motor almayı düşünüyorum ancak civarda hangi ustaya sorduysam geri çevirdi beni. Bilgisi olan var mı?

Yeni motosiklet alacak bütçem yok ve orjinal kelle motordan almak istemiyorum. Motosikleti aldığımdan beri burnumdan geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Cg blokları uyar diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Cg kelle motor uymaz islem gerektirir.

Orjinal al tak olarak suzuki gn125/gn250 direk uyumlu. al tak motor monero xf200 veya pioneer xf200. Yine everest/motoran crosslarda var bu motor tipinden yada motoran xf250. Kanuni tiger 250.

Bu yukardaki motorlarin bazilari cift egzoz cikislidir.

Hepsinin klon olarak kopyaladigi motor suzukinin djebel 125/150/200 modelidir.

Cg takarsan saplama ve baglanti braketini uyarlaman lazim.

Çok teşekkür ederim, peki farklı marka bir kelle motor takmak ruhsatta sorun çıkartır mı ve sizce kendim birkaç anahtarla takabilir miyim? Tekrar teşekkür ederim bu arada.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    "Dendi" yazdığına göre henüz sökülüp bakılmış değil , kilitleme ya pistonun silindir içinde sıkışmasından yada krank yataklarının rulmanlarının deformasyonundan olur , neden komple motor arıyorsun ? blokmu patladı ? sökülüp piston gömlek rulman vs değiştirmek daha ucuza gelmez mi , önce sorun nerede tespit edilse , herhalükarda o motor aşağı inecek..

Motoru açmaya yeltenen bile usta yok civarda. Aracım da olmadığı için bulabildiğim tek tamirci yalnızca elektrik, kasnak değiştirme vs gibi şeylerden anlıyor. Üzerinde takılı motora çok harcama yaptım ama herif motoru topladı bir daha da ellemedi. Utanmasalar kovacaklar adamlar beni. Bursa/Orhangazi'de yaşıyorum bu arada.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Motoru yaptirmaya dunya para harcarsiniz. Bir ust kapagi 8 ila 10bin tl. O da subapsiz yaysiz bos ust kapak. Cogu parcasi karaborsa bulunmuyor.

Size tavsiyem motoru hurdaya ayirip baska bir motor bakin. Cg cbf ybr gibi kolay sokulen takilan motor degil titanic serisi yapisi cok farkli.

Baska bir alt motor takarsaniz mauyenede sorun cikmaz hafif kusurlu olarak gecer muayene. Motor no okunmuyor diye.

Kendim yaparim derseniz ahanda buyrun disassembly videosu
    https://youtu.be/w1_8UUjg8oU?si=T3KfZgGol6kvPUj1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler