Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güncel (11.03.2023) Fcmoto alışveriş deneyimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alışveriş yapmadan önce sorun yaşar mıyım diye baya forumu kurcalamıştım. Kendi deneyimimi paylaşayım istedim.

https://www.fc-moto.de/en/Cardo-JBL-...aker-Audio-Set

Bu ürünü aldım, Türkiye fiyatı en uygun 6000 civarından başlıyordu. Vergilerle bu fiyata yaklaşır mı, ya da elime sorunsuz ulaşır mı gibi soru işaretlerim vardı. £61.07 ürün + kargo masrafı ile £83.27'a mal oldu. (2.532,10tl) Vergi olarak da 430tl dağıtımdaki ptt görevlisine ödeme yaptım. (Bu değişen bir durum mu, benim şansıma mı böyle bilmiyorum). Sipariş elime 16 günde ulaştı.

Sevgiler, saygılar.
    Guts, tarzan rıfkı, Ranke ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    150€ geçmediği sürece FCMoto’da bir problem olmuyor diye biliyorum. Ben de çokça alışveriş yaptım, şu zamana kadar bir problem yaşamadım.
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150€ geçmediği sürece FCMoto’da bir problem olmuyor diye biliyorum. Ben de çokça alışveriş yaptım, şu zamana kadar bir problem yaşamadım.
    Sanki 150 sınırı kaldırılmıştı diye hatırlıyorum ben de. her alışverişe uygulanıyor sanıyordum.

yakın zamanda 150 euro üstü alışveriş yapıp gümrüğe takılmadan eline ulaşan var mı?

Motosikleti
    Kymco AK550
    6 ay kadar önce 155 euroluk alışveriş yaptım. sınırı düşünmeden alışveriş vermiştim açıkçası. gümrüğe takıldı ama gidip konuştum. iyi niyetli olduğumu görünce sorun çıkarmadılar ama çıkacak masrafı ve uğraşı düşününce asla bir daha denemem 150 euro üstünü.
    Guts bunu beğendi.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    150 euronun içinde kargo dahil mi ? Atıyorum 120 euro ürün +30 euro kargo şeklindemi yapmamız gerekiyor.
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Fcmoto niye pound ile satış yapıyor. Normalde Alman firması EUR ile satış yapar. Siz mi seçtiniz pound ile ödeme yapmayi?

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    valla birisi şöyle güzel bi kask alsada nasıl bir vergilendirme çıkıyo görsek

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla adamlar shoei gt air 3'ü satışa çıkardı. özen motora ne zaman gelecek diye sordum ocak ayı dedi. almanya'dan gelecek tanıdığımız yok ki 18 bin tl'ye şunu getirtelim. Türkiye satış fiyatı kesin 40 bin tl filan olur zaten.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bir arkadaşım Tradeinn den yakın zamanda 26 bin TL’ye headers aldı.
    150€’yu aştığı için beyanname doldurmak zorunda kaldı.
    Beyanname, gümrükleme, liman vs adı altında birçok kalem ile birlikte toplam
    14.250 tl vergi ödedi.
    150€ üstünü merak edenler için söylüyorum, biraz riskli
    Buradaki fiyat çok fahiş ise alınabilir.
    Örnek verdiğim arkadaş toplam vergiler dahil Türkiye’den 20 bin TL daha ucuza aldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 euronun içinde kargo dahil mi ? Atıyorum 120 euro ürün +30 euro kargo şeklindemi yapmamız gerekiyor.

Kargo hariç 150€
    aLoneman ve selsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fcmoto niye pound ile satış yapıyor. Normalde Alman firması EUR ile satış yapar. Siz mi seçtiniz pound ile ödeme yapmayi?
    Euro ile ödeme yaptım, sanırım karakter ile alakalı bir sorun oldu. Hesaptan çekilen euro (Ben de bi afallamıştım başta)

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Çok pahalı şeyler alınabilir fcmotodan diye düşünüyorum. Onun dışında 150 euro üzerinde de çok sorun olacağını düşünmüyorum .Yıllar önce drone almıştım DHL ile geldi .Gümrüğe takıldı o zamanın parası ile 500 lira vergi ödedim ve geçti .Çok sorun olmadı.

Şuan fcmotoda revit mosca modeli eldiven 1100 lira gönderi ücreti 910 lira buna birde %30 vergi eklersen .Burada satılan ile neredeyse aynı kafaya geliyor.

Pound ile alışveriş yaptığında dolara çevrildiği için bi de bankaya komisyon ödersin o da başka bir durum .GBP den USD => USD den TL ye dönüştüğünde merkez bankasını kurunun %3 fazlası banka kuru ile hesaplanır ücret .
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Fc moto Türk müşterilerin yaz başı gibi bi güzellik yapmıştı. 150€'ya ufak tutarda geçen faturalar için düşük gösterebiliyordu. Hala devam ediyor olması lazım.
    Ayrıca sipariş veren arkadaşın ödediği gümrük bedeli de normal. %20 Tr vergisi
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Aslında bu işi gümrüğe takılmadan da yapilma yöntemi var. Yada çok az ihtimalle takilma imkanı olarak yapilma imkanı var.
    Bunun için almanyada yada Hollanda da yada işte nerdeyse orda bir tanidiginiz hayırlı biri olması gerekiyor.
    Tercihen almanya ruhr bölgesi
    Yada Hollanda Amsterdam olsa daha iyi olur

Bu hayırlı ve faydalı insan sizin için alışverişi yapacak ve o bölgelerden Türkiye ye devamlı sefer yapan minibüs ile yük taşıyan kişilere verecek.
    Bu insanlar günlük haftalık ordan buraya burdan oraya yük tasiyorlar. işleri bu.
    Ve genelde gümrüge takılmadan yurda giriş yaparlar.
    Bunlardan birine verecek kargo ücretinide verecek ve gönderecek.
    O kisi sizin oldugunuz yere gelince sizi arayacak ve paketi teslim edecek.
    Genellikle Gelsenkirchen, Essen,köln den kalkış yaparlar ve İstanbul, Kayseri bölgesine giderler.
    Dediğim gibi gümrüge takilma ihtimali yok denecek kadar azdır.
    Takilsa bile cüzi miktar ödeyip gecerler.
    tommygun bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu işi gümrüğe takılmadan da yapilma yöntemi var. Yada çok az ihtimalle takilma imkanı olarak yapilma imkanı var.
    Bunun için almanyada yada Hollanda da yada işte nerdeyse orda bir tanidiginiz hayırlı biri olması gerekiyor.
    Tercihen almanya ruhr bölgesi
    Yada Hollanda Amsterdam olsa daha iyi olur

Bu hayırlı ve faydalı insan sizin için alışverişi yapacak ve o bölgelerden Türkiye ye devamlı sefer yapan minibüs ile yük taşıyan kişilere verecek.
    Bu insanlar günlük haftalık ordan buraya burdan oraya yük tasiyorlar. işleri bu.
    Ve genelde gümrüge takılmadan yurda giriş yaparlar.
    Bunlardan birine verecek kargo ücretinide verecek ve gönderecek.
    O kisi sizin oldugunuz yere gelince sizi arayacak ve paketi teslim edecek.
    Genellikle Gelsenkirchen, Essen,köln den kalkış yaparlar ve İstanbul, Kayseri bölgesine giderler.
    Dediğim gibi gümrüge takilma ihtimali yok denecek kadar azdır.
    Takilsa bile cüzi miktar ödeyip gecerler.
    Bu söylediğiniz yüksek tutarlı ürünler için mantıklı.
    Biz bir keresinde bu şekilde tulum almıştık.
    Tek dezavantajı taxfree olmuyor. Onu da zaten kargo ve gümrük ödemeyerek fazlasıyla karşılamış oluyor.

Motosikleti
    nc750x
    Gümrükler vergilendirmeyi nasıl ve neye göre yapıyor bilmediğim için bir şey söyleyemem.
    Ama genelde ithalat vergisi+ kdv oluyor.
    Tabi onu gümrük hangi yüzde ile hesaplıyor bilmiyorum.
    Onu Mal almak isteyen kendisi hesaplayacak artık.
    Posta uygun ise posta ile dediğim metot uygun ise öyle Alacak

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    €150 üstü için deneme yapmayın, tadınız kaçar. Çokça yazılmıştı, ürün bedelinin 2 katından başlayan bir tarife çıkar karşınıza + olarak aldığınız ürüne göre gümrüğe sunmanız gereken fantastik belgeler çıkabilir.

Ben de yeni eldiven alacaktım bir tane, sepete ekledim, kart ekstresi kesilmesi için bir gün bekleyeyim derken ertesi gün kediyi veterinere götürünce eldiven başka bahara kaldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki sene önce olması lazımdı, arkadaşım Champion'dan kask almıştı, €50 yazmışlar ürün bedeline, gümrük memuru da yememiş.
    4000TL açıktan vermişti ürünü öyleymiş gibi geçirmeleri için.

10 sene olmuştur, snowboard kaskı ithal eden bir tanıdığım mevzuattaki saçma sapan şeyler yüzünden snowboard kaskı getirmekten vazgeçmişti. Tabi 10 sene TC mevzuatları için asırlar gibi bir süre. Kaskı da muhtemeln TAREKS'e sokarlar, tek üründe nasıl TAREKS denetimi yapacaklar orası en eğlenceli kısım.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)