Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. motor almak istiyorum 50cc 125cc ne önerirsiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Hacılar ns200 motorumun artık bakımları ve her sabah işe git gel yapmaktan soğudum biraz otoparka çekip kapıya bir scooter koymak istiyorum vergi ve sigortadan muhaf olduğu için 50cc önceliğim şimdi şöyle bi sorun var araba ehliyetine 125cc çıkarsa 50cc lerin piyasasının düşeceğini düşünüyorum bunun yüzünden ocak ayına kadar beklemem gerekiyor 125 motorlara bakıyorum da mondial znu ve sym 125 likler var çoğunlukla sizce 50cc rks azure alayım mı yoksa 125 znu ya da sym 125 lik mi alayım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hacı
    GS ile işe gidiyor gibi konuşuyorsun anlamadım.
    NS200 yanına 50lik alınır ama yasa çıkınca son sahibi olabilirsin, mevcut durumda 125lik alsan ne anlamı var peki?
    Bizi mi trollüyorsun anlamadım ki..
    tommygun, zihnigonen, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alacağın 50 ya da 125 cc motorla yapacağın yakıt tüketimi Pulsar'a göre 100 km'de 1 lt daha az ya olur ya olmaz. Yani 100 km'de 40 TL diyelim, 1000 km'de 400 TL, 10.000 km.de 4000 TL

2. bir motor alıp vergi ödememekten kaçınıp tırto bir motorla arızaydı, lastiğiydi, kayışıydı bence sana daha fazla külfet olacak. Sattın mı da 3-30 paraya gidip seni zarara sokacak. 4000 TL için o risk alınmaz. Pulsar ile devam etmen daha hayırlı.
    espresso, zihnigonen ve istanbuls34 bunu beğendiler.

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı
    GS ile işe gidiyor gibi konuşuyorsun anlamadım.
    NS200 yanına 50lik alınır ama yasa çıkınca son sahibi olabilirsin, mevcut durumda 125lik alsan ne anlamı var peki?
    Bizi mi trollüyorsun anlamadım ki..
    Biraz öyle konuşmuşum :D ama gerçekten ilk aldığım gündeki tadı artık alamıyorum 45k ya dayandı motor eskitmek de istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağın 50 ya da 125 cc motorla yapacağın yakıt tüketimi Pulsar'a göre 100 km'de 1 lt daha az ya olur ya olmaz. Yani 100 km'de 40 TL diyelim, 1000 km'de 400 TL, 10.000 km.de 4000 TL

2. bir motor alıp vergi ödememekten kaçınıp tırto bir motorla arızaydı, lastiğiydi, kayışıydı bence sana daha fazla külfet olacak. Sattın mı da 3-30 paraya gidip seni zarara sokacak. 4000 TL için o risk alınmaz. Pulsar ile devam etmen daha hayırlı.
    O zaman ben elentirikli xiaomi mi scooter gibi birşey bakayım ama onunlada yokuş çıkmak biraz sorun ya.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Elektrikli sukutur gibi 50 cc ile de yokuş çıkmak sorun , 80 cc ye çeviriyorlar 5-10 km daha hız yapıyor ama iki kişi çokda dik sayılmayan bir yokuşu yine çıkamıyor , Kuba ve Rks nin birkaç modelini kullandım , Peugeot Kisbee kullandım hepsi aynı , Sym Symphony 125 i tavsiye ederim , 2-2,5 lt şehir içi tüketimi var 16 inç ön arka tekere sahip , yedek parçası makul fiyatlarda..yalnız bana görede 200 cc motorla pek bir fark yaşamayacaksın sadece kışın yağmurda soğukta sukuter daha konforludur..

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Ns yi sat güzel bı scooter al devam et

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Tommygun a katılıyorum. Zaten NS ler diğer 125 likler kadar yakar. 45.000 km ye gelmiş motorun neyini eskitmeyeceksin sanki. NS yi saklayıp 50 cc alsan zaten hiç binesin dahi gelmeyecek. Aynı şeyi ben denedim, tecrübeyle sabit. Hiç motosiklete binmeyen birisine 50 lik yeterli gelir ama NS kullanmış birisine hiç hitap etmez. 125 alsan hem yakıt, hem vergi, hem sigorta hem bakım NS den bir farkı kalmayacak. Bu arada yatan NS motorun da değer kaybedecek. NS çok güzel motosiklet. Tepe tepe, tadını çıkara çıkara binmeye devam etmelisin bence. Motoru düzgün temiz kullanırsan, hor davranmazsan, bakımlarını iyi takip edersen zaten 100.000 km leri çok rahat göreceksin. Hayata bir daha mı geleceksin. Hazır da zaten motosikletin var. Diğer motosiklet için harcayacağın paranı da bir şekilde yatırıma yönlendir. Keyfine bak.
    zihnigonen bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Hocam tavsiyem 50 cc almamanız, ben evim ve iş yerim aşırı yakın olduğu için aldım (yaklaşık 1 km), yokuş falanda yok, git gel iyi oluyor.

Bu şartlara rağmen motoru yine de 100cc'ye çıkardım. Hem 20km kadar hız kazandım, hem de şehir içi trafiğinde tehlikeyi oldukça azalttım.

Nasıl oluyor derseniz, 50cc motor ışıklarda orda burda kalkmıyor, gitmiyor. İlk aldığımda düşündüğüm ilk şey, "tam bir trafik canavarı olur bu"'ydu.

İş ve eviniz yakın değilse bence almayın. Hali hazırda ehliyetiniz varken tavsiyem 125cc gibi trafikte daha rahat akan, daha az tehlikeye maruz kalan bir motor tercih etmeniz olur.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ns200 zaten düşük cc üstelik 5 bin km'de bir bakımı var.

alacagınız 125lik de vergisi sigortası aynı dalga olacak.

alırsanız 50lik alın diyeceğim de ns200 varken de 50 cc boş beleş gibi geliyor bana.

bence vitesliden bıkmışsın, ns200 ü satım sym tipi bir mscooter a geç
    abyasar ve Metehan48 bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    millet 2. yan motor diye almıyomu zaten ns200ü
    Samsat ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet 2. yan motor diye almıyomu zaten ns200ü
    o kadar da ezme yav
    Samsat ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    pulsarın amacı o zaten 2. motor olarak olacak bir şey.gez dolan git gel bende mt09 ile işe gidip geliyorum gerizekalı gibi mesela o olmuyor.ama kapıdada yatmasına gönlün razı gelmez bende arayı buldum.elektirikli scooter aldım 60 yapıyor kafa dağıtıyor hoşumada gidiyor hemde beleşe gidiyorum işe
    abyasar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)