Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İkinci motor alayım derken contayı sıyırmak

Motovento
    REKLAM ALANI

İşe gidip gelmeye, evin önünde bir şey olur diye korkup iki kilometre ötedeki kapalı otoparka değil arka bahçeye kilitlemelik bir motor alayım diyordum. Düşünce akışı Hero XPulse 200 ile başladı, bayiye gittim baktım hem beğendim hem de beğenmedim, kafa oradan scootera aktı. Oradan da ya bu paraları verene kadar daha ucuza Honda CBF 250 alayım, ölümsüz makineler bunlar noktasına geldi. Özetle sürmesi keyifli, parçası ucuz ve orasına burasına bir şey olsa dizlerimi dövmeyeceğim bir motor bakıyorum ama kafam çorba oldu. Eski ve iyi bakılmış japonlarla Çin-Hindistan bloğu arasında kalmış durumdayım. Bir akıl verin kurtarın beni.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Vespa alın, tam bir klasik, ben çok istiyorum Vespa almayı, Gts 300 mesela.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İşe gidip gelmelik kısa mesafelerde vede kışında kullanacaksanız tercih sukuter olmalı , Vespa güzeldir kalitelidir ama hem satın alırken hemde yedek parçası , kaporta parçaları vs pahalıdır , pcx , nmax gibi sukuterler size yıllarca hizmet eder , daha uygun fiyatlı hemen hemen aynı kalitede Kymco ve Sym ye bakabilirsin , özellikle Sym nin yedek parçaları ve satın alma maliyeti daha mantıklı , Sym Symphony 200 modelinde Pcx de olmayan ön arka abs var ve fiyatıda gayet makul , aynı alt yapıyı kullanan Peugeot Tweet var ama fiyatı bir tık fazla..
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    sym wolf 250 bakabilirsin piyasası pek yok ama parçası var belki de japonlardan daha sağlam bir motor iyi bakılırsa 100k km görür diye düşünüyorum motor açılmadan
    tommygun bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şehir içinde ölümsüzü değil pratik ve ekonomik olanı alın
    dio yeni activa 125 hero dash 125 veya jüpiter 125 emin olun manuel fites şehir içinde çekilmiyor bu bahsettiğm motorlar 2 2.5 arası benzin yakıyor
    ben dio kullanıyorum çoğu zaman 50 km mesafeye bile bununla gidiyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Honda Cbf 250'yi yıllar önce epey araştırmış ve yağ eksiltme sorunuyla ilgili epey kullanıcı deneyimi okumuştum. Bu işler bütçe işi ama günümüzde daha iyi alternatifler bulunurken ben yine de 2. motor için beni uğraştıracak bir motor tercih etmezdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)