Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Son zamanların en moda başlığı, motosikletimin satış fiyatı yüksek mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Arkadaşlar iyi günler. 2018 mart ayında aldığım motosikletimle artık vedalaşma ve yeni dünyalara açılma zamanımın geldiğini düşünüyorum. Sarı siteye koydum ilanı ve burada sizinle paylaşmak, görüşlerinizi almak istedim. Benzer konu açan arkadaşların konusuna yazacaktım ama, hem dikkat çekmesi, hem de bir konuda fikrinizi almak bakımından yeni bir konu açmaya karar verdim. Kusurum varsa affola.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1506101/detay/

İlan bu. İçeriğinde samimiyetle her şeyi yazdım. Sizin de tavsiyelerinize açığım.

Bundan sonraki hedefim aslında Honda Forza 250. Herkes gibi sıradayım. Ama sıranın ne zaman geleceği belirsiz malum nedenlerden dolayı. Bu nedenle SYM Joymax Z+ da aklıma yatmıyor değil. Kullanan arkadaşlar fikirlerini beyan edebilirler mi acaba? Ne gibi farklılıklar vardır bu iki motosiklet arasında?

Aslında gönül Yeni Transalp 750 XL den yana ama malesef faizlerin durumu ortada. Keşke faizler makul düzeye gelse de Transalp ya da hiç yoktan Morini X Cape alabilsem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cogu kişi satış fiyatının yüksek oldugunu biliyor. bir bajaj kullanısı olarak sıfırı 108 k olan motor ve ilan için yorum yapmak isterim.

2017 model, 11 bin km motor 95 bin tl demişsin.

2016 en hızlı modeli olsa da 2017 modelde ABS geldi. Satıcılar 2017 ve sonrası tüm modelleri yıl olarak değil ABS olarak bakıyor. yani kullanıcılara göre ABS olduktan sonra motorun 6 yaşında olması ile 6 aylık olması gözünde hiç fark yok.

biraz araştırma sonucu 2022 model 11 bin km'de absli modelde benzer fiyata alınabiliyor. Peki aradaki 5 yaş neden fark yaratmıyor?

Açıkçası bu bana gerçekten sacma geliyor. Hint bir motor için 5 yaş ciddi bir yaş.

Benzer durum 500 km'de 2023 modellerin sıfır hatta cogunlukla sıfırdan fazla fiyat biçilmesi. motosiklet 1 km de bile olsa parçası değişmiş, hasar almış el altından değiştirirmiş olabilir. yani saglamlıgı göz ardı edersek 2014 model 60 bin km ile 2023 model 1 km'de motorun oynanmış olma ihtimali tamamen aynı.

Konu sahibi olarak direk sizi yadırgamak amaclı söylemiyorum, bajaj piyasasında gerçekten böyle bir sacmalık var. doğal olarak herkes birbirine baka baka bu hale getirdi piyasayı.

2016 model 30 bin de ns200 sahibiyim, muhtemel 85'den asagı ilana koymayacagım bende. cünkü D400 alacak gibiyim, onlarda da bu yazdıgım sacmalıklar var. dogal olarak en az zararla yapmak isterim.

2017 Model 11 bin km Ns200 olması gereken fiyat max 85 bin, benim motorun da max 70 bin olması gerekiyor normalde.
    mgokhan57 ve maximusti, bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer başlık altına da aynısı yazdım.İlan tarihi Mayıs gözüküyor.Eğer bu kadar sürede motosikletinizi satamıyorsanız evet fiyat yüksek.
    Diğer bir konu kendinizi alıcı yerine koyun ve şu soruyu sorun;
    95.000 TL'ye 6 yaşında geçmişinden emin olamadığınız motosikleti mi alırsınız yoksa üstüne 13.000 TL daha ekleyip 2023 model,garantisi olan 0 km motosikleti mi alırsınız?
    Bu motosiklet kaç para eder diye sorarsanız onu ben de bilmiyorum.
    Sahibinden.com daki fiyatlara aldanmayın.Herkes saçma sapan fiyatlar çekiyor ama gerçekten o fiyatlara satabilen kaç kişi var?
    mgokhan57 ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer başlık altına da aynısı yazdım.İlan tarihi Mayıs gözüküyor.Eğer bu kadar sürede motosikletinizi satamıyorsanız evet fiyat yüksek.
    Diğer bir konu kendinizi alıcı yerine koyun ve şu soruyu sorun;
    95.000 TL'ye 6 yaşında geçmişinden emin olamadığınız motosikleti mi alırsınız yoksa üstüne 13.000 TL daha ekleyip 2023 model,garantisi olan 0 km motosikleti mi alırsınız?
    Bu motosiklet kaç para eder diye sorarsanız onu ben de bilmiyorum.
    Sahibinden.com daki fiyatlara aldanmayın. Herkes saçma sapan fiyatlar çekiyor ama gerçekten o fiyatlara satabilen kaç kişi var?
    Evet Mayıs ayında satışa koymuştum, alıcı da çıkmıştı ama başka şartlar geliştiğinden satıştan vazgeçmiştim. Yeniden yayına aldım ilanı Eylül ayının ortalarında.
    Bir arkadaşım da 85.000 TL demiş, olabilir. Sonuçta onun da dediği gibi en az zararla satmaya çalışıyorum. Pazarlık her zaman mevcut.
    Bir gün olacak dedim, oldu

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulunduğumuz dönemde alım satım işleri artık baya zorlaştı gelecek dönemdede dahada zorlaşacak.
    Emin olmadan denemeden motor almamaya çalışın.İşletme maliyetleride giderek artmaya devam ediyor.
    Kullanım amacı ve beklenti çok önemli,yakıt önemli işletme maliyetleri önemli iyi ölçüp tartmak lazım.
    Gerçekten ihtiyacı olan ve satmak isteyen fiyatı düşecek,düşmeyenin malı satılmayacak.
    mgokhan57 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    sıfırı 108.000 TL olan motorun, 2017 model, 6 yaşındaki haline 95.000 TL verecek kişinin ağır geri zekalı olması gerekiyor. bu durumda sormanız gereken soru şu olmalı. ben motoruma ağır geri zekalı bir alıcı bulabilir miyim? bu sorudan sonra kendinize sormanız gereken sorular da olur tabii.
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırı 108.000 TL olan motorun, 2017 model, 6 yaşındaki haline 95.000 TL verecek kişinin ağır geri zekalı olması gerekiyor. bu durumda sormanız gereken soru şu olmalı. ben motoruma ağır geri zekalı bir alıcı bulabilir miyim? bu sorudan sonra kendinize sormanız gereken sorular da olur tabii.
    Bulunca size haber veririm. Siz de doktorunuza danışırsınız.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mal senin, para senin, keyf senin. İstersen 95 değil 195 te isteyebilirsin, kimseye yargılamak düşmez.
    Ama diğer arkadaşların dediği gibi; sıfırı ile arasında 15 bin var (ruhsat,plaka vs.). Ha 15 bin bazıları için çok para olabilir, lakin şunu da hesap etmek lazım; senin motoru alan kişi sadece 95 vermekle kalmayabilir. Disk değişecek belli, lastikler 6 yıllık, değişim vakti gelmiştir, zincir dişli ne durumda bilmiyoruz. Yani aradaki fark 5 liraya kadar inebilir. Şimdi sen olsan bu fiyatı verir misin?
    mgokhan57, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mal senin, para senin, keyf senin. İstersen 95 değil 195 te isteyebilirsin, kimseye yargılamak düşmez.
    Ama diğer arkadaşların dediği gibi; sıfırı ile arasında 15 bin var (ruhsat,plaka vs.). Ha 15 bin bazıları için çok para olabilir, lakin şunu da hesap etmek lazım; senin motoru alan kişi sadece 95 vermekle kalmayabilir. Disk değişecek belli, lastikler 6 yıllık, değişim vakti gelmiştir, zincir dişli ne durumda bilmiyoruz. Yani aradaki fark 5 liraya kadar inebilir. Şimdi sen olsan bu fiyatı verir misin?
    Elbette ki haklısınız. Ben şu an sarı siteye göre bir fiyatlandırma yaptım. Doğrusu için size danışmak istedim. Bir arkadaş 85.000 TL demiş, olabilir tabi ki. Almak isteyen olursa bu durumları görüşür, yetkili servise beraber gideriz. Bunlar olağan şeyler. Ama şu da bir gerçek, daha fazla beklersem ve 0 km fiyatına zam gelirse bu fiyata da gidebilir doğal olarak. Ama almak istediğim motosikletin de fiyatı yükseleceğinden işime gelmez.
    Sarı siteye tekrar bakıp, iyice inceledikten sonra fiyatı 90.000 TL' ye indirdim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    sahibinden sitesinden hem satabildiğim hem de satamadığım çok ürün oldu.

Genel olarak; satmaya çalıştığınız herhangi bir ürünün sınıfı artık "ikinci el", bunu unutmamak lazım.
    Ben bu ürüne çok iyi baktım, gözümden sakındım, kullanıldı ama çok temiz kullanıldı, benim için çok kıymetli vs. gibi satıcının ürüne dair yorumları (gerçek bile olsalar), ürünü satın alan için hiçbir şey ifade etmiyor çünkü o ürün "ikinci el".

Fiyatlandırma yaparken de ürünün sıfır fiyatının yarısı olacak şekilde bir fiyat yazarsanız satış kolay olur.
    Üçte biri oranında fiyat yazarsanız satış daha da kolaylaşır.
    Dörtte biri fiyat yazarsanız, tabiri caizse ertesi gün satılır.
    Sıfırına ne kadar yakın fiyat yazarsanız satış da ona göre zorlaşacaktır.
    (Bu konularda herhangi bir istatistiğim yok, tamamen kendi tecrübelerimdem sallıyorum.)

İlanı açmadan önce iç dünyanızda şu sorulara cevap verirseniz, ürünün satışını kolaylaştırırsınız:
    * Benim bu ürünle işim bitti mi?
    * Yerine yenisini alacak mıyım?
    * Ürün çürük, çarık, kötü bakılmış, eskimiş vs. bir ürün mü? (bu soruyu ecvaplarken gerçekten samimi olmanız lazım)
    * Bu ürünü almak istesem, kendi satacağım ürünü alır mıyım? (bu soruya da samimi şekilde cevap vermeniz lazım)

Son bir detay; satmak istediğiniz ürünle maddi/manevi bütün ilişkinizi bitirmiş olmalısınız. Arkasından üzülecekseniz, bir süre sonra lazım olduğundan "keşke satmasaydım" diyecekseniz, o ürünü satmaya hiç yeltenmeyin. Üçüncü kez hatırlatayım; bu ürün "ikinci el". Üçe beşe bakma, sat gitsin ruh halinde olmanız gerekiyor.

Sizin ilan için konuşursak; araştırmadım ama sıfırı yaklaşık 110.000 TL deniyor, sıfır fiyatı böyleyse (hem de bir araç bu), 6 yaşındaki ikinci eline 90.000 TL verilmez. Veren çıkabilir, kısmet işidir bu, ama satış ihtimali düşük bir girişim.
    mgokhan57 bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Sıfırı 110 bin lira olan bir aracı 6-7 yaşında ikinci elini bahsettiğiniz rakamlara satmanız çok olası değil. Ama sonuçta bazen kuş gelip taşa çarpabilir. Bu aracı iyimser bir rakamla sıfırının yüzde otuz altına satarsanız bugünkü mevcut piyasa şartlarıyla iyi bir rakama satmış olursunuz. Şunu da ekleyim şu saatten sonra geçen her süre motosikletinizin değeri tl bazında rakamsal olarak olmasa bile iş görebilirlik anlamında düşecektir....

bi de şeye bayılıyorum; sigorta , vergi, vize bakım vs. bunları yazıyorlar ya.

Bakımları düzenli yapılmıstır - e yapman gereken?
    Sigortası vardır. - zaten yasal zorunluluk
    Muayane 1 yıl vardır - aferin.
    vergisi ödenmiştir - devlet plaket verdi mi?
    Sadece shell den benzin alınmıştır - ben opet seviyorum

ya da motoru sıfır alınca sanki 10 bin lira plaka parası verecekmişiz gibi konusuyorlar. herkeste öyle bi yönlendirme var.
    otopsici, freasy, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Şimdeye kadar 6-7 tane motor satmışımdır.
    Hepsini iki günde sattım. Üçüncü güne sarkan olmadı.
    Nedenine gelince hepsini doğru fiyattan sattım.
    Örnek verecek olursak
    Son motorumun emsalleri 110-115 bin bandında satılırken ben 97.500 e ilana koymuştum.
    İlan yayınlanmaya başladıktan 3-5 dakika sonra telefon geldi ve 95 bine sattım.
    Neden ucuza veriyorsun diyenlere cevabımda 15-20 gün bekleyeceğime parayı çalıştırırım belkide daha fazla getirisi olur diyordum. Öylede oldu zaten.
    mgokhan57, freasy, okican ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya da motoru sıfır alınca sanki 10 bin lira plaka parası verecekmişiz gibi konusuyorlar. herkeste öyle bi yönlendirme var.
    "depo boşaldığında her seferinde yeniden benzin alınmıştır. motor çalışmadan binilmemiştir."

son üç ayda iki tane motor sattım. biri iki günde satıldı, diğeri de bir haftada. çünkü satarken motorun değerine baktım, sahibinden'deki akli dengesi bozuk satıcıların fiyatlarına değil. örneğin freccia'yı ben satarken sıfırı 109 bindi. 12 ay taksitle bir de. adam 126 bine ikinci elini satışa koymuştu. anasına sövdüm görünce. ben 90'a koydum, ikinci günde 3-4 müşteri gelip alayım dedi, ilk gelen götürdü motoru.

başlıktaki motorun ederi de 70 bin civarıdır bence. satmak isteyen o fiyattan satar, beklemek isteyen bekler tabii.
    espresso, Alpbatur, okican ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Şahsen şu laf benim için değerli:

"Alındıktan itibaren tüm bakımları orijinal servisinde yapılmıştır, dökümleri ve faturaları mevcuttur."

Hele hele Ducati gibi markalar için çok önemli bence. Muadillerinden %20 daha fazla verir, böyle bir motosiklet alırdım.
    mgokhan57 bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen şu laf benim için değerli:

"Alındıktan itibaren tüm bakımları orijinal servisinde yapılmıştır, dökümleri ve faturaları mevcuttur."

Hele hele Ducati gibi markalar için çok önemli bence. Muadillerinden %20 daha fazla verir, böyle bir motosiklet alırdım.

o önemli etken; ama motoru vurup şaseyi yamulttugunda o servise gitmediğinden kayıtlı olmuyor.

iteleyen iteleyene
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    fiyata bakıyom motora bakıyom acaba ekstra üstüne ekstra böyle birşeylermi var diye motorda orjinalin üzerine 1 vida bile sıkılmamış yani neyin fiyatı bu derler adama ki çoğu kişininde dediği gibi 13k bu devirde para değil 13 daha koyar 23 model sıfır kilometre alırım zaten bajaj bu ne sorun çıkarıcagı belli değil bari garantili vb olur

km/yıl yapıncada yılda 1800km mi yaptınız yani çok düşük bir km şüphelenmemek elde değil

motorda garip garip sorunlar var birde üstüne

piyasasına göre max80 ki bana göre verilcek paralar değil ama sarı siteyi baz alaırsak böyle

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    yüksek, gerçekten yüksek, yukarda defalarca yazıldığı için ben yazmayacağım.
    hadi yamaha / honda da liste fiyatından yüksek yazılıyor, sebebi bayide sıfır motor yok ve vermiyor, bu sebeple oluşan bir karaborsa ortamı var.
    ama bajajlarda bu karaborsa durumu yok. onun haricinde sezon sonu, kimse gerçekten kelepir fiyata olmayan motoru şu an kolay kolay almaz.

Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Motosiklette garip bir sorun yok. Daha yeni Amasya türü yapıp geldim hiç bir sorun yaşamadan. Km/yıl ise bana göre normal çünkü durum bu. Hiç gezmedik desem yeridir. Sadece iş ve ev arası kullandım. Yıllardır ilk defa bir Amasya seyahati yaptım o kadar. Fiyatım da son değil pazarlık payı illa ki var, yeter ki ciddi alıcı olsun. Yukarıda da yazdığım gibi servise gider varsa sorunları çözer satarız sorun değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Bu sözler size çok gelmesin. O kadar çok apaçi var ki şaşırdınız. Motosiklete bakım yapmak bence çok önemli bir etken. İnşallah bakımsız bir motosiklete denk gelmezsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "depo boşaldığında her seferinde yeniden benzin alınmıştır. motor çalışmadan binilmemiştir."

son üç ayda iki tane motor sattım. biri iki günde satıldı, diğeri de bir haftada. çünkü satarken motorun değerine baktım, sahibinden'deki akli dengesi bozuk satıcıların fiyatlarına değil. örneğin freccia'yı ben satarken sıfırı 109 bindi. 12 ay taksitle bir de. adam 126 bine ikinci elini satışa koymuştu. anasına sövdüm görünce. ben 90'a koydum, ikinci günde 3-4 müşteri gelip alayım dedi, ilk gelen götürdü motoru.

başlıktaki motorun ederi de 70 bin civarıdır bence. satmak isteyen o fiyattan satar, beklemek isteyen bekler tabii.
    Sizin Freccia 90.000₺ ederken daha yaygın servise ve bilinirliğe sahip Pulsar 200NS e 70.000₺ demeniz de ayrı güzel olmuş. Bulup alırsınız inşallah ne diyeyim ☺️

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin Freccia 90.000₺ ederken daha yaygın servise ve bilinirliğe sahip Pulsar 200NS e 70.000₺ demeniz de ayrı güzel olmuş. Bulup alırsınız inşallah ne diyeyim ☺️
    hocam inşallah 120 bin veren olur da siz de çok para kazanırsınız, derdim o değil. sadece akıl mantık çerçevesinde fiyat ne olursa o motor alıcı bulur o konuda fikir yürütüyorum. benim freccia 2022 modeldi, üzerinde ek çantası vardı, michelin lastik takılmıştı. ne olduğu belli olmayan problemleri yoktu. km'si 6 bin altındaydı. sıfırı 200ns'den pahalıydı. öyle olunca 90 ediyor. sizin motor da 70 eder bence. bu benim fikrim. siz de fikir sorduğunuz için paylaşıyorum. yoksa sizin motor ucuza gitsin gibi bir amacım yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)