Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikleti calistirinca 6000 devirde basliyor ve giderek yukseliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Evrimsanlig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 250 Naked
    Arkadaslar merhabalar, iki gun once motosikletim calindi aksamina bir sekilde buldum calan sahis motorun egsoz susturucusunu sokmus ve benzin depo kapagini kirmis simdi sorum su motosiklete start verdigimde oncelikle cok zor calisiyor calsitiginda da 6000 devirle baslayip giderek yukseliyor ben de hemen srop ediyorum sizce sorun nedir ? Motorum ktm duke 250 naked

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Rölanti ayarlayıcısı çok yükseğe ayarlanmış olabilir. Saat yönünde çevirirsen deviri yükseltir, saat yönünün tersine çevirirsen ise deviri düşürür.
    Gaz kablolarını da kontrol edebilirsin, her ikisinde de biraz gevşeklik olması gerekiyor.

Boş vitesteki devirde aklıma gelen sadece bu iki sebep var. Bunlarla alakasız da olabilir tabii.

Çok geçmiş olsun. Umarım bir daha başınıza böyle bir şey gelmez. Hırsızların elleri tırlar altında kalsın.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    hocam soruyla bağlantısız ama siz kendi çabalarınızla mı buldunuz motosikleti yoksa emniyet güçleri mi

Motosikleti
    KTM duke 250 Naked
    Yok hocam ne emniyeti, emniyet dedi ki bulunca bize de haber ver , gps vardi motorda onun sayesinde buldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Tesekkur ederim, yakalayamadim tazi gibi hergele yakalsaydim kiracaktim kolunu bacagini da olmadi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

diğer taraftan emniyetinde çok yapabileceği de bişey yok motoru aldığı gibi sprey boya ile siyaha boyammış plakayı da sökmüş atmış şasi numarasını da silmiş takip cihazından gördüğüm kadarı ile de hep arka sokaklarda kenar mahallelerde gezmiş yani sözün özü kendi imkanlarınızla bulursanız bulursunuz yoksa gidiyor
    tommygun, espresso ve Yobaaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    düşürmüş olabilir mi? gaz kolu takılmış olabilir çünkü duke 250nin rolantisine müdahale edebileceğin bir sistem vida vs yok diye biliyorum geçmiş olsun.

Motosikleti
    KTM duke 250 Naked
    kesin düşürmüştür hatta yakaladığımda motorun üzerindeydi ben arabanın içinden fırlayınca fırlattı motoru kaçmaya başladı ancak gaz kolu şöyle takılı kalmamış sanırım yüksek devirde çalışıyor olsa da koldan gaz verince alıyor motor yani egsozun olmaması böyle bişeye yol açar mı yada depo kapağı olmadığı için depo içi basınçla bi alakası olabilir mi diye cahilce fikirlerim var

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı Evrimsanlig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin düşürmüştür hatta yakaladığımda motorun üzerindeydi ben arabanın içinden fırlayınca fırlattı motoru kaçmaya başladı ancak gaz kolu şöyle takılı kalmamış sanırım yüksek devirde çalışıyor olsa da koldan gaz verince alıyor motor yani egsozun olmaması böyle bişeye yol açar mı yada depo kapağı olmadığı için depo içi basınçla bi alakası olabilir mi diye cahilce fikirlerim var
    hocam gaz kolunun ayarı kaçmış olabilir iyice bi kontrol et sök gerekirse elektronik sistem diye biliyorum belki sensor takılmıştır motor bloğundan enjeksiyon sisteminden falan olmasına pek ihtimal vermiyorum onun dışında egzozdan yapmaz piyasa da bir sürü egzozu sökük gezen motor var

Motosikleti
    KTM duke 250 Naked
    Anladim, kontrol edecegim tesekkur ederim
    turkerboss bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    geçmiş olsun hocam. kontağı kırıp direk devam etmişler değil mi?

Motosikleti
    KTM duke 250 Naked
    Aynen oyle hatta disk kilidi de vardi diske zarar vermeden nasil sokmus akil alir gibi degil

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Aynen oyle hatta disk kilidi de vardi diske zarar vermeden nasil sokmus akil alir gibi degil
    Çok geçmiş olsun, konudan bağımsız disk kilidi neydi. Ders alalım biz de nacizhane, kolay sökülen bir kilit kullanmayalım.
    espresso bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Gecmis olsun, bogaz kelebegi ve manifoltu kontrol edin hava aliyor olabilir.
    Evrimsanlig bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    benimde arkadaşın duke 250 yi çaldılar, disk kilidi vs yoktu, hırsız tornavidaya benzer bir aletle geliyor kontağı kırıp, direkt devam ediyor. toplamda 5 saniye harcamıyor motoru götürmek için. disk kilidide piyasada 200 300 tl ye satılanlardansa tornavidayla kastırınca direkt kırılıyor, hiç bir dayanımı yok. bırak diski, plastik üzerinde zorlasan plastikten önce kırılıyor çoğu.
    Evrimsanlig bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM duke 250 Naked
    valla hocam geçmiş zaman markasını hatırlamıyorum motor çalınınca da fırlattım attım
    maximusti, bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)