Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Globalmotor Müşteri Memnuniyeti Testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Ertuğrul_Öz" arkadaşım,geçmiş olsun.Mağduriyetini ve karşı tarafın probleme olan yaklaşımını kınıyorum.En azından bu başlığa bir cevap yazmaları ve konuyu açıklığa kavuşturmaları gerekirdi.Yasal süre olan 30 günü geçirdiklerinde bence sende yasal haklarını sonuna kadar aramalısın.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu başlığı açıp açmama konusunda Aytskalla Samsun'a yaptığı ziyarette yüz yüze konuşma fırsatı bulduk. İzmirdeki kullanıcılar da ilgisizlikten muzdaripler.(Globalmotorun kendi forumuna bakarsanız görürsünüz)

İşin ironik yanı yazın problem yartmasın, tadımı kaçırmasın diye sattığım Regal raptor sorunsuz 15000 i tamamlamış. Çocuk daha bujisini görmemiş.

Tigermbz nin çin malı motoru krank dağıttı 1 haftada toplayıp verdiler. Geçen hafta o da sübap kesti yine garantiden 1 haftada tamir edildi.

Not: Aytaç kusura bakma kafam biraz dağınıktı, Bizde misafire hesap ödetmek olmaz ama. İnşallah nişanda düğünde telafi ederiz
    Yapma bak beni utandırdın lafımı olur
    En azından motorsuzda olsa Hyosung Samsun buluşması gerçekleştirdik...Benim vites pegi kırıldığında Global haber verişimden iki gün sonra parçayı yollamıştı İstanbuldan İzmire o gün buradan olayı anlatıp teşekkür etmiştim şimdi bu yaşananlar o zamanlara göre çok çok fark arzediyor...

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    bu şekilde davranılmaması lazım

ben daha farklı bir bakış açısı beklerdim hyosung tan

bende sürekli takipteyim özellikle gt650 comet için
    bunları duyunca şevkim kırılıyor.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    yazılanlar çizilenler bu markayı fazla şişirdi demekki japondan şaşmayacaksın anlaşıldı....paran bolsa da amerikan ve italyan
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    neler oluyor... buradan okuyup okuyup motora şevk kazanmışken resmen yerlerde sürüyüp üstünde tepiniyoruz...

bazen ithalatta da sudan sebeplerle gecikler yaşanabilir...
    insanların da bir ruh hali vardır...

ertuğrul_öz dostum böyle bir psikoloji içinde olan özcan bey bir anlık bir konuşmasıdır belki... her insan daralabilir ve kırıcı olabilir...

tamam HYOSUNG sağlam firma olabilir... ama her motor firması gibi bu motor da bu yıl çok güzel satışlar yaparak yazı kapattı... bazen büyük firmalar da da kopmalar oluyor...

sonuç olarak global motorun savunma yazısını ve sebeplerini beklemek gerekir...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    arıza nasıl oldu biraz anlatabilirmisin.supap kesmesi için ya zincir kopacak,yada çok yüksek devirdeysen falan zicir diş atlatıp zamanlar karışacak ve pistonla supap birbirine çarparak hasar görecek.sen yavaş şekilde yoluna devam ediyordum dediğine göre zincirin kopması geliyo benim aklıma.biraz açarsan sevinirim

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kral çıplak demek için henüz erken ama bende merak ettim firmanın olaya yaklaşımı ne olacak 1 ay süreyi sonuna kadar kullanacaklarmı acaba

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    arkadaşlar ben hyosung kullanıcısı değilim, bu yazacağım anımın da aslında hyosung un veya global motorun kalitesiyle doğrudan bir bağlantısı olamaz. sadece başımdan geçeni yazmak istiyorum, isteyen kötü isteyen iyi algılar.

bizim üniversite öğrencileri arasında kurduğumuz bir reklam organizasyonumuz var. çok basitçe anlatmak gerekirse öğrenciler tişörtlerine reklam alıyorlar. reklam olmasın diye detaylarına girmiyorum.

Bugüne kadar bir çok büyük türk ve dünya markasıyla çalışma fırsatımız oldu. Kime gittiysek bir şekilde muhatap bulduk, kendimizi ifade edebildik.

Hyosung'un genel anlayışını ve ilgili tavırlarını forumlardan okudugum kadarıyla çok beğendiğim için, bir global motor ile konuşalım, beraber neler yapabiliriz, hem onlara hem öğrencilere fayda sağlayacak bir yol bulabilir dedik.

Önce kendilerine bir mail attık cevap yok, hani çok doğal ilgilenmiyorsa yazmazlar günde kaç kişi mail atıyordur.

Daha sonra firmaya telefon ettik (Bir arkadaşım etti) ve çok kısca anlatmak gerekirse telefonu açan bayana "reklam ve pazarlama sorumlunuzla görüşebilir miyiz" dedikten sonra, sert bir şekilde "reklam falan vermek istemiyoruz" tadında bir konuşma yapılarak (ne olduğu bile sorulmadan) telefon kapatılmış.

Şimdi bu durumda da kendileri haklılar, istemiyor olabilirler. Ama sadece dikkat çekmek istediğim nokta şu, siz bugün honda'yı da arasanız, reklam ajansına mail de atsanız kendinize muhatap bulursunuz. Honda ki daha burnu yukarıda bir firma olması gerekiyor. Ben de gt250 comet almayı düşünüyordum, nedense vazgeçtim bundan sonra.

lütfen yanlış anlamayın, bunu firmayı kötülemek için yazmadım, ama kimliği kişiliği oturmuş firmalarda hangi konuyla ilgili ararsanız arayın muhatap bulma şansınız olur. Ha bu sorun çözülecek anlamına gelir mi? Hayır, örneğin isim vermeyeyim çok büyük bir bilgisayar üreticisinin call-center'ı ve birsürü çalışanı olmasına rağmen aylarca bir ürünüm yüzünden tartıştığımı ve sonuç alamadığımı bilirim. buda böyle bir anımdı benim, yazsam mı yazmasam mı diye çok düşündüm. Umarım kimsenin kalbi kırımamıştır.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu 4,000 km bakımına hondaya götürdüm. Ve inanırmısınız sanki şirketin sahibiymişim gibi bir muamele gördüm. Motoru servisten aldığımda benzin göstergesi çalışmıyordu depoyu doldurunca farkettim. Kendim söktüm bulamadım neyse dedim götürürüz servise. Bayinin müdürü 3 kere özür diledi ve yapma etme dememe rağmen benim motora bakım yapan çocuğu haşladı (çocuğun gönlünü aldım neyse ki) neyse şimdi bu adam bunu niye anlatıyor diye soruyorsunuzdur içinizden... Motorumu dün satılığa çıkardım. Amacım Hyosung GT250R almak !!! Çok araştırdım özellikle barış abinin bu firmayı övmesi kullanan bir arkadaşımın övmesi beni çok memnun etti Bursada Hyosung bayisi yok. Bu kadar memnuniyet boşa değildir heralde diyerek. Bursada bayisi olmayan bir motor markasını almayı kafama koymuştum... Şimdi başlıkları okuyunca 60 km ye giderken motorun bu hale gelmesi beni epey düşündürdü ve fikrimi askıya almamı sağladı... Uyarılar için teşekkürler.

Aslında bir müşterilerinin bile bu kadar büyük bir kitleye hitab edemeyeceğini düşünmeleri ve kendilerince dalga geçtiklerini sanmaları beni hayretlere düşürüyor
    arkadaşım hyosung'un Bursa'da bayisi war,beşyolda GazcılarMotor...
    hyosung'u savunmuyorum sadece bilgin olsun diye yazdım...

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    carcharoth kardeş bursa da nasıl hyo bayisi yok
    gazcılar motor hyo bayisi.
    ama servisler için tam garanti veremem.
    çünkü honda vs gibi özelleşmiş servis yok.
    motorcu ferit,motorcu ali(bunlar servis isimleridir yanlış anlamayın) gibi aynı anda bir çok motora birden servis veren bu yüzden parçan gelse bile takılması için bayağa bi bekleyeceğin yerler.
    ben gittim gördüm emin olabilirsin.
    madem honda ile başladın honda ile devam et derim ben sana.çünkü bildiğim kadarı ile bursa da servis ve parça da sorun olmayan motor honda.
    :cat: [B][U]K[/U][/B]aza [B][U]A[/U][/B]nında [B][U]S[/U][/B]izi [B][U]K[/U][/B]orur:cat:

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Satılık Hyosung GV 650

km:1000
    Full aksesuarlı, siyah

Satış Fiyatı : 1100 YTL (yazı ile binyüz YTL ) pazarlık olabilir...
    Herhangi bir mopedle falan değiş tokuş kabulümdür, üstüne de para verecem

Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    akiracım birşey yazıcam ama darılmaca yok...empati bile yaptım...haklısın ateş senin motoruna düşmüş...seni belki anlayamam...

ama bir bardak suda fırtına kopması herhalde buna denir...yanlışmıyım dostum...kızma taammı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

üretici firma distributorleri,
    distributorler bayileri denetlemelidirler diye düşünüyorum.
    hyosung da bu eksik sanırım.
    Tanınan markalarda böyle bir problem olduğunda zannetmiyorum böle bir sorun olsun. Elli kere özür diler, belkide motorun yenisini verir.

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılık Hyosung GV 650

km:1000
    Full aksesuarlı, siyah

Satış Fiyatı : 1100 YTL (yazı ile binyüz YTL ) pazarlık olabilir...
    Herhangi bir mopedle falan değiş tokuş kabulümdür, üstüne de para verecem

1000 YTL trink veririm. Caymak yok ama, harbi adamin agzindan laf bi kere cikar
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bir bardak suda fırtına kopardığımı zannetmiyorum. Elimden geldiğince soğukkanlı olarak durumu izlemeye aldım. Eğer gerekli ilgiyi görseydim tam tersi bir başlık ta açabilirdim.

Speedrunner nickli üye açtığı başlıkta garantiye girmediği halde ücret talep etmeksizin değiştirilen parçası için methiye başlığı açtığında hepimiz Globalmotoru göklere çıkarmıştık.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...ht=speedrunner

Şimdi Görüyorum ki bazı hyosung sahipleri belki bahsettiğim insanları şahsen tanıdığı veya arzu ettiği hizmeti gördüğü için durumu yaygaracılık olarak nitelendirebiliyorlar.

Tekrar üzerine basarak söylemek istiyorum ki benim şikayetim motosikletten değil firmanın istikrarsız tutumundandır.

Not:Vlad1462 . Biz de ilk etapta zincirin diş attığını düşündük, ancak motoru sökünce sübapın koptuğunu gördük (Sübaplar iki parçadan imal edilir. Kafa kısmı ısıya, diğer kısmı ise çekmeye dayanıklıdır. Bu iki kısım özel bir sürtünme kaynağıyla birleştirilir. Benim motorumda sübap tam bu kaynak noktasından kopmuştu. Yani imalat hatası.)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

Tekrar üzerine basarak söylemek istiyorum ki benim şikayetim motosikletten değil firmanın istikrarsız tutumundandır.

Bak imzanda ne demişsin...Bunaldım Hyosungdan. Yok mu parasınının hakkını veren kaliteli bir motor....

motoru aldığına pişmansın galiba...beni şaşırtan bu kilometrede motorun bu önemli arızayı vermesi...yoksa Distrübütörlerden herşeyi beklerim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    sorun ortada,imalat hatası olduğu kesin.yasal haklarınıda kullansınlar bakalım.yasal süre sonunda sorunu hallettiler hallettiler,yoksa imajlarına bi çizik geliyo

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Not:Vlad1462 . Biz de ilk etapta zincirin diş attığını düşündük, ancak motoru sökünce sübapın koptuğunu gördük (Sübaplar iki parçadan imal edilir. Kafa kısmı ısıya, diğer kısmı ise çekmeye dayanıklıdır. Bu iki kısım özel bir sürtünme kaynağıyla birleştirilir. Benim motorumda sübap tam bu kaynak noktasından kopmuştu. Yani imalat hatası.)

galiba şanslı gününde değildin... 1 yıl kadar çin malı kullandım o yüzden yeni motorlarda şansa çok ama çok inanırım... benim motorum tık dememiştir 1 yıl boyunca ama bildiğim 2-3 arkadaşımın motoru hep servisteydi.. anlatabildimmi... motorun güzel... soğuma motorundan... senin tek problemin samsunda 1 tane servis olması...ve yeterince bilgili bir servis olmaması...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak imzanda ne demişsin...Bunaldım Hyosungdan. Yok mu parasınının hakkını veren kaliteli bir motor....

motoru aldığına pişmansın galiba...beni şaşırtan bu kilometrede motorun bu önemli arızayı vermesi...yoksa Distrübütörlerden herşeyi beklerim...
    O konu başlı başına bir mesele. Zira arkadaşın motorunun (benim eski hyosung) 3000 kmde krank kililemesi , aynı motorun benzin pompası arızası vermesi. Bu kadar düşük tempoda kullandığım motorun sübap kesmesi. Ama bunların Bmw, HD gibi yüksek fiyatla satılam motosikletlerde de yaşandığını biliyorum. O yüzden bu konuya derinlemesine girmemeyi tercih ediyorum.

İmzama gelince kastettiğim Hyosungun nispeten kaliteli olduğu ancak parasının hakkını veremediğiydi. Markayı zan altında bırakmamak için onu da değiştirdim.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

kardeşim böyle arasıra her markalarda hatalar cıkar fabrikasyon sonucu olusan hatalar sonucta ben hyosung kullanıyorum ve çok memnunum , elimde büssürü motor var fakat hyosungda japon makinalardan farksız ki

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler