Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

60.000 TL'ye Kadar Motor Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Ortalama 60 bin Tl'ye kadar kuryelik için scooter motor bakıyoruz inşallah. Önceliğimiz ya ikinci el temiz Honda yada sıfır Çin motorsikleti. Akımızda şu an Mondial Lavinia 125, Arora freedom 125, Rks wildcat fakat Çin motorsikletileri arasında en sağlam en güveniliri hangisidir bilemiyorum. Sizin bu fiyat bandına önerebileceğiniz 125 cc'lik motorsiklet önerileriniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şaka bir yana bu Çin malı motorlara burada isim uyduran ağalar kesin kuru, sulu karıştırıyorlar. Motosiklete model ismi olarak lavinia, wildcat gibi isimler ayık kafayla bulunmaz..
    DickName ve abyasar bunu beğendiler.

Sizce bu modeller alınır mı ?

Bu modeller alınmaz, yeteri kadar dayanıklı değiller.
    Butçeyi 10bin kadar arttırıp tvs Jüpiter veya onun muadili Hero almanızı tavsiye ederim. Hatta ikinci elini bile alsanız yukarıda yazdığınız motorlardan iyidir.
    Yusuf Ali bunu beğendi.

Nedenini öğrenebilir miyim hocam?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    60k ya bence hero veya tvs alınır çin malı alınmaz dash 125 çok güzel oparalara alınabilir
    ha 40 civarına spontini veya ceo alınabilir ama fazlası haramdır yazık günahtır

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Yusuf Ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama 60 bin Tl'ye kadar kuryelik için scooter motor bakıyoruz inşallah. Önceliğimiz ya ikinci el temiz Honda yada sıfır Çin motorsikleti. Akımızda şu an Mondial Lavinia 125, Arora freedom 125, Rks wildcat fakat Çin motorsikletileri arasında en sağlam en güveniliri hangisidir bilemiyorum. Sizin bu fiyat bandına önerebileceğiniz 125 cc'lik motorsiklet önerileriniz var mı?
    Rks wildcat konforlu değil .Bir kurye görürsen rica et koltuğuna otur ayakların öndeki boşluğa sığmayacak . RKS Spontini kuryelik için ideal parçası ucuz ve rahat . Ama bence alabiliyorsan dio al .

Spontini var bende çok sorun yaşamadım. 12000 km kullandım. İzmirden istanbula geldim.Tek sorun ön frenden ses gelmesiydi fren sıkınca o da pmlerin aşınmasından dolayı olan bir durum balata ve pimler değişince sorun çözülüyor ama değiştirmezsen de sorun olmuyor.

Hocam diolarda resmi sitede 83.500 fakat bayilerde büyük ihtimalle 100bin falandır

Alıntı Yusuf Ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedenini öğrenebilir miyim hocam?
    Yazdığım gibi; dayanıklı olmadıkları için.
    3 arkadaşım tvs Jüpiter aldı beraberce, üçü de memnun. Bir diğeri de dio aldı. Hepsini kullandım. Jüpiter sağlamlık, denge, yakıt ekonomisi yönünden dio ile aynı, konfor yönünden bir tık önde, koltuğu daha geniş ve yumuşak mesela.

Ben olsam düzgün bir Honda Titan alır keyfime bakardım.

Hocam titan 20 yılı aşkın bir motor çok sağlıklı olur mu acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Hocam 125 lik mi aldılar 110 luk mu? 125 Likleri Türkiyede montajladıkları için montaj hatası oluyormuş diye duydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Önerileriniz için teşekkür ederim. Dash biraz bütçemi aşıyor bir de az kullanılıyor motolux da biraz sıkıntı diye duyudum. Bir de o teşbih olarak söylediğiniz biliyorum ama haramdır gibi ağır lafları hararam olmayan şeyelerde kullanmamanızı ttavsiye ederim lakin helale haram harama helal demek dinden çıkarır Allah korusun.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Çinliler olmuş 40-50-60.000 hatta daha fazla.
    En iyisi Hintli almak. Hero-Tvs
    Para biraz daha varsa Tayvanlilar var. Kymco-Sym.

Bende kuryelik icin alacağım.
    100 lerce mesaj,10 larca video izledim.
    En mantıklısı sorunsuz Tvs Jüpiter 110.

Motosikleti
    2019 sym-jet 14 125 cc /// 2016 pulsar 150 ns
    Bulunduğun şehre bağlı olarak Öncelik hero dash sonrası sym jet serisi olabilir diğerlerine bulaşma derim.

japonlar pahalı çinliler çok arıza yapıyor hintliler iyidir.

Teşekkür ederim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Hero dash bütçemi aşıyor Tvs ye ne diyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Teşekkür ederim hocam bende şu an Tvs Jupiter 110 a Bakıyorum inşallah bu 3. forum sitesinde karşılaşmamız. Hocam Tvs ile ilgili en ciddi sorun şu bir tane video izledim adam hava filtresini değiştirmek için motoru takozlarla falan kaldırıyor yani baya bi uğraştırıyor. Şimdi biz Allah nasipo ederse kuryelik için alacağız buu durumda her 5 binde bir hava filtresini değiştirmemiz gerekecek e bu da bir süre sonra motorda deformelere neden olamaz mı? Bir de siz hangi şehirdesiniz İstanbuldaysanız hangi bayiiden almak daha mantıklı olur?

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana bu Çin malı motorlara burada isim uyduran ağalar kesin kuru, sulu karıştırıyorlar. Motosiklete model ismi olarak lavinia, wildcat gibi isimler ayık kafayla bulunmaz..
    O konuda favorim Suzuki. Şahane bir scooter yapmış Suzuki Burgman 650, muhteşem bir makine. Gidip ismini "Burgman" koymak nedir. Türk bir motosiklet markası kurucam, efsanevi bir maxi scooter yapıcam, adını da "Gaffur" koyucam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)