Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Debriyaj Balatasını Önerirsiniz ? Kawasaki Versys 650 2016

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, Kawasaki Versys 650 2016 model aracım için Debriyaj balatası bakıyorum.
    Bulduklarım arasında en pahalısı SBS Debriyaj Balatası 2.7k
    Digerleri EBC ve NewFren

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmkan varsa orijinal almanızı tavsiye ederim. Eğer bütçeniz el vermiyorsa EBC içlerinde daha kalitelidir.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    hem ebc hem de sbs arabalara ve motosikletlere üst düzey fren balatası,fren diski,rotor üretiyor.
    ebc debriyajlar en çok satılanlar arasında
    sbs fren balatasında ise dünya lideri.
    sbs danimarka ebc ingiliz-amerikan üretimi
    arada bir de bulursan italyan trw fren balatası ve debriyajı var.
    sbs yada ebc çok iyidir hem debriyaj hem fren.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ebc'nin benim motoruma uyumlu Srk 102 diye yay, saç ve balatadan oluşan bir seti vardı, 2008 Er6F'de debriyajımı komple o setle yeniledim yaklaşık 30.000 km oldu ve henüz bir keleğini görmedim. Bizim Er6 grubunda Ebc'den memnun kalmayan da vardı ve Newfren kullanmayı öneriyordu. Bir başkası da Trw Lucas öneriyordu ama nedeni aklımda kalmamış.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebc'nin benim motoruma uyumlu Srk 102 diye yay, saç ve balatadan oluşan bir seti vardı, 2008 Er6F'de debriyajımı komple o setle yeniledim yaklaşık 30.000 km oldu ve henüz bir keleğini görmedim. Bizim Er6 grubunda Ebc'den memnun kalmayan da vardı ve Newfren kullanmayı öneriyordu. Bir başkası da Trw Lucas öneriyordu ama nedeni aklımda kalmamış.
    EBC'den memnun kalmayanlar sadece baskı plakalarını mı değiştirmişlerdi yoksa plakalar + yaylar mı? Sadece plakaları değiştirdiler ise randıman alamamış olabilirler. Belki de taklit ürün denk geldi.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    piyasada bulabiliyorsan orj tavsiye ederim evet bilindik markalarda iyidir ama orj varsa mekanik aksamda orj den şaşmam

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EBC'den memnun kalmayanlar sadece baskı plakalarını mı değiştirmişlerdi yoksa plakalar + yaylar mı? Sadece plakaları değiştirdiler ise randıman alamamış olabilirler. Belki de taklit ürün denk geldi.
    Sadece plakadır muhtemelen.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    debriyaj balatası değişimini kendi yapıp; balatayı yağda bekletmeden takan, sacları yönlerine dikkat etmeden kafasına göre takanlar için marka farketmez her taktığına kötü derler. (sizin wp gruptakiler için söylemiyorum)

ebc de kullandım, sbs de kullandım, imkan varsa orjinal ve plakalar(saclar)+yaylar değişirse ne ala. Ancak imkan yoksa en ekonomiği EBC.

Sbs fiyatları nedense fazla yüksek ve o farka değecek kalite artısı yok. Zaten ebc stokta yoksa sbs alıp takıyorlar.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)