Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Liste fiyatından yüksek fiyata araç almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

210.000TL liste fiyatı olan MT-25 0km motoru 250.000TL ye satın almak ne kadar mantıklı ?

Ayrıca konuya cevap vermeden şunları incelerseniz sevinirim.

Ticaret Bakanlığı, 6 Temmuz'da İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik'te değişiklik yaparak, ikinci el araçların üretici veya distribütör tarafından tavsiye edilen güncel satış fiyatının üzerinde fiyattan ilan yoluyla pazarlanmasına 1 Ocak 2024 tarihine kadar kısıtlama getirdi. Bugün itibarıyla yürürlüğe girecek bu uygulama, tüm gerçek ve tüzel kişilerin bireysel ve ticari ilanlarını kapsayacak.
    https://www.ntv.com.tr/otomobil/ikin...1Um6rjR1xNaSuQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hiç mantıklı değil, sıradaki soru?

1, 250 bin liranın MT-25 için çok olduğunu düşünüyorum. 2, liste fiyatından yükseğe satmak yasak olsa da bizim "akıllı" insanımız onun da yolunu bulmuş. Notere gidiyorsun, satışı geçmeden önce "araç için 40 bin lira komisyonumuz var" diyor. 3, bu saçmalığa göz yumdukça tepemize çıkıyorlar. Yok bilmem kaç bin lira aksesuar, yok zart zurt, bayiide kalmadı beklemek istemezsen bana 50 ver 0km satayım. Yok öyle bir dünya kardeşim. Ben desteklemiyorum, destekleyici hareketler yapanlara da ağır hakaretler ediyorum. Bunlar yüzünden serbest piyasa aldı başını gidiyor.
    espresso bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Yönetmelik felan tınlayan yok
    Paranız varsa, enflasyona karşı erimesin istiyorsanız ve tek seçeneğiniz mt-25 ise alınır.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Mantıklı değil. Ben 3 ay önce mayıs başında 170 e aldım; o zaman 145 ti liste fiyatı, aksesuar falan filan 170 e aldım tanıdık bir bayiden. Beğendiğim bir motor mu, pek değil. Uzun yıllar 600 cc üstü, zaman zaman 1000 cc motorlarım oldu, niye mt 25 aldım, çünkü 2021 haziranda v stromumla ağır kaza geçirmiştim; motor pert oldu; bende de büssürü platin. dizim ve el bileğim halen çok iyi değil, ağrıyor, motora 1 sene ara verdim. yaza doğru motor hevesim başladı gene tabi; ama geçirdiğim kaza ciddi travma yaratmıştı bende; büyük motor düşünmüyordum bir süre, dedim mt25 alayım en az 1 sene binerim, kesmezse zaten satması kolay, veririz onu alırız büyük motor. şimdilik yetiyor. mayıs ayında 170 çoktu, şimdi de 250 çok. motora binecek daha çok vaktim olsa sağlığım daha iyi olsa 2.el 2016-2018 civarı 600 cc üstü motor alırdım.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde bir arkadaş liste fiyatından pahalıya motor aldı. Parası çok olduğu için farkı pek tınlamadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklı değil. Ben 3 ay önce mayıs başında 170 e aldım; o zaman 145 ti liste fiyatı, aksesuar falan filan 170 e aldım tanıdık bir bayiden. Beğendiğim bir motor mu, pek değil. Uzun yıllar 600 cc üstü, zaman zaman 1000 cc motorlarım oldu, niye mt 25 aldım, çünkü 2021 haziranda v stromumla ağır kaza geçirmiştim; motor pert oldu; bende de büssürü platin. dizim ve el bileğim halen çok iyi değil, ağrıyor, motora 1 sene ara verdim. yaza doğru motor hevesim başladı gene tabi; ama geçirdiğim kaza ciddi travma yaratmıştı bende; büyük motor düşünmüyordum bir süre, dedim mt25 alayım en az 1 sene binerim, kesmezse zaten satması kolay, veririz onu alırız büyük motor. şimdilik yetiyor. mayıs ayında 170 çoktu, şimdi de 250 çok. motora binecek daha çok vaktim olsa sağlığım daha iyi olsa 2.el 2016-2018 civarı 600 cc üstü motor alırdım.
    Geçmiş olsun birader. Kaza nasıl oldu ki bu kadar ağır yaralar aldın

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    pcx ler 80k, nmax ler 86k,duke 250ler 125k iken almak istedim, bayide motor yoktu, sahibindende fiyatlar 100 den başladığı için alemin kerizi benmiyim diye bekledim, fiyat git gide arttı, bayide halen motor yok, en son sıfır liste fiyatına çok yakın vaziyette duke aldım. bayiden almak istersen en kötü 3 4 ay bekleyeceksin ve bayi mecburi olarak aksesuar sokacak yine motor 250lere gelecek. bence km düşük olan bir motoru biraz pazarlık yapıp ne kadar düşürüp alabiliyorsan o kârdır.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde bir arkadaş liste fiyatından pahalıya motor aldı. Parası çok olduğu için farkı pek tınlamadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Geçmiş olsun birader. Kaza nasıl oldu ki bu kadar ağır yaralar aldın
    Çok sağol, teşekkür ederim. V Strom la Fethiye’den izmire dönerken karşıdan gelen araba saklıkente dönmek için sola kırdı benim şeridime girdi, navigasyona bakıyordu herhalde, görmedi, arabaya kafadan çarptım, uçtum. Sol kaval kemiği kırık, sağ el bileği parçalı kırık, sağ dizim çıktı çapraz bağlar koptu. Dedim öldüm galiba bu kez. Daha önce de çok düştüm kaza yaptım da, bu biraz ağırdı.

4 ameliyat, 4 ay yatış, bir süre fizyoterapi süreci, düzeldim ama baya. Haa bileğimde dizimde ağrı var hala, motoru çok özledim, 1 sene ara vermiştim. R25 im vardı bi de, onu sattım, yaş 39, r25 bana biraz fazla artık, mt 25 aldım işte, sürmeye devam.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çok sağol, teşekkür ederim. V Strom la Fethiye’den izmire dönerken karşıdan gelen araba saklıkente dönmek için sola kırdı benim şeridime girdi, navigasyona bakıyordu herhalde, görmedi, arabaya kafadan çarptım, uçtum. Sol kaval kemiği kırık, sağ el bileği parçalı kırık, sağ dizim çıktı çapraz bağlar koptu. Dedim öldüm galiba bu kez. Daha önce de çok düştüm kaza yaptım da, bu biraz ağırdı.

4 ameliyat, 4 ay yatış, bir süre fizyoterapi süreci, düzeldim ama baya. Haa bileğimde dizimde ağrı var hala, motoru çok özledim, 1 sene ara vermiştim. R25 im vardı bi de, onu sattım, yaş 39, r25 bana biraz fazla artık, mt 25 aldım işte, sürmeye devam.
    Allah şifa versin, son kazanız olmuştur umarım.
    Dxsec bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Çok geçmiş olsun.

Ticaret bakanlığı falan boş iş. Kimse 250 ye aldığı malı 200 e vermez. Kalan 50 yi annesine, babasına, eşine dostuna vb. attırır işin içinden çıkar. Bunlar göstermelik şeyler. Liste fiyatının üstünde almak harici bir çare yok şu an. Sıfır olması şartsa alınabilir yoksa ikinci elde yüksek cc haşatı çıkmış bir motorda alıp toparlaya toparlaya binebilirsiniz

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    İşine gelmiyorsa alma diyen sahtekârlar olduğu sürece ve biz inadına gidip liste fiyatının üstüne motor aldığımız sürece bu süreç bitmez.
    Bu sistemi durdurmak basit, kimse almazsa bu motorları satmak için silke silke fiyatları düşürecekler. Bence R25, MT25 yerine alternatif motorları satın almak daha mantıklı.
    Birde bir kısım var misal adam motorun liste fiyatı 150.000 TL iken 180.000 TL ye aldı şimdi o adam o motoru 150.000 TL ye satar mı? Satmaz!
    Sıfır Bajaj Pulsar RS 200 aldım 5.000 Km oldu şehir içi gayet yeterli ben 1 MT25 / R25 parasına 2 tane pulsar denk geliyor. Bir birimizi silktiğimiz sürece bu böyle sürer gider. Kimse ağlamasın biz buyuz.
    tommygun, Thracian ve maktama bunu beğendiler.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Eskiden mt-25 alınmaz diyordum bu fiyatlara ama artık öyle bir duruma geldi ki motorlarımı satıp acaba sıfır bi mt-25 alsam mı diye düşünüyorum arifesindeyim hatta,duke 390 270k ve cok titresimliymiş,sahibinden de cb500fler buldum temiz 230-240 a ama 26-27k kmde 7-8 yaşında motorlar baska bir secenek kalmıyor mecbur yüksek fiyattan mt-25 e bakıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden mt-25 alınmaz diyordum bu fiyatlara ama artık öyle bir duruma geldi ki motorlarımı satıp acaba sıfır bi mt-25 alsam mı diye düşünüyorum arifesindeyim hatta,duke 390 270k ve cok titresimliymiş,sahibinden de cb500fler buldum temiz 230-240 a ama 26-27k kmde 7-8 yaşında motorlar baska bir secenek kalmıyor mecbur yüksek fiyattan mt-25 e bakıyorum
    Evime yakın olan bir bayide siyahını 235 bine bırakıyor,250-260 dese yok artık dicem de 235e bir göz kırpışıp duruyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Mt25 son baktığımda 195 bindi liste fiyatı simdi 210 olmuş gerçekten sadece 25 bin fazla vererek sahip olmak bir cazip gelmedi değil.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yönetmelik serbest piyasa kurallarına aykırı. Birisi idare mahkemesine dava açsa iptal olur direkt.
    Dxsec bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    öncelikle illa mt25 istiyorsan alınır.zenginsen alınır.
    ancak ben ikisi de değilim diyorsan 185bine duke 250,260bine 390 var
    120bine clx 250 var
    300bine 2. el street triple var
    fiyatını bilmiyorum honda cb250r var
    daha önce yazdım mt25,r25 ve mt07 gereksiz yüksek fiyattaki motosikletler
    ben duke 390 ı ikinci el alırken mt25 benden yüksekti.bendeki amortisor ,fren,viraj,yakıt tüketimi ,parça kalitesi daha yüksek.
    ama tercih meselesi bu.başkaları mt25 yada 25le aha mutlu.
    unutmadan o fiyata yakın clx750 var

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Benim şu an liste fiyatının üstünden de olsa pcx/xmax alabilecek durumum var(maddi olarak değil sadece, araç istersem alabilirim bir kaç bağlantım sebebiyle) ama almıyorum. Yani bak kuzenim yapıyor olsun bu işi, ona dahi bu parayı yedirmeyeceğim.

Yapanlar yapsın, kimseyi kınamıyorum, zaman zaman sert çıkışlarım da olabilir ama şu piyasa düzelene kadar almayacağım motor.

Bir benzer durum kripto madencilik zamanında ekran kartlarında yaşandı, bulabildiğim en ucuz kartı buldum(gt1030) ve epey bir süre kullandım, o dönem Rtx 2070-80 alabilecek durumum vardı, almadım, çünkü kartın yurt dışı ederinin dahi 2x fiyatına satılıyordu.

Aynı durum var şu anda, hiçbir fark yok ve bu şişme durum bir yerde patlayacak. Piyasanın sürekli talepte bulunması olası değil, arz sıkıntısı da yok, tamamen birilerinin bundan nemalanması durumu. Arkadaşlarım sık sık yurt dışına gidiyorlar, gittikleri bayilerde gördükleri bol bol motorun olduğu ama bize gelince motor yok ne hikmetse.

Ben bireysel olarak takılıyorum ama toplum olarak buna tepki göstersek, 3 ayda düzelir. Bu ülkede twitter tepkisine bile ne kararlar alındı/geri çekildi.

He bu arada ben çoğu arkadaş gibi de ufaklıktan beri motor tepesinde değilim, bir anda geldi bana aşk, gittim ehliyete yazılıp doğrudan a motor aldım, yapamazsın, edemezsin diyenler oldu, nc750'de aldım ehliyeti, üstelik o kursta hava yapan çocuklar varken en başarılı olarak bitirdim, yani kimsenin motor sevgisini sorgulamıyorum ama kıçım kaşınıyor seleye değmek için, motor görünce içim gidiyor ama bireysel olarak gurur meselesi yaptığım, milli mesele gibi gördüğüm bu durumda taviz vermeyeceğim.

Kısacası, siz de taviz vermeyin, çok değil ya, hepimiz tepki koysak, düzelecek bir durum. Üç kuruş kar yapacaksınız, mal değerleniyor diye ülkenin geleceğini satıyoruz farkında değiliz ve evet, durum bu kadar vahim. Bazı şeyler, paradan değerli ve önemlidir.
    tommygun, espresso, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Geçecek bu günler. Az sabırlı olalım. Bireysel ekonomimizi şimdilik borçtan uzak tutalım.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah şifa versin, son kazanız olmuştur umarım.
    Çok teşekkür ederim Kaan bey; sağolun varolun. Bu siteye en çok sizin gezileri seyahatleri paylaşımları okuyayım göreyim diye giriyorum, ilham oluyor bana.

V stromla uzun yol yapardım ben de az buçuk; 8 gün Balkan turu yapmıştık 2019 da, her sene de izmirden kaş a giderdim, uzun yolun yeri ayrı bende.

Bu kazadan sonra bir sene ara vermiştim; motorcu bir abimiz var, psikolog, o dedi ki bana , hemen motor al yine, sakın bırakma, asıl şimdi binmen lazım, dikkatli bir şekilde sür, ama korkularının üzerine git, kaza travması başka türlü aşılmaz. Mt 25 iyi geldi bana, hem yönlendirmesi sürmesi kolay, hem şimdilik 300-500 km İzmir Datça , Bodrum, kaş tarafına doğru gidilir bu motorla, o mesafede yormaz.

5-10 bin km bineyim diyorum bu motora, formumu bulayım, seneye nasipse alırım bi 600-800 cc arası orta sınıf yol motoru, gezilere devam inşallah. Hayalim Budapeşte’ye gitmek motorla.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çok teşekkür ederim Kaan bey; sağolun varolun. Bu siteye en çok sizin gezileri seyahatleri paylaşımları okuyayım göreyim diye giriyorum, ilham oluyor bana.

V stromla uzun yol yapardım ben de az buçuk; 8 gün Balkan turu yapmıştık 2019 da, her sene de izmirden kaş a giderdim, uzun yolun yeri ayrı bende.

Bu kazadan sonra bir sene ara vermiştim; motorcu bir abimiz var, psikolog, o dedi ki bana , hemen motor al yine, sakın bırakma, asıl şimdi binmen lazım, dikkatli bir şekilde sür, ama korkularının üzerine git, kaza travması başka türlü aşılmaz. Mt 25 iyi geldi bana, hem yönlendirmesi sürmesi kolay, hem şimdilik 300-500 km İzmir Datça , Bodrum, kaş tarafına doğru gidilir bu motorla, o mesafede yormaz.

5-10 bin km bineyim diyorum bu motora, formumu bulayım, seneye nasipse alırım bi 600-800 cc arası orta sınıf yol motoru, gezilere devam inşallah. Hayalim Budapeşte’ye gitmek motorla.
    Ben de kaza yaptım , ben de 3 haftadır süremiyorum. Bir toparlayayım 1-2 gün antrenman yapıp ben de kendimi yeniden yollara atacağım.
    espresso bunu beğendi.

2021 de mt25 bulamadım diye mecbur mt07 almıştım o zAmanlar orta ve üst segmentlere akseuar eklemiyorlardi 96500 e aldim dusuk faizli 2 adet. Kredi cektim param olduğu halde ve maasim usd o zaman 2 ay maasimdan 400 usd bozup öderken kur ani yukselince 8 10 13 18 derken
    Dönemsel ödemelerim 370 350 300 250 dolarlara indi
    Son taksitlerim 110 dolara indi bedavadan biraz pahaliya geldi
    siz anakonuyu anlamışsınızdır
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Evet evet zamlı fiyattan satılamaz falan cezası var evet eğer yatırımlık niyet var ise alınabilir ama ben sürücem diyorsan o paraya veya yakınına çok acayip motorlar var.şahsen almazdım gider dominar 400 yada 250 alırdım yada cfmoto nk250 sr250 clx700 alırdım.kaldıki 210 bin tl olsaydı bile nk250 110 120bin lira.arada 100k para var yine almazdım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)