Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 CC Scooter yolda giderken gaz kesikliği

Motovento
    REKLAM ALANI

50 CC Küba blueberry bir scootere sahibim. Bu motorun 3 aydır çözemedim bir sorunu var. Motorun çalışması vs herşey mükemmel. Bakımları zamanında yapıldı. Fakat yolda giderken bir anda gaz kesikliği yaşanıyor anlık bir sarsıntı oluyor ve tekrar gaz almaya devam ediyor. Kaç ustaya götürdüm tur atıp geliyor bişeyi yok bunun diyor. Servisi baktı yine aynı. Benzin filtresini değiştirdim. Hava filtresini temizledim. Benzin kapağını açıp kapatıp tekrar denedim. (sıkışan havadan ötürü mü oluyor felan diye) fakat hiç bir sonuç yok. Ben bulamadım bu sorunu, ustalarda bulamadı. Yardımcı olacak arkadaşlar var ise deneyebilirim. Saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yüksek devirlerde ise benzin yetişmiyorda olabilir, eğer motosikletiniz 80cc ise ve karbüratörünüz 50cc ise anlık kesintiler yaşayabilirsiniz. Ben zamanında sıfır 80cc yükseltilmiş scooter almıştım oda bayır aşşağı hızlanmalarda yapıyordu ama onun sebebini ben varyatörden diye tahmin ediyordum, bunların varyatörleri ani hızlanmalara veya yüksek hızlara göre üretilmediği için böyle şeyler yapıyorlar diye tahmin ediyorum.
    birbilent bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bujiyi kontrol edin. Buji yuvasına tam oturmuyorsa yapabilir.

80cc yükseltilmiş hocam motor, karbüratörü mü değiştirmem gerek bu doğrultuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Hocam buji tekte marş alıyor aslında, arada bir cıklıyor ama zannetmem

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı cagatayaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80cc yükseltilmiş hocam motor, karbüratörü mü değiştirmem gerek bu doğrultuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Hocam buji tekte marş alıyor aslında, arada bir cıklıyor ama zannetmem
    Karbüratör işin tahmin kısmı görmeden birşey demek pekte mümkün değil ama olabilecek ihtimalleri sayıyoruz yani %100 karbüratör sorunlu değişmeniz lazım demek yanlış olur.

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Gazı kestiğinde gaz kolunu aç kapa şeklinde pompalama yapın eğer direk düzeliyorsa Karbüratörün emiş pompası gibi bi parçası var. Gaz açılınca açılan bir parça. O bozulmuş veya işlevini yerine getirmiyor olabilir. Bir diğer şeyde benzin hortumunu girdiği benzin pompası gibi bir parça var. Motorun emme basıncıyla çalışıyor. O da tıkanmış bozulmuş olabilir. Bir diğer seçenek de manifold veya hava hortumu yırtık çatlak vs olabilir.

Hocalar sorun çözüldü, sorun tamamen beyindenmiş, başınıza böyle bir durum gelirse beyni değiştirtin, serviste 500 tl ye yaptılar fakat nette daha ucuz, kablo soketlerini sök tak başka bişeyi yok açıkçası
    abyasar bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı cagatayaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocalar sorun çözüldü, sorun tamamen beyindenmiş, başınıza böyle bir durum gelirse beyni değiştirtin, serviste 500 tl ye yaptılar fakat nette daha ucuz, kablo soketlerini sök tak başka bişeyi yok açıkçası
    Geçmiş olsun hocam, sevindim çözüldüğüne. Bu 50cc motorların beyinlerinde çok arıza çıkıyor sanırım. Benim RKS Blazer 50 XR'da da 5.000 KM'de iken henüz bir kere beynini değiştirmek gerekmişti. Senin sorunun bir sorun vardı, anahtarı çıkarınca dahi çalışmaya devam ediyordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler