Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

eşinizi nasıl ikna ediyorsunuz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, foruma uzuuun bi süre önce üye olmuştum ama motosiklet almaktan vazgeçtiğim için pek bakmamıştım.
    Şu an tekrar karar verdim, gençlik hayali ve orta yaş bunalımı

Başlıktan anlaşılacağı gibi evliyim ve eşim motosiklete karşı. :(

Fikir, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
    espresso, Metehan48 ve mertowski bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben ilk motorumu almadan 1 sene önce ehliyet aldım, 6 ay önce kask aldım, 5 ay önce mont aldım, 4 ay önce eldiven aldım, 3 ay önce de kurye eğitimi kaynaklı eşime hediye kask aldım, en sonunda da motoru aldım. Sonra boşandık.

Şimdiki aklım olsa ikna, mikna, taktik vs uğraşmazdım.

Siz alın, kullanın, gezin. Eşiniz elbet alışacaktır.
    F54, MrJ, espresso ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk motorumu almadan 1 sene önce ehliyet aldım, 6 ay önce kask aldım, 5 ay önce mont aldım, 4 ay önce eldiven aldım, 3 ay önce de kurye eğitimi kaynaklı eşime hediye kask aldım, en sonunda da motoru aldım. Sonra boşandık.

Şimdiki aklım olsa ikna, mikna, taktik vs uğraşmazdım.

Siz alın, kullanın, gezin. Eşiniz elbet alışacaktır.
    Abi bir evliliğin bitiş sebebi motosiklet olamaz ya.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bir evliliğin bitiş sebebi motosiklet olamaz ya.
    Yok tabi ki değil ama herşey için de eşten onay alır hale gelmek kötü. Dönem dönem beraber gezdiğim gruplarım oldu, sabahın körü 8'de Ömerli'de buluşur Şile'ye gider, 12:00'da dağılırdık. Neymiş beyzadelerin izni o kadarmış.

Kimse yanlış anlamasın ama bilemiyorum, bana artık pek doğru gelmiyor. Ben de zamanında yaptım ama doğru olmadığını yıllar sonra fark ediyorum.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Eşine motorun güzel yanlarını anlat bence

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok tabi ki değil ama herşey için de eşten onay alır hale gelmek kötü. Dönem dönem beraber gezdiğim gruplarım oldu, sabahın körü 8'de Ömerli'de buluşur Şile'ye gider, 12:00'da dağılırdık. Neymiş beyzadelerin izni o kadarmış.

Kimse yanlış anlamasın ama bilemiyorum, bana artık pek doğru gelmiyor. Ben de zamanında yaptım ama doğru olmadığını yıllar sonra fark ediyorum.
    Bana kalırsa bu iş güvenden geçiyor, güvenen insan böyle şeyleri sorun yapacağını zannetmiyorum. Eğer halden anlayan insansa zaten bir hobisi veya zevki olan insanı ondan vazgeçmesini sağlamak kadar kötü bir şey olmamalı, ben ilişki konularında istesemde istemesemde hep uzak tutulan tarafta oldum ama bana kalırsa insanın zevkine karışılmamalı özellikle motosiklet gibi bir hobiyse.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ona bu yaptığının onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa bu iş güvenden geçiyor, güvenen insan böyle şeyleri sorun yapacağını zannetmiyorum. Eğer halden anlayan insansa zaten bir hobisi veya zevki olan insanı ondan vazgeçmesini sağlamak kadar kötü bir şey olmamalı, ben ilişki konularında istesemde istemesemde hep uzak tutulan tarafta oldum ama bana kalırsa insanın zevkine karışılmamalı özellikle motosiklet gibi bir hobiyse.
    Yok hikaye, Türk kadını çok farklı, güvenle ilgisi yok.
    F54, Motoseverrr, Alman_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Turk kadini istilaci karaktere sahiptir. Cunku dogdugu andan itibaren surekli baskiya karsi direnc gostererek hayatta kalmaya calismistir.

Baski ortadan kalkinca direnc, istilaya donusur ve kocasinin kisisel alaninin icine sicar.

Turk kadini ile basa cikmanin tek yolu celik gibi saglam karakter gostermektir. Caninin istedigini yap dostum. Fikrini aldigin anda o is bitti bile.
    mgokhan57 ve stubborn bunu beğendiler.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona bu yaptığının onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle
    Hey gidi günler. Şu postu görmeyeli yıllar olmuş.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    buraya çok şey yazmak isterim ama malesef ne desem az gelir
    en basiti şöyle söyleyeyim türk kadınında bir hobi bir meşgale vs yoktur vizyon olarak hayata at gözlüğü ile bakar geneli onlarda adamın da sosyal hayatı hobisi olmasın ister adam ondan başkası ile ilgilenmesin ister çoğu da bunu başarır başaramayanda evde kös kös oturur
    akıllı olan zaten adamla birlikte takılır kendi hobisi de vardır yoksa bile adamı mutlu eder mutlu adam da kadını mutlu eder yani win win
    dünyanın gelişmiş milletlerinde ki gibi özgür bireyleri bu toplumda göremeyiz yetiştiremeyiz aile tanımı toplum baskısı vs hikaye eğitim iyi değilse bunu hayatın her alanında kasıklara kadar hissederiz
    bende 2.5 yıldır bekarım gezdikçe bekarlığı daha çok seviyorum evliykende hesap vermezdim şimdi iyice ipleri kopardım evlilik vs çok boş işler geliyor 1 tane çocuğum var ondan başka ömür boyu bakmakla yükümlü olduğum kimse yok artık hayatım oda 18 bilwmwdin 20 yaşına kadar bakarım sonrası başının çaresine bakar
    istediğim an istediğim yere gidiyorum istediğimi yapıyorum misal cuma tatil den geldim cumartesi başka bir yere kamp a gittim bu gün işim yoktu akşam üzeri bir göl kenarına gittim mangalı mı yaptım rakı mı içtim
    eşini ikna etmeye çalışma muhtemelen başarısız olacaksın hadi ikna ettin başına birşey geldiğinde ilk diyeceği ben zaten istemiyordum aha işte bak vs vs gibi lafları duymaya hazırlıklı ol
    Mr.wind, MrJ, tommygun ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Eve muhabbet kuşu getirdim, papağan getirdim, akvaryumlar kurdum, köpek aldım, motosiklet aldım, kimseye haber vermeden babam abim ve ben soyismimizi değiştirdik. Kimseye birşey sormayacaksın, yapacaksın. Evde millet bozulacak, küsecek, konuşmayacak. Takmayacaksın. Çünkü ya o ikna etmeye çalışır ya da sen. Karı dırdırını umursamamaya alışacaksın.
    MrJ, sallami, mgokhan57 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    çoğu arkadaşlarımızın %98'i kendi çevresini kaybedip kahvaltıcı moduna büründüler, en fazla kadının arkadaşlarını görüyorlar.

%2'nin %1'i bekar özgür , diğer %1 bizim gibi ortak hobili rahat paralel, yalnız aktiviteleride sevenler.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Sürpriz yaparak
    Ben öyle yapmıştım..
    Metehan48 bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ben osmanlı erkeğiyim sağ elim havada girerim eve. En son lafı ben söylerim evde. "Tabi karıcım." Sadece bunu yapmak istediğini, tatlı bir hediye veya yemek eşliğinde yapabilirsin.
    Nasate bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bizde aile normalde karşıdır. Pat diye ehliyet alıyorum dedim kem küm ettiler, ehliyet ya kalsın dedim. Eşim olacak kişi de motorları sevdiğimi biliyordu zaten, fuarlara tek gittim evlenmeden önce, sonra evlenince onuda götürdüm, ekipmanları dizdik beraber. Sonra hayalim dedim ve aldım Biraz karşıdan anlayış beklemek gerek, bununda en güzel yolu karşına alıp açık açık konuşmak. Yavaş sürerim dikkatli olurum vs. diyerek ancak ikna yolu olmalı.
    Kimi insan yumruğu masaya vurur höyt der ama bizde o .. yok
    BOO_74 bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eve muhabbet kuşu getirdim, papağan getirdim, akvaryumlar kurdum, köpek aldım, motosiklet aldım, kimseye haber vermeden babam abim ve ben soyismimizi değiştirdik. Kimseye birşey sormayacaksın, yapacaksın. Evde millet bozulacak, küsecek, konuşmayacak. Takmayacaksın. Çünkü ya o ikna etmeye çalışır ya da sen. Karı dırdırını umursamamaya alışacaksın.
    Ha ha köpek hariç sıralama aynı..
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yorumlardan anladım ki Türkiye'de evlenmek boş iş
    mgokhan57 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de hep eşime motor mu alsam acaba deyip sonra alamıyordum ama alamamam eşim olmaz dediği için değil para denkleştiremediğim için, başka masraflar çıktığı için alamıyordum.
    En sonunda motor aldım, akşam eve gelince ben bugün motor aldım dedim, bir hafta konuşmadı benimle. Ehliyetim de yoktu, ehliyet alıp motoru eve getirene kadar 1 yıl geçti aradan.
    Kaza yapınca motoru sat dedi ama uğraşıp satamadım sonra pandemi başlayınca bu devirde işe metrobüsle falan gidilmez deyip tekrar motora binmeye başladım.
    Şmdi de Hafta içi çalışıyorum, evden çalışıyorum ama işler yoğun olunca hafta içi motor sürmeye fırsat olmuyor, hafta sonu da arabaya kamp malzemelerini doldurup eşim ve çocuklarla kampa falan gidince motora binmeye fazla zaman kalmamış oluyor. Ama onları yeterince gezdirince ben bu haftasonu motorla köfte yemeye gidicem deyince sorun olmuyor yeter ki evde yapılacak iş olmasın.
    BOO_74 ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Evlendiğimde motosikletim vardı. 21 yıldır evliyiz ama pek motora binmez. Ki ben motorla çok turlara çıkıyorum. Hiç birisine gelmez. Ben de zorlamam. İlk başlarda gitme diyordu. Ben dinlemedim gittim. Şimdilerde artık karışmıyor. Ben 3 günlüğüne tura gidiyorum deyip çıkıyorum. Motosiklet takip sistemimden takip edersin diyorum. Ama her eş böyle değil tabi. Eşinizin karakterine göre bir yol çizmek lazım.
    BOO_74 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)