Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Satışta motoru denemelik sürdürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    motorunuzu satacakken karşı tarafın denemelik sürmesine siz güveniyor musunuz? mesela alıp kaçma ihtimali olabilir, bu durumda karşıyı rencide etmeden nasıl geri çevirebiliriz?
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ehliyet ya da kimliğine motoru teslim edene kadar el koymak bir çözüm olabilir ancak bir diğer sıkıntı da adamın acemi çıkıp motorla kaza yapmasıdır. En iyisi serviste buluşup ekspertiz yaptırıp ona göre karar vermesini sağlamak.
    karaca3 ve Sagopa K bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Düşmesi durumunda oluşan hasardan bağımsız olarak motoru ilandaki fiyattan almayı kabul ediyorsa, sitenin içinde dolanabilir.
    En son XJ6'yı sattığımda ilana da yazmıştım, talep de etmedi alan arkadaş zaten ilanı okuyunca kimse motorun durumuyla ilgili soru sormuyordu. Ama talep etse de bu cevabı verirdim.

Ne yaptık, servise de ben götürdüm ekspertiz yapıldı, notere geçtik, serviste bıraktım motoru gittim.
    Hoş yaptıkları ekspertiz de... Neyse
    Sagopa K bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk motorumu satarken alıcı adayına şirketimizin bariyerli otoparkının içinde sürmesine izin vermiştim ama adam hiç süremiyormuş, haliyle süremeden bana güvendi de aldı. Notere adam kamyonetle gelmiş, motoru yüklediler, öyle gittiler.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight 200
    İlk motorumu alırken satıcı binip git diye kendi söyledi. Emin misin diye sorduğumda "kaybolursan konum atarsın" dedi kahveye girdi oturdu beni bekledi :D

Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorumu satarken alıcı adayına şirketimizin bariyerli otoparkının içinde sürmesine izin vermiştim ama adam hiç süremiyormuş, haliyle süremeden bana güvendi de aldı. Notere adam kamyonetle gelmiş, motoru yüklediler, öyle gittiler.
    tommy abi bir de şöyle bir şey oldu parayı hesaba göndermeden imza atmadım noterde sonra "bizde yanlış filan olmaz" diyor adam, insan kime güvenip günvenmeyeceğini bilemez ki, sonuçta kimsenin içini okuyamıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Alıntı SonyaDor113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorumu alırken satıcı binip git diye kendi söyledi. Emin misin diye sorduğumda "kaybolursan konum atarsın" dedi kahveye girdi oturdu beni bekledi :D
    ahaha bu da iyi bir şeymiş :DD
    SonyaDor113 bunu beğendi.
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Sagopa K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tommy abi bir de şöyle bir şey oldu parayı hesaba göndermeden imza atmadım noterde sonra "bizde yanlış filan olmaz" diyor adam, insan kime güvenip günvenmeyeceğini bilemez ki, sonuçta kimsenin içini okuyamıyoruz
    Tabi, satıştan önce paranın muhakkak ruhsat sahibi kimse onun hesabına yatması gerekir. Bilemiyorum ama daha önce tanışmış olduğum insanlar arasında "bizde yanlış olmaz" diye üst perdeden üfürenlerin alayı kolpacı, alayı madrabaz çıktı.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Bir süre önce bayan bir arkadaşımın 150 nk sını sattık iki arkadaş gençler baya 18 yaşlarında birini getirmiş yanına sürmeyi biliyorum diye denemesi için verdik ilk sürüşünde giderken bile şüphelendik notere geçip satışı verdik arkadaşını aldı arkasına noterin önünde devirdiler motoru kurye bir arkadaşımı yönlendirip iki motor gönderdik ikisi de artçı oldu kendileri süremedi almaktan vazgeçse hem olay çıkacaktı hem de başımız ağrıyacaktı. Kendi motorumu sattığımda alıcı tecrübeli biriydi geldi baktı sürmeden notere gittik sonra aldı gitti

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    test sürüşü için telefonunu ve kimliğini alırdım ben.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Ben sürdürmem. Çok isterse biner arkama bakar motorun gidişine duruşuna.

Ben hiç sürdürmedim müsaade etmem de
    Zaten hiç ısrar eden olmadı bayiden ekspertiz yapıp öyle satın aldılar benden hep

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ekspere kendim götürürüm sokarız sorunu varsa satış olmaz ayrılırız sorun yoksa alır geçerim aynı olay ben alırkende geçerli o yüzden kafa rahat ha eksper olmaz vs diyen olursa da o zaman kusura bakma bu şekil kabul ediceksin diyorum bana alırken ekser olmaz diyenede direk oldu kalsın motor der keserim muhabbeti riskli işler hiç gerek yok 3 kişi var deneme bahanesiyle otopark dahil alıp kaçan

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Biz alırken kimse sürdürmedğine göre sende sürdürme zaten sürdülürlmez.bir sürü riski var ancak çok eski tamir görmüş vs extrem bir motor olursa anca o zaman olabilir tabiki

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Geçen hafta yaşadık. Afrika twine kadar kullandım tecrübem var dese de vermedim. Araç sahibi ben olduğum için kaza durumunda başımıza iş alacağımızı söyledim. Trafiğe kapalı bir alan olsa verebilirdim. Sonuçta sadece motora verilebilecek hasarla çevreye verilebilecek hasar arasında çok fark var.
    espresso bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazıları test sürüşü ayağına alıp götürüyorlar motoru üstelik kendiniz verdiğiniz için hırsızlıktan değil de güveni suistimal etmekten şikayetçi olabiliyorsunuz

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    düzgün bir insansa ehliyeti varsa veririm.güvenmiyorsam vermem.karşı tarafın motoru test etmeden alması mümkün değil.test etmeden de araba ve motosiklet alınmaz.
    geçende biriyle telefonda konustuk motorunu almak istiyordum.kullandırmam dedi.o zaman kalsın dedim
    kendim motorumla gelicem benim motor sende kalıcak,ben direksiyon eğitmeniyim dedim gene de kullandırtmadı.
    ben aptalmıyım frenini gidişini görmeden motosiklet alıyım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu güne kadar kaç tane motor aldıysam test sürüşü yapmadan almadım
    kaç tane sattıysamda test için vermedim burada kilit nokta intiba arkadaşlar yani ben kıyamet kopsada motosikleti vermem diyen adamdan bile motorunu alırlar test için gelir adam bakarsın diksiyon düzgün tip desen var hal hareketler süper yani al sür dersin
    bi tane tenere satıyordum adamlar geldi çay içtik baktılar ettiler bi tur atalım dedi tmm bin arkama dedim 2 3 kaldırımdan atladım arkamda artçı varken adam senden motor alınmaz dedi ? çok hor kullanıyorsun vs dedi tmm aga gidin bayiden alın dedim bozuldu ya şaka vs dedi hadi abi hadi siz başka motor bakın dedim istanbul dan geldik vs dese de motoru vermedim(daha sonra daha ucuza sattım )
    ben böyleyim bu motoru her zaman böyle sürüyorum tenere alıp avm ye gitmiyorum kaldırımdan atlıyorum merdiven çıkıyorum dedim araziye vuruyorum bunun için bu motoru aldım dedim yolu gösterdim
    bende tavsiye insanlara güvenmeyin

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Aslında test etmeden / ettirmeden bir aracı almak olmaz.

Ama test edilecek bu araç motosikletse, ben de test ettirmezdim.

Trafiğe kapalı alan olduğunu varsayalım; eleman bindi motora. Bindiği motora, ağırlığına, dengesine vs alışık değil, gaz fren debriyaj derken devirdi motoru. Ayna kırıldı, sağı solu çizildi, ödeyecek mi parasını? Tamam sorun değil desen, için yanacak. Sıkıntı.

Trafiğe açık alan olduğunu varsayalım, yine gaz fren debriyaj, küt diye başka bir araca vurdu, bu durumda sorumlu kim olacak? Motoru test eden adam hadi eyvallah deyip gitse mesela? Kaza masrafını benim sigortam mı ödeyecek yoksa eleman cebinden mi verecek? Benim sigortam ödeyecekse, kazayı yapan ben değilim. Hadi durumu biraz daha karmaşıklaştırayım; ya birkaç ay sonra ehliyet sınavına girip ehliyet alacak şekildeyse ve kaza anında aslında ehliyetsiz bir sürücüyse? Ehliyetsiz bir sürücü kendisine ait olmayan bir araçla bir kazaya karışıyor. Araca çarpmadı da karşı kaldırımda bir dükkanın kapısına girdi, camı kırdı diyelim, ne olacak?

Bunlar mala gelen zararlar.
    Ya motoru devirdiğinde kolunu bacağını incitir, burkar, kırarsa?
    Daha da kötüsü, bir yayaya çarpsa ve yayaya zarar gelse ne olacak?

Amma abarttın yahu diyebilirsiniz ama bu durumların gerçekleşme ihtimali sıfır mı? Yok abi olmaz öyle şey diyebilir misiniz? Burası İstanbul, adım başı araç, adım başı yaya var. Buna karşılık da her şeyi çok iyi bildiğini söyleyen ama hiçbir bilgisi olmayan bir sürü kolpacı eleman var.

Bir arkadaşın Transalp'ini denerken bile çok tedirgin olmuştum. Adam bin bin diye o kadar zorlamıştı ki, bineyim de rahatlasın diye 100 metre tur atıp gelmiştim ama o kadar gerilmiştim ki anlatamam.
    zihnigonen bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Ben böyle bir şey için gerçekten tanıdık değilse arada tanıdık yoksa izin vermiyorum. İsterse verir kaporasını en yakın yetkili servise götürürüm .

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Parasını öder, noterde devir veririm.
    Biner gider.
    Test etmek istiyorsa bayiye gitsin.
    Zaten motor duruşuyla, boyasıyla,jantların düzgünlüğü ile, lastiklerin durumu ile belli olur.
    Çalıştırırsın sesine bakarsın. Egzozdan çıkan dumana bakarsın.
    Bunları bilmiyorsan. Ekapertize ne gerek var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)