Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

CC Yükseltme - Önerilerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık zamanı geldi; hep sorguladım araştırdım ama yeter gari bajaj da bir yere kadar diye düşünüyorum.

2-3 ay içerisinde cc yükseltmek gibi bir hedefim var. Bütçem temmuz 2023 itibari ile 150 Bin Tl. Lütfen üstünü önermeyin.

Eylül ayında o fiyatlar yükselir diye yoruma gerek yok; ona göre bütçeyi düzenleyeceğim. bugün tarihli 150 baz alabilirsiniz.

(ulan 3 sene önce 9bine pulsar alırken 20 bin tl ne kadar yüksek geliyordu simdi 150 200 lerden bahsediyorum)

İstediklerim bu şekilde;

-20 yaşından büyük olmasın , keşke yeni de olabilse ama bu paraya yok :(

-Yol yapmaya müsait olması

-ABS Şart.

-500 CC ve üstü olması

-Mümkünse çift silindir ama tek de olabilir

-Yedek Parça ve Servisin ölü olmaması

-Yarın bi gün satarsam zarar etmemek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Benim ilk aklıma gelen CBF 500 ve CBF 600. CBF600 zaten ömürlük motor neredeyse. Ancak ikinci elde ne kadar değerlenir onu bilemiyorum. O kriteri atlayıp söyledim.

Hocam imkan olsa CB500F tam sana göre motor ama nasip diyelim.

2020 den sonraki genel olarak tüm motorlar sadece ticari şartlar düşünülerek üretilmiş gibi hissediyorum; müşteri memnuniyeti, talep ve beklentileri hiçe sayılmış bence...

CB500F limitimin cok yukarsında kalıyor ne yazık ki.
    CBF500 kullandım bir süre; açıkçası begenmedim, motoru kaliteli olsa da tipinden kalitesizlik akıyor :/

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    CBF 500 güzel görünüyor ama 2. el hızı ve yakıt tüketimi biraz soru işareti gibi.

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 500 güzel görünüyor ama 2. el hızı ve yakıt tüketimi biraz soru işareti gibi.
    abs yok diye biliyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    2013 modelden eskisini almanı tavsiye etmem.
    listem,kawasaki 250sl ve 300,duke 250-390,honda cb250r,benelli leoncino 500,cf moto clx 250...
    bir tek cfmoto 250 clx sıfır alabilirsin digerleri 2. el

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Suzuki V strom DL 650 lere bakabilirsiniz. 2006-2007-2008 aralığında bulunabilir. 2007 ve üstü ABS li diye biliyorum.

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 modelden eskisini almanı tavsiye etmem.
    listem,kawasaki 250sl ve 300,duke 250-390,honda cb250r,benelli leoncino 500,cf moto clx 250...
    bir tek cfmoto 250 clx sıfır alabilirsin digerleri 2. el
    hocam hiçbirisi isteklerime uymuyor ama tşeekkürler yine de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki V strom DL 650 lere bakabilirsiniz. 2006-2007-2008 aralığında bulunabilir. 2007 ve üstü ABS li diye biliyorum.
    normalde aklımda 2007 - 100-110 k km aralıgında bu motordan vardı ama servis ve yedek parcası problemli diyolar. suzuki hiç bildiğim bir marka değil.
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Ben olsam guzel temiz bir leoncino kovalardim.
    voodevil ve oialdemir bunu beğendiler.

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Hocam şimdi 150.000 TL bandında istenilen isterleri karşılayan ve karşılayamayan bir çok motor buldum, gördüğüm genel sorun motorların yedek parçalarını bulunup bulunamadığı. Bence yedek parça en kötü ihtimal ile yurt dışından getirilse serviste sorun yaşamacağınızı umuyorum.

Honda CBF 600
    Honda XL 650 Transalp
    Suzuki V-Strom DL650
    BMW F 650 GS
    Yamaha TDM 900
    KTM 990 Adventure
    Yamaha MT-03
    Honda XL 1000V Varadero
    CF Moto 650TK
    Honda NT 700 V Deauville ABS

Bu modeller arasından benim tavsiyem Honda CBF 600 olacaktır. Yine Honda XL 650 Transalp ve Suzuki V-Strom DL650 tercih edilebilir.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bence kendine 1 veya 2 model seçip piyasada yedek parça araştırması yapmak en mantıklı yol olacak gibi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Aprilia Pegaso 650 bulabilirsin 150 civarı , Bmw F650 ile aynı motor yedek parça sıkıntısı yaşamazsın diye düşünüyorum..

Motosikleti
    Tenere700
    Hiç eski model motorsiklet sahibi olmadım, belki tamiri bakımı daha uygun/kolay olur belki hiç sorun çıkarmaz ama eski arabadan çok çektim, sanayide eş dost edindim.

Hatta birazda tamirat tadilat işlerini öğrendim, en son bu sınıfa giren 98 model Uno'm vardı onun termostatını değiştirip sıvı bakımlarını v.s kendim yapmıştım. Çok zor bir şey değildi belki ama bana göre büyük bir işti.

Mr.wind arkadaşımızın dediği gibi bende olsam "leoncino" bakardım, şimdi sıfır fiyatına baktım sarı sitede, halen alınır gibi duruyor.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    nedense aklıma mt03 geliyor yada ktm duke 690 geliyor.hadi ktm daha pahalıdır muhtemlen bellide olmaz ama 2 mt03 bi sempatik geliyor.sesi falan çok acaip his olarak.bunların hiç biri yol yapmaya müsait değil tabi şöyle temiz bir mt03 olsa ama nasıı zevkli oluuur.bu arada dominar 400 alma taraftarıyım eski motorlar artık çok eskidi az el değiştirmiş bişi bulursan olurda 10. sahibi olacaksan hiç olma git dominar 400 al kawasaki z300 ninja 300 versys 300 al derim

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    İşin içine elektronik kontroller girmediği sürece az video seyredip, interneti taratıp servis kitapçığını bulan adam her tamiratı yapar. Ama elektronik bende tırt. En son bir 643 BMW aldık , kaputu kaldırdık o bize baktı biz ona. Öylece ellemden sattık. Eski mekanik araç oldumu bir şekilde yapıyoruz.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hiçbirisi isteklerime uymuyor ama tşeekkürler yine de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

normalde aklımda 2007 - 100-110 k km aralıgında bu motordan vardı ama servis ve yedek parcası problemli diyolar. suzuki hiç bildiğim bir marka değil.
    Suzuki de ne servis ne de yedek parça sıkıntısı çekmedim. Bi triumph falan olsa yedek parça temin zamanı biraz uzun ama Suzuki de böyle bir problem olduğunu zannetmiyorum. Yine de bi araştırın derim.

Selam herkese yeni konu acmayayım dedim artık.
    Cünkü ciddi anlamda isyan etme eşiğindeyim, 2 kere takas için görüştüm, insanlar cidden dolandırıcı. sorunsuz dediği motosiklet için gidiyorum; adam elektrik tesisatından ek kablo cıkartmış, kendine kill switch yapmıs, 2-3 kere oynayınca calısıyor motor. ötekine gidiyorum absli diyor ama beyinden dolayı abs calısmıyor diyor. ulan gitmeden neden söylemiyorsun bunu.
    kazasız denilen motorun deposunun üstü içine 1 yumruk göçmüş, naptınız dansöz mü oynattınız.

milletin derdi adam gelsin gelmişken itelerim ben bu motoru mantığı sanırım.

Herneyse; önerilerinizi teker teker inceledim,

CBF 500 lerin yakıt tüketimi insani değil, o motorun o yakıtı yakıyor olması gerçekten sacma.
    500 cc altı önerileri direk eledim zaten.

Limiti en gazla 200 e kadar yükseltmeye calısıyorum ancak şu an söyle bir durum var.

Transalp xl 650 ya da DL 650 bakıyorum ancak bana eski model olmasından dolayı hem satış zorlugu olarak hem de masraf cıkaracagından korkuyorum.

D400 mü alsam sıfır diyorum; satışı vs. güzel kalitesi de iyi ama 25 beygirden 40 beygire geçmek bana yeterli gelmez diye düşünüyorum.

Resmen böyle böyle kafayı yicem bi şu motordan kurtulamadım.

Ebat olarak büyük ancak yüksekliği 850 i gecmeyen birşey bakıyorum, bacak boyum kısa mesela tenere bana büyük geldi.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    .......

Ebat olarak büyük ancak yüksekliği 850 i gecmeyen birşey bakıyorum, bacak boyum kısa mesela tenere bana büyük geldi.
    Benim boyum, botlar ile 180 cm. Dominar 250'nin sele yükseliği 80 cm. Benim iki tabanım hemen hemen ancak yere basıyor.
    Bacakların kısa ise, bence sen hangi makineye bakacaksan, önce https://cycle-ergo.com/ gibi sitelerden, oturuş pozisyonuna ve ayaklarının tam anlamı ile yere basıp, basmadığına bak.
    Bu boyuma rağmen, oldukça kaslı ve kuvvetli vücut yapıma rağmen, bir kaç yıl önce aldığım Pulsar NS 200'ü bile, benzin istasyonuna girip, pompanın önünde durunca tutamadım, yere yatırdım. İlk önceleri, tam acemilik dönemlerimde de, birkaç kez daha makineyi tutamadığım, yatırdığım oldu.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam herkese yeni konu acmayayım dedim artık.
    Cünkü ciddi anlamda isyan etme eşiğindeyim, 2 kere takas için görüştüm, insanlar cidden dolandırıcı. sorunsuz dediği motosiklet için gidiyorum; adam elektrik tesisatından ek kablo cıkartmış, kendine kill switch yapmıs, 2-3 kere oynayınca calısıyor motor. ötekine gidiyorum absli diyor ama beyinden dolayı abs calısmıyor diyor. ulan gitmeden neden söylemiyorsun bunu.
    kazasız denilen motorun deposunun üstü içine 1 yumruk göçmüş, naptınız dansöz mü oynattınız.

milletin derdi adam gelsin gelmişken itelerim ben bu motoru mantığı sanırım.

Herneyse; önerilerinizi teker teker inceledim,

CBF 500 lerin yakıt tüketimi insani değil, o motorun o yakıtı yakıyor olması gerçekten sacma.
    500 cc altı önerileri direk eledim zaten.

Limiti en gazla 200 e kadar yükseltmeye calısıyorum ancak şu an söyle bir durum var.

Transalp xl 650 ya da DL 650 bakıyorum ancak bana eski model olmasından dolayı hem satış zorlugu olarak hem de masraf cıkaracagından korkuyorum.

D400 mü alsam sıfır diyorum; satışı vs. güzel kalitesi de iyi ama 25 beygirden 40 beygire geçmek bana yeterli gelmez diye düşünüyorum.

Resmen böyle böyle kafayı yicem bi şu motordan kurtulamadım.

D400 modeli bir dene istersen. Sandığın kadan cansız değil. 25 ile 40 arasında çok fark var. Üstten çift milli versiyon, ilk versiyona göre daha seri. 200 km hızlara çıkmayacaksan canını almadan 160 gören bir motor. Senin için yakıtda önemli. Yazdıklarına bakarak farzettim. Sakin adam için 3,3-3,5 litre aralığı tüketimi var. Servisi malum, sende gayet iyi biliyorsun. Yedek parçasıda öyle. Yabancı olduğun bir marka değil. Servis ve yedek parça konusunda 200ns den edindiğin tecrübeyi bunda kullanırsın. 2015 altı motor alıp ladese kalmakda fena. Zurnada peşref olmaz. Bakarsın şansına iyisi gelir amma bunu asla bilemessin. Bir atımlık mermin varsa hedefe iyi nişan alman lazım.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)