Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

160CC ile bir günde 886 KM İstanbul- Çanakkale- Balıkesir Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Selam,

Malum bayram haftası olduğu için tatile gidemeyenler olarak evde oturuyoruz .Forumda gezi konularını görünce kendimce bir plan yaptım Çanakkale üzerinden Akçay'a gidip orada kalacaktım.Gezi deyince benim için mutlaka gittiğim yerdeki antik şehirleri görmeliyim.Buna görebir rota hazırladım bir gün de denize girip dönmeyi planlıyordum .Akçay'da fiyatlar çok yüksek olduğu ve içerilerde farklı bir şehirde kalmak istemediğim için gece tekrar geri döndüm .
    Günübirlik gidip dönmeli turları sevmesem de istemsiz yapmış oldum

Benim için farklı bir gezi oldu .Öncelikle yolda çok fazla motosiklet gördüm.Bunlar yüksek cc'li motorlar değildi 50 cc veya 100cc motosiklete çadır ve sandalyesini bağlayan Akçay tarafına ve geyikli tarafına gidiyordu bu çok hoşuma gitti.

Bana da birşey kattı bu yolculuk örneğin hava ne kadar güzel olursa olsun yağmurlukları her zaman yanıma alacağım artık İlk yağmuru beylikdüzünde yiyince dönüp almak varmış Malkara'da doluya yakalanınca anladım :/

Yolda telefon tutucum aşırı rüzgardan dolayı gözümün önünde fırladı gitti .Bütün yolculuk boyunca telefon tutucu olmadan gezdim.
    Odunluk limanı ve kalpligöl arasında çok fazla kamp yapan gördüm ekonomik koşullar gençleri kampa bayağı alıştırmış

Gece dönüş kesinlikle şehirlerarası yolda çok zormuş görüşün olmaması bir yana arkadan çarpan o muhteşem led farlar sayesinde yol boyunca küfür ederek geldim.

Güzel şeylerle de karşılaştım örneğin antik kentlerin otoparklarında motosikletlerden ücret almamaları çok hoşuma gitti ve insanlar kasklarını motora bırakıp gezebiliyordu.

Edremitte yemek için tavsiye edilen Çınar kokoreç'e gittim. Hayatımda yediğim en kötü kokoreçti üzgünüm .İnsanlar nesini seviyor anlamış değilim.Vitrini kokoreç dolu oldğunu görünce bu işi biliyorlardır dedim ama Eminönünde Kral kokoreç'e gitmeye davet ediyorum kendilerini.

Son olarak da TanImsIz 'ın paylaştığı dondurmacıyı denemeden dönmek istemedim .Limonlu hariç diğer deneğim dondurmalarını beğendim

Bir sonraki gezide daha hazırlıklı olacağım

Cyan, levend84, haluk23 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kral Kokoreç ta 80'lerde Tahtakale'de seyyar olduğu zamanlardan beri favorimdir.
    tecrube0 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Güzel gezi olmuş, "X motorla uzun yol yapılır mı?" , "Y motorla tura çıkılır mı?" , "Z motorla gidilir mi?" diye düşünen sürücü kardeşlerimizin feyz almaları dileğiyle.
    Motoseverrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kral Kokoreç ta 80'lerde Tahtakale'de seyyar olduğu zamanlardan beri favorimdir.
    Kral kokoreç candır Yıllardır oraya giderim gerçi son zamanlarda bozmadı değil ama yine de fena değil tadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş, "X motorla uzun yol yapılır mı?" , "Y motorla tura çıkılır mı?" , "Z motorla gidilir mi?" diye düşünen sürücü kardeşlerimizin feyz almaları dileğiyle.
    50cc scooter'a sandalye ve çadırı bağlayıp giden insanları gördüm emniyet şeridinde ben bile pişman oldum neden çadırı yanıma almadım diye .Newlight 125 ve mondial'in 50 cc motorları görünce o algının artık kalmadığına ikna oldum

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Herkesin bi tarzı var demekki.. Bende çıktığım gezilerde şehir meydanlarını ,tatlarını , sahillerini , insan kalabalığını seviyorum. Özellikle cami / medrese / kilise / antik yapılar gibi seylere hic ilgi duymuyorum. Güncel yaşam favorim. Güzel gezi olmuş, benimle aynı dondurmacıya gitmene sevindim

Açtığım konu biraz alel acele oldu, hikayesinide yazamadım. Gün içinde tam bi yazı ve daha fazla fotoğrafla hepinize ilham olacak yerleri göstericem
    tecrube0 bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Güzel gezi olmuş, valla böyle gördükçe insanın nefsi coşmuyor değil .
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin bi tarzı var demekki.. Bende çıktığım gezilerde şehir meydanlarını ,tatlarını , sahillerini , insan kalabalığını seviyorum. Özellikle cami / medrese / kilise / antik yapılar gibi seylere hic ilgi duymuyorum. Güncel yaşam favorim. Güzel gezi olmuş, benimle aynı dondurmacıya gitmene sevindim

Açtığım konu biraz alel acele oldu, hikayesinide yazamadım. Gün içinde tam bi yazı ve daha fazla fotoğrafla hepinize ilham olacak yerleri göstericem
    Tam meydana koydum motoru gölgeydi ya madoya gidecektim ya da oraya , denenmişi denemek daha mantıklı geldi Pişmanda olmadım gayet güler yüzlü insanlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş, valla böyle gördükçe insanın nefsi coşmuyor değil .

Üç şeyin eksikliğini çok hissetim yağmurluk, gaz diğeri de bagaj onun dışında sorunsuzdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Bozcaada yolunda karşılaştığım bu iki arkadaştan bahsetmeyi unutmuşum.Önde giden tam bir "Zorgan Abi"ydi.

Bilinmez, F54, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    160 cc ile gün içinde 886 km. oldukça güzel.
    Tebrikler.
    Bu güzel geziyi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
    tecrube0 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi tebrikler
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motor elden geçse daha fazlası bile olabilir .Girip çıkmadığım yer yok bu motorla google sayesinde girdiğim traktör yolları da dahil buna
    Bilinmez ve Guven bunu beğendiler.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Güzel gezi olmuş tebrikler...forumda tekrar böyle tur,gezi paylaşımların artması çok değerli.içinde motorunuzunda olduğu fotoğrafda olsaymış tam olucakmış.nedense illa gözüm arıyo motoru fotolarda...
    tecrube0 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bravo güzel gezmişsin
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş tebrikler...forumda tekrar böyle tur,gezi paylaşımların artması çok değerli.içinde motorunuzunda olduğu fotoğrafda olsaymış tam olucakmış.nedense illa gözüm arıyo motoru fotolarda...
    Hemen ekliyorum o halde

levend84, -Black-, mandarake ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Reis sana da helal olsun.

Tommy reisle güçlerinizi birleştirin gayri.

Kazasiz belasiz rotalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis gidilir gidilmesine de,yeni nesil tirlar rampa falan dinlemiyor,120 ile sirtinda 20 ton yükle rampa çikiyor.motorla sollayim desen ibre tek haneli yukseliyor.

Yinede biraz da olsa güc lazim.
    tommygun ve tecrube0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis sana da helal olsun.

Tommy reisle güçlerinizi birleştirin gayri.

Kazasiz belasiz rotalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Reis gidilir gidilmesine de,yeni nesil tirlar rampa falan dinlemiyor,120 ile sirtinda 20 ton yükle rampa çikiyor.motorla sollayim desen ibre tek haneli yukseliyor.

Yinede biraz da olsa güc lazim.
    Hatta bazen yükselmiyor düşüyor da Tırları görünce eğer yol eğimliyse dibine girmiyorum .Geçemeyeceksem soluna geçmiyorum.

Güç için esas sorun yokuşlar ve rüzgar ister istemez çok etkiliyor .Yokuşlarda güç arıyorum . Düz yolda 110 km ile giderken biraz rampa olursa 90'a kadar düşüyor.Onun dışında motor sağlamsa sabırlıysanız 1 günde Kars'a bile gidersiniz Benim motor Sivas civarında yağsız kalır heralde
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)