Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayeneden Kaldık

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Selam,

Bugün çatalcadaki tüvtürke gittim .Motosiklet tüm aşamaları geçti fren vs. yalnızca diskin etrafındaki (sanırım adı fren hamili) sac sallandığı için muayeneden kaldım .Ustaya götürdüm bu sallanır normal dedi hatta kendi motorunu gösterdi o da sallanıyordu

Ne yapacağımı bilemedim.

Neyse şimdi 30 gün sürem var yeni muayene için

Bu arada hazır yaz gelmişken ;

Deniz kenarı ,sakin , güzel kabak çiçeği dolması , köpoğlu vs yapan mekan önerilerine açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ne sacı ya?

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne sacı ya?

Kaliper

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Kaliper bendede sallanıyor bir miktar, ön azda arka daha çok sallanıyor. Bu çözülebilcek bir şey değilki yapısı böyle, hatta bende garipsedim diğer motosikletlerde gördüğümden fazla hareket halinde olduğu için kaliperlerin yüzer kısmını söktüm temizledim yağladım taktım ve yine sonuç aynı. Arka kaliper arka teker miline bağlandığı için yüzer kısmı uzun ve esneme yapıyor bunuda sorun olarak görmüşler, ön kısım maşaya bağlı ve onda esneme neredeyse yok.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliper bendede sallanıyor bir miktar, ön azda arka daha çok sallanıyor. Bu çözülebilcek bir şey değilki yapısı böyle, hatta bende garipsedim diğer motosikletlerde gördüğümden fazla hareket halinde olduğu için kaliperlerin yüzer kısmını söktüm temizledim yağladım taktım ve yine sonuç aynı. Arka kaliper arka teker miline bağlandığı için yüzer kısmı uzun ve esneme yapıyor bunuda sorun olarak görmüşler, ön kısım maşaya bağlı ve onda esneme neredeyse yok.
    Ne yapacağımı ben de bilemedim .Usta körüğü değiştirsem bir ay sonra yine aynı olur dedi. Bu halde tekrar muayene mi gitsem bilemedim.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    başka istasyonları dene, yeni randevu al da git.

Aynen çare başka istasyonda

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ben geçen gün girdim. ön takımda boşluk arka salıncakta tekerde boşluk var mı diye baktı şasi no ya baktı fren testi yaptım farları kontrol etti geçirdi. eğilip kaliperi tutup sallamadı.

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen gün girdim. ön takımda boşluk arka salıncakta tekerde boşluk var mı diye baktı şasi no ya baktı fren testi yaptım farları kontrol etti geçirdi. eğilip kaliperi tutup sallamadı.
    Bana denk geldi işte fren testini de geçti üstelik.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kaliperde bir iki milimetrelik boşluk vardır ve çok zorlarsan o boşluğu hissedersin yani elle hafifçe salladığınızda aşırı sallanıyorsa bu bir sorundur , iki adet bağlantı saplamasından birinde bulunan lastik takoz aşınmıştır , bu şekilde kullanırsanız genellikle içdeki balata çok çabuk aşınır..
    espresso, mavellen ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Bazen miller de aşınıyor. hatta tamir takımı diye aratırsanız mil+conta setleri satılıyor
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliperde bir iki milimetrelik boşluk vardır ve çok zorlarsan o boşluğu hissedersin yani elle hafifçe salladığınızda aşırı sallanıyorsa bu bir sorundur , iki adet bağlantı saplamasından birinde bulunan lastik takoz aşınmıştır , bu şekilde kullanırsanız genellikle içdeki balata çok çabuk aşınır..
    Götürdüğüm ilk ustanın bahsettiği körük bu sanırım . Körükler zamanla aşınıyor değiştirsem bile 1 ay sonra bu hale gelir demişti en iyisi değiştirtmek olacak galiba Moturum şuan 21000de ön balata 2 kez değişti. Arka'nın hala dişleri duruyor.Frene ani basarsam kitliyor ya da yavaşlamak istediğimde yavaşlıyor.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Götürdüğüm ilk ustanın bahsettiği körük bu sanırım . Körükler zamanla aşınıyor değiştirsem bile 1 ay sonra bu hale gelir demişti en iyisi değiştirtmek olacak galiba Moturum şuan 21000de ön balata 2 kez değişti. Arka'nın hala dişleri duruyor.Frene ani basarsam kitliyor ya da yavaşlamak istediğimde yavaşlıyor.
    21000 de aşınmazki hadi benimki 77 bin küsür kilometrede ve önde hiç bir problem yok ama arkada boşluk var, benimkinde neysede sizinkinde aşınmış olamaz. Sadece körük satılıyorsa alıp değişicem en kötü komple set alırım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kısa sürede boşluk oluşmuşsa disk eğri olabilir , frene basmasanız bile yürürken kaliperi sağa sola oynatır bağlantı elemanlarını yada kaliper yuvasını aşındırır..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa sürede boşluk oluşmuşsa disk eğri olabilir , frene basmasanız bile yürürken kaliperi sağa sola oynatır bağlantı elemanlarını yada kaliper yuvasını aşındırır..
    En temizi ustanın bakması olacak sanırım. Ama balatanın erimesi gerekmez mi sürtüyor olsa , 1 hafta sonra ustaya gidip sonucu yazacağım buraya

Motosikleti
    Muayeneden gecelim diye bugun bajaj yetkili servise gittim .kaliperin oldugu yerleri deldiler heilcoil vs attilar artik sallanmiyor. Ama ileri giderken arada ses geliyor.Diskte yamuk degil.Parxa parca ses geliyor.Insallah saglam olani bozmamisizdir tuvturk un gonlunu yapalim derken

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben Tuvturk muayene için yolu uzatıp Kızıltoprak'daki motosiklet muayene istasyonuna gidiyorum, en azından motosikletten anlayan biri bakıyordur rahat geçerim diyorum. Bir eksiklik bulursa da yamaha servisi hemen yanındaki binada zaten demiştim, yaklaşık 2 hafta önce muayeneye girdim, sorunsuz geçtim.
    Fren kontrolunu lastiklerin altında dönen bir şeylerin olduğu bir cihazla yapıyorlar, tek tek fren disklerine baktılar mı onu görmedim.

Motosikleti
    cb250r
    Onceki arabamda muayeneden kalmistim. Egzoz aski aparati yok egzoz sallaniyor dedi Caaanim tuvturk.

Gittim Fiat yetkili servise egzoz sistemi komple degiscek dedi hayvan oglu hayvan gibi masraf var dedi. Bu olay 2 ay once oluyor bu arada.

Sanayiye gittim 100 TL ye egzozcuda Turkce konusamayan yabanci uyruklu emekci kardesimiz 100 tl karsilinda sallanan yerden kaynatti sabitledi.

Tuvturke gittim tekrar adamlar aski aparati yok deyip tekrar muayeneden birakti. Isin komik yani arabanin orjinalinde aski aparati denen mikim parca yok.

Kabul etmiyorum dedim bi dunya tantana cikardim yoneticileri geldi hepsinin agzina sictim ama nato mermet nato kafa yinr kaldik.

Yonetici en son randevu almayin sabah 8 bucukta burda olun tadilattan sonra dedi. Allah razi olsun

Sanayiye tekrar gittim Turkce konusamayan ustayla anlasamadik baska bir egzozcuya gittim. Usta bunlarda aski aparati yok ki dedi yine.

Dedim ustam biliyorum yok, lakin Turvturke gore varmis. Adamlar italyanlarin yaptigi ise bu ne monakoyum demis orjinalini kabul etmiyor.

Usta dedim suraya bi kanca aski her ne boksa sasiden kaynat sabitle birsey yap arabayi yarin saticam muayeneden sonra dedim.

Usta bi koli cikardi icinde yuvarlak 50 yillik aparatlarinin oldugu. Icinden deneye deneye en uygun aparati oraya kaynatti ve ertesi gun muayeneden gectik.

Tuvturk arabada masaj koltugu eksik gecemez dese gitcen yaptircan hemen aga. Adam ben bu arabayi begenmedim gecemez dese, muhattap olacagin insan yok.
    espresso, tecrube0 ve Motoseverrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Merak eden olursa diye güncelleme Muayeneden geçtik şükür .
    Bugün yeniden Çatalca Tüvtürk e gittim .Kalipere işlem yaptırmıştım. Saat 10da muayene alanındaydım.10:05 te benden önceki çocuğa ruhsatını verip yolladılar . O saatten 10:40'a kadar bekledim . Sonra bir şef buldum orada pardon ben 35 dakikadır neyi bekliyorum dedim.Sağolsun birisini ayarladı hemen çocuk geldi fazla teferruata girmeden "hangi kaliperdi abi" dedi. "Arka" dedim. Eliyle salladı baktı sallanmıyor "tamam abi geçti" dedi .

Çok çabuk ve garip oldu
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)