Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj Yetkili Servis Bakım Ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Bugün km dolmamasına rağmen sırf yağ biraz karardı diye(bir de önceki bakımda yarı sentetik yağ koyuldu, tam sentetiğe geçmek istiyordum.) bakımını yaptırdım. Sadece yağ ve yağ filtresi değişti ve alınan ücret 1400₺. Honda servisinde yağ, yağ filtresi, Amortisör yağı, fren hidroliği, antifriz değişimine 1300₺ ödeyen bir arkadaş vardı. Acaba liste fiyatının üzerinde de olsa parayı basıp Honda mı alsaydık?(hırbonen görmesin) Garanti benim için(bajaj için) önemli bir konu olduğu için bakımı serviste yaptırmak zorundayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Garanti konusu nedeniyle yetkili servislere gittiğimizde maalesef fiyatlar biraz tuzlu tarafta kalıyor. Garanti süreciniz bittiğinde malzemeleri kendinizin alıp güvendiğiniz bir ustada işlem yaptırmanızı öneririm.

Fikir vermesi açısından yazıyorum; eski model motorum için 25.Mayıs.2023'de yağ ve filtre değişimi için 610 TL ödemişim. Yağ (2 lt Liqui Moly 10-40 Street - 350 TL), Yağ filtresi (Hiflo Hf303 - 160 TL) ustama da 100 TL işçilik vermişim.
    Psyduck bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Garanti bittiğinde hala bu motorda olursam kendim bakım yapmayı düşünüyorum. Elimden geliyor o işler ama şu garanti işi yüzünden yapamıyorum.

benim motoaikletimin garantisi 2 yil veya 20000 km temmuzda 2 sene olucak ve km 19300 civarinda 20000 bakimini serviste yaptirmayi dusunmuyorum
    malzemeleri kendim alip ozel servise gidecegim artik
    Psyduck bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Valla ben 2 ay once yag degistirdim 600 lira aldilar ama koyduklari yag speedoldu putoline olursa heralde daha pahali olurdu.2000-2400 km olunca ben de kendim degistirmeye kalktim gecen hafta liqoly moly street aldim filtre oring vs hepsini degistirdim motoru bi 15 dakika cakistirdim akma kokma yok sanirim basardim ;) cumartesi muayeneye giderken iyice denemis olacagim
    Psyduck bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    2litre yağ 450 lira.filtre 150.işçilikle beraber 700 olması lazım neden 1400
    Psyduck bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Servis diye herhalde. Yapılan işçilik de öyle ahım şahım bir işçilik değil. Sırf garanti yürüsün diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı tnjşhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motoaikletimin garantisi 2 yil veya 20000 km temmuzda 2 sene olucak ve km 19300 civarinda 20000 bakimini serviste yaptirmayi dusunmuyorum
    malzemeleri kendim alip ozel servise gidecegim artik
    Benim de garanti bittiği gün kendim bakıma başlayacağım. 2 litre yağ ve 1 filtre ile çözülüyor iş.

Motosikleti
    Tenere700
    2 hafta önce Tenere700 1000 km bakımını yaptırdım, doğu avrupadaki fiyatlar çok şükür Türkiyeyi aratmıyor, dövizi çevirirsek bende aşağı yukarı aynı ücreti ödedim.

Fiyat biraz yüksek gibi ama fiyatı normal olan ne kaldıki Türkiye de, garantisi devam ettiği sürece servise gitmek mantıklı, yarın öbür gün bir durum olursa ellerine bahane vermemiş olursunuz.
    Psyduck bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı voodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce Tenere700 1000 km bakımını yaptırdım, doğu avrupadaki fiyatlar çok şükür Türkiyeyi aratmıyor, dövizi çevirirsek bende aşağı yukarı aynı ücreti ödedim.

Fiyat biraz yüksek gibi ama fiyatı normal olan ne kaldıki Türkiye de, garantisi devam ettiği sürece servise gitmek mantıklı, yarın öbür gün bir durum olursa ellerine bahane vermemiş olursunuz.
    Kaldı ki bajajdan bahsediyoruz. Alır almaz garantiden tps değişti. Şimdi de diskler yamuldu. Bakalım onlar için de bir garanti başvurusunda bulunacağım.
    voodevil bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Bajaj Yetkili Servis ÇAKIM Ücreti" demek daha doğru olurdu.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    1400 bana da çok fazla geldi, en son Nisan başında Dominar için 19 bin km civarında bakıma girdim 700 küsür ödemiştim. Bu kadar kısa sürede 2 katına çıktıysa bu bakım ücreti vay halimize… Neyse ben lafımı esirgemeyeyim: Bajaj pişmanlıktır…

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000 lira civarı olması lazımdı bence. ama servislerin hepsi aynı değil.

bizim burada bir yetkili servis var; adam işini iyi yapıyor ama sadece yapması gerekeni yapıyor bırakıyor. yani başka hiçbirşeyini kontrol etmiyor. yag ve filtresi mi değişecek, gözü sadece orayı görüyor.
    başka bir arkadaş var; arada ciddi bi fiyat farkı var ama adam a dan z ye herşeyine bakıyor aynı anda.
    espresso bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka bir arkadaş var; arada ciddi bi fiyat farkı var ama adam a dan z ye herşeyine bakıyor aynı anda.
    Bu arkadaş Sasalı tarafındaki arkadaş mı?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaş Sasalı tarafındaki arkadaş mı?
    aynen o arkadaş , cok iyi ama saglam geciriyor :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldı ki bajajdan bahsediyoruz. Alır almaz garantiden tps değişti. Şimdi de diskler yamuldu. Bakalım onlar için de bir garanti başvurusunda bulunacağım.
    1 bajaj tps sensörü 700tl civarı şu an. Zaten tps sensörü parasını 1 bakımda vermişsiniz, garantisi olmasa da olurmuş.

Garanti önemli ancak bizde neredeyse herşey kullanıcı hatası olduğu için çok da önemli değil bana göre.
    İşi bilmezken 2014 yılı ilk motorum ns200'de 2 yıl garanti için servise gitmiştim, ama o arada bir çok şey öğrenmiştim kendi kendime. Sonraki 3 yıl bakımları ben yapmıştım, 30000km'lerde km'si geldi diye ön+arka lastik rulmanlarını bile değişmiştim. Hem de öğrenmek için fırsat olmuştu. 43 bin km'de 5. senesinde satmıştım Dominar da aldığım için.

Şimdiki 2017 dominarı ilk yıl sonunda garantiden çıkarttım, bakımlarını yine kendim yapıyorum. Normal standart bakımın dışında ön amortisör yağlarını 2020 sonunda ve antifriz suyunu da 2021'de değişmiştim. Şimdi bir ara yine ön+arka lastik rulmanlarını değiştireceğim, km 37bin küsür oldu. Kendiniz yaptığınızda daha özenli oluyorsunuz, hiç olmazsa ne yapıldığını biliyorsunuz.

Motosikleti
    T7
    Bir de Yamaha'da işçilik ücretleri motorun CC'sine göre değişiyor. 150 CC için saatlik işçilik ücreti ayrı, 700 CC için daha bir ayrı.

O kadar sene servise götürdüm Honda'yı ama Honda'da nasıldı hatırlamıyorum. Muhtemelen onda da öyledir.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün km dolmamasına rağmen sırf yağ biraz karardı diye(bir de önceki bakımda yarı sentetik yağ koyuldu, tam sentetiğe geçmek istiyordum.) bakımını yaptırdım. Sadece yağ ve yağ filtresi değişti ve alınan ücret 1400₺. Honda servisinde yağ, yağ filtresi, Amortisör yağı, fren hidroliği, antifriz değişimine 1300₺ ödeyen bir arkadaş vardı. Acaba liste fiyatının üzerinde de olsa parayı basıp Honda mı alsaydık?(hırbonen görmesin) Garanti benim için(bajaj için) önemli bir konu olduğu için bakımı serviste yaptırmak zorundayım.
    O kişi bendim üstat benim servisteki arkadaşlarla ilişkim iyi önce 1500 ₺ dedi ama 1300 ₺ aldı ben sadece bakım yaptırmadım daha farklı işlerde yaptırdım, far ayarı vites geçişlerinde sorun vardı lastik hava ayarı vb.. bu şekilde 5-6 tane daha madde yazmıştım hepsini de çözdüler,

Edit: Benim motorumun garantisinin biteli 2 yılı geçti açıkçası tanıdığım usta yok bende hiç anlamam nerede ne yapılır değiştirilir,

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Bir yanlışlık olmasın? Geçen ay Yağ ve Yağ filtresi değişimine 400TL verdim. Bay Moto Acıbadem. 1 ayda bu kadar zam gelmiş olamaz değil mi

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti konusu nedeniyle yetkili servislere gittiğimizde maalesef fiyatlar biraz tuzlu tarafta kalıyor. Garanti süreciniz bittiğinde malzemeleri kendinizin alıp güvendiğiniz bir ustada işlem yaptırmanızı öneririm.

Fikir vermesi açısından yazıyorum; eski model motorum için 25.Mayıs.2023'de yağ ve filtre değişimi için 610 TL ödemişim. Yağ (2 lt Liqui Moly 10-40 Street - 350 TL), Yağ filtresi (Hiflo Hf303 - 160 TL) ustama da 100 TL işçilik vermişim.
    650 lik değil mi seninki? Nasıl 2 litre alıyor ya benimki 3 litre alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B] Benim motorumun garantisinin biteli 2 yılı geçti açıkçası tanıdığım usta yok bende hiç anlamam nerede ne yapılır değiştirilir,
    Youtube'da her şeyin videosu var. Atla deve değil halledersin her şeyini.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 lik değil mi seninki? Nasıl 2 litre alıyor ya benimki 3 litre alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Youtube'da her şeyin videosu var. Atla deve değil halledersin her şeyini.
    2 litre demeyelim, daha da az. Filtre değişmezse 1,7 lt, filtre değişirse 1,9 lt yağ alıyor. Motoru komple söktüğümüzde yeniden yağ koyacağımız zaman 2,4 lt yağ alıyor.
    Beto87 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)