Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Uzun Menzilli Elektrikli Motosiklet Önerisi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hayırlı olsun motorunuz sevgiyle binin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

98 km gittiğiniz en yüksek hızlı moddamı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Bende test etmiştim amortisörleri klasik çin motorlarının bazıları gibi çok sert o yüzden bam güm vuruyor çukurda tümsekte.Aynı ölçüde bir çift daha yumuşak amortisör takılabilir.
    Yok hayır karma gittim bazen 3.viteste bazen 2. vites bazen boşta bazen dik rapma..Özellikle rampada ve 3.viteste şarj yemesi bayağı farkediyor..
    Evet biraz sert katılıyorum..Fakat sürüşü aşırı kolay ve o kadar zevkli..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.
    Demek ki bu aletleri de küçük şeyler demeyip full ekipmanla sürmek gerekiyormuş.

Ben de İstanbul'dan taşınma durumum çıktı, ilçe içinde çarşıya pazara gitmelik günlük kullanım için önümüzdeki 2 yılda böyle bir şey alıp xmax'ın yanında olsun mu diye takip ediyorum bu tip konuları.
    Kesinlikle öneririm alalı 7 gün oldu 730 km yol teptim :D Özellikle bisikletten hallice olması park ve ulaşım kolaylığını çok kolaylaştırıyor..İnsanın giremeyeceği yere bu makine çok rahat giriyor manevra çok kolay ve atik..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle.
    Teşekkür ederim azalsada hala acıyor bazen sancısı oluyor pansumana gidip geliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Konunun en başında belirttiğim gibi bunu almamdaki asıl amaç çayırova - kadıköy arası gidebilmesi idi..Bazen işyerine tek parça sipariş geliyor gün içinde yetiştirmem gerekiyor beklemiyor müşteri..Eee 150 liralık ürüne 180-200 tl yakıt masrafı ve üstüne kazanç koyduğun zaman fiyat şişiyor müşteri çok diyor..Ayrıca bazen orada teşhir sepet ürünler görüyorum..Babam giderdi normalde artık marmaray git gel yemek vs 70-80 tl minimum..Bu ise hesaplarıma göre 7-8 tlye gidip geliyor..Hali ile sipariş ürünü rahatça fiyatlandırabiliyorum..

Ve kendimce bomba olan konu..Bu hafta iki kere kadıköye git gel yaptım bununla.. Korkuyordum çünkü kadıköye gidip gelirken sürekli devir yapıyorsun ve yüksek hızlara çıkıyorsun oysa mahalle arası bazen boşta ve genelde yavaş hızda seyrediyorsun fakat korktuğum olmadı.. 45-50 dakikada gidiyor 40-45 dakikada geliyor..Genelde 2. viteste (55-60 arası hız) gidiyorum şarj konusu yaşamayayım diye bazen 3. vitese çıkıyorum kısa süreli..Ve bu iki işten 1000 tl kazandım (işyerine aldığım başka malzemelerde var o ayrı kazanç olacak) Oysa işin içine yakıt girseydi bu kazanç çok düşecekti muhtemelen hiç gidilmeyecekti.. İleride yedek batarya almayı düşünüyorum o zaman harika olacak benim için..

Ekleme : Bulunduğum yerden kadıköy arası git gel 88 km..Git gel yol süresi ise 85 - 95 dakika..Yani bu süre zarfında araç sürekli devirde çalıştı buda gayet iyi..
    bassturbin, mertowski, Guven ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    14. gün elektrik faturasını yazdılar..İşyerime normalde 480-550 arası fatura gelirdi bu sefer 648 tl yazdılar..Yani 14 günlük elektrik sarfiyatı 150-160 tl gibi bir elektrik yaktı..Bu 14 günlük süre zarfında her gün şarj ettim..Bazı günler iki kere şarja taktım..Toplam 1300 km yol katettim.. 150-160 tlye 1300 km gerçekten harika..Ve bahsettiğim değerler işyeri üzerinden eğer evde şarj olur ise daha ucuza gelecektir..
    İki kişi çıkmam dediği rampa olmadı kesinlikle..Düz yolda iki kişi çok rahat 80 km hız değerlerine ulaşıyor..Ses yok ısı yok hararet yağ yok iyi ki almışım..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Tekrar merhaba arkadaşlar burada volta vs5 hakkında yazacağım demiştim.. En son konuya yazdıktan sonra tam 1 ay geçti..Dükkana 608 tl fatura geldi..Bu geçen bir ay süresinde en az 25 kere şarj etmişimdir motoru..Dükkanda tüm gün yanan 24 tane lamba tüm gün çalışan bir bilgisayar arka tarafta çalışan buzdolabı iki büyük lamba akşamları çalışan led lambalalar tabelalar 10 tane monitör vitrin ledleri kasa ışıkları..Arada çalışan havya sıcak hava makinesi mikro dalga vs..Bunlar dahil 608 tl fatura geldi..Yukarıda yazdım zaten 500 tl fatura geliyordu..Ve bu bir ayda 1600 km yol teptim..Özetleyecek olursak tüm dükkanın elektrik sarfiyatı + 1600 km yol sadece 608 tl..Bu gerçekten harika..Tam istediğim gibi oldu iyi ki almışım çünkü tek malzeme siparişlerine çıkıyorum artık ve hatırı sayılı para kaldı bu süre zarfında..Bazen marketleri veyahut avmlere sepet ürünlere bakıyorum bayağı ürün buluyorum bunlardan yine hatırı sayılı kazançlar sağlıyorum..ÜStelik gerçekten aşırı konforlu sıfır ses titreşim ısı hiçbirşey yok hızı da gayet( iki kişi rahat 70km hız yapıyor) yeterli ve güçlü .. Akşamları bazen sahil yolundan bostancı suadiyeye kadar gidip geliyoruz çayırovadan ve bunun maliyeti sadece 5 tl .. İleride kaynak olsun diye yazayım dedim..Bu arada iki kaza daha yaptım bununla oda benle alakası olmayan durumlar neyse can sağlığı herkese hayırlı sürüşler..
    bassturbin ve espresso bunu beğendiler.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Bütce varsa bmw ce 04 menzil 130 km bütce yoksa Silence s01- yada 01 plus menzil 120 km tavsiye edebilirim.
    bassturbin ve espresso bunu beğendiler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütce varsa bmw ce 04 menzil 130 km bütce yoksa Silence s01- yada 01 plus menzil 120 km tavsiye edebilirim.
    Bmv motosiklete değil güdümlü rokete benziyor
    espresso ve CRF bunu beğendiler.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bmv motosiklete değil güdümlü rokete benziyor
    Bu konuda ben de bmw'ya gıcığım. Elektrik yaptık ahanda hem de futuristik tasarım yaptık diye saşma sapan şekil yapmışlar kullanışlılıkla ilgisi yok. insan scooterdan ne ister, pratiklik, geniş bagaj vb. bunda hiç biri yok, bu haliyle zengin oyuncağı olmuş.
    bassturbin, DickName ve CRF bunu beğendiler.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Merhabalar, öncelikle motosikletle ilgili sürekli geribildirim verip bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Sormak istediğim bir şey var; söylediğiniz batarya fiyatına göre lithium batarya olması gerekiyor. Eğer öyleyse pahalı bile sayılmaz aslında. Motorun fiyatı ise lithium bataryalı bir motora göre bedava. O yüzden çelişkide kaldım. Batarya lithium mu acaba ?

Bu arada ben de geçen perşembe Kymco i one modelini aldım. 3.6 kw motor gücü var, harika ama sınırlandırıcıdan kaynaklı sanırım, 50 km/h hız görüyor. İvmelenmesi ise muhteşem. Böyle ivmelenen bir motor 70-80 yapar aslında. Bu sınırlandırıcı ile ilgili bilginiz var mı ?

Merak edenler için kardeşmin Yamaha Neos elektrikli motoruyla ivmelenme karşılaştırması yaptık. Yamaha 2.5 kw, kymco 3.6 kw. Ben 10 kg daha ağır oldugum için motorları değişerek de denedik. Kymco açık ara farkla uzuyor. Son hızları aynı ama. Normalde çok güç farkı var. Son hızlarının aynı olması imkansız. Ordan tahmin ediyorum Kymco'da sınırlandırıcı olduğunu.

https://youtube.com/shorts/XQ_g76-qFZU?feature=shared
    F54 bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ben de bmw'ya gıcığım. Elektrik yaptık ahanda hem de futuristik tasarım yaptık diye saşma sapan şekil yapmışlar kullanışlılıkla ilgisi yok. insan scooterdan ne ister, pratiklik, geniş bagaj vb. bunda hiç biri yok, bu haliyle zengin oyuncağı olmuş.
    Valla söylemeden gecemeyeceğim o cüsseyle baya bi pil kapasitesi var 500 km menzil gider gibi duruyor içi boş.
    espresso bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Valla söylemeden gecemeyeceğim o cüsseyle baya bi pil kapasitesi var 500 km menzil gider gibi duruyor içi boş.
    BMW'ye göre 130km, pratikte 120km, otoyolda yüksek hızda 70km... Zack Courts'un daily rider daki sözüne göre, mil'den km'ye kafadan takriben çevirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Bu arada Volta'nin pili 3.24 Kwh imiş, supersoco ile aynı. BMW'nin pili 8.5 Kwh.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Menzili muhteşem bugün 98 km gittim hala %25lerde şarjı var ve çekişinde düşüş yok..
    Velhasıl bu durum şaşırtıcı... Ya yol genelde yokuş aşağı, ya da gösterge yanıltıcı. Başka türlü zor sanki.
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, öncelikle motosikletle ilgili sürekli geribildirim verip bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Sormak istediğim bir şey var; söylediğiniz batarya fiyatına göre lithium batarya olması gerekiyor. Eğer öyleyse pahalı bile sayılmaz aslında. Motorun fiyatı ise lithium bataryalı bir motora göre bedava. O yüzden çelişkide kaldım. Batarya lithium mu acaba ?

Bu arada ben de geçen perşembe Kymco i one modelini aldım. 3.6 kw motor gücü var, harika ama sınırlandırıcıdan kaynaklı sanırım, 50 km/h hız görüyor. İvmelenmesi ise muhteşem. Böyle ivmelenen bir motor 70-80 yapar aslında. Bu sınırlandırıcı ile ilgili bilginiz var mı ?

Merak edenler için kardeşmin Yamaha Neos elektrikli motoruyla ivmelenme karşılaştırması yaptık. Yamaha 2.5 kw, kymco 3.6 kw. Ben 10 kg daha ağır oldugum için motorları değişerek de denedik. Kymco açık ara farkla uzuyor. Son hızları aynı ama. Normalde çok güç farkı var. Son hızlarının aynı olması imkansız. Ordan tahmin ediyorum Kymco'da sınırlandırıcı olduğunu.

https://youtube.com/shorts/XQ_g76-qFZU?feature=shared
    Evet batarya lityum batarya ve bu batarya için ayrı bir sektör oluşmuş..Piyasa da 500 dolara muadilini hatta daha kaliteli pillerle yapılmış olanı satıyorlar..Bir süre sonra batarya balans istiyor zaten vidali batarya üst kapağı açılıp her hücre balans yapılıyor..Hatta içine bluetoothlu bms devresi yani batarya kontrol sistemi takıyorlar hem menzil uzuyor çekiş artıyor hem her hücrenin durumunu telefondan kontrol edip müdehale edebiliyorsunuz..Bana o zamanlar aşırı pahalı gelmişti salaklık etmişim ..Bir çok artısı var diğer jel akülere göre son voltajda dahi çekişten düşmüyor bu batarya ile ömrü uzun daha kısa dolum süresi tek paket batarya..1000 dolum ömrü var diyorlar doğru ise harika..

Neredeyse tüm elektriklilerde sınırlandırma var bataryanın menzili için , piyasada bunu halleden yerler hatta yeniden beyin yazan yerler var , tabiki aldığınız motor piyasada yeni olduğu için durumunu bilmiyorum hayırlı olsun..Güle güle kullanın.. Bizim vs5lerde 4 kademe gösteriyor fakat 3ü aktif ..Videoyu izledim vs5 böyle kalkmıyor akıllı kalkış var ilk sürücüyü dengeye alır ondan sonra hızlanır..Ömründe hiç motor sürmemiş arkadaşlara bindirdim çok rahat sürdüler bu sayede.. Bir kaç bu işin erbabı ile görüştüm cihazın beyni ile oynanmasını pek önermiyorlar sorun çıkartan çok oluyormuş.. İsterseniz bizim facede grup var pil konusunda işin erbabları var vs5 grubu olsada gayet yardımsever insanlar vereyim grubun linkini..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fiyat performans olarak bu makine piyasanın en iyisi açık ara ,şu an piyasada 60 bine sıfırı bulunuyor..Teknik özelliklerinde 101 km yazsada kullananların çoğu 120-130 km gidiyor ( ben 110 km gittim) 80 km hız sunuyor ve iki kişi çok rahat bu hıza ulaşıyor..Bmw ise 130 km hız 130 km menzil fiyat ise dağları aşmış..Slience tipi vs çok güzel fakat fiyatı bunun üç katı..Alt tarafı 20 kmlik menzil için bu parayı vereceğime yedek batarya alırım altımdaki makinaya menzili min 200 km olur ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW'ye göre 130km, pratikte 120km, otoyolda yüksek hızda 70km... Zack Courts'un daily rider daki sözüne göre, mil'den km'ye kafadan takriben çevirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Bu arada Volta'nin pili 3.24 Kwh imiş, supersoco ile aynı. BMW'nin pili 8.5 Kwh.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Velhasıl bu durum şaşırtıcı... Ya yol genelde yokuş aşağı, ya da gösterge yanıltıcı. Başka türlü zor sanki.
    Hocam ben o gün gelirken 1 viteste gittim genelde çok nadir 3.vitese trafikten dolayı çıkmak zorunda kaldım.Huyunu suyunu bilmediğim için yolda kalmamak için hız yapmadım 1.viteste çok rahat 120 km menzil yapanlar var özellikle düz olursa yol..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Bugün yine tekil sipariş geldi dükkana eskiden çıkamıyordum bunlara..Şimdi yol masrafı olmadığı için çok rahat fiyat verebiliyorum ..Allah bereket versin bugünkü siparişten 250 tl kaldı..Artı siparişin üstüne diğer işleri içinde eklenince para kalıyor..40 dakikada gidiyorum 2.viteste gitmeme rağmen yine 40 dakika gibi geliyorum..Bu cidden benim için harika bu zamanda kmde 8-10 kuruş yakmak inanılmaz birşey..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Bataryası bu hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Bmw gerçekten harika ama o fiyata o tipe bakınca öyle komik bir menzil gerçekten saçma hiç çıkarmasalar daha iyiymiş sanki.. Ayrıca yamahanın elektrikli scooterını dün gördüm inanılmaz komik menzil ve hız değerleri var gerçekten hiç olmamış..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Şöyle de birşey var kadıköyde trafik çevirdi elektrikli olduğunu görünce bunlara birşey yapmıyoruz dedi yolladı..Mutlukentte çevirdiler elektrikli bu diyince onlarda birşey yapmadı sonra bayağı bir sohbet ettiler makinayı sordular menzil vs hakkında kesin alacaklarını söylediler..Bayağı trafikte soran çeviren oluyor ..Böylede bir durum var..Evraklarım tam trafik sigortası muayene vs eksiğim yok.
    espresso ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Acaba bataryanın balans isteme durumu benim kymco'da da varmıdır yoksa sizin motora mı has bir durum?
    Sınırlandırmayı kaldırmayı düşünmüyorum, 5 yıl garantisi var motorun yazık etmiyim. Merak etmiştim sadece sağ olun. Kymco acemi adamı korkutabilir ilk başta. Toprak zemin olursa kalkışta yanlıyor 26 yıllık motorcuyum. 1000cc racing motorum bile oldu ama elektrikli motorun tadına doyamıyorum. Altımda kaykay var gibi. Seri, kıvrak ve titreşimsiz yağ gibi.
    Bu arada ben de az önce 0-45km/h hızlanma videosu çektim. 4.52 sn'de çıkıyor.

https://youtube.com/shorts/c8HSAVpctAg?feature=shared

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Acaba bataryanın balans isteme durumu benim kymco'da da varmıdır yoksa sizin motora has bir durum mu ?
    Sınırlandırmayı kaldırmayı düşünmüyorum, 5 yıl garantisi var motorun, yazık etmiyim. Merak etmiştim sadece sağ olun. Sizin vs5' i de arastırdım motor gücüne 2 kw diyor ama bence daha fazladır. 2 kw olsa 80km/h' a çıkamaz. Aslı nedir acaba kaç kw biliyor musunuz ?
    Bu arada ben de az önce 0-45km/h hızlanma videosu çektim. 4.52 sn'de yapıyor.

Hocam dizüstülerde bile balans durumu var kesin sizin motorda da vardır..Bizdekini 3000 watt diye satıyorlar bir çok araçta bu muamma ve kafa karıştırıyor aynı makina ayrı yerlerde farklı değerlerde satılıyor bu kötü ve yanıltıcı..Bir de yavaş şarj cihazı ile şarj edip pilin performansını arttıranlar var ..

https://www.facebook.com/1471378125/...07775848600923 Bu balans yapma videosu..

Buda bms montaj videosu

https://www.facebook.com/tolga.yilma...17861642758428

Buda takılan bmsnin program görüntüsü

https://www.facebook.com/photo/?fbid...86845585860031

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Acaba bataryanın balans isteme durumu benim kymco'da da varmıdır yoksa sizin motora mı has bir durum?
    Sınırlandırmayı kaldırmayı düşünmüyorum, 5 yıl garantisi var motorun yazık etmiyim. Merak etmiştim sadece sağ olun.
    Bu arada ben de az önce 0-45km/h hızlanma videosu çektim. 4.52 sn'de yapıyor.

İZledim gayet güzel hızlanması..Göstergeler güzel.. Makinanın sesi farklı bendeki bildiğin banliyo treni arkadan kısık bir ıslık sesi geliyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkürler bakıcam hepsine. Bu balans belli bir süre sonra ama dimi ?

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Çok teşekkürler bakıcam hepsine. Bu balans belli bir süre sonra ama dimi ?
    Hocam baktınız batarya tutarsız çalışıyor..Misal iki diş kalmışken birden sıfıra iniyor..Veyahut tam dolum olmuyor..Veyahut menzili azaldı bu durumlarda yapılıyor...

Motosikleti
    SD 1290R
    Hocam fiyat performans olarak bu makine piyasanın en iyisi açık ara ,şu an piyasada 60 bine sıfırı bulunuyor..Teknik özelliklerinde 101 km yazsada kullananların çoğu 120-130 km gidiyor ( ben 110 km gittim) 80 km hız sunuyor ve iki kişi çok rahat bu hıza ulaşıyor..Bmw ise 130 km hız 130 km menzil fiyat ise dağları aşmış..Slience tipi vs çok güzel fakat fiyatı bunun üç katı..Alt tarafı 20 kmlik menzil için bu parayı vereceğime yedek batarya alırım altımdaki makinaya menzili min 200 km olur ..
    Malum, elektrikli araba ve motosikletler pilin tum kapasitesini kullaniciya acmiyor. Ciddi bir kismi pilin omrunu uzatmak icin saklaniyor. Mesela Tesla, arac pillerine 8 yil, 240 bin km garanti veriyor. Tipik kullanilan bir Lityum pil icin bu mumkun degil. Pil sonuna kadar sarj edilmiyor, sonuna kadar da bosaltilmiyor. BMW Volta'dan 2.5 kat buyuk pile sahipken cok ciddi menzil avantaji saglamiyorsa bunun aklima gelen tek makul aciklamasi var: Volta firmasi pilin omrunu cok dusunmeden sonuna kadar doldurup sonuna kadar da bosaltiyor. Bu da ilk basta ciddi kullanici memnuniyetine yol acacaktir, ta ki (kullanima gore) birkac yil sonra pil olunceye kadar. Pil omur garantisi nedir acep Volta'nin?

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum, elektrikli araba ve motosikletler pilin tum kapasitesini kullaniciya acmiyor. Ciddi bir kismi pilin omrunu uzatmak icin saklaniyor. Mesela Tesla, arac pillerine 8 yil, 240 bin km garanti veriyor. Tipik kullanilan bir Lityum pil icin bu mumkun degil. Pil sonuna kadar sarj edilmiyor, sonuna kadar da bosaltilmiyor. BMW Volta'dan 2.5 kat buyuk pile sahipken cok ciddi menzil avantaji saglamiyorsa bunun aklima gelen tek makul aciklamasi var: Volta firmasi pilin omrunu cok dusunmeden sonuna kadar doldurup sonuna kadar da bosaltiyor. Bu da ilk basta ciddi kullanici memnuniyetine yol acacaktir, ta ki (kullanima gore) birkac yil sonra pil olunceye kadar. Pil omur garantisi nedir acep Volta'nin?
    Bildiğim kadarı ile 1 sene.. Dedikleriniz çok mantıklı zaten bir çoğunda x voltun altına düşürmeyin diye uyarı oluyor buda dedikleriniz ile uyuşuyor..Fakat bu makina 65 voltun altına düşünce kendini kapatıyor sanırım bu durumda da tamamen boşalmıyor akü..Yine de bmwnin bu kadar kısa menzilli olması bana aşırı saçma geliyor bana garantiden öte para kazanma hırsı gibi geliyor..
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam baktınız batarya tutarsız çalışıyor..Misal iki diş kalmışken birden sıfıra iniyor..Veyahut tam dolum olmuyor..Veyahut menzili azaldı bu durumlarda yapılıyor...
    Hmm anladım teşekkürler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Fakat bu makina 65 voltun altına düşünce kendini kapatıyor sanırım bu durumda da tamamen boşalmıyor akü..
    Lityum piliin tamamen bosalmasi kalici hasar olusturuyor pilde. Duzgun elektrikli araclar hic bir zaman o seviyeye yaklastirmiyorlar zaten.

Amerika'da guneyde hortum oldugunda Tesla suruculere kacis imkani olusturmak amaciyla ekstra menzil saglamak icin gecici sure bu limiti azaltmis, Tesla sahiplerinin durduk yere araclarinin menzili artmisti Hortumdan sonra tekrar eski haline geri getirdiler. Sadece acil durum icin bunu yapmislardi, surekli yapsalar 8 yil 240 bin km garanti heba olurdu muhtemelen.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Telefonda pil korumayı aktif ettiğimde %80 e kadar şarjlıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonda pil korumayı aktif ettiğimde %80 e kadar şarjlıyor.
    Bu özellik popüler olmadan önce bazı telefonlar bunu kendileri yapıyorlardi. Pil yüzde yüz şarj gösterse bile pili ful kapasitesinin altında bırakarak. Mesela çıktığında aldığım Samsung S8+'ın pili 7 yıl sonra bile iyi. Ama o sırada satılan Google Pixel' lerin pili 3 yılda bitiyordu. Bu arada Sony'nin XM4 model kablosuz kulaklığının da pil ömrü 2 yıl bile değil. Halbuki ilk kullandığınızda 10 saat pil ömrüyle muadillerinin tümünün önündeydi. Pili sonunda kadar şarj edip sonuna kadar bitirince tabi ömrü iyi olur, ama anca 1 yıl, taş çatlasın 1.5 yıl.
    okanbagiscan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler