Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

MT 07 Swaplı Benelli TNT 250 Projem

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Valla eline emeğine sağlık. Sürüşte herhangi bir sorun yoksa çiçek gibi olmuş makina. 07 kıçının, başının ayrı oynaması ile ünlü bir motor. O sorunsuz bloğu daha oturaklı bir şaseye oturtunca performansını hakkıyla verir. Görünüş de çok güzel olmuş güle güle kullan. Maşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla eline emeğine sağlık. Sürüşte herhangi bir sorun yoksa çiçek gibi olmuş makina. 07 kıçının, başının ayrı oynaması ile ünlü bir motor. O sorunsuz bloğu daha oturaklı bir şaseye oturtunca performansını hakkıyla verir. Görünüş de çok güzel olmuş güle güle kullan. Maşallah.
    Eyvallah hocam sağolun. Gayet stabil bi şaseye sahibim şuan hiçbi sorun yaşatmıyor.tek yüksek hızda gidon amortisörü şart. Onu da en kısa zamanda parça tasarlayıp takıcam. Youtube da sürüş videosu mevcut İstanbul trafiğinde

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Ön çamurluğumu da alıp taktım resmen motoru tamamladı görüntü olarak. Yarın çift silindir motovlog ile inceleme ve sürüş videosu çekicez 🙂🙂

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Street triple ve z1000 ile kalkış yaptığımız video ektedir. Street triple tcs den pek kalkamadı tabi. 0-100 de videoda kısmen belli oluyor. Göstergede 85 90 civarı gösterdiğinde gps de 100e ulaşmış oluyorum bilginize. Ve mükemmel bir video çektik çift silindir ile inceleme ve sürüş videosu. Yakında youtube da yayında olur beklemede kalın

https://youtu.be/tecVxoRDHQA

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle açıklamaya çalışayım. Mt07 nin şase borusunun kalınlığı benellinin şase borusunun kalınlığından daha ince ve etsiz. Benellinin şasesi gayet sağlam bir boru şase ve motor kulağını kaynatırken bile ne kadar aynı noktada kaynatsak bile eriyip gitmedi. Mt25 şasesi olsa erir giderdi öyle söyliyim. Onun haricinde benelli tnt 250 nin orjinal bloğu çift silindir ve nerdeyse mt07 bloğu ile aynı kiloda. Mt07 maximum 10kilo daha ağırdır. Onun haricinde yaptığımız motor kulaklarını sağ taraf kaynaklı sol taraf komple sökülen vidalı şeklinde yaptık. Kullandığımız metal kalınlığı yanlış hatırlamıyorsam 10mm. Özetle şaseyle alakalı herhangi bir sorun veya şüphem olmadı. Daha öncesinde 2 tane tnt250 sahibi olduğum için şasenin sağlamlığını ve kaynak kalitesini biliyordum. Zamanında 2.motorumdu.motorun orjinal şekilde dengesi, yola oturuşu, frenlerinin sıkınca öne kapandıkça kapanıp zamk gibi durdurmasını bildiğim için şüphe etmeden böyle bir şeye giriştim. Bazıları da sanıyor ki customlık bişey yok sadece blok ve far takmışım. Gülüp geçiyorum
    ... Motoru o kadar orjinal durcak şekilde topladım ki ne blok sırıtıyor ne de başka bişey. Gören orjinal sanıyor. Tabi naked gidonu söküp clip on gidonlara geçip tam cafe racer yapınca iş değişcek 🙂
    Tam sanayici cahil usta ağzı, borular kalın, etli, şasi erir. Kaynaklar sağlam gibi.... Nerden biliyorsun statik yük ölçümünü yaptınmıda şasilerin konusuyorsun?
    Şasi alaşımını bilmez, ısıl işlemini bilmez, gerilme, burkulma direncini bilmez, düktiletisini bilmez, statik, dinamik yük kapasitesini bilmez. Saglam gibi ben yaptim oldu sonrasindada.

Agzinda sigarada varmiydi iscilik yaparken?
    Old Style

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam sanayici cahil usta ağzı, borular kalın, etli, şasi erir. Kaynaklar sağlam gibi.... Nerden biliyorsun statik yük ölçümünü yaptınmıda şasilerin konusuyorsun?
    Şasi alaşımını bilmez, ısıl işlemini bilmez, gerilme, burkulma direncini bilmez, düktiletisini bilmez, statik, dinamik yük kapasitesini bilmez. Saglam gibi ben yaptim oldu sonrasindada.

Agzinda sigarada varmiydi iscilik yaparken?
    Custom projeler yapan kendi ustamla beraber yaptık kaynağı ve gözümle de gördüm. Ne bu kendini beğenmişlik sendeki? Şuan aktif motoru her konuda zorluyorum ne bi sorun yaşıyorum ne başka bişey? Madem bu kadar bilgilisin okumuşsun okulunu bi projede senden görelim? Basit sanıyosun herhalde yapılan işlemi. Cahil usta ağzıymış 😂😂😂

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Custom projeler yapan kendi ustamla beraber yaptık kaynağı ve gözümle de gördüm. Ne bu kendini beğenmişlik sendeki? Şuan aktif motoru her konuda zorluyorum ne bi sorun yaşıyorum ne başka bişey? Madem bu kadar bilgilisin okumuşsun okulunu bi projede senden görelim? Basit sanıyosun herhalde yapılan işlemi. Cahil usta ağzıymış ������
    Moralinizi bozmayim yanlista anlamayin lutfen emeginize saglik ugrasmissiniz.�� Ben size degil usta gibi kullandiginiz jargona soyledim sozumu.

Arac sizin istediginizi yapabilirsiniz tabikide. Benim soylemek istedigim ben yaptim kullaniyorum deseniz sorun degil, saglam vs derseniz baska insanlarda ölçüm ve hesap yapmadan baska projelere girisebilirler tehlikeli olabilir bazinda yazdim. Biraz sert cikmis olabilirim kusura bakmayin.

Cunku motosiklet bu, ciddi hizlanmalar ve yuksek son hiza sahip, sert fren yapiliyor, viraj donuluyor ölcumde en kucuk bir hata affetmez.
    TheGokay bunu beğendi.
    Old Style

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moralinizi bozmayim yanlista anlamayin lutfen emeginize saglik ugrasmissiniz.�� Ben size degil usta gibi kullandiginiz jargona soyledim sozumu.

Arac sizin istediginizi yapabilirsiniz tabikide. Benim soylemek istedigim ben yaptim kullaniyorum deseniz sorun degil, saglam vs derseniz baska insanlarda ölçüm ve hesap yapmadan baska projelere girisebilirler tehlikeli olabilir bazinda yazdim. Biraz sert cikmis olabilirim kusura bakmayin.

Cunku motosiklet bu, ciddi hizlanmalar ve yuksek son hiza sahip, sert fren yapiliyor, viraj donuluyor ölcumde en kucuk bir hata affetmez.
    Haklısınız ama zaten bu motor üretilirken bunlar yapılıp üretiliyor. motorun orjinali de zaten çift silindir ve 07 bloğundan max 5-10 kilo daha hafiftir belki aynı kilodadır ölçmedim açıkcası. şaside herhangi bi kesip biçme yapmadık. şaside olan orjinal civata ile bağlanan motor bağlantı kulaklarını söküp yenilerini yaptık. zaten şasi üretilirken bunun daha ağırına ve sürücü yüküne dayanacak şekilde üretiliyor. biz sadece yeni bağlantı kulakları yapıp gerekli sağ sol ağırlık ölçümlerini yapıp motoru yerleştirdik. şuan motorda ne bir sorun var ne de başka bişey. el bırakınca da ok gibi gidiyor. dün de çift silindir ile sarıyer taraflarında video çektik. viraja yatıp kalkması çok zevkli bir motor olmuş açıkcası. sadece sanırım ön frende hava kaldı bi hissizlik var başlarda sonradan ısırıyor bir de ön süspansiyona bakım yapmam gerekiyor sanırım yağı ince ve az yüksek hızda motorun önü çok hafifliyor.
    BoraKara bunu beğendi.
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)