Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Pantolonu Tavsiyesi Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu arada kışın da yağış olmayan soğuk havalarda dışarısı 5 dereceyken işe gittim geldim kot pantalon o zaman da işimi gördü, yolda üşütmedi. Bütün gün ofiste de rahatsız etmiyor.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnızca güzel havalarda motor süren tatlı su motorcuları olarak bu kot pantullar işimizi görüyor, hatta yağmurda çok yoğun yağmur değilse zaten pantalon ıslanmıyor, takım yağmurluk almıştım ama yağmura yakalanınca yalnızca üst yağmurluğu giyiyorum, alt yağmurluk çok aşırı yağmur yağmıyorsa gerekli olmuyor bile.
    Uzun turlar, yaz kış vb. değişik hava şartları için tabi ki dediğiniz türden pantular gerekli olabilir. Ama günde 300-500km'lik köfte yeme turları için yetiyor bizim kot pantalonlar.
    Verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkür ederim.

Ben de sırf komik olsun diye evdeyken pantolona pontil diyordum ama bizim oğlan o şekilde öğrenmiş. Anaokuluna gidince öğretmenine de pontil diye telaffuz etmiş

Artık öyle kelimeler kullanmamaya çalışıyorum.
    espresso bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Riderdenimle bir iki kere düştüm. Ben diz korumalarını yeterli buldum. Tech90in verdiği impactec L2 korumalardan daha iyi, benim tecrübeme göre.
    riderdenim pantolon ile orjinal koruması olmasına rağmen diz kapağımı 3 parça kırdım. impactec olsa kırıksız kurtarırdım diye düşünüyorum, riderdenimdeki gibi delikli yapı yok.

ekleme: tech90 pantolonum da var bu arada, daha rahat diye riderdenim tercih ediyorum.
    espresso bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Mavi Jeans" da ki Türkçe kelime hangisi?
    şöyle gereksiz bir bilgi sunayım;
    Jeans olmasının nedeni; mavinin kurulduğu senelerde kot kumaşa türkiye'de türkçe olarak "blucin" diye adlandırılmasıydı.
    marka ilk kurulduğunda "Mavi" olarak kuruldu, yıllar sonra "mavi jeans" "mavi giyim san." olarak iki farklı adla adlandırıldı.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle gereksiz bir bilgi sunayım;
    Jeans olmasının nedeni; mavinin kurulduğu senelerde kot kumaşa türkiye'de türkçe olarak "blucin" diye adlandırılmasıydı.
    marka ilk kurulduğunda "Mavi" olarak kuruldu, yıllar sonra "mavi jeans" "mavi giyim san." olarak iki farklı adla adlandırıldı.
    Valla ilk çıktığı zaman "Kot" diyorduk. Sene 1981-82 gibi.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    riderdenim pantolon ile orjinal koruması olmasına rağmen diz kapağımı 3 parça kırdım. impactec olsa kırıksız kurtarırdım diye düşünüyorum, riderdenimdeki gibi delikli yapı yok.

ekleme: tech90 pantolonum da var bu arada, daha rahat diye riderdenim tercih ediyorum.
    Benim riderdenim pantalondaki sastec korumalar delikli yapıda değil. Acaba modele göre mi değişiyor yoksa yeni üretimlerde mi daha zayıf koruma koydular?
    Bir de diz korumaları benim pantalonda yüksekliği ayarlanıyor, tam dizlere denk gelecek şekilde ayarlamıştım, onunla da ilgili olabilir.
    Tabi ben kaza yaptığımda hızım 50km/saat falandı, o hızla dizlerimi çarptığım yerler kırılıp dağıldığını görünce demek işe yaramış demiştim. ilk kazamda da yüzüstü uçup yerde sürüklenmiştim o zaman da dizlerim sağlam kalmıştı. Tabi bu korumalar her aman her hızda koruyacak diye bir şey yok, belli bir hızdan sonrasında korumalar da korumaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü o zaman bu tarz pantalonu Türkiyede ilk üretip satan işadamının soyadı "Kot"muş diye duymuştum, oradan kalmış.
    Selpak mendil, jilet (gilette) vb. gibi marka ismi ürün ismi diye bilinir olmuş yani. 81,82 gibi de değildir, 70'lerde çocukken kot pantalonum vardı.
    sallami bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet adamın adı soyadı "Muhteşem Kot" tu benim dediğim, mavi indigo boyalı olanların çıkış tarihidir.
    espresso bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Benim riderdenim pantalondaki sastec korumalar delikli yapıda değil. Acaba modele göre mi değişiyor yoksa yeni üretimlerde mi daha zayıf koruma koydular?
    2019 senesinde almıştım yanlış hatırlamıyorsam kazayı da 2020 senesinde yaptım. geçen sene tekrar aldığım pantolonda da aynı şekilde delikli yapıya sahip bir dizlik olduğunu gördüm. hem ince hem de yumuşak olduğu yetmiyormuş gibi bir de delikli. impactec her açıdan daha güvenli bence.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı _recoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 senesinde almıştım yanlış hatırlamıyorsam kazayı da 2020 senesinde yaptım. geçen sene tekrar aldığım pantolonda da aynı şekilde delikli yapıya sahip bir dizlik olduğunu gördüm. hem ince hem de yumuşak olduğu yetmiyormuş gibi bir de delikli. impactec her açıdan daha güvenli bence.
    Benim pantalondaki hem kalın hem delikli değil bütün bir parça halinde. Kaza yapmadna önce bu yumuşak parça nasıl koruyacakmış ki diyorum, sahiden de dedikleri gibi darbe alınca sertleşip koruyormuş.
    Benim pantalonu 2017'de almıştım, sonradan çıkan modellerde değiştirmişler herhalde.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim pantalondaki hem kalın hem delikli değil bütün bir parça halinde. Kaza yapmadna önce bu yumuşak parça nasıl koruyacakmış ki diyorum, sahiden de dedikleri gibi darbe alınca sertleşip koruyormuş.
    Benim pantalonu 2017'de almıştım, sonradan çıkan modellerde değiştirmişler herhalde.
    Benim pantolondaki de delikli değil. (2021'de aldım...) Belki pantolon modelinme göre değişiyordur. Mesela efil yazlık pantolonda deliklidir de diğer mevsimlik ve kışlık pantolonlarda normaldir. Bilemedim...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben biker jeans kullanıyorum. Onlar Knox koruma kullanıyor. Bana göre baya iyi. Rider denim ile yaptığım kaza da dizlik bi halta yaramadı. Ama işte hangi açıdan vurduysak?
    espresso bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster

pantolon hali değil abi, hammadde kumaş haline "blucin kumaş" olarak adlandırılması benim bahsettiğim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)