Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet muayenesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba ,

Sabah ise giderken motorlarin ruhsati gozume ilisti.Normalde hic aklimda yokken ya sunlarin muayenesi ne zamandi bir bakiyim dedim Motorun muayenesi 4 ay gecmis
    Sehirlerarasi dunya kadar yere gittim onca polis ve jandarma kontrol noktasindan gectim .Allah korumus :

Neyse benim merak ettigim su debriyaj da vs bu atalar sorun var kavramasi degisiyor ediyor, motosikleti muayenede neden birakabilirler fikri olan tecrube eden var mi ?

Koca istanbulda 2 muayene istasyonu var hangisine gidiyorsunuz
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Valla benim motorun da 7 ay geçmiş biraz unutkanlık biraz erteleme derken. Bu arada 2 değil 16 tane var İstanbul'da. Ben genelde Çatalca muayene istasyonuna gidiyorum
    tecrube0 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Araba için olan muayene istasyonlarını kullanın derim.

Debriyajınızdaki kavrama problemi için de debriyaj telinizin kütüklüğe bağlı olduğu alandan bir ayarlama yaparak sorununuzu çözebilirsiniz diye umuyorum.
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba için olan muayene istasyonlarını kullanın derim.

Debriyajınızdaki kavrama problemi için de debriyaj telinizin kütüklüğe bağlı olduğu alandan bir ayarlama yaparak sorununuzu çözebilirsiniz diye umuyorum.
    Cevap icin tesekkur ederim .Haftasonu gezi yok onunla ugrasacagim.kirik olan bir civata var onu sokup usb vs baglayacagim o arada deneme yanilmayla debriyaji halledecegim.Kutugun oldugu yer sonda alt kisimdan somunlarla halletmem gerekecek sanirim.

Arabaya bakan yerler bakiyorsa bu daha iyi olur.Maslak a gitmekten kurtulmus olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:39 ----------

Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim motorun da 7 ay geçmiş biraz unutkanlık biraz erteleme derken. Bu arada 2 değil 16 tane var İstanbul'da. Ben genelde Çatalca muayene istasyonuna gidiyorum
    Tuvturkten motosiklet muayene istasyonu diye bakinca 2 yer cikiyor.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap icin tesekkur ederim .Haftasonu gezi yok onunla ugrasacagim.kirik olan bir civata var onu sokup usb vs baglayacagim o arada deneme yanilmayla debriyaji halledecegim.Kutugun oldugu yer sonda alt kisimdan somunlarla halletmem gerekecek sanirim.

Arabaya bakan yerler bakiyorsa bu daha iyi olur.Maslak a gitmekten kurtulmus olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:39 ----------

Tuvturkten motosiklet muayene istasyonu diye bakinca 2 yer cikiyor.
    Hee anladım. Ama direkt TÜVTÜRK sitesinden uygun olan tüm istasyonlara alabilirsiniz sanırım çünkü motosiklet için ayrı bi teçhizat kullanmıyorlar. Hatta istasyonun bahçesinde iki tur attırıp sinyallere ve farlara stoplara bakıyorlar falan
    tecrube0 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende yarın sabah gidiyorum muayeneye.Araba için olanlara gitmek daha avantajlı uğraşmadan geçersin.Randevu alırken saat aralığı veriyorlar ama gittiğinde orada bankodan numarada alman lazım işlemi sıra numarasına göre yapıyorlar.
    Tüvtürk uygulamasını telefona indirirsen randevu günü saat 12 den sonra sıra numarası alabiliyorsun.Yoksa millet erken gidip kuyruk oluşturuyor sıra numarası almak için.Sen erken gitmesende daha küçük sıra numarası alabiliyorsun.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motosikletinizde furşlarında boşluk olmasın, ön teker ve arka teker millerinde boşluk olmasın, frenleriniz iyi olsun, lastikleriniz kabak olmasın, aydınlatma grubu ve elektrik aksamı eksiksiz çalışıyor olsun geçersiniz.
    tecrube0 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Sabah ise giderken motorlarin ruhsati gozume ilisti.Normalde hic aklimda yokken ya sunlarin muayenesi ne zamandi bir bakiyim dedim Motorun muayenesi 4 ay gecmis
    Sehirlerarasi dunya kadar yere gittim onca polis ve jandarma kontrol noktasindan gectim .Allah korumus :

Neyse benim merak ettigim su debriyaj da vs bu atalar sorun var kavramasi degisiyor ediyor, motosikleti muayenede neden birakabilirler fikri olan tecrube eden var mi ?

Koca istanbulda 2 muayene istasyonu var hangisine gidiyorsunuz
    Ben Kadıköy Kızıltopraktakine gidiyorum.
    Aslında hepsi motora bakıyor ama Kızıltopraktaki aşırı kalabalık olmuyor, etrafta araba da olmayınca daha rahat geliyor bana.
    tecrube0 bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Geçen cumartesi ilk defa motosiklet muayenesi yaptırdım. Ne olur ne olmaz diyerek arka çantayı çıkartıp gittim. İlk kayıt ve ardından ücreti ödedikten sonra 1 nolu istasyonun çıkışında bekleyin dediler. Efendiden bir çocuk geldi. Ön tekeri, dönebilen alçak bir sehpanın üzerine çıkartıp şase motor numarası görmeye çalıştı. Numaranın yerini bana sordu hatta. Ben 'Hiç bilmiyorum ki' dedim. Ön freni sıktırdı, motoru yaylandırdı, amortisör kontrolü falan yaptı. Sİnyal ve fren lambası kontrolü, dörtlü flaşör kontrolü yaptı. Sonra motosikleti yan tarafta düz bir yere getirmemi istedi. Sürüş esnasında ön arka freni kilitlememi istedi. Muayeneyi onayladı gitti.
    Anlayabildiğim kadarı ile motosiklet çalışıyorsa eğer esasen şase ve motor numarasının ruhsatla uyumlu olması, kısa ve uzun farın çalışıp çalışmaması, direksiyonda boşluk olmaması ve frenlerin düzgün çalışması, sinyal ve fren lambalarının yanıp yanmaması konusu ile ilgililer. Debriyajın kavraması ile falan ilgileri yok. Zira motosiklete binmiyorlar. Birşey yapılacaksa motosiklet sahibinin yapmasını istiyorlar. Kavramada sorun varsa bile kullanıcı bir sıkıntı yaşamazsa anlama ihtimalleri yok gibi...
    tecrube0 ve zihnigonen bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    düzenli olarak 10 senede bir yaptırıyorum, bir problem yaşamadım.
    motora uygun test düzenekleri olmadığı için fazla problem çıkarmıyorlar.
    farlara, sinyallere, kornaya dikkat buyurunuz...
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ben de merak edip bakayım dedim Haziran 9 muş muayene 😅 arka lastik kesin geçmez.
    tecrube0 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Uygulama üzerinden sıra alınamıyormuş artık.Uygulama güncellenmeemiş yeni android sürümünle çalışmıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)