Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tepki olarak Aprilia Tuono V4 alsam ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo konu açmama gerek kalmamış.

Dragsteri verdim. Tuono v4 1100 non-factory aldım.

2022 sifir alacaktim ama dragsteri alacak arkadaş gecikince satmışlar 2023 nasip oldu.

Sanat eserinden inip bir tipsize bineceğim.

Ama rahat oturacağım ve gücün tadına varacağım diye düşünüyorum.

Bu arada baya bi tipsiz sanki 98 model gibi duruyor, rengide facia grisi

Stoktaki son makina olması, tl min dolara yenik düşmesi ihtimalinin yüksekliği sebebiyle ölücülük yapamadan ne dedilerse almış bulundum.

Bu arada c.tesi baya bi makina sattı adamlar piyasa hareketliydi.

Evet ilk sıfır motosikletim, bugüne kadar izlediğim zibilyon tane rodaj videosuna göremi rodaj yapmalıyım. Yoksa v4 e has bi teknik varmıdır.

Sanirim navigasyonu ve bluetooth baglantisi vb var. İntercom öneriside rica edeceğim.
    Kaskım nexx xr2 carbon pure vb. Vb.

Manuel ayarlanabilir süspansiyondan anlamıyorum şu işide öğretecek üstadlar bir yeşillendirsin pls.
    95kg 1.78 im spor sertliğinde ayarlamak istiyorum. Arkama birini aldığımda da 50 sefer ayar yapmak zorunda kalmıyım gibi bi ayar vardır elbet. Ön yükleme geri tepme vb.

Factory neden almadım?

Dragsterde anladım ki reyzik tarzı sürüş bana göre değil. Elektronik süspansiyon hoştur ama ben zaten hep spor modda sürüyorum. Birde param yoktu tabi ha bide stok yoktu.

Factory 'nin oturuş pozisyonu dragster ile non-factory arasında bi yerlerde bu arada.

Neden tuono v4 aldıma gelirsek.
    Ben teknik detay seven bi adamım işimde elektronik.
    Az izlenen bi kanal var emmiler tuono factory fetişi, öyle bi anlatıyorlarki tuonoyu nerdeyse yazılımının kodlarını verecekler.

Dinledikçe bu makinanın ayrı bi dünya olduğunu anladım. Gücünü, tasarımı ve yazılımı sayesinde arka tekere en yüksek oranda aktarabilen bu makinaymış.
    175bg olmasına rağmen superdükü, streetfighter v4 ü, naked h2 yi, brutale 100rr ı vb tokatlıyor 0-400m de. Çok saçma, ducatide 2. Bu arada kawa nasıl 3. Anlamak mümkün değil. Aralarinda 45bg civari fark var.

Birde tr de özel indirimli satılmasıda etkili oldu tabi. Avrupada daha pahalı olan makina tr de daha uygun fiyatlı tadından yenmez. nerdeyse aynı paraya daha yakışıklı olsa da bomboş imusuz gsx1000gt vardı.

V4 blok rsv4 de riskli sifir makina alip blok indiren arkadaş biliyorum. Rs660 da da aynı sorunlar duydum ama 217bg alabildikleri bloktan 175bg almışlar. Sorun olmaz diye düşündüm.

Yarın teslim alıyorum inşallah.

Rodaj bitince o soba borusunu değiştirmek istiyorum. Birde koruma demir seti çekerim.
    Son olarak tipini çok bozmazsa (daha ne kadar çirkinleşebilirse artık) sisy bar takmak istiyorum.

Şunun gibi birşey,

https://i.hizliresim.com/53qzmmj.jpg

quick shifteri benzersizmiş bu arada gaz açıkken vites düşürmek. Kapalıyken yükseltmek mümkünmüş.

Hız sabitliyici bence gereksiz belki uzun yolda bilemiyorum.

Ama çok hoşuma giden birşey varsa sol elcikteki tcs + - butonu anlık kademesiyle oynayabiliyo olmak çok güzel olacaktır.

Evet alırım h.o ları ve teknik desteklerinizi.

amortisör ayarı için bana mesaj atabilirsin
    Instagram @ert_hlc

tuono benim için bir cennetten inmiş huridir yardım etmek isterim
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisör ayarı için bana mesaj atabilirsin
    Instagram @ert_hlc

tuono benim için bir cennetten inmiş huridir yardım etmek isterim
    bu huri iyi guzel olabilir de 2 aydir fiyati degismedi bunun ne is ?

İlk verdigim link hala calisiyor,fiyat ayni.nisan ayinda da boyleydi.
    Cok uzucu,dolar aldi yurudu,zavalli bayi elindeki aprilia dan kurtulmak icin zam bile yapamiyor :(

Turkiye de neden italyan alinmazin en iyi ornegi bu oldu.

İyiki tepki olarak tuono almamisim,5000 km yapsam 400.000 e duserdi fiyat.allah korumus beni.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tuono yerinde saysa da Tuareg fiyatı artıyordur. Tuono biraz enteresan bir motosiklet; naked ergonomisi var ama önde yarı karenaj var. Bizim milletimiz muhafazakârdır, öyle değişik şeyler sevmez. Buna mukabil Tuareg alışılmış bir tarz / tasarım, o gider - diye tahmin ediyorum...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    @killingroad

Eyw üstad ben heycandan kitapcigi almayi unutmusum bayiden. Rodaja başladim sakin sakin her viteste 7bin devire kadar cikip iniyorum.

1000km ye kadar 7 bin deviri gecmicekmisiz.

Sonra rodaj bakimi. Yeni yaglada 800km kadar 9000 i gecmicekmisiz. Sonra basabilirsin dedi.

Makina bisiklet gibi. İlk gunden sevdim aleti. Sevdikçe tipide güzel gelmeye başladi.

Ben buna uzun sure binerim tam benim ihtiyacim olan makina buymuş. Mts rahatligini leylek olmayan bacaklarla sunuyor.

Mia yi ogrendim detaylica. Stoklara gelince cekerim bi tane 2. El satan yok sanirim.

En acilincen koruma demiri lazim.

Rodaj sonrasida ceza yedirmicek bi egsoz, kombin tamamdir
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Egsoza gerek var mı gerçekten? Sıralı dört silindir Japon olsa anlarım ama... Sesi en iyi naked diye biliyoruz kendisini

Koruma aparatı yeni ve pahalı bir motosiklet alınca illa ki istiyor insan ama bir önceki motosikletimde ufak bir kazada dizime çarptığı için SDR'a almamıştım. İlle de alacaksanız motosikletin asfaltta serbestçe kaymasını engellemeyecek (düz metal), sizin de oranıza buranıza çarpıp vücudunuza zarar vermeyecek bir şey bakın bence.

Egzotik Avrupa motosiklet kullanmak bir Japon kadar ucuz olmayacaktır. Ama durum müsaitse hiç iki kere düşünmeye gerek yok. Al satla uğraşan biri değilseniz çok iyi yapmışsınız. Keyfini çıkarın bir güzel.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    EMin ol şahane bir karar vermişsin. Hız sabitleyici yolda kullandığında muazzam bir özellik olduğunu anlayacaksın. rs660 var bende racing makina da hız sabitleyici ne kadar saçma demiştim anlatırken gülmüştüm. Şimdi en çok tercih ettiğim özellik.

Bu arada whatsapp grubuna aldılar mı seni ?

Ooo konu açmama gerek kalmamış.

Dragsteri verdim. Tuono v4 1100 non-factory aldım.

2022 sifir alacaktim ama dragsteri alacak arkadaş gecikince satmışlar 2023 nasip oldu.

Sanat eserinden inip bir tipsize bineceğim.

Ama rahat oturacağım ve gücün tadına varacağım diye düşünüyorum.

Bu arada baya bi tipsiz sanki 98 model gibi duruyor, rengide facia grisi

Stoktaki son makina olması, tl min dolara yenik düşmesi ihtimalinin yüksekliği sebebiyle ölücülük yapamadan ne dedilerse almış bulundum.

Bu arada c.tesi baya bi makina sattı adamlar piyasa hareketliydi.

Evet ilk sıfır motosikletim, bugüne kadar izlediğim zibilyon tane rodaj videosuna göremi rodaj yapmalıyım. Yoksa v4 e has bi teknik varmıdır.

Sanirim navigasyonu ve bluetooth baglantisi vb var. İntercom öneriside rica edeceğim.
    Kaskım nexx xr2 carbon pure vb. Vb.

Manuel ayarlanabilir süspansiyondan anlamıyorum şu işide öğretecek üstadlar bir yeşillendirsin pls.
    95kg 1.78 im spor sertliğinde ayarlamak istiyorum. Arkama birini aldığımda da 50 sefer ayar yapmak zorunda kalmıyım gibi bi ayar vardır elbet. Ön yükleme geri tepme vb.

Factory neden almadım?

Dragsterde anladım ki reyzik tarzı sürüş bana göre değil. Elektronik süspansiyon hoştur ama ben zaten hep spor modda sürüyorum. Birde param yoktu tabi ha bide stok yoktu.

Factory 'nin oturuş pozisyonu dragster ile non-factory arasında bi yerlerde bu arada.

Neden tuono v4 aldıma gelirsek.
    Ben teknik detay seven bi adamım işimde elektronik.
    Az izlenen bi kanal var emmiler tuono factory fetişi, öyle bi anlatıyorlarki tuonoyu nerdeyse yazılımının kodlarını verecekler.

Dinledikçe bu makinanın ayrı bi dünya olduğunu anladım. Gücünü, tasarımı ve yazılımı sayesinde arka tekere en yüksek oranda aktarabilen bu makinaymış.
    175bg olmasına rağmen superdükü, streetfighter v4 ü, naked h2 yi, brutale 100rr ı vb tokatlıyor 0-400m de. Çok saçma, ducatide 2. Bu arada kawa nasıl 3. Anlamak mümkün değil. Aralarinda 45bg civari fark var.

Birde tr de özel indirimli satılmasıda etkili oldu tabi. Avrupada daha pahalı olan makina tr de daha uygun fiyatlı tadından yenmez. nerdeyse aynı paraya daha yakışıklı olsa da bomboş imusuz gsx1000gt vardı.

V4 blok rsv4 de riskli sifir makina alip blok indiren arkadaş biliyorum. Rs660 da da aynı sorunlar duydum ama 217bg alabildikleri bloktan 175bg almışlar. Sorun olmaz diye düşündüm.

Yarın teslim alıyorum inşallah.

Rodaj bitince o soba borusunu değiştirmek istiyorum. Birde koruma demir seti çekerim.
    Son olarak tipini çok bozmazsa (daha ne kadar çirkinleşebilirse artık) sisy bar takmak istiyorum.

Şunun gibi birşey,

https://i.hizliresim.com/53qzmmj.jpg

quick shifteri benzersizmiş bu arada gaz açıkken vites düşürmek. Kapalıyken yükseltmek mümkünmüş.

Hız sabitliyici bence gereksiz belki uzun yolda bilemiyorum.

Ama çok hoşuma giden birşey varsa sol elcikteki tcs + - butonu anlık kademesiyle oynayabiliyo olmak çok güzel olacaktır.

Evet alırım h.o ları ve teknik desteklerinizi.
    TATOĞLUBİLİŞİM

Motosikleti
    Dominar D400
    ...

Dinledikçe bu makinanın ayrı bi dünya olduğunu anladım. ...
    Bu hangi kanal, link ya da kanal adı verebilir misiniz, bir incelemek isterim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Grupta grupta. Depo çantası da mükemmel durmuş, RS'te en çok kullanamadığıma üzüldüğüm aksesuarım.
    Göbek sağolsun

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grupta grupta. Depo çantası da mükemmel durmuş, RS'te en çok kullanamadığıma üzüldüğüm aksesuarım.
    Göbek sağolsun
    günlük 3 set 85 tekrar yarım mekik başla

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günlük 3 set 85 tekrar yarım mekik başla
    Sürülebilecek bir halt olsalar cruiser alacak ruh halindeyim şu sıralar. Çek çıkar beni bu hayattan

Bu arada amortisör ayarından bahsetmişti, sanırım 1 yılı geçti artık, pist ayarıyla geziyorum. İğrenç bir adam oldum ben ya.
    Mesela Cumartesi sabah sırt çantasına anahtarları atıp hacıllı'ya gidip amortisör ayarlarını düzeltmek benim için şahane aktivite. Yapmıyorum anasını satayım.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürülebilecek bir halt olsalar cruiser alacak ruh halindeyim şu sıralar. Çek çıkar beni bu hayattan

Bu arada amortisör ayarından bahsetmişti, sanırım 1 yılı geçti artık, pist ayarıyla geziyorum. İğrenç bir adam oldum ben ya.
    Mesela Cumartesi sabah sırt çantasına anahtarları atıp hacıllı'ya gidip amortisör ayarlarını düzeltmek benim için şahane aktivite. Yapmıyorum anasını satayım.
    pist ayarları ile niye geziyorsun beline zarar o kadar sert ayarlar ile düzenli olarak caddede kullanmak motosikletin kıvraklığını da azaltır 10 dakikalik iş herşeye bu kadar erinme kalk yap
    ne zaman darlık teke yapsam günde 2 3 motosiklet ayarlıyorum sahte dave moss olduk çıktık

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu paralara Honda ya da Yamaha alan benim gözümde salaktır.
    Açık sözlülüğünüz için teşekkürler. Ben bu kadar açık sözlü olamıyorum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:54 ----------

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ne önerirsiniz hocam? Bu kadar kolay ithamda bulunduğunuza göre iyi ve sağlam bir tavsiyeniz de vardır diye düşünüyorum.
    Bu paraya bu motosiklet 1 kilo kırmızı et parasına 1 kilo sakatat almaktan farklı değil.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Bu konu bize göre değil

Ben en iyisi 50 CC çinli makina bakayım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)