Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tepki olarak Aprilia Tuono V4 alsam ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    İyi geceler arkadaşlar,

Honda x adv icin yanip tutuşuyorum kaç zamandir.Honda bayileri bu motor gelmiyor deseler de sahibinde 2023 modelleri görüyorum.

2023 olarak filtreleme yapiyorurum, bir düzine motor çıkiyor,ama en ucuz fiyat 580.000 tl . 6 ilan ise 600 ve üstü :/

Aradim,570.000 son diyen var daha inmiyor.

Konuyu arkadasima açtim,manyak olma o fiyata sana aprilia tuona v4 alalim dedi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98380812/detay

Uste para da kaliyor.

Yani evet,ilgisiz bir alternatif gibi ama ben bu x adv lere nasıl bu kadar fiyat isteniyor inanin aklim almıyor.

X adv den 2.5 lt fazla yaksa, 100 km de 50 tl fark eder.60.000 tl ile 120.000 km boyunca beni idare eder.

Gerci Tuono 120.000 km ye gelene kadar kimbilir ne masraflar çikarir :/

Honda diye yüzüne bakmazdık, ne oldu bunlara inanin anlamiyorum.
    Ve son olarak ustune 150.000 tl koyup satan tuccarlara söylemek istediğim şey şu;
    kuru ekmeğe muhtaç olun inşallah.
    BlackBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu paralara Honda ya da Yamaha alan benim gözümde salaktır.
    Green Arrow bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu paralara Honda ya da Yamaha alan benim gözümde salaktır.
    Siz ne önerirsiniz hocam? Bu kadar kolay ithamda bulunduğunuza göre iyi ve sağlam bir tavsiyeniz de vardır diye düşünüyorum.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ne önerirsiniz hocam? Bu kadar kolay ithamda bulunduğunuza göre iyi ve sağlam bir tavsiyeniz de vardır diye düşünüyorum.
    avrupalı markaları alsınlar, ceplerinde para bile kalır. kızılay dağıtmış gibi de önüne gelenle pişti olmaz, farklı olurlar.
    mavellen, erensel, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupalı markaları alsınlar, ceplerinde para bile kalır. kızılay dağıtmış gibi de önüne gelenle pişti olmaz, farklı olurlar.
    Kızılay deprem çadırını bile bedava dağıtmıyor. Para peşin, kırmızı machine.
    ERROR88, Dxsec, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    X ADV güzel motosiklet ama bu v4 her yönüyle daha güzel duruyor hemde daha ucuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Honda Güngör motoru aradim.X adv icin 2 yildir bekleyen musterilerimiz var dedi.
    Beni de siraya yazin dedim, yazamıyoruz dedi.

Hic inandırıcı değilller.

Benim merak ettiğim şu; en az 150.000 tl kar ile satmaya çalıştıkları bu motoru bayiden kaça alıyorlar ?
    Acaba bayiye gidip,masaya zarf içinde 3500 dolar koysam,bu ne dediklerinde göz kırpip, x adv sırasına koyun beni desem ne yaparlar ?

Tuono v4 u dün araştırdim.Youtube un dan apriliaforum a kadar.
    Bana göre değilmis,riske giremeyeceğimi anladim :/

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarım milyon liradan fazla para verip tipi ördeğe benzeyen geçekten çirkin bir motora para vermezdim. ben olsam çok daha azına tiger sport 660 alırdım. aklım almıyor xadv denen motorun ne gibi bir özelliği var ki böyle paralar isteniyor? bu paralara avrupalı ne motorlar var 10 tane xadvyi üst üste koyup s..er.
    gözünüzü seveyim nedir bu fiyat ya. 60 beygir bile olmayan ve 240 kilo bir motora göre fazla cüretkar bir fiyat isteniyor.
    hayır cidden sıraya yazılacak bir motor da değil. sanırsın h2 alıyoruz.
    oialdemir ve mattiadestro bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ahaa benimde aynısını düşündüğüm bir soruyu sormuşsun.bende kendi kendime mt09 satıp az koyup tuono v4 alsammı diye kendi kendime konuşuyorum videoları izliyorum resimlere bakıyorum vs.bizzat görmediğimden göremediğimden bir soğukluk var tipi çünkü çok farklı tarzı naked motor gibi değil.ayrıca antalyadayım onuda hesaba katıyorum görmeden almam alamam burdaki bayi ile de görüşmek lazım belki onlarda getiricektir bilmiyorum.bu arada tuono avrupa fiyatı 20bin euro dur.yani türkiyeye özel gerçekten çok ama çoook iddalı bir fiyattan satılıyor.hatta az koyarsan yine rsv4 alabiliyorsun onun da fiyatı çok çok acayip ama herkese hitap etmicek tabi çok egzotik.neyse tuono işi benimde içinden çıkamadığım bir iş kafamın bir yerinde o soru hala var ihtiyacım yok ama nerdeyse kafa kafaya bende bu işi yapabilirim.tabi başka sorular var yedek parça 2.el piyasası sorunsuzluğu çok süpriz konular bana göre.aprillia hala türkiyede belli bir konuma gelemedi.triumph mv agusta bile daha güven veriyor bana servis yedek parça konusunda sanki motor hakkında söylencek bir nokta yok bu arada çok çok ucuzda değil aslında speedtriple 1200rs bundan daha ucuz yada aynı fiyat sanırım.bide tuonun factory versiyonu var aslında ona yürümeli almışken ama arada 60 70 bin tl var ama değiyor tabi.birisi almış 1 hafta olmadı kutu açılışı var izle onu belki gaza gelirsin.yakıt konusu yanlız facia aklında bulunsun günlük sürülebilicek bir motor değil çoğu araba daha az yakıyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hoşgeldin beya.
    espresso, ero__ ve erensel bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    504 bine speed triple rs, 435 e tiger 900 rally pro var. Kim s*ker xadv yi. Kullanıcıları yere göğe sığdıramıyor özellikle speed triple ı.
    oialdemir bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bizim gibi scooter sevenler için 250cc sonrası alternatif çok az. Maxi Scooterların kralı Yamaha Tmax var, iyi güzel de o fiyat ne, GS alınır o paraya, ona alternatif Honda Forza 750 var o da çok para hem zincirli yapmışlar ne anladım o işten, Honda ADV 350 var gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Zaten bizdeki saçma vergi yasaları yüzünden avrupada 300 veya 350cc olarak satılan scooterlar bizde 250cc versiyonu satılıyor. Gıcık oldum, bundan sonra motoru değiştirirsem scooter bakmayacağım, zaten scooter kullanmam için bir neden kalmadı, artık her gün işe gidip gelmiyorum, ayda bir iki kere güzel havalarda köfte turları yapacaksam scooter'a gerek yok öyle dev sele altı bagajı falan ihtiyacım kalmadı.

Tmax ya da honda xadv fiyatları makul olsa bulunabilir olsa alınır belki ama yok, bundan sonra 650cc, köy yollarında üzmeyecek güzel giden bir motor bakacağım, hatta ikinci el alacağım için şimdiden bir motora göz koydum, sahibi iyi bakıyor ama elbet satacağı zaman gelecek, o zamana para biriktirmeye başladım.
    Cyan ve BlackBaron bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan sonra 650cc, köy yollarında üzmeyecek güzel giden bir motor bakacağım, hatta ikinci el alacağım için şimdiden bir motora göz koydum, sahibi iyi bakıyor ama elbet satacağı zaman gelecek, o zamana para biriktirmeye başladım.
    Rengi mavi olabilir mi o motorun
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rengi mavi olabilir mi o motorun
    Ama çok güzel motor beyaa.
    Sahibi de çok iyi bakıyor, hem ben alana kadar full aksesuar donatmış olacak.
    Hem yabancıya gitmemiş olacak motor.
    Cyan bunu beğendi.

Ooo konu açmama gerek kalmamış.

Dragsteri verdim. Tuono v4 1100 non-factory aldım.

2022 sifir alacaktim ama dragsteri alacak arkadaş gecikince satmışlar 2023 nasip oldu.

Sanat eserinden inip bir tipsize bineceğim.

Ama rahat oturacağım ve gücün tadına varacağım diye düşünüyorum.

Bu arada baya bi tipsiz sanki 98 model gibi duruyor, rengide facia grisi

Stoktaki son makina olması, tl min dolara yenik düşmesi ihtimalinin yüksekliği sebebiyle ölücülük yapamadan ne dedilerse almış bulundum.

Bu arada c.tesi baya bi makina sattı adamlar piyasa hareketliydi.

Evet ilk sıfır motosikletim, bugüne kadar izlediğim zibilyon tane rodaj videosuna göremi rodaj yapmalıyım. Yoksa v4 e has bi teknik varmıdır.

Sanirim navigasyonu ve bluetooth baglantisi vb var. İntercom öneriside rica edeceğim.
    Kaskım nexx xr2 carbon pure vb. Vb.

Manuel ayarlanabilir süspansiyondan anlamıyorum şu işide öğretecek üstadlar bir yeşillendirsin pls.
    95kg 1.78 im spor sertliğinde ayarlamak istiyorum. Arkama birini aldığımda da 50 sefer ayar yapmak zorunda kalmıyım gibi bi ayar vardır elbet. Ön yükleme geri tepme vb.

Factory neden almadım?

Dragsterde anladım ki reyzik tarzı sürüş bana göre değil. Elektronik süspansiyon hoştur ama ben zaten hep spor modda sürüyorum. Birde param yoktu tabi ha bide stok yoktu.

Factory 'nin oturuş pozisyonu dragster ile non-factory arasında bi yerlerde bu arada.

Neden tuono v4 aldıma gelirsek.
    Ben teknik detay seven bi adamım işimde elektronik.
    Az izlenen bi kanal var emmiler tuono factory fetişi, öyle bi anlatıyorlarki tuonoyu nerdeyse yazılımının kodlarını verecekler.

Dinledikçe bu makinanın ayrı bi dünya olduğunu anladım. Gücünü, tasarımı ve yazılımı sayesinde arka tekere en yüksek oranda aktarabilen bu makinaymış.
    175bg olmasına rağmen superdükü, streetfighter v4 ü, naked h2 yi, brutale 100rr ı vb tokatlıyor 0-400m de. Çok saçma, ducatide 2. Bu arada kawa nasıl 3. Anlamak mümkün değil. Aralarinda 45bg civari fark var.

Birde tr de özel indirimli satılmasıda etkili oldu tabi. Avrupada daha pahalı olan makina tr de daha uygun fiyatlı tadından yenmez. nerdeyse aynı paraya daha yakışıklı olsa da bomboş imusuz gsx1000gt vardı.

V4 blok rsv4 de riskli sifir makina alip blok indiren arkadaş biliyorum. Rs660 da da aynı sorunlar duydum ama 217bg alabildikleri bloktan 175bg almışlar. Sorun olmaz diye düşündüm.

Yarın teslim alıyorum inşallah.

Rodaj bitince o soba borusunu değiştirmek istiyorum. Birde koruma demir seti çekerim.
    Son olarak tipini çok bozmazsa (daha ne kadar çirkinleşebilirse artık) sisy bar takmak istiyorum.

Şunun gibi birşey,

quick shifteri benzersizmiş bu arada gaz açıkken vites düşürmek. Kapalıyken yükseltmek mümkünmüş.

Hız sabitliyici bence gereksiz belki uzun yolda bilemiyorum.

Ama çok hoşuma giden birşey varsa sol elcikteki tcs + - butonu anlık kademesiyle oynayabiliyo olmak çok güzel olacaktır.

Evet alırım h.o ları ve teknik desteklerinizi.
    maktama, espresso, Siyahi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    QS gaz "belli bir yere kadar" açıkken düşürmeye izin veriyor, yüzde falan bilmiyorum ama kullanırken hoşuma giden bir şey.
    cruise control dünyanın en güzel şeyi, hele düz tuono v4 gibi uzun yola da gelecek bir motorda çok keyif verecektir.
    rodaj konusunda 75bin tane farklı ses çıkacaktır. sadece şunu söyleyeyim, mıymıymıy rodaj yapılırsa yağ eksiltme olacaktır. bu "canını al" demek değil. mıymıymıy rodaj ne, gram gaz açmadan aman 5-6bin deviri geçemeden.. Tamam çok yüksek devire çıkma, ama motorun yağ basıncını yemesi lazım.
    nav ve bt bağlantısı için MIA olmalı motorda, MIA almadıysan yok bunlar.
    amortisörde maalesef artçı olunca da çalışacak ayar yok, ama bi şekilde idare de edilebilir. elektronik amortisörün güzelliği zaten böyle turlama işlerinde bence, yarış motosikletlerinde çok bir anlamı yok benim gözümde. kitapçıkta "spor ayarlar" diye bir amortisör ayar önerisi olmalı. 98kg birisi için oradaki ayarlar işi kotarır gibime geliyor, artçı gelince de 1 tık preload ile çözülebilir belki. bu biraz da baz ayarın işin hangi tarafında olduğuna bağlı. bir de tabi beklentiye bağlı. RS'in kitapçığında da spor ayar önerisi var, ben ayar yaparken onunla başladım ama bir kere bile sürmeden daha static sag ayarlarken geçmem gerekti o ayarları.. bi süredir de zaten pist setup'ıyla geziyorum baya kalas gibi.

hayırlı olsun güle güle kullan.
    BlackBaron bunu beğendi.

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    Scooter niyetindeyken marka farketmeksizin naked motora yonelmek bence memnuniyetsizlik dogurur.
    Sonucta scooterin hizmet edecegi amac ile naked bir motorun ki ayni olmayacak.

Aprilia marka ozelinde de Turkiye de ki diger firmalardan tek farki; herhangi bir modelini yakindan bile gormemis insanlarin, sanki ustunden inmiyormuscasina yorum yapmasi. Yok hepsi kol cikariyormus, yok bacak kopartiyormus, benzini iciyormus, sorun yasamadan binen yokmus, vsvs )
    Her marka gibi pozitif yonleri de var, negatif yonleri de ama genel olarak Turkiye de ki herhangi bir markadan farki yok.
    espresso, BlackBaron ve ahe bunu beğendiler.
    instagram.com/ak.kucukcaglayan

@killingroad

Eyw üstad ben heycandan kitapcigi almayi unutmusum bayiden. Rodaja başladim sakin sakin her viteste 7bin devire kadar cikip iniyorum.

1000km ye kadar 7 bin deviri gecmicekmisiz.

Sonra rodaj bakimi. Yeni yaglada 800km kadar 9000 i gecmicekmisiz. Sonra basabilirsin dedi.

Makina bisiklet gibi. İlk gunden sevdim aleti. Sevdikçe tipide güzel gelmeye başladi.

Ben buna uzun sure binerim tam benim ihtiyacim olan makina buymuş. Mts rahatligini leylek olmayan bacaklarla sunuyor.

Mia yi ogrendim detaylica. Stoklara gelince cekerim bi tane 2. El satan yok sanirim.

En acilincen koruma demiri lazim.

Rodaj sonrasida ceza yedirmicek bi egsoz, kombin tamamdir
    BlackBaron ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Aynı günde iki tane V4 1100 satılmış olamaz heralde :p gruba da hoşgeldin

Ben öyle 1800-2500km rodaj olaylarına çok gülüyorum ama, herkesin hayatına kimse karışamaz elbette.
    Koruma demiri Tuono için hiç görmedim açıkçası, Puig'in falan takozları var ama bana rezalet çirkin geliyor hepsi. Eski 2014-2017 falan V4'lerde şasiye kalas gibi yandan eklenen korumalar vardı, hem daha şık duruyor hem de düşünce bloğa/şasiye zarar verme riski de yok, ama yeni jenerasyon için görmedim sanırım.

Egzoz için de şimdiden kolay gelsin. Türk polisi dinlemez öyle pek homologasyon falan, umarım sorun yaşamazsın =)

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı C++ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar,

Honda x adv icin yanip tutuşuyorum kaç zamandir.Honda bayileri bu motor gelmiyor deseler de sahibinde 2023 modelleri görüyorum.

2023 olarak filtreleme yapiyorurum, bir düzine motor çıkiyor,ama en ucuz fiyat 580.000 tl . 6 ilan ise 600 ve üstü :/

Aradim,570.000 son diyen var daha inmiyor.

Konuyu arkadasima açtim,manyak olma o fiyata sana aprilia tuona v4 alalim dedi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98380812/detay

Uste para da kaliyor.

Yani evet,ilgisiz bir alternatif gibi ama ben bu x adv lere nasıl bu kadar fiyat isteniyor inanin aklim almıyor.

X adv den 2.5 lt fazla yaksa, 100 km de 50 tl fark eder.60.000 tl ile 120.000 km boyunca beni idare eder.

Gerci Tuono 120.000 km ye gelene kadar kimbilir ne masraflar çikarir :/

Honda diye yüzüne bakmazdık, ne oldu bunlara inanin anlamiyorum.
    Ve son olarak ustune 150.000 tl koyup satan tuccarlara söylemek istediğim şey şu;
    kuru ekmeğe muhtaç olun inşallah.
    Tepkine katılıyorum; evde şu an küçüklü büyüklü üç tane japon malı var ama malum nedenle değişeceğim. Karaborsaya, filanca ülkelere 50-100cc daha hacimli gidip de buraya vergi dilimi diye düşük hacimli gönderilenlere, liste fiyatı mesela 170 olup da mecburen(?) bazı gerekli gereksiz aksesuarlarla 210 gibi fiyatlara satılmaya çalışılanlara, yeni kasası çıktığı halde eski kasası gönderilmeye devam edilenlere prim vermeyeceğim. Nedenim bu.

Geçen haftadan beri alternatiflere bakıyorum.

Bu arada üç tane japon malı dedim ama bunları aktif kullanıyorum. Birileri gibi 3'e alayım 5'e satayım diyenlerden hiç olmadım. Onları Allah'a havale ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Bu arada yeni satın alanlar olmuş şimdi okuyorum, kazasız ve iyi günlerde kullanın dilerim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)