Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites yükseltirken gelen tak sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    İyi geceler,motorum henüz 3300 km de rodaj bakımının üstünden aşağı yukarı 2600km geçti.Son 2 gündür fark ettiğim özellikle vites yükseltirken tam geçtiği esnada tak diye bir ses çıkıyor normalde bu ses yoktu.Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir veya sorun varmıdır ?Bahsettiğim ses vitesin kemikli geçiş sesi gibi bişey değil,sol taraftan geliyor gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    en basitleri debriyajı ayarla ,yağ durumu eksik veya bozuk incele ,kalkış yaparak debriyaj balatasını dene, sonuç alamadıysan servise baktır, yeni motor garantilidir herhalde ! şanzıman ile ilgili sorun varsa erken müdahale edilir

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yüksek devirde mi kullanıyorsun, yağ incelmiş olmasın? ya da eksilmiş olabilir

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek devirde mi kullanıyorsun, yağ incelmiş olmasın? ya da eksilmiş olabilir
    Şehiriçi 5-6bin devir geçemiyorum ev iş 3km mesafe ama haftada 1 gidiş dönüş 250km yol yapıyorum bu yolculukta beni biraz sıktığı için biraz daha yüksek devir çevirtiyorum 7.5 ve 8.5 devir arası nadiren 9-10k devirleri gösteriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en basitleri debriyajı ayarla ,yağ durumu eksik veya bozuk incele ,kalkış yaparak debriyaj balatasını dene, sonuç alamadıysan servise baktır, yeni motor garantilidir herhalde ! şanzıman ile ilgili sorun varsa erken müdahale edilir
    Şansıma da en yakın iyi servis tayfun motor oda 200km uzakta,bide fethiye de bisikletçiden bozma motorcular var bişeyi yoksa bile dönüşte şanzımanı elime alır dönerim �� haftabaşı bisikletçiden bozma yerde ara yağ değişimi yaptırcaktım o zamana kadar motoru çok çıkarmasam daha iyi olcak sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Ve dediğim gibi vites geçtikten sonra debriyajı salarken bir tak sesi daha geliyor desem daha doğru olabilir

Motosikleti
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçi 5-6bin devir geçemiyorum ev iş 3km mesafe ama haftada 1 gidiş dönüş 250km yol yapıyorum bu yolculukta beni biraz sıktığı için biraz daha yüksek devir çevirtiyorum 7.5 ve 8.5 devir arası nadiren 9-10k devirleri gösteriyorum.
    yeni motor fazla devirli kullanıyorsun ,uzun yolda bu motorlar Japonlar gibi olmaz ,fazla zorlamadan uzun süre binersin ama zorlarsan Japon dayanıklılığı bekleme ,birde zincir boşluğu ve lastik basıncına da bak yazdıklarım en basit senin yapabileceğin şeyler

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motor fazla devirli kullanıyorsun ,uzun yolda bu motorlar Japonlar gibi olmaz ,fazla zorlamadan uzun süre binersin ama zorlarsan Japon dayanıklılığı bekleme ,birde zincir boşluğu ve lastik basıncına da bak yazdıklarım en basit senin yapabileceğin şeyler
    Eyvallah hocam sağolasın,pzartesi olmadı ustaya da anlatayım duruma zaten ilanda satsam da kurtulsam diye bekliyorum biraz açıkcası.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Şansıma da en yakın iyi servis tayfun motor oda 200km uzakta,bide fethiye de bisikletçiden bozma motorcular var bişeyi yoksa bile dönüşte şanzımanı elime alır dönerim �� haftabaşı bisikletçiden bozma yerde ara yağ değişimi yaptırcaktım o zamana kadar motoru çok çıkarmasam daha iyi olcak sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Ve dediğim gibi vites geçtikten sonra debriyajı salarken bir tak sesi daha geliyor desem daha doğru olabilir
    debriyaj tası olabilir, dediklerimi uygula, eski yağın kalitesinden şüphen varsa , yağı kaliteli al koy ,sakin kullan, biraz sür sesi dinle ,artarsa servise git ,bisiklet ten bozma tamirci v.s hiç götürme, bu motorlar eski tip motor değil elinde kalır onların, yağ seçimini sitesinden bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Eyvallah hocam sağolasın,pzartesi olmadı ustaya da anlatayım duruma zaten ilanda satsam da kurtulsam diye bekliyorum biraz açıkcası.
    kötü motorlar değil bakımını yap normal kullan uzun süre binersin ,sıkıntı yapma

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Ya hocam ben nmaxten geçtim ama onu bile aratacak neredeyse tip şekil şemal ses iyi diye durumu eşitliyor birazcık artık en kötü gözü karartıp antalyadaki bayiye götürcem git gel 400km ama yapcak bişey yok.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun marka modeli nedir?

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun marka modeli nedir?
    Dominar 250

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Normal bir durum, CC yükseltin o 1.vitese attığınız zaman ki tak sesini daha yüksek duyacaksınız, zincir ayarına da bir baktırın.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir durum, CC yükseltin o 1.vitese attığınız zaman ki tak sesini daha yüksek duyacaksınız, zincir ayarına da bir baktırın.
    2 3 e geçerkende böyle bir ses var hocam vitesin geçiş sesi geliyor ve sonra bir tak sesi geliyor debriyajı salarken

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Sen bence git bi bajaj servisine ver ustaya motoru bir tur atsın vites pedalından ses gelmesi ayrı debriyajı bırakırken ses gelmesi ayrı kavramada veya oradaki rulmanlarla vs adı neyse onunla ilgili bir sıkıntı olabilir.Zaman geçirme debriyajın sıkıntısını çözerler hemen .balataları değiştirmek bile bir saat sürmüyor .Ayarını da yaparlar bajajların ilk debriyajları yukarı da oluyor dikkatsiz bir ustaya denk geldiysen onu bile düzeltmemiş olabilirler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ses soldan geliyor ve sol taraftada bir zincir var sanırım boşluk ayarı ile ilgili bir problem var..

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Herkese cevapları için teşekkürler önce 90km uzaktaki az bisikletçiden bozma servise gitcem ara yağ bakımını da yaptırcam bu vesileyle sorun geçmezse ise artık antalyadaki bayiye gidip göstercem.Teşekkürler tekrardan herkese

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)