Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Disk kiliti / Zincir / Takip Cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba
    İlk motorumu sipariş ettim, kapalı garajım olmaması nedeniyle gelmeden güvenlik ekipmanlarını hazır etmem gerekiyor.
    Bu nedenle zincir disk kiliti ve takip cihazı ihtiyacım var.

Youtube’daki lock picking lawyer sağolsun manyak etti beni, kesilemeyen ya da çok zor kesilen zincir var ama açılamayan ya da çok zor açılan zincir ve disk kilidi ve takip cihazı tavsiyelerinizi rica ediyorum.
    Elbette bu konuyla ilgili varsa diğer önerilerilerizede açığım.
    Teşekkürler
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Ben zintaş’ın hex 13 kilidini kullanıyorum.Tabi ki kalitesini bilemem ama şuan en çok önerilen ve sevilen zincirlerden biri ağırlığı da oldukça yerinde fiyatı da uygun ben 950 liraya almıştım.Takip sistemi olarak şuan em popüler turuncu takip sistemi sanırsam kesme biçme olmadan hallediyorlarmış bütün işi.Disk kilidi olaraksa abus un güzel disk kilitleri var onlardan biri tercih edilebilir.Ama zincir kilitte tavsiyem en kötü kesilerek açılma ihtimaline karşın 13-14mm bir zincir tercih etmeye çalış.

Vallahi motoru aldıkda bu seferde çalınırmı diye korku sardı, en güvenli olan takip sistemi sanırım bilmediğimiz bir alt etme yolu yöntemi yoksa

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar kaygılansanız haklısınız. Para kolay kazanılmıyor ama kolay çalınıyor. Ben de Zintaş Hex13 kullanıyorum. Üstüne dandik bir alarmlı disk kilidi ve smarttag taktım binanın kilitli deposunda tutuyorum. Şimdiki motorum pek kıymetli olmamasına rağmen. 100 bin üstü bir motor almamamdaki en büyük sebep kapalı garaj ev çalınma mevzusu.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben abus granit extreme modeli zincir kilit kullanıyorum, 14mm, oldukça ağır ama hırsız markasını görünce bile belki cayar diye kilitlerken abus yazıları görünecek şekilde koyuyorum zinciri. Ek olarak ön tekerde dandik bir alarmlı disk kilid var maksat ses yapsın. Ayrıca 5 ay önce falan turuncu takip cihazı da taktırdım, opsiyonel olarak alınan alarm modulunu de ekledim, bir dokunursa alarm çalıyor, alarm modulu olmasa da biri dokunursa telefona çağrı merkezinden "kontak kapalıyken hareket algılandı" diye arama geliyor. bir kaç kez gecenin köründe telefon sesiyle uyanıp aşağı indim, fırtınadan uçuşan branda yüzünden hareket algılamış ama o kadar da olur.

Tabi kasko da yaptırıyorum, en önemlisi kasko. hırsızlar kafaya koydu mu her türlü çalar götürür.
    Cyan bunu beğendi.

Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Sizde garaj olmasada yakınlarda kapalı bir otopark varsa,bunlardan daha koruyucu olur dye düşünüyorum.Tabiki mevcutsa.
    Ben kapalı otoparkta tutuyorum.Ayrıca sağlam ama alarmsız bir disk kilidi aldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)