Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter benzin deposundaki orta demir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Bayiden motoru teslim alır iken benzini bu ortadaki demiri geçmesin hava yapıyor çok sikayet alıyoruz demişti ben de pompacıya abi ortadaki demiri geçmeyecek şekilde fulle diyorum pompacı hep öyle diyorlar niye yok öyle bir sey inanmayın deyince kafam karıştı sizce doğrusu nedir.
    Mantıken o demir çizgisinin altında olmalï ki kapağı kapatınca taşma olmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Muhtemelen benim dediğim ile ilgisi yoktur ama şöyle bir senaryo düşünelim; ben motoru dik konuma getiririm ve o şekilde hep benzin alırım. O çizgiyi motor dikken epey aştığımızı düşünün, depo kapağını kapadık ve motoru yan ayaklığa aldık, motor haliyle yana yatınca bence o benzin dökülmeye başlar. İçimizde her ne kadar benzinle boyalı karenaj silen kullanıcılar olsa da ben o dökülen benzinin deponun boyasına zarar vereceğini düşünüyorum.

Ha o benzin depo kapağından da dökülmeyebilir, o zaman yürüttüğüm mantık yanlıştır.

Edit: Scooter demişsiniz, ben onu görmemişim.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben de her alışımda 35 liralık benzin alınca bi eksiklik hissediyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Arabayla gittiğimde 200-300 liralık alıyorum en az.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her alışımda 35 liralık benzin alınca bi eksiklik hissediyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Arabayla gittiğimde 200-300 liralık alıyorum en az.
    V Strom tavsiye ederim, 20l depo var. Ben de her seferinde >300₺ ödüyorum :D
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük cc motosikletrin en büyük sorunu bu 2 3 lt benzin alması cbf ybr iyiydi 12 lt benzin ile 400 500 km yol gidiyor bende cub var dı 3 lt benzin alıyor 100 km de bir benzinliğe giriyorsun uzun yola da gitsen mecbur 120 km yol gidip mola vereceksin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çözüm olarak Ayran şişesinde benzin taşıyoruz. Zira CUB'un tasarımı böyle, yapacak hiçbir şey yok. CUB kullanacaksan zırt pırt durup benzinle uğraşacaksın bir kere...
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bende çizgi mizgi anlamam ağzına kadar doldurun hatta hafif taşsa da sorun değil derim. Pompa attıktan sonra bir küsür lt alıyor. 300 küsür km yol gidiyorum yetiyor. Hava yapma olayı uzun yollarda başıma gelmişti şehir içinde sıkıntı yaşamıyorum.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yüksek sıkımla g..ten uydurma şeyler hava hiçbir zaman yapmaz deponun kendisi.Arabadakiler kadar uzun yakıt hortumlarıda yoktur motorların.Hiçbirşeyde olmaz ister çeyrek al ister ağzına kadar doldur...

Ağzına kadar taşsada depo kapağı takılan yerde tahliye vardır aşağı hortumla tahliye eder akıtır fazlasını.Depo kapaklarındada hava tahliyesi vardır.

Kawasaki ninja 250r kullanan arkadaşlar varsa o sesi duymuştur kapaktan gelen düdük sesini
    tommygun ve birbilent bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ninja 250r kullanan arkadaşlar varsa o sesi duymuştur kapaktan gelen düdük sesini
    Heheh benim motorda da var o ses, kapağı açıp kapatıyorum, düzeliyor.
    arican ve bassturbin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)