Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Chopper-Cruiser Motor Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, ehliyetimi yeni almış olmakla birlikte uzun zamandır chopper tarzı bir motorsiklet almak istiyorum ama çok fazla model var ve hangisi iyidir parça sıkıntısı yoktur, genel olarak sıkıntı çıkarmaz bilmiyorum. Bütçem 40-60 bin arası bu bütçeye uygun bir motor önerebilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Hiç kullanmadım ama Mondial Nevada 250 iyi bir seçenek gibi duruyor. Hem Mondial da parça sıkıntısı olmaz. Ucuz da olabilir araştırman gerekir. Kullanan birini gördüm motorun sesi gayet güzeldi. Ama şunu unutma cruiser motosikletler çok titreşimlidir. Seni bezdirmesinler Ayrıca bu titreşimler motosikletin parçalarında gevşemeye neden olabilir diye düşünüyorum. Başlangıç için Honda PCX tarzı bir scooter tavsiye ederim. Rahat rahat motosiklet kullanmaya, motosikletin trafikteki yerini anlamaya başlarsın.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    o paraya cg motorlu kuba superlight 200 alınır. yokuş yukarı 40 ile gidilir. son hız 80-90 takılınır.
    veya beni dinlersin bajaj pulsar 200 alırsın çiçek gibi binersin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2009 model gv250 alınır o paraya. cok da üzmez.

bende cok araştırmıştım.

Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kullanmadım ama Mondial Nevada 250 iyi bir seçenek gibi duruyor. Hem Mondial da parça sıkıntısı olmaz. Ucuz da olabilir araştırman gerekir. Kullanan birini gördüm motorun sesi gayet güzeldi. Ama şunu unutma cruiser motosikletler çok titreşimlidir. Seni bezdirmesinler Ayrıca bu titreşimler motosikletin parçalarında gevşemeye neden olabilir diye düşünüyorum. Başlangıç için Honda PCX tarzı bir scooter tavsiye ederim. Rahat rahat motosiklet kullanmaya, motosikletin trafikteki yerini anlamaya başlarsın.
    zaten 1 senedir 50 cc scooter kullanıyordum ama uzun mesafelerde yormaya başladı o yüzden cc yükseltmek istiyorum. Ufak tefek gevşeyen yerleri halledebilecegimi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model gv250 alınır o paraya. cok da üzmez.

bende cok araştırmıştım.
    hocam bayadir bakiyorum falcon freedom var bir de regal raptor buldum 2013 model ama güvenilir mi değil mi hiç bilmiyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cihan_erkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten 1 senedir 50 cc scooter kullanıyordum ama uzun mesafelerde yormaya başladı o yüzden cc yükseltmek istiyorum. Ufak tefek gevşeyen yerleri halledebilecegimi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

hocam bayadir bakiyorum falcon freedom var bir de regal raptor buldum 2013 model ama güvenilir mi değil mi hiç bilmiyorum

Falcon freedom ilaç ile şişirilmiş bodyci gibi, sonrası sıkıntı. bence en bulaşılmaması gerekenlerden birisi. fazla kronik sorunu vardı (hala çözülmediye diye biliyorun)

Regal serisi parça sıkıntısı yaşatmıyordur muhtemel hala bazı modellerin sıfır satışları var ancak bindiğiniz anda "kalitesizlik" akıyor.

Gv250'den sonra en iyi alternatif daelimdaystar ancak onunda üretim yılı nedeniyle 70den asagı yoktur piyasada.

kendiniz düzenli vida parça kontrolü yapacaksanız (ki birkaç günde bir 10 dakika sürüyor bu işlemler) superlight 200 alabilirsiniz. gerçi fiyatları ne oldu bilmiyorum. superlight 125ler var ama onlar da cok güçsüz.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Superlight 200
    Aynı düşünce ile Süperlight 200 aldım. Gayet memnun kaldım. Tam aradığın bütçe bandında.
    Tavsiye ederim.

İş dolayısı yüzünden kendi aracımı satılığa koydum ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Güzel bir duruşu var. Çantalar ile birlikte iri duruyor. Ankara trafiğinde genelde yol veriyorlardı bana Başlangıç için memnun kaldım.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falcon freedom ilaç ile şişirilmiş bodyci gibi, sonrası sıkıntı. bence en bulaşılmaması gerekenlerden birisi. fazla kronik sorunu vardı (hala çözülmediye diye biliyorun)

Regal serisi parça sıkıntısı yaşatmıyordur muhtemel hala bazı modellerin sıfır satışları var ancak bindiğiniz anda "kalitesizlik" akıyor.

Gv250'den sonra en iyi alternatif daelimdaystar ancak onunda üretim yılı nedeniyle 70den asagı yoktur piyasada.

kendiniz düzenli vida parça kontrolü yapacaksanız (ki birkaç günde bir 10 dakika sürüyor bu işlemler) superlight 200 alabilirsiniz. gerçi fiyatları ne oldu bilmiyorum. superlight 125ler var ama onlar da cok güçsüz.
    Bakindigimda biraz regallere en kalitelisi diyorlardi bu fiyat bandında ama biraz daha araştırayım. Freedomda ne gibi kronik arızalar var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı SonyaDor113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı düşünce ile Süperlight 200 aldım. Gayet memnun kaldım. Tam aradığın bütçe bandında.
    Tavsiye ederim.

İş dolayısı yüzünden kendi aracımı satılığa koydum ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Güzel bir duruşu var. Çantalar ile birlikte iri duruyor. Ankara trafiğinde genelde yol veriyorlardı bana Başlangıç için memnun kaldım.
    hocam peki uzun yol performansı nasıl? Öğrenciyim dönem bitince okuldan Kocaeliye sürmeyi düşünüyorum 500 km civarı bir yolda dinlene dinlene gidilir mi?

Motosikleti
    Superlight 200
    Bakindigimda biraz regallere en kalitelisi diyorlardi bu fiyat bandında ama biraz daha araştırayım. Freedomda ne gibi kronik arızalar var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

hocam peki uzun yol performansı nasıl? Öğrenciyim dönem bitince okuldan Kocaeliye sürmeyi düşünüyorum 500 km civarı bir yolda dinlene dinlene gidilir mi?
    Uzun yola çıkmadım hiç. Sadece şehir içinde sürdüm. Tek seferde şehir içinde en fazla 60km falan yapmıştım. Ama aynı motor ile Türkiye turu yapan kişiler var youtubede falan çok fazla videolar var. Motoru çok zorlamadan 80 90 ile gidebilirim diyorsan gidilir

Motosikleti
    Artık Yok...
    Çinlilerin m34 yada 54 dü virago 250 v bloklu makineleri genel anlamda sorunsuz .. marka vermiyorum çünkü o blok 100 farklı modelle Türkiye ye girdi ..

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Merhabalar, ehliyetimi yeni almış olmakla birlikte uzun zamandır chopper tarzı bir motorsiklet almak istiyorum ama çok fazla model var ve hangisi iyidir parça sıkıntısı yoktur, genel olarak sıkıntı çıkarmaz bilmiyorum. Bütçem 40-60 bin arası bu bütçeye uygun bir motor önerebilir misiniz?
    Şimdi biliyorum, chooper cruiser düşünen birine "yapma" demek antipatik bir durum olacak ama; bence o işi bir sonraki aşamaya bırak. Cruiserlar, helede o klasmanda kullanımı zevkli makineler değil, gereksiz hantallar. Sahip olduğum tek cruiser Motoguzzi 1100 idi, güzeldi, ama o kadar. Kawasaki VN 800 drifter aşığıydım bir ara, bir gün denk geldi kullandım, 2 km gitmeden bana göre olmadığını anladım. Kanuni Tiger 250 vardı bacanakta çok dengesiz ve kötüydü. Virago 250 bozması bir Bisan kullandım, kötüydü. Yani şekil tmm ama inan zevk alıpta "motora biniyorum" dedirtecek aletler değil. Ben olsam iki üç sonraki makine olarak bekletirdim. 40-50 bine güzel commuter bulursun 200-250 lik. Ve bunları satmakta çok daha kolay. Yola da daha iyi giderler, istersen tura bile çık. CBF 150 bulsan temiz mesela, harika olur. Titreşimsiz, az yakar, Honda...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200 / tvs rtr 200
    Bende senin gibi düşünüp kuba superlight 125 aldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Xhopper ile gitmek durmak donmek zor ben kullandim.sadwcw duz giderken zwvkli bir de vtwin ise sesi gyzel

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Kuba Superlight 200, başlangıç seviyesinde düşük maliyetli olarak Türkiye'de kullanılan yegane motosiklet. Motoru tek silindir, mekaniği ve teknolojisi basit. Aksesuar ve giydirme parçaları kalitesiz fakat motoru nispeten dayanıklı. Motosikletlere aşina olmayan kişiler tarafından da görünüşü karizmatik bulunuyor. Düşük bütçe ile alınabilecek, mantıklı bir model.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)