Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CB750 Hornet varken diger nakedler satabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Yeni motor almış ve memnun kalmış birinin mutluluğunu algıladım yazdıklarınızdan.

Benim kendi ilgi alanımdaki motorlardan birbirine çok benzeyen Honda Forza ve Yamaha xmax var, ikisini yanyana karşılaştırınca ilk bakışta her şeyi aynı gibi ama detaylarda honda öne geçiyor, hoş detayları var. Demek diğer modellerde de bu detaylarda Honda öne çıkıyormuş. Sürüş açısından da yıllarca hep Yamaha daha sportif daha eğlenceli, honda biraz daha ağır abi ama daha konforlu olarak girmişti aklımıza, bakalım bu modelde durum ne olacak, honda en sonunda alın işte ben de eğlenceli motoru yapabiliyorum demek istemiş sanırım yamaha'yı zorlayacak bu.
    Dostum valla bu model çıkmadan önce CB650R harici Honda'ya bakmıyordum. Yaklaşık 20bin km Dominar 400 kullandım artık hantallık değil güç istiyordum. Bu modelin çıkış zamanlaması ile benim beklentilerimin üstüne çıkan bir model olması tam örtüştü. Şansıma bulup alabildim de. Yaz kış her gün motora binen biriyim ve bu alet gerçekten fena birşey ) Honda yeteri kadar getirirse sarı sitede 10000 km'deki bomboş MT07'ye 280bin isteyen arkadaşlar o motorları 200'e düşürmek zorunda kalacak. Umarım Honda sayesinde en azından bu segment rayına girer.

Sakın gidip sarı sitede sıfır aldım diye Hornet'e 300bin çekenlerden motor almayın. Nisan'da motorlar daha fazla gelecekmiş. O fırsatçıların hepsi avucunu yalayacak.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapacam bilmiyorum,cok ilginc bir vaka..
    En iyisi o gevşek çeneni kapatman. Ama böyle mıy mıy bişeyler gevelemende de çok bir sakınca yok.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Bu segmentte motosiklet alacak olsam ilk tercihim Honda'dan yana olurdu. Sonrasında da Yamaha, Suzuki, Kawasaki, KTM, Triumph ve CF Moto diye giderdi sıralamam. Fakat artık zincir aktarmalı motosiklet istemiyorum. Kim ne alırsa alsın. Bence tartışmak anlamsız.
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HappyPuppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu segmentte motosiklet alacak olsam ilk tercihim Honda'dan yana olurdu. Sonrasında da Yamaha, Suzuki, Kawasaki, KTM, Triumph ve CF Moto diye giderdi sıralamam. Fakat artık zincir aktarmalı motosiklet istemiyorum. Kim ne alırsa alsın. Bence tartışmak anlamsız.
    Neden zincir aktarmalı istemiyorsunuz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi o gevşek çeneni kapatman. Ama böyle mıy mıy bişeyler gevelemende de çok bir sakınca yok.
    Hasmet,

bircok kisinin farkinda olduğu bir gerceği itiraf etmem gerekiyor.
    Seni böyle tukurdugunu yalarken gormek cok hosuma gidiyor.İnan ki onurlu bir durus sergileyip yazmasan hayal kirikligina ugrardiim.

Eeee,sen bunu fazlasiyla hakettin.o yuzden yalamaya daha cooook devam edip beni sevindireceksin.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    dostum yas 16 felan mı hayal gucun super
    www.erkakurye.com

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Scooter sevmemdeki büyük nedenlerden biri de zincirle uğraşmamak. Mesela bu yüzden Honda'nın büyük scooterlarını, forza 750 veya xadv param olsa da son tercihim olur.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden zincir aktarmalı istemiyorsunuz?
    Benim kullanım şartlarımda zincir aşırı kirleniyor. Sürekli olarak zincir temizleme ve yağlama yapmaktan bıktım. Tarz olarak da bıçkın nakedlar pek ilgimi çekmiyor artık.

Motosikleti
    SD 1290R
    Hasmet,

bircok kisinin farkinda olduğu bir gerceği itiraf etmem gerekiyor.
    Seni böyle tukurdugunu yalarken gormek cok hosuma gidiyor.İnan ki onurlu bir durus sergileyip yazmasan hayal kirikligina ugrardiim.

Eeee,sen bunu fazlasiyla hakettin.o yuzden yalamaya daha cooook devam edip beni sevindireceksin.
    Onur falan ne zaman öğrendin lan şerefsiz trol.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim kullanım şartlarımda zincir aşırı kirleniyor. Sürekli olarak zincir temizleme ve yağlama yapmaktan bıktım. Tarz olarak da bıçkın nakedlar pek ilgimi çekmiyor artık.
    Temizleme işini ben bıraktım attık sadece motul c4 yağlama yapıp sürüyorum.

Motosikleti
    SD 1290R
    Nerede kullanıyorsunuz? Ne kadar sürede, kaç km de bir zincir değiştirmek zorunda kalıyorsunuz?

MotoTavsiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Triumph 660 Sport güzel makine, burada değerlendirmesi var, bizzat sürücüsünden yorum okumak isteyen olursa buyurunuz: Triumph Tiger 660 Sport 1500 km. test
    Şayet bir satıcı iyi bir rakibini kötülüyorsa hem aptal hem de dolandırıcıdır.
    Ha Honda Türkiye'de çok güçlüdür, servis ağı, yedek parça konusunda çok iyidir; ayrıca Honda çok iyi markadır vs vs vs. gibi sağlam sebepler var ki hepsi doğrudur. E durum bu iken sen neden başka bir markaya öyledir böyledir diyorsun?
    Şahsi fikrim: Triumph keyifli ve iyi motosiklet yapıyor. Henüz Hornet sürmedim ama görünümünden yola çıkarak eski Hornet ruhu yok diye korkuyorum (hele Hornet 900 sürümün yıllar sonra hala aklımdayken), umarım yanılırım.
    espresso bunu beğendi.
    motorhikayesi.com | motorhikayesi@gmail.com
    Bilgi temelli, yorum içermeyen yazılar yazıyor, genelde web sitemden yazı bağlantılarıyla cevap veriyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı MotoTavsiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph 660 Sport güzel makine, burada değerlendirmesi var, bizzat sürücüsünden yorum okumak isteyen olursa buyurunuz: Triumph Tiger 660 Sport 1500 km. test
    Şayet bir satıcı iyi bir rakibini kötülüyorsa hem aptal hem de dolandırıcıdır.
    Ha Honda Türkiye'de çok güçlüdür, servis ağı, yedek parça konusunda çok iyidir; ayrıca Honda çok iyi markadır vs vs vs. gibi sağlam sebepler var ki hepsi doğrudur. E durum bu iken sen neden başka bir markaya öyledir böyledir diyorsun?
    Şahsi fikrim: Triumph keyifli ve iyi motosiklet yapıyor. Henüz Hornet sürmedim ama görünümünden yola çıkarak eski Hornet ruhu yok diye korkuyorum (hele Hornet 900 sürümün yıllar sonra hala aklımdayken), umarım yanılırım.
    Bu ülkede Honda ve Yamaha dışındaki markaları ithal edenler onlara göre küçük yerli firmalar. Aslında insanlar Honda ve Yamaha dışında motor almaya korkarken bu yerli firmalardan korkuyor çekiniyorlar. Yani kafasına göre zam yapar mı, yeterince bol parça makul fiyatla gelir mi? Tamir/Bakım konusunda sıkıntı çıkar mı bunlar korkutuyor çünkü yerli firmaların Türk usulu iş yapmaları gibi bir gerçek var ülkemizde, haliyle çekinmek normal.

Bir de bazı modellerde başka markadan rakibi yok. Mesela maxi scooter alanında honda ve yamaha'ya rakip avrupa markası yok, piaggio grubu başka bir şey başka ir tür kişilere hitap ediyor onları saymayalım ama Honda Forza'ya alternatif Yamaha Xmax var, kymco gibi markalar da piyasada yer edinmeye çalışıyor ama o markaları getirenlere ne kadar güvenilir belli olmadığından piyasası Honda ve Yamaha kadar hızlı olamıyor, bu bahsettiklerim çok satan, peynir ekmek gibi sattıkları modeller, haliyle bu gibi çok yaygın modellerdeki tecrübeler diğer modellere de yansıyor.
    MotoTavsiye, tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizleme işini ben bıraktım attık sadece motul c4 yağlama yapıp sürüyorum.
    Evet ben de çoğunlukla benzer şekilde yapıyorum. C4 zaten fazlasıyla yapışkan bir yağ, kolay kolay sökülmediği için onu tercih ediyorum ben de. Fakat ön dişli ve zincir güzelce temizlenmediğinde de ön dişli çevresi toz ve yağın karışımıyla resmen asfalt gibi bi çamura dönüyor.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede kullanıyorsunuz? Ne kadar sürede, kaç km de bir zincir değiştirmek zorunda kalıyorsunuz?
    Benim yaşadığım yerde yolun bi kısmı toprak, yoldan da sürekli traktör ve kamyon gibi araçlar geçtiği için toprak ince kum haline geliyor. Yaz mevsiminde, bu kum tozarak zincire yapışıyor. Kış mevsiminde ise zaten su birikintileri ve çamur olduğu için zincire sıçradıkça yağı alıp götürüyor. Zincir ve dişli setimi yanlış hatırlamıyorsam 22000 km'de değiştirmiştim. Zaten oringler gözle görülür şekilde ezilmiş ve bazıları kopmuştu, dişliler de olması gereken formunu kaybetmişti. Zaten genel kullanımıma bakınca günde 50 km kadar kullanıyorum, yani aslında istediğim, zincirle-yağla uğraşmadan commuter gibi kullanabileceğim şekilli bi motosiklet. Ara ara motosiklet değiştirme fikri gelir ya hani, bende o fikir geldiğinde genelde şaftlı motosikletlere göz atarken buluyorum kendimi. Büyük touring modelleri ve eski cruiserları geçersek Moto Guzzi V7 ve BMW rnineT modelleri kalıyor. Fiyatları dikkate alarak seçim yapmam gerekirse de benim için Moto Guzzi V7 benim için daha olası bi seçenek gibi duruyor. Bakalım hayat ne gösterecek. Belki Dominarımla devam edip 20000 km'de bi zincir değişimini rutin hale getiririm, belki de bu seçeneklerden birine geçiş yaparım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,

Motorun neden leblebi gibi sattigini simdi daha iyi anliyorum.

https://www.visordown.com/news/indus...ornet-transalp

Goruldugu uzere tasarim odulunu de kapmiss.honda bu tasarim isini gercekten cok iyi biliyor.
    Bi gulyabani ktm ye bakin,bir sinek strettriple a bir de buna.

Cok fark coook.

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Arkadaslar,

Motorun neden leblebi gibi sattigini simdi daha iyi anliyorum.

https://www.visordown.com/news/indus...ornet-transalp

Goruldugu uzere tasarim odulunu de kapmiss.honda bu tasarim isini gercekten cok iyi biliyor.
    Bi gulyabani ktm ye bakin,bir sinek strettriple a bir de buna.

Cok fark coook.
    Hornet'i yakından görenler gerçekten şaşırıyor. Fotolardan beğenmeyenler bile canlısını görünce fikir değiştiriyor. 1 aydır İstanbul caddelerinde yaşadığım tecrübe ))
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet'i yakından görenler gerçekten şaşırıyor. Fotolardan beğenmeyenler bile canlısını görünce fikir değiştiriyor. 1 aydır İstanbul caddelerinde yaşadığım tecrübe ))
    o kadar doğru ki. fotoğraflarını gördüm, videolarını seyrettim. çok kötü geldi tasarımı. sonra bayide görünce ulan gerçekte güzelmiş bu dedim. hele bir de rakiplerinin saçma ötesi far tasarımları (yamaha, suzuki) düşünüldüğünde naked'ların yakışıklısı demek mümkün hornet'e.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Trident660 ve Suzuki GSX-8S varken.Honda ve Yamaha'nın bu kadar satması bizim ülkemize has birşey.

gurucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    sana katılıyorum stok sorunu olmaz da karaborsaya düşmezse gsx8s en mantıklı bulduğum seçenek benimde

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede Honda ve Yamaha dışındaki markaları ithal edenler onlara göre küçük yerli firmalar. Aslında insanlar Honda ve Yamaha dışında motor almaya korkarken bu yerli firmalardan korkuyor çekiniyorlar. Yani kafasına göre zam yapar mı, yeterince bol parça makul fiyatla gelir mi? Tamir/Bakım konusunda sıkıntı çıkar mı bunlar korkutuyor çünkü yerli firmaların Türk usulu iş yapmaları gibi bir gerçek var ülkemizde, haliyle çekinmek normal.
    Bence bu yüzden değil. Suzuki'nin arkasında Aydın Doğan var, ne değişiyor?
    Ya da Aprilia'nın az satmasının sebebi Aydın Doğan bilinmezliği mi?

Tamamen ülkenin sosyo ekonomik yapısıyla ilgili bir şey. Burada Honda Yamaha dışında bir şey gitmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)