Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Ekipmanı Seçimi Hakkında Çevremin Tepkisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar,

Yaşım 24. Geçen hafta ilk motosikletim olan PCX 125'i aldım. Ekipman arayışı içerisindeyim ve beğendiğim ürünleri çevreme ve arkadaşlarıma gösterdiğimde beklemediğim tepkiler aldım.

Çocukluğumdan beri motosiklet sahibi olmak isterdim ve bu işi uzun yıllar boyunca düzgün bir sürüş ile tam ekipmanlı olarak yapmak istiyorum.

Durum şu şekilde, Dainese markasının deri çizme tarzında olan botlarından almak istedim. 1 kez alıp en az 2-3 belki de 4 sene kullanırım kafasındayım ve kaval kemiğimi de korumasını istediğim için uzun bir şey istedim. Yalan yok biraz da o tarzlara özeniyorum. Arkadaşlarımın bu duruma tepkisi ise 'Motorun PCX 125 gidip 1000lik motor süren adamların çizmesini alacak oluyorsun' vs. gibi cümlelerdi. Yani PCX 125'in üzerinde yarışçı botu giyersen millet sana güler dediler. Aynı yorumu Alpinestars GP-PRO R3 eldiveni için de yaptılar.

Ben motorum PCX 125 olsa bile ekipman için biraz daha bütçemi zorlayıp Dainese, Alpinestars gibi markaların ürünlerini almak istiyorum.

Sizce bu durum ne kadar doğru? Ben yanlış mı yapıyorum?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum, saygılarımla.
    Psyduck, BatuhanK. ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İyi ekipman almanızda tuhaf birşey yok. Doğrusunu yapıyorsunuz. Ekipman her zaman iyi ve kaliteli olmalı, bunun cc ile alakası yok. Çevreniz makara yaparsa da yapsın.
    vedat35, maktama, freesea77 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı vedat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Yaşım 24. Geçen hafta ilk motosikletim olan PCX 125'i aldım. Ekipman arayışı içerisindeyim ve beğendiğim ürünleri çevreme ve arkadaşlarıma gösterdiğimde beklemediğim tepkiler aldım.

Çocukluğumdan beri motosiklet sahibi olmak isterdim ve bu işi uzun yıllar boyunca düzgün bir sürüş ile tam ekipmanlı olarak yapmak istiyorum.

Durum şu şekilde, Dainese markasının deri çizme tarzında olan botlarından almak istedim. 1 kez alıp en az 2-3 belki de 4 sene kullanırım kafasındayım ve kaval kemiğimi de korumasını istediğim için uzun bir şey istedim. Yalan yok biraz da o tarzlara özeniyorum. Arkadaşlarımın bu duruma tepkisi ise 'Motorun PCX 125 gidip 1000lik motor süren adamların çizmesini alacak oluyorsun' vs. gibi cümlelerdi. Yani PCX 125'in üzerinde yarışçı botu giyersen millet sana güler dediler. Aynı yorumu Alpinestars GP-PRO R3 eldiveni için de yaptılar.

Ben motorum PCX 125 olsa bile ekipman için biraz daha bütçemi zorlayıp Dainese, Alpinestars gibi markaların ürünlerini almak istiyorum.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum, saygılarımla.
    Hocam sizin yanlış yaptığınız bişey yok ben ortada daha hiç motorum yokken bütçe ayırıp Alpinestars ceket,hjcnin orta-üst seviye kasklarindan almıştım,motorcu olan arkadaşlarım daha motor yok ekipman alıyorsun diyorlardı.Diyeceğim o ki bu tarz insanlar hepimizin çevresinde var.Siz modunuzu düşürmeden maksimum güvenlikli olduğu düşündüğünüz ekipmanları alın bence.
    vedat35 ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    istersen etekle bin motora.kime ne.al istedigin çizmeyi eldiveni montu bin sen
    vedat35 bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet yanlış yapıyorsun. Hemen o çevreden ve arkadaşlardan uzaklaş.
    YsNLzTrK, maktama, denizz1 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Tek yanlış arkadaş çevren gibi hocam. 100km hızla yaptığın kazada asfalt sana, bu 125'likten düştü çok yüklenmeyeyim, demeyecek. Sen bütçen el verdiğince en iyi ekipmanı al.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yalan yok biraz da o tarzlara özeniyorum.
    Arkadaşların bu durumu görüp makara geçiyor olabilirler.
    vedat35 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Pcx tarzı sukuturlarda vücudumuz için ciddi hasarlara sebep olabilecek 110-120 km hızlara çıkabiliyor , yani arkadaşlarınız için tehlike sınırları 250 km de mi başlıyor , senin benim gibi insan değilmi bu arkadaşlar :D
    dundanbiri, espresso ve vedat35 bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekseriyetle paranın alabildiği en pahalı ekipman en çok standartlara sahip güvenlikli ekipman oluyor, ancak marka vs. seçiminden ziyade sürüş tarzı ve kendi özelliklerinizi bilip öyle ekipman almak.

Mesela ben Astars SP-8 ve Clover RS-7 eldiveni yalnızca 1'er yaz kullanabildim. Elimin terine dayanmadı, ancak Five'ın deri eldiveni çok şükür 3 senedir dayanıyor. Sebebi ise ele temas eden yerlerin deri ile çok temas etmemesi ve çok havadar eldiven olması.

Aynı şekilde kullandığınız motosikletin oturuş şekline göre bence ekipman seçimi yapmalı. Yarış botu ile sukuter sürülmez mi? Sürülür ancak ne kadar efektif olacak o tartışılır.
    espresso ve vedat35 bunu beğendiler.

Şort terlikle sürsen " ulan bi düşsen asfaltta eriyip kaybolacan" derler (haklı olarak) , full ekipman giyinsen "bu kadar korkuyosan ölmekten binme kardeşim" derler. İşin aslı ne yaparsan yap, diyecek olan bişeyler bulur yine söyler.

Zaten "o tarzlara" özendiğine göre hepimiz biliyoruz ki bütçeni toparlar toparlamaz cc yükseltip ekipmanına yakışan (arkadaşlarına göre) motosikletlere geçersin.
    dundanbiri ve vedat35 bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Birincisi, PCX de olsa en kaliteli korumayı almanızda sakınca yok. Ama PCX sürerken gidip supersport tarzı bot, eldiven, vs almanız estetik olarak uyumsuz olur.
    dundanbiri ve vedat35 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben xmax kullanıyorum ama ekipmanlarım sanki BMW GS sürüyormuş gibi. Bir tek sarı yeleğim eksik, onun yerine kemer gibi olan sarı reflektörlerden almıştım ama sarı yelek almaya da niyetim var sıra gelirse.

Bot olarak yarış tarzı değil de adventure tarzı botları daha çok seviyorum, öyle bir uzun bot almıştım, 6 yıldır kullanıyorum, eskitemedim. Scooter kullanınca kışın yağmur çamur ayaklara bile sıçramıyor, botların eskimemesinde bir neden bu olabilir ama iyi bot alınca hem rahatlık hem konfor oluyor hem uzun dayanıyor haliyle toplamda ucuza geliyor.

Laf edenleri önemsemeyin. ekipmanın tam olması iyidir. pcx de rahat rahat 90-100km hızlara çıkabilen motor, yani tam ekipman onda da şart. Yaptığım kazalar hep 50km hızlarlaydı, üzerimde ekipmanlarım olmasaydı ne olurdu tahmin etmek bile istemiyorum.
    vedat35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Benim motorum da pulsar, ama ekipmanlarım aynı senin tercihlerin gibi. Bence motosiklet sürmeyi eğlenceli hale getiren şey ekipmanlar.

Kışın üşürken, gözüne güneş gelirken, ayakkabın sırılsıklam olmuş, yırtılmış halde, rüzgar gözüne gözüne vurup tüm sinekler yüzüne çarparken motosiklet sürmekten nasıl keyif alınabilir ki.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Kaliteli ve her zaman full ekipman giyinip sürmek en doğrusudur.Böyle devam.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı od_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum da pulsar, ama ekipmanlarım aynı senin tercihlerin gibi. Bence motosiklet sürmeyi eğlenceli hale getiren şey ekipmanlar.

Kışın üşürken, gözüne güneş gelirken, ayakkabın sırılsıklam olmuş, yırtılmış halde, rüzgar gözüne gözüne vurup tüm sinekler yüzüne çarparken motosiklet sürmekten nasıl keyif alınabilir ki.
    Ben de hava atmayı seven gençlere tavsiye olarak tamam ille bir şeylerle hava atmak istiyorsunuz, gençliktir, anlaşılır, o zaman motorunuzla değil ekipmanlarınızla hava atın diyorum.

Ekipman iyidir, hem bir kere alınca çoğu ekipman yıllarca kullanılıyor.
    vedat35 bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Aldığınız ekipmanlar racing tarzında olduğu için arkadaşların sana takılmışlardır. Renkler de alacalı ise görüntüyü bozar. Görüntüsü iddialı olmayan ama yakın kalitede ekipmanlar var scooter için. İleride racing alırsın o zaman daha estetik olur.
    vedat35 bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    onlara ileride alacağın modellerden ve planlarından bahset, yine aynı tepkiyle karşılaşacak olursan sakince uzaklaş. bkz ben 6 senedir aynı deri montu giyiyorum, birkaç kazaya karışmış ve sürtünme izleri olmasına rağmen koruma görevini fazlasıyla yapıyor. sağlam ve kaliteli ekipman almanın hiçbir mantıksız yanı yok, devam et dostum.
    vedat35 bunu beğendi.

Herkese tek tek yönlendirmeleri için teşekkür ederim.

Yaz aylarında Dainese veya Alpinestars'ın deri çizmeleri ve bileği uzun eldivenlerinin kullanımı hakkında bilginiz var mı? Nemden kullanamaz duruma gelir miyim?

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Herkese tek tek yönlendirmeleri için teşekkür ederim.

Yaz aylarında Dainese veya Alpinestars'ın deri çizmeleri ve bileği uzun eldivenlerinin kullanımı hakkında bilginiz var mı? Nemden kullanamaz duruma gelir miyim?
    yds marka uzun deri botla birlikte alpinestars bilek destekli deri eldiven kullandım, izmir-gökçeada arası yaz sıcağında da sürdüm bir problemle karşılaşmadım. zaten deri eldivenlerde havalandırma kanalları oluyor, kışlık eldiven gibi havasız kalmıyor. sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum ama ayakkabı tabanları zamanla pişirebilir ona da alışırsın
    vedat35 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motoru değiştirsende ekipman genelde senle kalıyor.Hadi kaskı ayrı tutalım.İyi bir mont pantalonu botu düşmediysen ve deforme falan olmadıysa yeni motorunlada kullanırsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler