Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

06.02.2023 Maraş Depremi

Motovento
    REKLAM ALANI
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de bu olayların ateşi dindikten sonra kalleş Fetö taktikleriyle umarım Haluk levent ve Ahbap Derneği'ni terörist ilan etmezler.
    "Töröriz" ilan etmeseler bile Ahbap Derneğini elinden alırlar. (Bkz. Nasuh Mahruki & AKUT)
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @Ahbap Haluk Levent'in deprem yardım coin cüzdanlarında 4 saatte toplanan para 840.000 dolar olmuş.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir yardım derneğinin coin olarak hesap açmasının nedeni acaba "Devlet, İstanbul Belediyesinde yaptığı gibi banka hesaplarına el koyar" korkusu mudur?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmedi, halen şu anda bile hayatta olup hayatını kaybetmek üzere olan insanlar vardır azda olsa ve bazıları sağ şekilde kurtarılacak ama çoğu hayatını kaybedecek göz göre göre.

eğer bir şeylere kızgın isen bu kesinlikle hükümet ve onu destekleyenlere olmalı zira bizden sağlam vergi alıyorlar ve millet deprem vergisi ödediğinin farkında bile değil.

dede, kendimizi neden bu kadar aşağılık görüyoruz? biz ne kadar akıllı ve yetenekli bir toplumuz hiç düşündün mü? ne kadar çalışkanız biliyor musun? peki böyle olduğumuz halde neden bir japonya olamadıkta şimdi göçük altında insanlar ölüme terk edildi? bunun cevabını sen biliyorsundur ama ben yine de söyleyeyim, çünkü biz dürüst değiliz, para için kendimizi satıyoruz ve bencil insanlarız... bu olduğu için çalışkan ve zeki olmamızın bir anlamı kalmıyor, yetenekli olmamızın bir anlamı kalmıyor çünkü karakteri beş para etmez insanlarız biz.
    Bu soruna soruyla cevap vereyim. Aslında soruya soruyla cevap vermeyi pek sevmem. Kazanamayacağını bildiği halde niçin binlerce kişi seçimler de kendi cebinden milyonlarca lira harcar. Seçim bürosu tutar, içine eleman kor, gelip gidene cay çorba ikram eder, afiş pankart bastırır asar, seçim otobüsü tutar, işini gücünü bırakır sokak sokak gezer?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

O değil de bu olayların ateşi dindikten sonra kalleş Fetö taktikleriyle umarım Haluk levent ve Ahbap Derneği'ni terörist ilan etmezler.
    Altın yumurtlayan tavuğu kesmezler. Sadece yumurtladığı yeri değiştirirler. Bakınız deniz feneri. Küçük bir kanalda ufak bir dayanışma programıyken içindeki cevheri görüp bundan sonrasını biz hallederiz dediler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir yardım derneğinin coin olarak hesap açmasının nedeni acaba "Devlet, İstanbul Belediyesinde yaptığı gibi banka hesaplarına el koyar" korkusu mudur?
    Eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim lütfen.

Ayrıca bir dönem "dolandırıcı" olduğu gerekçesiyle hakkında 22 dava açılan bir adama güvenin, "alnı secdeye değen, dini bütün, namazında niyazında" siyaset erbabından kat kat fazla olmasını atayizlerin açıklaması gerekiyor

Türkiye'nin en güvenilir ünlüsü Haluk Levent neden Bitcoin/Altcoin reklamında oynadı?

Not: İzah edemediğim, edemeyeceğim bir şekilde ben de Haluk Levent'te her türlü kamu kurum ve kuruluşundan daha fazla güveniyorum.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Devlet bile kendi parasını kabul etmezken dernek niye kabul etsin? Bakınız yurtdışında ki konsolosluklarımız.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Takipçilerinden çok talep gelince açmış.
    Dernek adına açılamadığı için kendi hesabına açmış.

Bu arada,
    1.980.000 dolar olmuş.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipçilerinden çok talep gelince açmış.
    Dernek adına açılamadığı için kendi hesabına açmış.

Bu arada,
    1.980.000 dolar olmuş.
    Şahısların para toplamak için valilikten izin alması gerekmiyor mu?

İKİNCİ BÖLÜM

İzin, İzin Vermeye Yetkili Makamlar ve Başvuru

İzin alma zorunluğu:

Madde 6 – Kişiler ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar.

Madde 7 – (Değişik: 4/11/2004-5253/38 md.)

Yardım toplama faaliyeti bir ilin birden fazla ilçesini kapsıyorsa o ilin valisinden, bir ilçenin sınırları içinde ise o ilçenin kaymakamından izin alınır. Yardım toplama faaliyeti birden fazla ili kapsıyorsa yardım toplama faaliyetine girişecek gerçek veya tüzel kişilerin yerleşim yerinin bulunduğu ilin valisinden izin alınır ve izni veren valilik tarafından ilgili valiliklere ve İçişleri Bakanlığına bilgi verilir.

Motosikleti
    Cb 125 f
    Burada yorum yapanlar, Devletin başında siz olsaydınız kesinlikle daha iyi yönetirdiniz bu ülkeyi. Klavyeden 3-5 tuşa basacak teknolojiyi geliştirerek bütün enkaz altında kalanları ŞAK diye çıkarırdınız. hatta depremi bile günler öncesinden farkedip herkesi kurtarırdınız.
    Siz varya siz olsaydınız bu ülkede bir kişinin burnu bile kanamazdı. Bütün insanları dos doğru bir şekilde eğitirdiniz. Ülkedeki herkes Bilimde, ilimde, ahlakta 1 numara olurdu. Dünyanın en iyisi yok yok galaksinin 1 numaralı devleti olurduk.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bilinmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yorum yapanlar, Devletin başında siz olsaydınız kesinlikle daha iyi yönetirdiniz bu ülkeyi. Klavyeden 3-5 tuşa basacak teknolojiyi geliştirerek bütün enkaz altında kalanları ŞAK diye çıkarırdınız. hatta depremi bile günler öncesinden farkedip herkesi kurtarırdınız.
    Siz varya siz olsaydınız bu ülkede bir kişinin burnu bile kanamazdı. Bütün insanları dos doğru bir şekilde eğitirdiniz. Ülkedeki herkes Bilimde, ilimde, ahlakta 1 numara olurdu. Dünyanın en iyisi yok yok galaksinin 1 numaralı devleti olurduk.
    Eskiden Estonya'da bir feribot kazası olmuş. Yetkililer "sorun yok" diye anons yapmışlar. Yolcular rahatlamış. Daha sonra feribot batmış ve yolcuların büyük bir kısmı ölmüş. O yüzden ben herkesin konuşması taraftarıyım. Herkes konuşsun herkes fikrini beyan etsin. Zaten biz yaşayarak öğrenen bir milletiz. Konuşalım ve yaşayalım. Teoriyi değil pratiği seven insanlarız. Deneyerek gelişeceğiz.
    espresso bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    neden uyarılar olduğu halde ve depremler yaşandığı halde binalar sağlamlaştırılmadı ?
    neden askerlik 18 aydan düşürüldü bedelli çıkarıldı ?
    neden yeterli sağlık personeli ilaç hastane yok ?
    neden yeni yapılan binalarda yıkıldı ?
    neden gelişmiş başka ülkelerde 9 şiddetinde deprem olsa bile yıkım bu denli olmuyor ?
    bunlara buyur sen cevap ver

lan orada on binlerce insan öldü, yaralandı ve kurtarılmayı bekleyen on binlerce insan var ,sağ kalanlar aç ,üşüyor ,neyin peşindesin ? daha da ağır konuşturma insanları, git siyasetini başka yerde yap ,eksikler belli eleştirmeyeceğiz de ne yapacağız
    daha gönüllü gidecekler bile organize edilemiyor
    Thracian ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Siz bize 21 yıldır neden ÖTV ödüyoruz bir anlatanız ya? Ne işe yarıyor (kimin cebine giriyor?) bu toplanan ÖTV'ler?

1999 depremi ile 2023 depremleri arasındaki farkları incelersek; devlet aynı devlet, arada başka ne değişti acaba?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Binlerce kişi ölmüş, binlercesi yaralı, binlercesi bu kış günü çoluk çocuk sokakta bu durumda vatandaş ağzını acıpta iki kelime konuşmasın mı?

En azından cep telefonu olan her kişiden hat başına depremde kullanılmak için her ay kesilen 9.43 lirayı sormayalım mı?

Şans oyunları, uçak bileti, gümrük işlemleri, pasaport harçlarından kesilen deprem vergilerini söylemiyorum bile.

26 Kasım 1999 dan beri devlet şakır şakır kesiyor bu paraları.

Nerede bu paralar nerede?
    espresso, DickName ve haluk23 bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    neyi eleştiriyorsun? klavye başında burada bilgi paylaşıyoruz, zira günlük hayata herkes bir şeyleri düzeltmek için çaba gösteriyor... insanlar Türkiye daha güzel olsun diye kimi zaman kavga ediyor, kimi zaman bedava çalışıyor ve kimi zaman para yardımı yapıyor, kimisi işinden oldu ve kimisi can verdi, kimisi gençliğini hapishanelerde geçirdi, kimisi beleşten polis jopu yedi v.s.

yani klavye başında şu foruma yazı yazıyoruz diye sen sürekli evde oturduğumuzu mu sanıyorsun?

tahrik edici konuşmayı bırakınız ve fikriniz ne ise onu paylaşınız... yıllarca sizin zihniyetiniz bir şeyleri düzeltemediği için bu günleri yaşıyoruz, o koltuktan kalkın gidin yada artık bizim dediklerimize kulak verin... yani bilmem farkında mısın binlerce insan birilerinin keyfi yüzünden deprem vasıtası ile can verdi ve devam ediyor şu anda.

edit: hem suçlu hem güçlü, ben şahsen utanırdım biliyor musun senin yaptığını yapmaya.
    espresso, DickName ve fazil bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yurtdışından yardımlarda bankalar transferlere çok fazla para kesiyor. Yani diyelim ki Berlin'den biri 50 euro gönderiyor, buraya 12 euro olarak ulaşıyor anca. bu kriptoparalarda transfer ücreti yok denecek kadar az. Yani 50 euroluk kriptopara gönderirsem eksilmiyor.

Kriptoparaların bir güzelliği de şu: şu adrese para gönderin dediler ya, o adrese isteyen herkes ne kadar girmiş, ne kadar çıkmış bütün hareketleri görebiliyor, hepsi şeffaf ve açık, yani hile yapma şansları yok. ne kadar para girdi belli, oradan parayı çekeceği hesaba giden de belli olur, oradan da bankaya transfer dekontunu paylaştı mı gayet de şeffaf bir süreç olmuş olur.
    tommygun, Cyan ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahısların para toplamak için valilikten izin alması gerekmiyor mu?

İKİNCİ BÖLÜM

İzin, İzin Vermeye Yetkili Makamlar ve Başvuru

İzin alma zorunluğu:

Madde 6 – Kişiler ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar.

Madde 7 – (Değişik: 4/11/2004-5253/38 md.)

Yardım toplama faaliyeti bir ilin birden fazla ilçesini kapsıyorsa o ilin valisinden, bir ilçenin sınırları içinde ise o ilçenin kaymakamından izin alınır. Yardım toplama faaliyeti birden fazla ili kapsıyorsa yardım toplama faaliyetine girişecek gerçek veya tüzel kişilerin yerleşim yerinin bulunduğu ilin valisinden izin alınır ve izni veren valilik tarafından ilgili valiliklere ve İçişleri Bakanlığına bilgi verilir.
    Kripto parayla bağış toplayabilirmiyiz diye gidip masaka danışan adam emin ol bunları düşünmüştür...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Niye çemkirdiğinizi anlamadım.
    Başka bir şeylere kızmış olmalısınız

Motosikleti
    Artık yok
    Yetkin, konusunda uzman ve eğitim almış kişilerin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Onun eşi, dostu, akrabası, bizdendir diye getirilen insanların başkaların ağzına bakarken iş yapamadığını, organizyonları yönetemediğini gördük. Kriz anlarında panik yapanların kriz merkezlerine nasıl atandıklarını gördük. AFAD tarafından Pilot bölge seçilen Maraş'ta bile nelerin yaşandığını/yaşanamadığını gördük.
    Toplanan vergileri, AFAD ve Kızılay'da yapılanları yazmıyorum bile.
    Lojistiğin ne kadar önemli olduğunu Rusya-Ukrayna Savaşı nda gördük. Askeri helikopterler uçaklar, cumhurbaşkanlığı uçakları daha yeni sahaya çıkıyor. Donanma hala ortalıkta yok.
    Biraz eleştiri yapmalıyız, biraz öneri vermeliyiz kafamız bastıkça; ki ailemiz, arkadaşlarımız, biz bir daha böyle bir olay yaşamayalım. Bizim seçtiğimiz insanlar bize hizmet versin. İşyerlerimizde bile yöneticilerimizin her dediğini yapan, öneri vermeyen, eleştirmeyen, susan var mı?
    Canlar yanarken eleştirinin ve partizanlığın bile bir sınırı olmalı, herkes her şeyi konuşsun. Ama anti tezi mutlaka olsun. Eleştiri de bile tembeliz, daha ne olsun.
    Adapazarı depreminde enkazlar arasındaydım, tv de gördüklerim bile ne kadar kötü bir felaket yaşadığımızı anladım. Kimse imkansızı beklemiyor. Sadece iyi organize olmuş, bütün olanakları ile seferber olmuş bir devlet görmek istiyor İnsan o durumda. O kadar acının, umutsuzluğun ve korkunun arasında bir güç, umut, eş dost görmek istiyor.
    Deprem yönetmeliği çıkacak, 1 2 yıl denetlenecek, adım adım gevşeyecek. Çünkü müteahhitler fazla kar yapamayıp baskı yapacak. İmar affı çıkacak, belediye kontrol bile etmeyecek evleri, sadece para alacaklar. 30 yılda bir binlerce insan, sürekli altyapı ve üstyapı çalışması... Yazıktır, günahtır.
    Marmara Depremi için de korkarım tekrar aynı şeyleri göreceğiz.
    DickName, pea ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Afad gonullusu olarak yardima Malatyaya giden arkadaslarim ile gorustum. Suan depremzedelerden hicbir farkimiz yok, hicbir faydamiz yok hicbirseye diyorlar.

Gerekli ekipman, kaynak, egitim ve organizasyon olmadan bolgeye yardima giden sivillerin yarari olmayacagi gibi, kendileri yardima muhtac duruma dusuyor.

Bolgemizden yola cikacak 150 kisilik gonullu ekibinin bircogu bolgeye gitmeme karari aldi bu yuzden. Ucakta gereksiz insan yerine, ihtiyac esyalari gitse daha iyi dediler.

Devlet, hukumet ve Afad resmen hukumsuz. Yetersiz de demiyorum. Hukumsuz. Afad "cumhurbaskanimizin talimati ile bolgeye gittik" diyor. Talimat vermese gitmeyecektiniz yani.

Kizilay nerede? Kizilay cadirlari battaniyeleri ve butun imkanlari nerede? Asker nerede? inanilir gibi degil.

Ucak pistleri yarilmis yikilmis tamam lojistik cok zor. Bu ulkede hic helikopter yok mu? inanilir gibi degil. Suan askeri sivil butun helikopterlerin vizir vizir bolgeye kalifiye eleman ve yardim goturmesi gerekiyor.

Kafayi yememek elde degil. Reisin insafina mi kaldi yuzbinlerce insanin hayati? hepsi talimat mi bekliyor?

Afadin basindaki hain, Reisine hersey kontrol altinda mi diyor?
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle koyuya boyadıgım kısım için yorum yapmak istiyorum.

saraylarda yaşayacaklarına sacma sapan para harcayacaklarına 10 değil 100 adet makina alsalarmış. deprem bölgesi oldugumuzu hükümet hariç herkes biliyor .

"hangisine yetişsinler" diye bir savunma gevşeklikten başka birşey değildir yetişecekler arkadaş. deprem uzmanları sabah aksam bagırıyor bu ülke deprem bölgesi diye.
    Bunun cozumu halki enkaz altinda biraktiktan sonra "aninda" kurtarmaya calismak degil, deprem altinda yikilmayacak dogruduzgun bina yapmaktir.

Bir yakinim Izmit depreminde Golcukteydi. Zamaninda Amerikalilarin kendi personelleri icin yaptirdigi bir apartman dairesinde yasiyordu. Hatta o daireyi alirken, daha yeni ve guzel daireler varken acaba bunu alsam mi diye ikilemde kaldigini hatirliyorum. O yeni guzel ve cafcafli apartmanlarin hemen hemen hepsi yikildi. Zamaninda Amerikalilarin kendi personelleri icin yaptirdigi eski binalarin hepsi hala ayakta, catlak bile yok. Degerlendi hepsi.

Dunyanin hic bir yerinde "deprem oluca enkaz altinda kalan 10000 kisiyi 3 saat icinde cikartmak icin hazir bakimli is makinesi ve egitimli personel bekletelim" gibi bir sacmalik olmaz. Buna surekli harcanacak devasa masrafi saglik (ya da trafik, ya da egitim, vs.) sistemine yonlendirseniz coook daha fazla hayat kurtulur. Cozum olarak ordunun buyutulmesi ise daha buyuk sacmalik.
    fazil, SlimShady1 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    @hasmet,
    Bu işin çözümü orduyu büyütmek veya sivil teşkilatlarla farklı bir yapıya büründürmek.
    Böyle bir maliyet yapılır ve yapılmalı.
    Ama bu milli seferberlik kapsamında olmalı.

3 saatte 10.000 kişiyi kurtaramazsınızda 5.000 i kurtarırsınız.

Binalar elbet dayanıklı olmalı.
    Dahada önemlisi, dere yatağı, fay hatlarına inşaat yapılmamalı.

Özetle, ne kadar sağlam bina yaparsan yap, savaş halinde yıkılacaktır.
    Yine bir kurtarma ekibine ihtiyac6n olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Gölcükte Amerikalıların yaptığı binada geçti yedek subaylığım. Hatta binada yürürken orta kısmında zemin aşağı yukarı esnerdi sinir olurdum.
    99 depreminde o bina yıkılmadı ama salaklar doklarun dibine yaptığı için bina direk denize devrildi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)