Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter yağ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Düet110i
    Merhabalar,
    Hero Düet 110i 2020 model bir scooter'um var internet üzerinden kitapçığını bulduğumda fabrikanın istediği yağ şöyle, 4T sae 10w30 sj (Jaso MA) sizce nasıl bir motosiklet yağ kullanmalıyım. Şuan motor 4000 km geçti ve bu zaman zaarfında scooter'a 2 defa Motul 10w30 mb scooter yağı kattım. size göre yanlış bir harekette bulunmuş'muyumdur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    eski yağı boşaltıp koyduysan 2000 km sorun olmaz 10w30 veya 10w40 scoter yağı olur

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Sym Fiddle 3 200 için 10w30 veya daha iyisi, diyor. Herhalde en az o olsun ama 5w40 daha iyiye örnek anlamında. Sizinki de öyle olmalı bence.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Çok stresli çalışan scooterler değil artık. 10-30 ideal bir viskozite. zaten yataklı değil rulmanlı kranklar. çok ince ve çok kalın olmasına gerek yok, yarı senterik 10w-30 kitapçık diyorsa doğrudur fakat 10w40 da sadece sıcaklarda fayda eder, yazın tercih edebilirsiniz.

Motosikleti
    Hero Düet110i
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski yağı boşaltıp koyduysan 2000 km sorun olmaz 10w30 veya 10w40 scoter yağı olur
    Yorumunuz için teşekkür ederim, şu zaman zaarfında 2 defa yeni yağ katıldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym Fiddle 3 200 için 10w30 veya daha iyisi, diyor. Herhalde en az o olsun ama 5w40 daha iyiye örnek anlamında. Sizinki de öyle olmalı bence.
    Yorumunuz için teşekkür ederim, akdeniz bölgesinde yaşadığım için sizin beyan ettiğiniz yağ burada çok ince kalır ama gende teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok stresli çalışan scooterler değil artık. 10-30 ideal bir viskozite. zaten yataklı değil rulmanlı kranklar. çok ince ve çok kalın olmasına gerek yok, yarı sentetik 10w-30 kitapçık diyorsa doğrudur fakat 10w40 da sadece sıcaklarda fayda eder, yazın tercih edebilirsiniz.
    Yorumuz için teşekkür ederim, rulmanlı krankları sayenizde araştırdım hocam ama 10w30 mb yarı sentetik yağlar genellikle vitesli motosiklet yağları hocam peki benim motoruma uygun olur mu ?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı adanalıkurye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim, şu zaman zaarfında 2 defa yeni yağ katıldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Yorumunuz için teşekkür ederim, akdeniz bölgesinde yaşadığım için sizin beyan ettiğiniz yağ burada çok ince kalır ama gende teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Yorumuz için teşekkür ederim, rulmanlı krankları sayenizde araştırdım hocam ama 10w30 mb yarı sentetik yağlar genellikle vitesli motosiklet yağları hocam peki benim motoruma uygun olur mu ?
    öyle bir durum yok, rulmanlı scooterlar da genelde yarı sentetik öneriliyor. gönül rahatlığı ile tavsiye ettiği yağı kullanabilirsiniz. yeter ki zamanında değiştirin.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Hero Düet110i
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir durum yok, rulmanlı scooterlar da genelde yarı sentetik öneriliyor. gönül rahatlığı ile tavsiye ettiği yağı kullanabilirsiniz. yeter ki zamanında değiştirin.
    yorumunuz için teşekkür ederim, ilk motorum olduğu için her şeyini araştırıyorum ondan dolayı elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalışıyorum hocam. Peki önerebileceğiniz yağ var mıdır ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)