Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motorum Bir Ducati Hypermotard 796

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar.
    1 Haftadır beklediğim kredim Pazartesi onaylandı ve 2 Senedir terk edilmiş kimsesiz kalmış bir Ducatiyi satın aldım
    Aslında R25 Diye yola çıkmıştım fakat daha önce kulandım ve performansını pek beğenememiştim o zamanlar 07 sahibiydim.
    Bu yüzden aynı fiyata 800cc Motor olunca hadi bi gayret Krediler Kartlar El ele verdik bunu aldım. Aslında almasından daha zoru işletmesi sanırım. Bir ön far benim cbf le aynı fiyata geliyor hiç merak edip bakmamıştım. Motor 2 senedir yattığı için ve öncesinde kazalı olduğundan dolayı bir takım eksikleri mevcuttu Ön far,gaga sağ ayak pegleri gibi bir çoğunu oradan buradan toplayarak halletik. Haledemediklerimi diğer motorlardan keserek ilerledik şuan için yaza kadar bu şekilde devam edeceğim. Örnek: Pcx çamurluğundan gaga X tream max farı gibi cbf ayaklığından peg gibi.
    Şuan için aliexpresden sıvılar için kutulardan arkada teker ortasındaki parçadan bir iki parça daha ekstralarını siparişini vereceğim o zaman daha tatlı duracağına eminim.

2 Ay kadar önce kazada diz kemiklerim arasında bir ufak kemiğimi kırdığım için hayla içimde bir korku ile biniyorum bu yüzden gidiş kulanım olarak birşey şöyleyemem fakat 07 ile kıyaslamak gerekirse genel olarak daha iyi giden duran bir motosiklet. Fakat gel gelelim ne yedek parça ne piyasa alım satımı ne de teker konusunda 07 her türlü önde gidiyor. Satmak gibi düşüncem yok bu yüzden piyasa sorunumda yok, teker yapıp yıldızları izlemekten daha önceki kazalardan dolayı tövbeliyim (Arada düzlükte yanlıyorum o ayrı).

Kısaca yeni yoldaşım aslında yoldaşımın yoldaşı emaktar Cbf im hayla benim. Onun yanına büyük abi olarak geldi kendileri yaza kadar muaynesi yapılıp akü sökülüp yatırılıcak kendileri.

Umarım herkes hayelini kurduğu motosikletine sahip olur o güzel sahil kenarlarında gezmek nasip olur, herkese kazasız sürüşler dilerim.
    Şuraya bir iki foto bırakayım kafası pek hoş olmadı o kısım gizli kalsın.

tommygun, erensel, espresso ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifle kullanın. Bu motorun yağ eksiltme huyu var, Shell'in özel üretim yağlarını kullanması lazım diye biliyorum. Yağını her zaman kontrol edin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Hayırlı olsun hypermotard adamın kanını değiştirir üç aya kalmaz psikopat gibi gidersin şu motorları sakin kullanan birini bile görmedim. Çok ayrı da bir tarzı var hele o arka tek maşayı bu tarz bir motorda göremezsiniz

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. Dikkat et bu motor rahmetli Barkın ı bile tedirgin etmiş güçlü bir makinadır.

Motosikleti
    MT25 2016
    hayırlı olsun. desmo bakımına dikkat edin.

Öncelikle bütün iyi dilekleriniz için teşekkürler.
    İşim gereği yeni ofis için şuan Kıbrıs'a geldim yani üzerinde 1 gün bile tam olarak duramadım Rahmetli Kemal Sunal'ın dediği gibi tadı damağımda kaldı
    Tek maşa oluşu ve L-Twin motorun sesi diğer makinalardan farklı bir tarzı olması çok hoşuma gidiyor.
    Her ne kadar beygir olarak fazla olsa da 07 ye göre daha dengeli bir motosiklet bana göre.
    Motor yağı olarak gösteren camı kırılınca yerine plastik kapak koyup yapıştırmışlar 2 haftada bir komple boşaltıp bakicam en sağlıklı seçenek şuan bu gibi geliyor.

Bilgisi olan varsa yada kullanım kılavuzunu nerede bulabilirim acaba motorun modları var mi elektronik olarak zerre anlamadım 2 tuş var ingilizce bisiler yazıyor fakat hiç değişmiyordu. Bu konuyu nasıl çözebilirim. Fikri veya bilgisi olan varsa çok iyi olur teşekkürler.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    hayırlın olsun, güzel motor almışsınız güle güle kulanın. yurtdışı ducati forumlar var ben kullanıcı ve servis manuel'ini oradan bulmuştum, hatta motor ile ilgili tüm aradığım cevapları bakım tamir vs bilgilerini yine oradan bulmuştum. bende monster kullanıyorum, sizin motoru da çok araştırmıştım genelde sevilen tutulan ve öyle aman aman kronik sorunu olmayan bir model. desmo zamanına dikkat ettikten sonra çok dert açacak bir makina değil. monster öncesinde bende de 07 vardı, monster/hypermotorad ile 07 asla denk motorlar değil, ducati her anlamda birkaç gömlek üstün 07'ye göre(piyasası ve insanlardaki algı hariç ki bunun çoğu insanlardaki kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmaları).velhasıl hayırlı olsun.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hayırlı olsun, Kazasız belasız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)