Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin Malı Motosikletler Hakkında Görüşlerim - Neden Honda Dio?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Selamlar. Çin malları ile görüşlerimi dile getirdim. 10-15 sene önce elektronik eşyalarını eleştiren ben şu an evimi xiaomi markası ile dordurdum. Çin malı motosikletlerde durum farklı. Umarım zamanla düzelir. Düzelir ki herkes biner.. Motovlog linktedir. Vaktiniz var ise...

Selamlar

https://youtu.be/2ZbEuysL-9Q

--

Detaylıca Honda Dio inceleme videom. Umarım ihtiyacınızı karşılar.

https://youtu.be/YNtVSgU--_A
    birGarip..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    çin malı iyi kontrol edilir ama Yuki ve Aroradan uzak duracaksın arkadaş
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Sebebini merak ettim ?
    birGarip..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yıllarca bu konuyu çok konuşduk bende Çin malına mesafeliyim arada aralarında tek tük iyi dayanıklı modeller çıkmıyor değil ama çoğunluk çok sık sorunlar veriyor ve markalar düzenli sabit stabil bir modeli çoğu uzun yıllar getirmiyor çok satmassa yada hiç satamazsa iki üç sene sonra bir daha o modeli getirtmeye biliyor haliyle o modelin ne parçası ne birşeyi bulunmuyor .. piyasada böyle ikinci elde sürüsüne bereket modeller var..
    bu Çin malı ilede tam alakalı değil çinlide ne kadar ekmek o kadar köfte siz ne kadarlık ne parça malzeme kalitesinde motor isterseniz ona göre imal edip yolluyorlar

misal üç dört benelli modeli gördüm genel manada malzeme kalitesi hiç kötü değildi en son bir çift silindir modelini gördüm yeni gelmiş piyasaya güncel model bir kardeşimiz almış blok kağıt üstünde on numara 250cc çift egzantrik çift silindir falan filan her şeyini de üst seviye kullanmışlar malzeme kalitesinde ateşle sistemi delphi falan filan bir boru şase var çok etli ve kalın yani sanırsın motor 700/800 cc de o şase onu taşıyacak 250cc için her şeyi en üst kalitede yapmışlar ama işte oda satmıyor çok fazla neden çünkü çok kaliteli yaptın mı maliyet artıyor Japonlara sıfır fiyatlar yaklaşıyor bu seferde vatandaş o parayı ona vericeğime gider Japon alırım diyor ..
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllarca bu konuyu çok konuşduk bende Çin malına mesafeliyim arada aralarında tek tük iyi dayanıklı modeller çıkmıyor değil ama çoğunluk çok sık sorunlar veriyor ve markalar düzenli sabit stabil bir modeli çoğu uzun yıllar getirmiyor çok satmassa yada hiç satamazsa iki üç sene sonra bir daha o modeli getirtmeye biliyor haliyle o modelin ne parçası ne birşeyi bulunmuyor .. piyasada böyle ikinci elde sürüsüne bereket modeller var..
    bu Çin malı ilede tam alakalı değil çinlide ne kadar ekmek o kadar köfte siz ne kadarlık ne parça malzeme kalitesinde motor isterseniz ona göre imal edip yolluyorlar

misal üç dört benelli modeli gördüm genel manada malzeme kalitesi hiç kötü değildi en son bir çift silindir modelini gördüm yeni gelmiş piyasaya güncel model bir kardeşimiz almış blok kağıt üstünde on numara 250cc çift egzantrik çift silindir falan filan her şeyini de üst seviye kullanmışlar malzeme kalitesinde ateşle sistemi delphi falan filan bir boru şase var çok etli ve kalın yani sanırsın motor 700/800 cc de o şase onu taşıyacak 250cc için her şeyi en üst kalitede yapmışlar ama işte oda satmıyor çok fazla neden çünkü çok kaliteli yaptın mı maliyet artıyor Japonlara sıfır fiyatlar yaklaşıyor bu seferde vatandaş o parayı ona vericeğime gider Japon alırım diyor ..
    görüşüne katılıyorum, cevap için çok teşekkürler
    birGarip..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı raven56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı iyi kontrol edilir ama Yuki ve Aroradan uzak duracaksın arkadaş
    daha önce çin malı salcano mondial küba cub motosiklet kullandımşuan yuki kullanıyorum gerçekten yaramaz soğuk havada gitmek istemiyor motosiklet tekliyor hiçbir arızası yok vites geçişleri çok kemikli parça kalitesi 5 yaşında olmasına rağmen boya dökülüyor hem plastikten hem metal malzemeden gerçekten 4 yıl salcano kullandım fişek gibiydi yağ pompası üst kapağa kadar yağ basmadığı halde bozulmadı yatak sarmadı motor kitlemedi yuki aldığıma pişmanım
    gelelim dio konusuna daha önce hem çin malı hem spacy alpha kullandım tipini beğenmiyordum küçük pahalı vs vs ama gerçekten yolda resmen akıyordu sıfır sıkıntı şehir içinde 2 lt yakıt sarfiyatı gerçekten sattığıma pişman oldum sanırım yakında cub u satıp dio alacağım tipini pahalı olmasını vs boşverdim honda gerçekten küçük cc scooter de şahane işler yapıyor gerçi bütün japonlar aynı bilmiyorum honda kadar az yakan japon scooter var mı pcx olsun dio veya activa spacy birde suzuki adres çok iddalıydı yakıt konusunda bakalım honda fuarda bi kampanya indirim vs yaparsa yapıştıracağım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mesela bajaj nasıl Türkiye’de pazar lideri oldu bajaj daha Türkiye ye gireli ne kadar oldu da pazar lideri oldu 2015 de girdi piyasaya 2000 li yıllardan beri pazarda olan Çin menşei li motor getiren firmalar var niye hiç biri bajaj ın pazarını yakalayamadı ve yakalayamıyor .. Bence Çin’den motor getirip satan firmaların ciddi bunu düşünmesi şapkayı önlerine koyması lazım şahsi fikrim ..

adamlar istikrarlı bir şekilde 2015 den itibaren fiks aynı motorları ufak tefek güncellemeler yaparak getirdi pulsar serisi discovery serisi dominar serisi bu hem vatandaşa hem yurtdışıdan yedek parça getiren parçalılara güven verdi vatandaş aldı yedek parçacı bolcana parça stokladı

Şimdi vatandaş pulsar alıyor misal uyduruyorum tamamen debriyaj müşürü diyelim kronik 2 senede bir misal arıza veriyor vantandaş ona arıza gözüyle bakmıyor kronik olsa kronik gözüylede bakmıyor çünkü parçası gofret peynir ekmek gibi bütün her yerde var ve uygun fiyata 100-150 tl ye alıyor orjinal parçayı takıyor yoluna bakıyor .. parça varsa sorun yok yeterki parça olsun parça varsa çünkü o motorun her türlü lastiği döner ..

Çin malınında kalite sınıfları var. Lifan glint modeli 100 CC motorumu 3 yıldır kullanıyorum ve 30+30 km günlük yolum var. En önemlisi de bakımları ve kullanırken dikkat edilecek belli başlı hususlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler