Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorcular Melek , Diğerleri Suçlu! (Tartışma)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey QM125T-10V
    Alıntı Xmaxman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ehliyetsiz, korumasız ve en önemlisi bilinçsiz motorcuya hayır arkadaş !!!!!
    Eminim bu sitede de bir çok ehliyetsiz kullanici war ama en azından bilinçli kullanıcılar bende ehliyetsizim ama sadece ehliyetten dolayı motor almiyorum ilk ehliyet sonra korumalıklar en son motorumu alırım ben canımı sokakta bulmadım ben önlemimi aliyimda gerisi allaha kalmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tabiki , bilinçli motorcu ; ehliyeti olmasa bile kendini korur.
    Bizim burada Faruk kardaşimiz var.Kendisi 1 yıldır motosiklet üzerinde ama ehliyeti yok.Kaza yaptı.Üzerinde koruma olduğu için yara almadan kurtuldu...

Yani sözüm şudur.Bazı kaza topikleri okuyorum , sanki motordakiler hep melek muamelesi görüyo , halbuki bazen suçlunun ta kendisi onlar!

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Yanlış anlaşılmasın bendede ehliyet yok bu ay sonu inşallah alıyorum.. kesinlikle bilinç en önemli şey.. ama bunların yanında diğerleride olmalı.. en azında çok iyi korunmak lazım.. yoksa kaza sonucu çok ciddi yaralanma ve ölüm haberlerini maalesef sık sık okuyoruz.. kask takmayan o kadar insan varki şaşırıp kalıyorum.. ve bunlar polislerin yanından çok rahat geçebiliyorlar.. uzun lafın kısası öncelikle kimse yanmasın ama kurunun yanında yaşta yanmasın
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

Motosikleti
    Ramzey QM125T-10V
    Bence biz oturup düşünelim ne önlemler alabiliriz neler yapabiliriz bunlara karşı belki bir kaç arkadaş el ele verip istanbul emniyet müdürlüğüne çıkarız ve konuşuruz motorcularda kasksızlara hiç şans vermesinler direk gereğini yapsınlar bu sadece ufak bir örnekti daha yapılabilecek bir sürü şey war yeterki el ele verelim

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Arkadaşlar yazılanları gördüm ve yazmadan edemedim..
    viper_1'i genellikle forumdaki agresif ve eleştirel yazılarından biliyorum (sakın yanlış anlaşılmasın polemik yaratacak kişisel problem oluşturmak için yazmadım). Kendisi son derece tarafsız yaklaşımlar sergilediği için öncelikle tebrik ederim.. Neyse konu dağılmasın...
    En basitinden bir olay gördüm dün.. Veliefendi hipodromunun oradan zeytinburnu'na gidiyordum. Matbaacılar sitesinin önündeki ışıklarda bi kaza...
    Bir hyundai accent çin malı br scooter a çarpmış. motorun koltuk altı grenajından başka hiçbirşey kalmamış şase üzerinde.. direkt şaseyi görebilmek mümkün. Yaralı sayısı 2. sanıyorum birinin bacağı kırılmış.. diğerinde de sıyrıklar vardı.. Kask? yok... Herhangi bir koruma? yok... amcalar binmişler t-shirtlerle. Sanırım hız da vardı.. olmasaydı zaten dururlardı.. İkisi de polisin ve ambulansın gelmesi için öylece yolda yatıyorlardı.
    Çin malı motosiklet ve kazalarla ilgili bi kaç arkadaş yazı yazmış... Onlara aynen katılıyorum.. Sakın yanlış anlaşılmasın.. Ben de çin malı motosiklet kullanıyorum, kullananlara da herhangi bir garezim yok fakat herşeyin bir kuralı ve adabı var.. Kasksız bin. korumasız bin.. hız yap... ondan sonra da araba zort diye önüme çıktı.. Yanlış.. Orada araç sürücüsü suçlu olsa bile (ki detayını bilmiyorum) yazık... Hem kaza yapanların canına... Hem oluşan maddi hasara... Hem de motosiklet üzerinde oluşan negatif etki ve motorcuların serseri olarak anılması adına yazık... Kasksız korumasız kullanıma HAYIR !
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    arkadaşlar, bu toplumsal kültür meselesi ben motorumu almadan önce ehliyetimi aldım çok uzun süreler motor sevdalısı abilerimin arkasında artçı olarak takıldım, sonra kendi motorumu aldım 2,000-2,500 km istanbul trafiğinde kullandım ilk 1,000 km arkama kimseyi artçı olarak almadım daha sonra 1200 km lik bir uzunyol yaptım şimdi de çok temkinli kullanıyor ve kurallara uymaya kasksız dolaşmamaya çalışıyorum allah'a şükür bi kazam olmadı çok ta dikkat ediyorum, ama etrafta çok fazla motor kullanan artis tipler var kask koruma yok ayakta terlik, pantolon yerine capri veya sort, üstte mont yok askılı t-shirt, elde sigara bunlar ayaklı bobmba zaten yaşları genelde 14-20 arası amaç kızlara caka atmak ehliyet zaten hakgetire polis ne işe yarar kardeşim bu ülkede adam polisin yanından geçiyor polis sesini çıkarmıyor sadece bakıyor, arkadaş daha çok ehliyet kontrolü yapılsın zorunlu 3-5 yılda bir eğitime tabi tutulsun insanlar görsel ve yazılı basın ilavelerinde çıplak kadın resimleri pınar altuğ haberleri vereceğine biraz toplumsal görevler alsın trafik üzerine eğitici programlar veya haberler yapsın motosiklet dernekleri kurulsun bunlarda oturup lokal açma gezi düzenleme görevlerinden ziyade bu işlere soyuncun belki eğlenceli değil ama bu ülkede beraber yaşıyoruz. şimdi diyeceksiniz ki sana ne, banane diyemiyorum çünkü motor kullanmayı yukarıdaki şekilde yapan ök---z arkadaşlar nedeni ile adımın serseri veya hırt' a çıkmasını istemiyorum, ve buna limsenin de hakkı yok, ehliyeti olmayan arkadaşlar bu bir yasal zorunluluktur ve herşeyden önce hep ağzımıza doladığımız gibi etik değildir. bilinçli insanlar ehliyetlerimizi alır kaskımızı takarsak trafik kurallarına uyarsak polisler istediği gibi çevirme yapsın istedikleri kadar kontrol sıklaşsın daha iyi olur bu serseriler dışarıda kalıp motor kullanmaya cesaret edemezler , kask takmayan, serseri gibi motor kullanan arkadaşlara sizlerle bereber "motorcu" olarak anılmaktan utanıyorum ve esefle sizi kınıyorum

Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedigin gibi cok öküz war piyasada altlarında çin malı motor kask yok bişi yok kaza yapıncada sucu baskalarına atarlar wala motorsiklet tehlikeli bunu herkes bilio ama cogu kişiler nedense kask bile takmıo buna bi dur denilmesi lazım emniyetten bişiler bekliyoruz kasksız korunmasız motorculara HAYIRR!!

o arada dostum sadece çin malı kullananlar değil çık bağdat caddesine orada bile altında harley, kawa, honda olan ök...z den çok bişey yok çin malı motor kullanmak hıy....r olmayı gerektirmiyo. bende çin malı kullanıyorum ve bu sözün nedeni ile senide kınıyorum

birde kardeşim şu su dağıtımı lahmacun servisi falan yapan yerler var buralarda bakıyorum 5-6 motor yaşı 18 den yukarı 1 kişi gerisi çoluk çocuk adam scutter a 4 tane damacana koymuş 14-15 yaşında vetel yok böyler bişey ya bunlara biri dur demeli abi
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    çin malı motor kullanmak hıy....r olmayı gerektirmiyo. bende çin malı kullanıyorum ve bu sözün nedeni ile senide kınıyorum
    Hehe Ben de bekliyordum. Ne zaman bu tür bir cevap gelecek diye...

Bu sefer çok gecikti

Not : obkavi, lütfen üstüne alınma ! Çok rica ederim ! Yazdığımın seninle doğrudan alakası yok
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Biliyorum şimdi yazıklarımla belki büyük tepki alacağım ama yine de söylemek istiyorum. Motosikletinizle giderken başınıza bir kaza gelirse bilin ki suçlu %99 ihtimalle sizsiniz.

Neden mi ? Motosiklet kullanıyorsunuz da ondan. Bir kere düşünün siz orda olmasanız bu kaza başınıza gelir miydi ?

- Hayır.

Kendi adıma konuşuyorum motosikletimin üstündeyken hep en kötü senaryoyu düşünürüm, ona göre tedbir alırım. Murphy kanunlarını az çok bilenler bunu daha iyi anlayacaklardır.

- bir işin ters gitme olasılığı varsa, ters gider
    - işlerin ters gitmesi için düz gitmesinden daha çok neden vardır...
    - hala yaşıyorsan bu; ters gidecek şeylerin bitmemiş olduğunun göstergesidir...
    - ne kadar geç kaldıysanız trafik o kadar sıkışıktır...
    - Bir Cihazı Monte Ettikten Sonra, Mutlaka Birkaç Civata Artar

motosiklete uyarlamak gerekirse;

- Sağda parketmiş aracın kapısı mutlaka sen yanından geçerken "laaank" diye açılır.

- orta şeritten giden taksi her zaman sen yanından geçerken müşteri almak üzere kendini sağ şeride atar.

- Motosikletiniz en bozulmaması gereken yerde bozulur..

- Belediye, çukuru en görülmeyecek yere açar, mıcırı gittiğiniz şeride döker.

- Yola dökülmüş mazot hep size denk gelir.

- Kaldırımda bekleyen yaya, tüm araçların geçmesini beklediği ve motorunuzun bağıra bağıra geldiğini gördüğü halde önünüze atlamaktan sonra da yolun ortasında gözüne fener ışığı tutulmuş av hayvanı gibi hareketsiz kalmaktan çekinmez.

Tüm bunlar engel olamayacağımız şeyler, dikkatizce davranıp başımıza birşey geldiğinde ilk yapacağımız şey "hayvan belediye - öküz otobüs şoförü - manyak yaya" şeklinde başkalarına saldırmak olmasın. Unutmayalım hataları önlemek elimizde olmasa da bertaraf etmek elimizde. Yavaş gidelim dikkatli olalım.
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    deamon,

yazının tüm içeriğine, nokta ve virgüller de dahil olmak üzere, katılıyorum.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    deamon +1
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ailemle bir yere gittiğimde araba kullanıyorum ya da hava kötüyse. araba kullanırken motorculardan çekiniyorum. sağımdan solumdan ani hareketler yapanlar S çizenler... özellikle küçük motor kullananlar çok rahatsız edici oluyor. ben de 110cc bir motor kullanıyorum. fakat sevdiği için değil az yakıyor, pratik ve fiyatı ucuz olduğu için mecburen binen insanlar bu rahatsız edici hareketleri yapıyor.

bence de direk arabaları suçlamak yerine kendimize de bakalım.

araba kullanmadan araba şöförünü, bisiklet kullanmadan bisiklet sürücüsünü, yürümeden yayayı anlamak imkansızdır.

deamon dediklerin çok doğru gerçekten.

mesela geçenler de 50km/h hızla sağdan yavaş yavaş ilerlerken aradan bir kamyon çıkmak için bakıyordu. 200m olmasına ve yavaş gelmeme rağmen adam bekledi. helal olsun dedim bizleri de bekleyenler varmış. fakat ben hızlı gelseydim ya da adam beklemeseydi??? yani dediğin gibi ihtimallerin en kötüsünü hesaplamak gerekiyor. bi de trafikte önümüze kıranlar ani duranlar için motorunuza çok iyi alışmanız ve reflekslerinizin gelişmiş olması lazım.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Yolda giderken arkamda araba varsa, hal ve gidişatına bakıyorum. Eğer normalse şeridimden gitmeye devam ediyorum.

Ancaaaak eğer arkamda motor varsa kesinlikle rahatsız oluyorum ve ya yol vermek ve arkasında kalmak için gaz kesiyorum ya da gazı açıp kaçıyorum.

Nerden ve ne zaman aniden yanıma gelip 0,5 cm yakınımdan geçecek diye huzursuz olmaktan iyidir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler