Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Motosiklet Kazası Geçirdim Bacağım 3 Yerden Kırıldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Kardeşim geçmiş olsun ALLAH CC şifalar ersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı motorcu321 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun henüz daha düzelemedim ayakta yamukluk var dizim tam bükülmüyor ayak bileğinde kısmi hareket var psikolojimde bozuldu psikiyatri hastası oldum ne olcak halim bilmiyorum
    Kardeşim geçmiş olsun.
    40 yaşında motosiklet kullanmayı istedim. Bu yazını okudum aylar önceydi. Korkmuştum. Çekinmiştim. Çok etkilenmiştim. Hala durumun beni korkutuyor. Allah şifa versin inşallah. Kolay değil. Bizi bilgilendirmeye devam etmeni temenni ediyorum.

R4DON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sağolun henüz daha düzelemedim ayakta yamukluk var dizim tam bükülmüyor ayak bileğinde kısmi hareket var psikolojimde bozuldu psikiyatri hastası oldum ne olcak halim bilmiyorum
    Abi senin bu durumun neredeyse benim psikolojimi bozdu, seninki bozulmasa hayret ederim. Konuyu ilk okuduğumda rüyama girdi, her güncelleme yaptığında tekrar giriyor abartmıyorum. Motora binmeye değermi düşündürtüyor.

Abi antidepresan, psikolog neyse faydanalıp, ne yapıp edip moralini yüksek tutman lazım. İyileşmede moral çok farkettiriyor. Aklımdasın, geçmiş olsun.
    tommygun bunu beğendi.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Çok geçmiş olsun. Yaşam varsa umut vardır. Bir gün iyileştiğiniz haberini foruma duyuracağınıza yürekten inanıyorum.

yenividivici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satsam mı ne yapsam motoru valla ne konuymuş ya. acil şifalar.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hatırlarsan buradan sana
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum uzun uzun yazardım fakat gerek yok.
    sen sadece bir değil birden fazla ameliyat olacaksın
    iyileşme sürecin çok sancılı geçecek
    tek parça kırık olan ilk resimdeki kemiğine imn denilen titanyum takılır ve o kemik kurtulur
    fakat parçalı olan kemiğin için çok uğraşacaksın.
    seni çok uğraştıracaklar.
    bunları mental olarak hazır olman için yazıyorum sana çok umut verenlere hemen iyleşirsin bişey olmaz diyenlere çok güvenme
    kırıkların yaşına bağlı olarak en fazla 3 ayda iyileşir. fakat ayağını düzgün kullanabilmen minimum 2 yıl alır.

kaza sonrası adli raporunu ailene kontrol ettir mutlaka
    trafik kaza raporlarını da kontrol ettir
    bunları yazmıştım.
    psikolojin bozulmasın durum zor maalesef fakat imkansız değil
    rontgen resimlerine baktım yukarıda yaptıklarımın aynısı yapılmış.
    Kendine acımayı bırak
    Ortopedi gereken herşeyi yapmış
    bundan sonrası senin çabaların
    Kendine güven ve fizik tedavinin önerdiği fizik hareketlerini yap
    en az 1 yıl daha zorlanacaksın
    Umut verip la çok güzel olacak bikaç haftaya bişeyin kalmaz demek isterdim ama öyle olmuyor
    mertowski bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Senin bacak gibi benim de kolum kırıldı. 3,5 ve 1,5 saatlik iki ameliyat yaptılar, kolum titanyum plaka ve vida dolu; doktor bile robocop'a benzetiyor.

Eski sağlam halinle kıyas yaparsan sürekli, depresyondan kurtulamazsın.

İlk iş, bu tabiri caizse yarım yamalak zamanlarımızda vakit geçirecek, dertten sorundan uzak tutacak iş-uğraş bulmak.

Sonraki iş, egzersiz; ama bu uzun kemiklere yük bindirmeyecek egzersizler.

Bacakta nasıldır bilmiyorum; ama kendi kolumdan örnek vereyim. Her ne kadar ön kol iki kemiğim kırılmış ve alakasız gibi düşünülse de, ilk işlev kaybı bilekten oluyor. Benim kolum ve bileğim hiçbir yöne milim kıpırdamıyordu, baş parmağımdan da ümidi kesmiştim. Esneklik kazandırmak için aklıma geldikçe egzersiz yapıyorum, günde birkaç sefer oluyor bu egzersizler. Eski sağlam haline döndü mü? Hayır, daha 3 ay yeni bitecek kaza yapalı. Büyük yüzeyli ve parçalı kırık olduğundan kemiklerin kaynaması zaman alıyor. Bacak kemikleri daha da büyük olduğundan kaynamalarının zaman alması normal, buna fazla takılma.

Bana moral veren ne oluyor dersen, parmak ve bilek hareketlerim her gün daha iyi bir hale geliyor. İnce kaslar gün geçtikçe biraz daha güçleniyor. Eklem esneklikleri azar azar da olsa her gün biraz daha artıyor.

Çok yazdım; ama kıssadan hisse şudur: kendini dünle kıyasla.

Şunu da ekleyeyim, bu zamanlarda beslenme çok önemli. Protein alımını elinden geldiğince bütçen elverdiğince artırmaya bak. Senin doktor verdi mi bilmiyorum; ama kolajen takviyesi de al.
    Bunun daha en uç noktası vücuda hormon-steroid takviyesi.. Bunlar iyileşme sürecini çok hızlandırıyor; ama uzun dönemde yan etkileri malum...
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)