Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbuldan ayvalığa şöyle gitsem

Motovento
    REKLAM ALANI

Doğmamış çocuğa don biçmek gibi oluyor ama nasipse şimdiden bilgi topluyorum Motorum yok ilk fırsatta ayvalığa gitmek istiyorum acemiliğe mi denk gelir bilemiyorum.otobüsle istanbula gelirken sağ taraf güvenlik şeridi sanırım motosiklet rahatlıkla gider trafiğe girmem giderken sol tarafında boşluk var mı dikkat etmedim o yolu bilen var mı trafik vs belki daha ekonomik olur diye de yenikapıdan idoyla bursa ya oradan da ayvalığa geçmek istiyorum motor ve ben bir tornavida bir mayo bile almadan denemeye değer mi yoksa saçmalıyor muyum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben Ayvalık'a motosikletle günü birlik gittim ve döndüm. Geçen sene Kadıköy'den hareketle Yalova - Bursa - Balıkesir ve Ayvalık yapıp tost yedim ve Çanakkale üzerinden geri dönmüştüm. Bu yaz da yolu tam tersten denedim. Kadıköy'den hareketle Tekirdağ Uçmakdere - Çanakkale - Ayvalık yapıp Balıkesir - Bursa - Yalova üzerinden geri döndüm. 2 gezim de çok keyifliydi ama ekonomik olduğunu söyleyemem. Tost güzeldi.

joshua, 1996furkan, kivanc34 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoksa saçmalıyor muyum
    En azından benim açımdan evet.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yoksa saçmalıyor muyum
    Saçmalamak yaptığını tam olarak ifade etmiyor.

Ben sana daha güzel bir rota tavsiye edeyim. Önce bir Rus bayrağı bul. Sele altına koy. Sonra Hatay'a git. Acele etme. Yolda yoruldukça otelde konakla. Oradan İdlib'e geç. İdlib merkeze gelince Rus bayrağını çıkarıp sallamaya başla. Oranın sakinleri hemen seni alırlar. Öyle bir ağırlarlar ki seni, tahminen bayılırsın. Hatta seni bir daha bırakmazlar. Orada internet bulup foruma girmezsen daha da güzel olur.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Doğmamış çocuğa don biçmek gibi oluyor ama nasipse şimdiden bilgi topluyorum Motorum yok ilk fırsatta ayvalığa gitmek istiyorum acemiliğe mi denk gelir bilemiyorum.otobüsle istanbula gelirken sağ taraf güvenlik şeridi sanırım motosiklet rahatlıkla gider trafiğe girmem giderken sol tarafında boşluk var mı dikkat etmedim o yolu bilen var mı trafik vs belki daha ekonomik olur diye de yenikapıdan idoyla bursa ya oradan da ayvalığa geçmek istiyorum motor ve ben bir tornavida bir mayo bile almadan denemeye değer mi yoksa saçmalıyor muyum
    Söylediğiniz güzergah hakkında bir bilgim yok ama İDO Yenikapı-Bursa hattında araçlı feribot hizmetini bir iki yıl önce kaldırdı.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    İDO Bursa ve Bandırma'ya giden feribotların hepsini Yenikapı'ya çekmiş, çürümelerini bekliyor sanırım.
    Bizim vergilerimizle alınıp peşkeş çekilmiş feribotlar orada yatıyor.
    Biran önce kamulaştırıp deniz ulaşımını açmak gerekiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Bence yolu o kadar dert etme motora binince bir şekilde gidilir zaten. Yeterki motor olsun. Bir de kendini o kadar kısıtlamasaydın keşke. En azından mayoyu içine giyebilirsin )))

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İDO Bursa ve Bandırma'ya giden feribotların hepsini Yenikapı'ya çekmiş, çürümelerini bekliyor sanırım.
    Bizim vergilerimizle alınıp peşkeş çekilmiş feribotlar orada yatıyor.
    Biran önce kamulaştırıp deniz ulaşımını açmak gerekiyor.
    3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede deniz kültürü yok malesef.
    Eskiden İstanbul'dan Sarayburnundan feribotlar kalkardı, bir buçuk günde izmir'e giderdi, Tatile gitmek için vb. çok mantıklıydı. Hem o yolu araba sürerek gitmemiş olunur hem de içinde restoranı ve başka eğlenceleri de olan kocaman gemi ile de ekstradan küçük bir tatil yapmış olunurdu.

Eskiden Karadenizde, egede, akdenizde yolcu gemileri varmış. Şimdi ne kutlandığından habersiz 1 temmuzlarda kabotaj bayramı kutlanıyor ama ülkenin deniz kıyısı şehirleri arasında deniz ulaşımı yok, ne kadar kötü.
    fazil, tommygun ve GoGi bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Sen once motosiklet al bence

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen şimdi motorunu alınca uluslararası yolculuk yapmak da istersin. Bu rota aklında bulunsun.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şimdi motorunu alınca uluslararası yolculuk yapmak da istersin. Bu rota aklında bulunsun.

https://scontent.fesb6-1.fna.fbcdn.n...UA&oe=636CF39F
    Ulus / Beşiktaş'ı güzergaha eklemeliyiz Osman Aga
    espresso, DickName ve tecrube0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulus / Beşiktaş'ı güzergaha eklemeliyiz Osman Aga
    Sana Gaziosmanpaşa'lar arası sürüş yakışır.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ordan gondora uğra kral eurin benim eski dostumdur şaır de gidebilirsin ordan yakın çıkın çıkmasında bilbo ve frodo var oturur orda biraz takılırsın Hobbit lerin şenlikleri güzel olur
    espresso bunu beğendi.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Ayvalık'a motosikletle günü birlik gittim ve döndüm. Geçen sene Kadıköy'den hareketle Yalova - Bursa - Balıkesir ve Ayvalık yapıp tost yedim ve Çanakkale üzerinden geri dönmüştüm. Bu yaz da yolu tam tersten denedim. Kadıköy'den hareketle Tekirdağ Uçmakdere - Çanakkale - Ayvalık yapıp Balıkesir - Bursa - Yalova üzerinden geri döndüm. 2 gezim de çok keyifliydi ama ekonomik olduğunu söyleyemem. Tost güzeldi.

https://i.hizliresim.com/c97iptq.JPG
    tommy abi ben bozca adadan 12 de çıktım akşam 11 de eve gittim gözünü sevdiğim hiç totonda mı ağrımadı be abi
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tommy abi ben bozca adadan 12 de çıktım akşam 11 de eve gittim gözünü sevdiğim hiç totonda mı ağrımadı be abi
    Haliyle toto ağrısından insan 1-2 gün motora binemiyor
    espresso ve 1996furkan bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Aynı durum trenler için de geçerli bu arada.
    Geçenlerde Bandırma'dan Balıkesir'e trenle gideyim dedim.
    10 sene kadar önce 5-6 vagon olan tren 2 vagon'a inmiş.
    İlginç bir şekilde karayolunun yarısından ucuza gidilebiliyor.
    Tren 35TL, minibüs 80TL idi.
    Yine de kimse kullanmıyor nedense.
    Yakında tren yolunu sökerlerse şaşırmayız.

3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede deniz kültürü yok malesef.
    Eskiden İstanbul'dan Sarayburnundan feribotlar kalkardı, bir buçuk günde izmir'e giderdi, Tatile gitmek için vb. çok mantıklıydı. Hem o yolu araba sürerek gitmemiş olunur hem de içinde restoranı ve başka eğlenceleri de olan kocaman gemi ile de ekstradan küçük bir tatil yapmış olunurdu.

Eskiden Karadenizde, egede, akdenizde yolcu gemileri varmış. Şimdi ne kutlandığından habersiz 1 temmuzlarda kabotaj bayramı kutlanıyor ama ülkenin deniz kıyısı şehirleri arasında deniz ulaşımı yok, ne kadar kötü.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durum trenler için de geçerli bu arada.
    Geçenlerde Bandırma'dan Balıkesir'e trenle gideyim dedim.
    10 sene kadar önce 5-6 vagon olan tren 2 vagon'a inmiş.
    İlginç bir şekilde karayolunun yarısından ucuza gidilebiliyor.
    Tren 35TL, minibüs 80TL idi.
    Yine de kimse kullanmıyor nedense.
    Yakında tren yolunu sökerlerse şaşırmayız.
    Cumhuriyetin ilk yıllarında başlayan demiryolu ağı oluşturma çalışmaları Atatürk vefat ettikten sonra da devam etseydi şimdi bambaşka bir Türkiye'de yaşıyor olurduk. Demiryolları gelişmiş ülkelere örnekler; İngiltere, ABD, Almanya, Fransa, Çin, Japonya... (Yaptırmadılar tabi...)
    espresso, tommygun, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://scontent.fesb6-1.fna.fbcdn.n...UA&oe=636CF39F
    hocam benim pasport yok sıkıntı olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

anladığım kadarıyla otobüsle ayvalığa gidip motor satın alıp istanbula getiriceksin
    1-tek kişi gitme hele birde ilk motorun filansa ynaında motordan anlamayan adam varsa istanbula gelmeyi bırak ayvalııktan bile çıkamaya bilirsin
    2-aldığın gibi çıvarda boş biryerde önce bir motoru tanı trafik tecrüben filan ne kadar var bilmiyorum ama solda boşluk varmı demen az çok birşeyleri anlatıyor bize
    3-en iyisi siz motor sürmeyi bilen biriyle gidin dönüştede onun arkasında gelirsiniz
    4-dönüşü çanakkale tarafından otobandan yaparsanız rahat edersiniz
    yenikapı bandırma arabalı vapurları kaldırmışlar heralde bilet aldırtmıyo arabalı öyle bir rotada düşündümde yatar o iş

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim pasport yok sıkıntı olur mu
    Sıfır sıkıntı. Güzergah sağlam. Çubuk'ta turşu, Safranbolu'da lokum, Mengen'de pilav seni bekliyor olacak.

espresso ve Motorumu bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    abi senin motor 100kmde kaç litre yakıyor ki :D çok da yakmamıştır ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)