Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yan sehpa kaynak tutar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Hepinize iyi akşamlar abilerim kardeşlerim. Bugün motosikletimin yan sehpası kırıldı. Daha doğrusu yen sehpayı açarken kolaylık sağlayan ince demir kısmı kırıldı. Paslanmıştı ve çatlaktı bugünün geleceğini biliyordum. Bu sehpanın fiyatı 480TL. Sizce kaynak ile tekrardan tutturulsa işlevini yerine getirmeye devam eder mi yoksa kısa sürede tekrar kırılır mı? Denemeye değer mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

https://www.hizliresim.com/71psebg
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Ayak sağlam sanırım sadece açıp kapamaya yardımcı olacak kulak kırılmış, çoğu modelde zaten o kırılan patça bulunmuyor bu şekilde kullanabilirsin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynısı benim tvs apache ye oldu ama benimkinde orta sehpanın çıkıntısına oldu ve senelerdir kenarda duran kaynak makinesi aklıma gelmediği için tamir etmemiştim. o kırılan ayağı tamir etmek aklıma gelmedi ama yeni aldığım suzuki motosikletin vites pedalının çubuğunu tamir etmek zorunda kaldığım için kaynak makinesi aklıma geldi ve kaynak yaptım... hem de hayatımda ilk defa kaynak yaptım yani tecrübem de yok... elektrotun 10 santimini yedim ve yeterli oldu...

senin motorun ayağıda kaynak yapılır ve iş görür sanıyorum çünkü fazla yüke binen bir parça değil ve demire benziyor, yani çelik olsa belki kaynak için farklı maddeler gerekir diye düşüneceğim ama ayaklık demir gibi görünüyor... gerçi çelikte kaynak yapılıyordu dimi.

bende istanbul avrupa yakasındayım, büyükçekmece ye yakınsan oraya azcık kaynak yapabiliriz... benzin deposunu söküp yapacağız merak etme havaya uçmayız... yada bir sanayiye gidip kaynattır, bir iki dokundurcaklar sadece tamamdır. ben olsam denerdim ama yine de bir bilenlerin yorumunu beklemek lazım...

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Çok iyi kaynak olur ancak bilen bir kişi yapmalı zira kırılan parça ince. Sanayiye götürün gazaltı kaynakla yaparlar.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Demir doğrama işi yapan biri kolaylıkla kaynak yapar

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fazla yüke binmediği için ince olması sorun olmayan bir parça fakat bilinçsiz kullanımdan ötürü kırılmış, yeni yapılan kaynaktan sonra eğer bilinçsiz kullanım devam eder ise yine kırılır.

Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi kaynak olur ancak bilen bir kişi yapmalı zira kırılan parça ince. Sanayiye götürün gazaltı kaynakla yaparlar.
    üstad, seni "yamaha Xmax 250" başlığında görmüştüm son mesaj yazan kişi olarak ve konudaki mesaj sayısını bir anlık için 19 milyon sanmıştım ama meğersem senin nick 19 milyonmuş... bir an şaşırdım dedim neymiş bu yamaha x-max böyle.

polykarbonat dan yapılmış motosiklet camının sağlamlığı hakkında bir video paylaşmıştın... bu gereksiz bilgiyi paylaşmak istedim.
    19051919 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)