Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan arabaya geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıllardan beri motor kullanıcısı olarak motorlarımı sattım ve Ankara'ya taşınıp araba almayı planlıyorum.
    230.000 TL ye kadar araba araştırması yapıyorum. Tavsiyeniz nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hiç bir kriter söylemezsen ne diyelim ki?
    E36 320 Coupe alınır mesela 230bin'e.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardan beri motor kullanıcısı olarak motorlarımı sattım ve Ankara'ya taşınıp araba almayı planlıyorum.
    230.000 TL ye kadar araba araştırması yapıyorum. Tavsiyeniz nedir ?
    Eninde sonunda tekrar motor alacaginiz icin alabileceginiz en ucuz sorunsuz arabayi alin bence

Motosikleti
    Artık Yok...
    Çevremdeki herkese gençlere derim önce araba sonra motor bence Renault Fiat grubundan çıkmayın megane,clio,egea ikinci eli bol parçası bol tamiri ustası uygun araçlara yönelmeni öneririm ..

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    toyota yaris otomatik tavsiye ederim. kendimde manuel var yakıt az bakım ucuz yedek parça sıkıntısı yok kutu gibi araba her yere sığabiliyor büyük şehirde büyük rahatlık oluyor tabi bekar veyahutta evli ve 1 den fazla çocuğunuz yoksa tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevremdeki herkese gençlere derim önce araba sonra motor bence Renault Fiat grubundan çıkmayın megane,clio,egea ikinci eli bol parçası bol tamiri ustası uygun araçlara yönelmeni öneririm ..

Soldaki isim kısmını kapatıp bana "Bu yazıyı kim yazmıştır?" diye sorsalar "Banko logaritma'nın kaleminden çıkmıştır bu yazı" derim.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toyota yaris otomatik tavsiye ederim. kendimde manuel var yakıt az bakım ucuz yedek parça sıkıntısı yok kutu gibi araba her yere sığabiliyor büyük şehirde büyük rahatlık oluyor tabi bekar veyahutta evli ve 1 den fazla çocuğunuz yoksa tavsiye ederim.
    Toyota yaris ben de tavsiye ederim ama 1.0 motorlu olanlara dikkat edin, küçücük motorla araba çok zorlanıyor, 150bin'den sonra yağ yakmalar başlıyor.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toyota yaris ben de tavsiye ederim ama 1.0 motorlu olanlara dikkat edin, küçücük motorla araba çok zorlanıyor, 150bin'den sonra yağ yakmalar başlıyor.
    benimki 1.0 2005 165 binde lpg hiç takılmamış 1 ay oldu galiba yağ değişeli yağ tam çıktı.
    ama dediğiniz doğru yağ yakma olayını bende facebook guruplarında görüyorum ama korkulacak kadar bir yağ yakma olmuyor hocam gördüğüm kadarı ile
    ben 1.3 veya 1.33 ünü tavsiye ederim tabiki 1.0 uzun yolda biraz sıkıntı yapabiliyor 100 110 civarı 4.5 i geçmedi benim araba yakıt olarak böyle olunca güçsüzlüğünü tolere ediyor benim nazarımda.
    espresso bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklımda ki anlık araçlar
    1) Suzuki Grand Vitara
    2) Toyota Auris
    3) Honda City
    4) Hyundai i20

Bu fiyatlara ne alınması gerektiğini açıkçası bilmiyorum. Konu motosiklet olsa direk Suzuki vstrom 1000 bakardım ama araba olunca kararsızım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 1.0 2005 165 binde lpg hiç takılmamış 1 ay oldu galiba yağ değişeli yağ tam çıktı.
    ama dediğiniz doğru yağ yakma olayını bende facebook guruplarında görüyorum ama korkulacak kadar bir yağ yakma olmuyor hocam gördüğüm kadarı ile
    ben 1.3 veya 1.33 ünü tavsiye ederim tabiki 1.0 uzun yolda biraz sıkıntı yapabiliyor 100 110 civarı 4.5 i geçmedi benim araba yakıt olarak böyle olunca güçsüzlüğünü tolere ediyor benim nazarımda.
    Benim Yaris 2006, 1.0 modellerindendi. 3 silindirli motorlu olandan. 2005 ve öncesinde 4 silindirli 1.0 motor vardı sanırım onlar daha sağlam çıktılar.

1.0 uzun yolda zorluyordu, 120 ile giderken bile yüksek devir yüzündne motor sesi rahatsız ediyordu. Son 3 yıl kadar az az yağ yakıyordu, 3bin km'de bir falan yarım litre yağ ekliyordum, bunun dışında çekişinde falan sorun yoktu hala. Motorunun yağ yakması dışında da aslında güzel arabaydı, en düşük modeli olmasına rağmen kaliteliymiş de farketmemişim. Geçen yıl onu satıp 2018 clio sportourer aldım ama hala alışamadım bu arabaya. Clio'yu görene kadar toyotanın kalitesinin farkında değilmişim, clio resmen ben ucuz arabayım diye bas bas bağırıyor içine oturunca. Ama dev gibi bagajı ile 2 çocukla Yaris'i satıp bunu almak mantıklıydı. Yine de Yaris'i özlüyorum, keşke az daha çok kredi çekip Yaris'i satmadan Clio'yu alsaydım, yaris motor kullanılmayacak yağmurlu havalarda kullanmak için kenarda durabilseydi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/ihm5tvq.JPG

Soldaki isim kısmını kapatıp bana "Bu yazıyı kim yazmıştır?" diye sorsalar "Banko logaritma'nın kaleminden çıkmıştır bu yazı" derim.
    O değilde yorulmamış erinmemişsin sceenshot alıp kesip biçip tekrar yüklemişsin valla takdir ettim )
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Yaris 2006, 1.0 modellerindendi. 3 silindirli motorlu olandan. 2005 ve öncesinde 4 silindirli 1.0 motor vardı sanırım onlar daha sağlam çıktılar.

1.0 uzun yolda zorluyordu, 120 ile giderken bile yüksek devir yüzündne motor sesi rahatsız ediyordu. Son 3 yıl kadar az az yağ yakıyordu, 3bin km'de bir falan yarım litre yağ ekliyordum, bunun dışında çekişinde falan sorun yoktu hala. Motorunun yağ yakması dışında da aslında güzel arabaydı, en düşük modeli olmasına rağmen kaliteliymiş de farketmemişim. Geçen yıl onu satıp 2018 clio sportourer aldım ama hala alışamadım bu arabaya. Clio'yu görene kadar toyotanın kalitesinin farkında değilmişim, clio resmen ben ucuz arabayım diye bas bas bağırıyor içine oturunca. Ama dev gibi bagajı ile 2 çocukla Yaris'i satıp bunu almak mantıklıydı. Yine de Yaris'i özlüyorum, keşke az daha çok kredi çekip Yaris'i satmadan Clio'yu alsaydım, yaris motor kullanılmayacak yağmurlu havalarda kullanmak için kenarda durabilseydi.
    Evet benim arabada 4 silindir ve 1 silindir fazla olmasının avantajını çoğu yerde gösteriyor özellikle klimada. Satma konusunda haklısınız yaris tam bekar işi evliyide max 1 çocuğa kadar idare eder bence yaris için 120 kısacık aks aralığı yüzünden çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda ki anlık araçlar
    1) Suzuki Grand Vitara
    2) Toyota Auris
    3) Honda City
    4) Hyundai i20

Bu fiyatlara ne alınması gerektiğini açıkçası bilmiyorum. Konu motosiklet olsa direk Suzuki vstrom 1000 bakardım ama araba olunca kararsızım.
    Auris güzel bir seçenek ama bana oturma pozisyonu nedense engin geldi anlayamadığım şekilde. Seçtiğiniz arabalar içinde suzuki harici hepsinin ustası ve parçası bol piyasası hızlı (vitaranın piyasası hakkında bilgim yok )
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot / Django
    sorunsuzluk arıyorsan mitsubishi colt 1.3 benzin otomatik

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Egea. Symbol.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    230.000 TL göze çok gelse de sarı siteye girdiğinizde maalesef bu birim para ile sorunsuz bir araç almak bile zor gibi, Fiat, Renault gibi parça ve usta sıkıntısı yaşamayacağınız araç markalarına yönelebilirsiniz. Opel de bu konuda çok üzmez. Ama param ile hızlı güçlü bişey bakıyorum derseniz eski kasa Bmw ve Mersedes gibi hızlı giden, çok kaçan ama bakım, yürütme maliyetleri yüksek bir araç da seçebilirsiniz.

İdeal az yaksın, işimi görsün derseniz; Clio, Megan, Egea gibi modeller hem az yakar, hem bakımı nispeten uygundur hem de alım satım hızı yüksektir, ihtiyaç halinde bir iki güne elden rahatlıkla çıkarıp, alıcı bulabileceğiniz modellerdir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O paraya Egea biraz zor, o yüzden derim ki bi tane 1.3 multijet gayış edişın linea al, keyfine bak.
    Bence bizim ülkemizin orta direği için biçilmiş kaftan Linea. Aynı segment ve fiyat aralığında ki Renault,citroen,pejo lardan daha dolu, işletim maaliyeti (psa yakıtta bit tık önde) çok daha düşük.
    Geçenlerde yağ-filtre bakımana girdim, 800 TL verdim.
    Bir buçuk ay kadar önce, baskı balata seti,ön salıncak,şanzıman takozu, turbo emiş hortumu,soğutma tahliye kabı ve sıvısı ve bir kaç ufak iş için 3 bin TL ödedim. Bir arkadaşım megane 2 sine sadece baskı ve bakım için 2800 ödedi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    cevabı Honda City olan soru aslında ama Türkiye'de piyasası yok maalesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)