Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul - Kastamonu Rota Tavsiyesi Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Selamlar,

İstanbuldan, kastamonuya gidicem. Acelem yok o yüzden güzel bir rota yaparak tur şeklinde gitmek istiyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar şurlara uğrayarak git derse çok memnun olurum. Hatta 1 gece bir yerde konaklayıp 2 günde bile gidebilirim sakin sakin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Uzak bir rota sayilmaz,biraz gezeyim dersen akcakoca ya ugramani oneririm,oradan sallanirsin aheste aheste.konaklamaya gerek yok,yol uzun degil,arada dinlene dinlene max 10-11 saatte bitirirsin.

Motor pcx sanirim,90-100 rahat gidersin,su sogutmali makina.

Yanina mutlaka yağmurluk al.

Forumda,Tek nefeste 1000km yapan bir abimiz var,500km çerezdir,ısınma turudur
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı SCelen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

İstanbuldan, kastamonuya gidicem. Acelem yok o yüzden güzel bir rota yaparak tur şeklinde gitmek istiyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar şurlara uğrayarak git derse çok memnun olurum. Hatta 1 gece bir yerde konaklayıp 2 günde bile gidebilirim sakin sakin.

https://i.hizliresim.com/69l2w58.jpg
    Selam,

Rotanizi 2021 ve 2022 yillarinda yaptim. Asagidaki yazilari okuyabilirsiniz. Sormak istediginiz bir sey olursa yanitlarim.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-istanbul.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...de-amasra.html

- Aksam soguguna ve yagmurlara hazirlanin.
    - Duzce/Sakarya'nin kiyi seridinden gidin, diger turlu gorecek bir sey yok.
    - Kalacaksaniz en iyi secim Eregli bence.
    - Zonguldak civari en zorlusu, yokusu, bozuk yollari ve igrenc havasi.
    - Donus yapacaksaniz Bartin-Karabuk arasi dogasi guzeldir, Safranbolu'ya da ugrayin derim.

Simdiden keyifli geziler.
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Amasra Şart değilse,

Bartın - Valla Kanyonu - Cide gibi gidersen daha güzel olur.

Bartın - Kastamonu Kalesi/Kastamonu Saat Kulesi/KastaMall (Bir şeyler yiyeceksen) - Cide gibi de bir şey olabilir.
    -------------------------
    Düzce - Safranbolu - Cide .. bu da olur. (Ereğli-Zonguldak sahil senin için önemli değilse.)
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Safranbolu’ya uğrayın görmediyseniz eğer, unesco dünya mirasları listesinde yer alan bir şehir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sabah ben de bir Kastamonu rotası planladım. Ben Karasu üzerinden sahil şeridinden gidip Cide üzerinden Ilgaz Çankırı ve İstanbul dönüşü gibi bir rota düşündüm.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Düzce Kaynaşlı dan çıkıp Bolu dağına tırmanılabilir. Yeniçağa kadar gidip Mengen yoluna dönebilirsin. Oradan Devrek Gökçebey Yenice istikametinden Karabük Safranbolu görülebilir. Oradan Bartın yoluna girilip Pınarbaşı Azdavay Cide üçgeninde dolaşılabilinir. Selden sonra yolları nasıldır bilmiyorum ama Kastamonu ilçeler arası yolları çok güzeldi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı oquz55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzce Kaynaşlı dan çıkıp Bolu dağına tırmanılabilir. Yeniçağa kadar gidip Mengen yoluna dönebilirsin. Oradan Devrek Gökçebey Yenice istikametinden Karabük Safranbolu görülebilir. Oradan Bartın yoluna girilip Pınarbaşı Azdavay Cide üçgeninde dolaşılabilinir. Selden sonra yolları nasıldır bilmiyorum ama Kastamonu ilçeler arası yolları çok güzeldi.
    PCX ile Bolu Dagi? Ben cikmazdim.
    espresso bunu beğendi.

oquz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Drift ile şubat ayında çıktım. O günkü havaya bağlı tabiki

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Harika tavsiyeler var tek tek bakıcam hepsine, teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rota bilgisi verenler o rota dahilinde yenecek, içecek mekan tavsiyesinde bulunurlarsa çok makbule geçer.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rota bilgisi verenler o rota dahilinde yenecek, içecek mekan tavsiyesinde bulunurlarsa çok makbule geçer.
    Reis gastamonu pastirmasiyla kapalı pide yapiyorlar tereyağli onu gömmeden gelme.

Gayseri pastirmasi falan hikaye.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis gastamonu pastirmasiyla kapalı pide yapiyorlar tereyağli onu gömmeden gelme.

Gayseri pastirmasi falan hikaye.
    Pastırma sevmem ben başkan. Allah'ın gücüne gitmesin ne tadı ne kokusu hoşuma gidiyor. Kayseri'de zamanında müşterimiz vardı, onlar da toplantı sonrası bize sucuk hediye etmişlerdi ama sanırım ucuza kaçmışlar o sucuk da yenecek gibi değildi ya da biz tırto İstanbullulara hitap etmiyordu.

Pastırma değil de sucuk olayı lezizmiş Kastamonu'da. Bizim Denizlili patron sürekli getirtiyormuş online siparişle.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Pastırma sevmem ben başkan. Allah'ın gücüne gitmesin ne tadı ne kokusu hoşuma gidiyor. Kayseri'de zamanında müşterimiz vardı, onlar da toplantı sonrası bize sucuk hediye etmişlerdi ama sanırım ucuza kaçmışlar o sucuk da yenecek gibi değildi ya da biz tırto İstanbullulara hitap etmiyordu.

Pastırma değil de sucuk olayı lezizmiş Kastamonu'da. Bizim Denizlili patron sürekli getirtiyormuş online siparişle.
    Reis sucuk dedin mi kayseri kaleönu mehmet begendik derim.

Gastamonuda tenekede tavuk yapan bir yer varmis ilçesinde,orada tüm tavuğu da yutabilirsin lavaşla eyi gider
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis sucuk dedin mi kayseri kaleönu mehmet begendik derim.

Gastamonuda tenekede tavuk yapan bir yer varmis,ilçesinde orada tüm tavuğu da yutabilirsin lavaşla eyi gider
    Levent Başkan seninle ölümüne kavgaya girerim ama Derya-yı Umman olsan beni ikna edemezsin Kayseri sucuğuna
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Rotanizi 2021 ve 2022 yillarinda yaptim. Asagidaki yazilari okuyabilirsiniz. Sormak istediginiz bir sey olursa yanitlarim.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-istanbul.html
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...de-amasra.html

- Aksam soguguna ve yagmurlara hazirlanin.
    - Duzce/Sakarya'nin kiyi seridinden gidin, diger turlu gorecek bir sey yok.
    - Kalacaksaniz en iyi secim Eregli bence.
    - Zonguldak civari en zorlusu, yokusu, bozuk yollari ve igrenc havasi.
    - Donus yapacaksaniz Bartin-Karabuk arasi dogasi guzeldir, Safranbolu'ya da ugrayin derim.

Simdiden keyifli geziler.

Selamlar, gezinizi keyifle okudum notlar aldım. Bişey soracaktım, rota planlaması yaparken hangi programları kullanıyorsunuz. Ben direk google haritalar navigasyon kullanırım diye düşündüm ama yararlı başka programlar varsa bakmak isterim açıkcası.
    "Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al, o kadar."

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı SCelen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, gezinizi keyifle okudum notlar aldım. Bişey soracaktım, rota planlaması yaparken hangi programları kullanıyorsunuz. Ben direk google haritalar navigasyon kullanırım diye düşündüm ama yararlı başka programlar varsa bakmak isterim açıkcası.
    Bu konu derya deniz benim icin, hatta Cuma gunu sirket icinde bir etkinlikte sunum yapacagim bu konuda

- Harita icin Android uzerinde OSMAnd+ (cok detayli, karmasik ama alisinca iyi bir program, Pin/Marker gosterme/eklemek bile mukemmel bir ozellik)
    - Rota planlamak icin bilgisayarda https://classic-maps.openrouteservice.org (Cok detayli gosterebilen bir harita. Arazideki elektrik hatlarini, henuz yapim asamasindaki otoyollari, antik kentlerdeki yapilari, sinirlari vs. bile gorebilirsiniz)
    - Benzin istayonlari icin SHELL'in uygulamasi kurulu (sirketimden aldigim kartim var)
    - POI (Point of Interest - Onemli yerler) icin Google Maps
    - Yol kaydi (tracking) icin Android telefonumda kullandigim bir kac cozum var.
    Trackbook (Ucretsiz, FOSS bir uygulama)
    Riser (https://riserapp.com)
    OSMAnd+ icindeki kayit islevi
    Fuelio icindeki kayit islevi (https://fuel.io)
    Wikiloc (https://wikiloc.com)
    SCelen ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    harikasınız teşekkürler
    gurcanozturk bunu beğendi.
    "Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al, o kadar."

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kastamonu Merkez
    Pastırma ve Sucuk

Kuyu Kebabı

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

Kastamonu/Merkezde misafirim olun. İletişim bilgilerimi özel mesaj yoluyla iletiyorum.
    tommygun, levend84, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Mengen Eskipazar arası Çileklibel geçidinden geçen ıssız yol çok güzel. Amasra-İnebolu arası sahil yolu mutlaka görülmei

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)