Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250 ccden aşağısı için yuasa ya gerek yokmuş

Motovento
    REKLAM ALANI

bir videoda 250 cc değilse yuasaya gerek yok demişti motopixel tv kanalında da varta akü fiyat performans ürünü diye yorum okumuştum yuasaya gerek var mı yoksa varta yuasadan ne kadar az ömürlü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ben 2 senedir yiğit akü kullaniyorum bir sorun yaşamadim.
    bursalıali bunu beğendi.

ekonomi çok iyi kimse aç değil o yüzden 8 10 hatta daha fazla kullanıp sorun yaşamayacağım akü isterdim

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    yine götünden element uydurmuş birisi hey Allahım ya
    birbilent, AleniDesais ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF 250
    5 senedir orijinal Akü yuasa, eli kulağında diye tahmin ediyorum ama henüz bir sıkıntı yok. Son zamanlarda marş süresi biraz uzadı. Özetle Yuasa tavsiye ederim.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir videoda 250 cc değilse yuasaya gerek yok demişti motopixel tv kanalında da varta akü fiyat performans ürünü diye yorum okumuştum yuasaya gerek var mı yoksa varta yuasadan ne kadar az ömürlü
    bu soruyu ancak o markalarin uretiminde calisan, kullanilan malzemeleri bilen birisi yanitlayabilir.

Bu akü işi nasil birsey ise, 100 sene oncesinin teknolojisi olmasina ragmen 10 elektrikcinin 9 u akuden anlamiyor.

Kullanici yorumlari da yaniltici oluyor acikcasi. Adam en dandik akuyu aliyor, motoru/arabasi aktif oldugu icin akuyu uzun yillar sorunsuz kullaniyor.

obur taraftan adam varta aliyor, taşit yatmaktan aku ölunce varta almayin sadece ismi var, akü cok kalitesiz diyor.

Var mi mesela Yuasanin vartadan daha kaliteli olmasinin sebeplerini sayabilecek?

Iki akuyude kullanmis olsak bile, iki akunun de ayni koşullarda kullanilmis olma ihtimali yuzde sifir.

250 cc altinda yuasaya gerek yok diyen mesela, bana sebebini aciklayabilir mi? Bu neye dayanarak soyluyor?
    MR.BERK, espresso, fazil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bay pixel halt etmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruyu ancak o markalarin uretiminde calisan, kullanilan malzemeleri bilen birisi yanitlayabilir.

Bu akü işi nasil birsey ise, 100 sene oncesinin teknolojisi olmasina ragmen 10 elektrikcinin 9 u akuden anlamiyor.

Kullanici yorumlari da yaniltici oluyor acikcasi. Adam en dandik akuyu aliyor, motoru/arabasi aktif oldugu icin akuyu uzun yillar sorunsuz kullaniyor.

obur taraftan adam varta aliyor, taşit yatmaktan aku ölunce varta almayin sadece ismi var, akü cok kalitesiz diyor.

Var mi mesela Yuasanin vartadan daha kaliteli olmasinin sebeplerini sayabilecek?

Iki akuyude kullanmis olsak bile, iki akunun de ayni koşullarda kullanilmis olma ihtimali yuzde sifir.

250 cc altinda yuasaya gerek yok diyen mesela, bana sebebini aciklayabilir mi? Bu neye dayanarak soyluyor?
    Var.
    Yanyana iki dükkan. Sistemleri 20-25 gün arayla kurulmuş. Markalar, modeller ve ürün adetleri aynı.
    Hatta dükkanların fazları bile aynı.

Yuasa akü 10 yıl dayanırken, çin malı akülü sistem, 3-4 yıl sonra "akü zayıf hatası" vermeye başlıyor.

Bu durumu çok gördüm.

Eskiden Alman Dryfit aküler vardı.
    Yine yanyana iki dükkan. Marka, ürün modeli ve adetleri aynı. Fazlar aynı.
    2 ay arayla kurulmuş.
    Yuasa 10 yıl kadar dayanırken Dryfit 7-8 yıl dayanıyordu.
    espresso, Mr.wind ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bay pixel halt etmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Var.
    Yanyana iki dükkan. Sistemleri 20-25 gün arayla kurulmuş. Markalar, modeller ve ürün adetleri aynı.
    Hatta dükkanların fazları bile aynı.

Yuasa akü 10 yıl dayanırken, çin malı akülü sistem, 3-4 yıl sonra "akü zayıf hatası" vermeye başlıyor.

Bu durumu çok gördüm.

Eskiden Alman Dryfit aküler vardı.
    Yine yanyana iki dükkan. Marka, ürün modeli ve adetleri aynı. Fazlar aynı.
    2 ay arayla kurulmuş.
    Yuasa 10 yıl kadar dayanırken Dryfit 7-8 yıl dayanıyordu.
    Abi haklısın. Benchmark testinde Yuasa başarılı. Geri kalan bütün etmenleri göz ardı edince, Yuasa şarj dongusunde başarılı.

Aslında bende tam olarak bundan bahsediyorum. Bu anlattığın iki akü örneğini deneyimleyen bir insan Yuasa x markadan daha kaliteli diyebilir. Sen bu elindeki somut delile dayanarak Yuasa daha iyi diyebiliyorsun.

Bugün karpuz alırken bile seçiyoruz. Tokatlıyoruz falan. Telefon alacağımız zaman testlere bakıyoruz, özellikleri inceliyoruz. Karsilastiriyoruz.

Peki bu akulerin neden Bi karşılaştırmalı testi, benchmarki yok? Koysunlar 10 tane akü markasını, test etsinler, gerçek kapasitesini, yaşam dongusunu, sulfatlasma süresini ivirini zivirini öğrenelim.

Karpuz seçerken bile satıcının verdiği bilgiyi kanun kabul etmeyip, birtakım bilimsel teknikler kullanıyoruz. Peki ya akü seçerken hangi veriyi kullanacağız?

Satıcının sunduğu veriler dışında, elimizde akuyu görse bomba sanacak adamin kullanıcı yorumu var. Ben nasıl akü seçeceğim?

Evrenin gizemini araştırmaya akuden başlayacağım yemin ederim

Cc fark etmez bütçeye bakar. Motosikletini daha uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan ve bütçen de varsa yuasa’dan şaşma. Varta da kötü marka değil

Motosikleti
    Artık Yok...
    Niye öyle bir şey demiş anlamadım pahalı diyemi acaba demiş anlamadım ben isterse 100cc olsun ne akü de ne lastik de dandik marka kullanmam ..

Yuasa varta dayanıklı aküler pek çok akü özellikle soğukta hızlı boşalırken marşı zar zor alırken onlar da bu tip şeyler fazla olmuyor ..

Akü lastik bunların hacimle orantılanmasını doğru bulmuyorum akü en olmadık yerde biterse çok ağır madur eder bunu yaşamış biriyim …

Motosikleti
    MT-07
    Onun pixelleri öldüğü için böyle. Direkt YouTube'dan engelledim kanalı, saçmalıkları ile sinirlerimi bozmasın die.
    espresso bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Öyle demesi normaldir çünkü bir akü markası kendisinin sponsoru.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Ybr ye 6 sene once dandik bi aku taktim hâlâ kullanıyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yıllar önce xt600 üm varken Çorlu da bir tepede Aralık ayı kayboldum bir batağa girdim her yerim çamur ilerde düzlüğü buldum motoru stop ettim üstümü başımı biraz motoru temizliyim dedim motora bir bindim kontak yok akü boşalmış aküde 7-8 aylık aküydü adı sanı duyulmamış bir şeydi o zaman akü cü bunu Bosch üretiyor şöyle güzel böyle iyi diye satmıştı ..

Çektiğim rezilliği bir ben bilirim Aralık soğuğunda kuş uçmaz kervan geçmez yerde motoru km lerce elle götürdüm bazı yerlerde ellerim dondu resmen eldivenle doğru dürüst itemiyorum tutamıyorum diye onlarıda çıkarttım ..

Yani bazı şeyler kötü tecrübelerle ders alınıyor .. ordaki motor xt600 değil 100cc lik bir motorda olabilirdi aynı rezilliği çekerdim ..

O yüzden bazı şeylerin kesinlikle hacimle ilgisi yok bir lastik bir akü kalitesiz almayın benden tavsiye ikisinde de kötü yanına denk gelirseniz ceremesini çok fena çekiyorsunuz ..
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    250 cc altı motorlarda ayak marşı oluyor oyüzden kaliteli aküye gerek yok diyor olabilir
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Düşük voltaj elektroniklere neler yaptırır size kısa bir örnek:

Eski arabamda sorun vardı, akü zayıf hatası verip duruyordu akü yeni olduğu halde, sonraları doğru düzgün şarj olamadığını anladık vs.
    Otobanda cruise ile 140'la gidiyordum.
    Araba vites küçültüp tam gaz hızlanmaya başladı. Şaka değil. ABS ve DSC devre dışı kaldı aynı anda. Biraz izledim durumu, 180kmh'yi de geçip devam edince frene bir ufak depik attım çıktı cruise devreden.
    Bunu halletmek için elektrikçiye gittiğimde de tam servisin önünde durdum ve şanzıman P'de kilitli kaldı.

Varta kötüdür falan demiyorum, aküde ucuza kaçılmaz sadece. Aptallaşan düşük voltajla çalışan elektronikten her şey beklenir.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 senedir yiğit akü kullaniyorum bir sorun yaşamadim.
    Ben 250 cc de ( fabrika 12 volt 11 amper takıyor, Mondialde fiyatı 1000 liradan fazla) ORBÜS elektrikli bisiklet aküsü 12 volt 14 amper kullanıyorum. Aynı aküyü bu M.T. de Mitmuallim nikiyle yazan Mithat Hocam İzmitte 5 senedir kullanıyor. Mondi RX3 EVO da.Bu gün yaklaşık 650 lira gibi.
    levend84 bunu beğendi.
    bursevi

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Siz akü deyince aklıma geldi, 3 gündür motosikletin marş motoru çalışmıyor, ayak marşı var benim motorda ama ben onu unuttum ve her çalıştırmada motoru 2 vitese alıp elimle ittirip çalıştırıyordum...

Motosikletten hiç anlamayan abime söyledim, "marş motoru çalışmıyor abi, habire vurdurarak çalıştırıyorum motoru" dedim ve oda "ayak marşıyla çalıştırsana" dedi ve ben onu unuttuğumu söyleyince inanmadı bana.

konuyla alakasız oldu ama işte böyle bir anım var anlatmak istedim

akü için bir şey diyemem ama genel olarak artık bir ürünün ucuzu var ise bir kusuru vardır diye düşünüyorum ve o kusuru bilmediğim ürünlerde pahalısını almaya yöneliyorum, fAKIR biri olduğum halde mümkün olduğu kadar ucuzdan kaçmaya çalışıyorum artık, ucuz mal alacak kadar zengin değiliz misali.

not: 7 sene olacak benim tvs apache yi alalı ve sadece 1 kez akü değiştim onu da askere gittiğimde motoru kullanan olmadı ve akü ölmüş, şöyle bir düşündüm de motosiklette güç çeken bir şey yok ve zaten ayak marşıyla bile tekte çalıştığı için pahalı akü almaya gerek yok benim için.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Piyasada çok tutan satan 250cc altı hiç bir motorda ayak marşı yok artık Çinliler bile çok azalttı ..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir zamanlar Ybr emde, 9 sene kadar Yuasa kullandım, o zamanlar burada üretilmiyordu tabii. 9 sene sonunda halen iş görür vaziyette ne olur ne olmaz diye değiştirmiştim.
    motörcü bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)