Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkinci el hacime göre fiyat kıyaslaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Son zamanlarda kendime de motor baktığım için ilanlarda bazı motorlarda şu tip ibarelere çok sık denk geliyorum özellikle 600-800-1000cc motorlarda çok görüyorum işte 250ccl ler 150-200 bin olmuş bu fiyata bedava ..

Benim anlamadığım bana tuhaf gelen bu motorların çoğunun yaşı var üretimi durmuş yada getirilmiyor genel giderleri fazla yakıtı fazla şimdi 250cc likler piyasa motorlarının pazarı var tutuyor genel gideri az tamiratları uygun üretimi kesilenin bile çok sattığı için yedek parçası bulunuyor yakıtı uygun 250cc lik çok talep gören bir segment …

İşte TÜİK in verileri vardı 2021 motorsiklet satış rakamları 500cc üstü %2 idi ben burda daha önce yayınlamıştım verileri.. %98 satış 50cc - 250cc arasında olmuş 2021 yılında .. 2022 de aynıdır büyük ihtimal aynı benzer oranlar çıkacaktır..

Ben biraz arabada şuna benzetiyorum benim eski piyasası normalde 100-150 bin tl lik 5.0 V8 çok güzel bir arabam var bir yanda piyasada peynir ekmek gibi satan piyasası 700-800 bin tl aralığında olan Toyota corolla hybrid var ..
    Ben diyorum ki bendeki araçda 5000cc V8 motor
    o arabada 1.8 motor var benimki ondan daha pahalı etmeli .. onlar 700-800 istiyorsa ben 1 milyon istemeliyim ama aslında benim aracımın pazarı belli 100-150 bin tl …

Ben hacim üstünden eski üretimi kesilmiş yada artık yıllardır Türkiye ye yollamayan modellerin pazar piyasa değilde hacim üstünden fiyatlandırılmasını mantıklı bulmuyorum ..

Sıfırı getirilen yada muadil sıfırı gelen modellerin zaten ikinci elleri sıfır üstünden bir piyasa oluşturuyor lafım onlara değil..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yeni başlayan tecrübesiz motosiklet kullanıcılarına hitaben böyle yazıyorlar bence , onumu alsam bunumu alsam , hangi motorla başlasam diyen kararsız kitle etkilenir bu argümandan , yani cücük kadar motora o para verilmez gel eski ama büyük motor al demeye getiriyorlar lafı :D
    xtrafrozen bunu beğendi.

MT-25 e R25 e o paraları vereceğime ölürüm daha iyi. Bu motosikletlerin hakkı şu an 150-160 binler değil. Arz talep dengesizliği sebebiyle saçma sapan fiyatları var. Bazı dengesizler R25 e 180-190 istiyor. O paraya 2015 fazer 800 ler falan var. 190 a 2016 triumphlar var. Yüksek cc deneyimlemiş Kişiler gidip de R25’e bu paraları vermez zaten. Yeni başlayanın alacağı başka motosiklet yok.
    Nasate bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keriz silkeleme operasyonu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 senaryo var.

1) İlan fiyatı kol gibi pahalıdır. Sahibi de bunun farkındadır ve o pahalılığa bir bahane bulmak için "Hafız, 250 cc.ler şu kadar olmuş" cümlesinden destek alır.

2) İlan fiyatı normaldir ama ölücü tayfadan bir sürü "Ağğbiii o olur mu?" ,"Ağğğbiii öğrenciyiz bu olur mu?" diye mesaj alır, çağrı alır ve ölücü tayfaya piyasayı anlatmak için "Hacım, 250 cc.ler şu kadar olmuş" cümlesinden yararlanır.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 senaryo var.

1) İlan fiyatı kol gibi pahalıdır. Sahibi de bunun farkındadır ve o pahalılığa bir bahane bulmak için "Hafız, 250 cc.ler şu kadar olmuş" cümlesinden destek alır.

2) İlan fiyatı normaldir ama ölücü tayfadan bir sürü "Ağğbiii o olur mu?" ,"Ağğğbiii öğrenciyiz bu olur mu?" diye mesaj alır, çağrı alır ve ölücü tayfaya piyasayı anlatmak için "Hacım, 250 cc.ler şu kadar olmuş" cümlesinden yararlanır.
    Bu bir tane 45 bine çıtır hasarlı diye satılan er6 f var senin motor mu

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bir tane 45 bine çıtır hasarlı diye satılan er6 f var senin motor mu
    Yok bende karenaj hasarı var, tamirde şu an. Benimki siyah ilandaki gri. Benim motor 90.000 km.de ve ilanlarda ne hikmetse benimki kadar yüksek km Er6F yok. Buarada ilandaki Er6F'in hasarı az ama masrafı öyle pek çıtır değil.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motor 90.000 km.de ve ilanlarda ne hikmetse benimki kadar yüksek km Er6F yok.
    Köfte çok kilometre yapar.

espresso, tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Hacim, sadece kısa bir belirleyici olarak belirtiliyor. Arabadakinden daha belirgin olarak açılımı; daha fazla
    en başta konfor,
    parça kalitesi ve dayanıklılık,
    ilave teknik özellikler, (varsa)
    250cc. de artık yeterli gelmeyen güç ve taşıma kapasitesi vs. olarak devam ediyor.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Verilen fiyatı makul görmeye gerek yok tabii, her ilanın fiyatı kendi içinde değerlendirilir de, hacme göre kıyas yapmakta "temel olarak" çok yanlış bişey yok.

Tüm son teknolojileri taşıyan, şasisine kalitesine emek harcanmış bir 250cc motor gösterebilir misiniz?
    MT-25'te MT-09'dakine göre neden daha "dandik" parçalar var?
    Motosiklette hacim biraz sınıf belirleyici. 600cc ile "büyük motor" denen kavram başlıyor ve "genelde" bu motorlarda daha kaliteli parçalar kullanılıyor.

E Dünya seyahati gibi bişey planlanmıyorsa da "büyük motor" dediğimiz 600cc ve üstü motosikletlerin hemen her açıdan daha "avantajlı" ve iyi oldukları da aşikar. Bu durumda böyle bir kıyas noktası temel olarak çok yanlış olmuyor. Bu 750cc bu 640cc berikini bu döver falan demek saçma elbette, ama 600cc'de bir çizgi çekip aşağısı ve yukarısı diye bakıldığında çok şaşmıyor.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Elin Amarikalısı 600cc'ye başlangıç motoru diyor.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok bende karenaj hasarı var, tamirde şu an. Benimki siyah ilandaki gri. Benim motor 90.000 km.de ve ilanlarda ne hikmetse benimki kadar yüksek km Er6F yok. Buarada ilandaki Er6F'in hasarı az ama masrafı öyle pek çıtır değil.
    Bizim memlekette ne hikmetse 60.000 km den sonra motosikletlerin göstergeler duruyor daha fazla ilerlemiyor.Hatta bazıların ki geriye saymaya başlıyor.Sanırım çok aşırı dürüst toplum olduğumuzdan...
    espresso bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim memlekette ne hikmetse 60.000 km den sonra motosikletlerin göstergeler duruyor daha fazla ilerlemiyor.Hatta bazıların ki geriye saymaya başlıyor.Sanırım çok aşırı dürüst toplum olduğumuzdan...
    Benim motoru satmaya kalksam km düşümüş derler bana da kesin. Çok kullanılan bir motor, benimki gibi 2016 modeller şimdi 60bin'e dayanmıştır, ben daha 12bin yapamadım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verilen fiyatı makul görmeye gerek yok tabii, her ilanın fiyatı kendi içinde değerlendirilir de, hacme göre kıyas yapmakta "temel olarak" çok yanlış bişey yok.

Tüm son teknolojileri taşıyan, şasisine kalitesine emek harcanmış bir 250cc motor gösterebilir misiniz?
    MT-25'te MT-09'dakine göre neden daha "dandik" parçalar var?
    Motosiklette hacim biraz sınıf belirleyici. 600cc ile "büyük motor" denen kavram başlıyor ve "genelde" bu motorlarda daha kaliteli parçalar kullanılıyor.

E Dünya seyahati gibi bişey planlanmıyorsa da "büyük motor" dediğimiz 600cc ve üstü motosikletlerin hemen her açıdan daha "avantajlı" ve iyi oldukları da aşikar. Bu durumda böyle bir kıyas noktası temel olarak çok yanlış olmuyor. Bu 750cc bu 640cc berikini bu döver falan demek saçma elbette, ama 600cc'de bir çizgi çekip aşağısı ve yukarısı diye bakıldığında çok şaşmıyor.
    O zaman 1995-96 model 2000 -2003 model falan filan %95 nerdeyse turşu olmuş yedek parçası olmayan , hatta bazılarının yağ filtresi hava filtresi gibi temel bakım malzemeleri bile zor bulunan muadil motorların ki ile bir şekilde uydurulmaya çalışılıp yürütülen piyasası pazarı olmayan motorlar 2-3-4 yaşındaki piyasası olan ikinci eli olan parçası olan teknolojik 250cc makinelerden çok daha üst sınıf olduğu için onlardan çok daha pahalıya satılmalı haklısın… Bende aynı şeyi yazdım mt25 150 bin ise 2000 model 600 lük 1000 lik Yüksek ihtimal turşu olmuş bir makine kesinlikle en az 300-400 bin tl olmalı … şimdi bu yazdığımıda biri gerçek anlar ironidir ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    250cc de motosiklet mi? (Bu da ironidir tabi. Ama mesaj anlaşılmıştır...)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    R 25 deler geçer bu konuyu :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gofretcocuk5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R 25 deler geçer bu konuyu :D
    Sen aramıza geri mi döndün küçük prens?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...az-dingil.html
    espresso, GoGi ve KROSNO bunu beğendiler.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Niye forumdan uzaklaştırılmamış ki bu eleman.
    tommygun, espresso, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilemem de motor satmaya çalışıyor herhalde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...47415790/detay

Konu falan acmış dün

Hadi herkes mesaj atıp hafta içi mesai saati görmek istesin motoru
    tommygun, espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adminler sağolsun anında farkedip yasakladılar bu çocuğu 1 aylığına Mayıs ayında. Ban süresi bitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilemem de motor satmaya çalışıyor herhalde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...47415790/detay

Konu falan acmış dün

Hadi herkes mesaj atıp hafta içi mesai saati görmek istesin motoru
    Mesaja gerek yok Mustafa zaten bizimle 0546 477 ile başlayan numarasını paylaşmış. 54 AFP ile başlayan plakası da bende var tüm sigorta bilgileri de.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)