Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask nedeniyle saça şekil verememek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav üç beş ay heves edip saç uzatıyorum, şekil veriyorum böyle sağını solunu güzelce tarayıp motora biniyorum. Kaskı takınca saçım bozuluyor. Sırf bu yüzden saçları kısa kestiriyorum ya sinir bozucu bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Bahsettiğim şekil bu:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Bakınız adam ne güzel fönünü çekmiş, jöleyi-spreyi sıkmış, arkaları da aslan yelesi gibi taramış; kask takınca bunların hepsi bir anda bozuluyor. Köyün delisinin saçları gibi oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Maalesef bu durumdan ben de muzdaribim. Abi ya saçın çok uzun olacak bağlayıp bineceksin ya da kısa olacak şekil şemal vermeden takacaksın kaskı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Santrofor saçlı abimizde doğal buff var.

espresso bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Tanidigim benden 3-4 yas kucuk bir eleman vardi.Ailesinin durumu iyiydi, ikimizde kucuk bir ilcede buyuduk ,servisle ayni okula giderdik vs.

Neyse ben universitedeyken o zaman sifir 2013 cbr 600 rr almisti yanlis hatirlamiyorsam. Orada da iste saclar yapili sekil vs yapiliyor caddede her ilcede oldugu gibi, millette en fazla cg falan cogunlukla tabi.

Sonradan haberini aldik, kafasi kopmus. Ailesine gosterememisler naasini.

Diyecegim o ki, saci cokta sallamayin. Bir sure sonra dokuluyor zaten.

Not: Cevabim konu sahibine degil, o zaten belli ki kask takmak icin saclardan vazgecmis. Benim lafim kaski takmayanlara.

Not 2: Oglum millette sac var da sekil falan veriyor lan. Benimkiler 30larin basinda paydos etti.
    espresso ve isoozdmr bunu beğendiler.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Konusu açılmışken kask takmak saç döker lafı şehir efsanesi mi yoksa gerçekten saç dökülmesine olumsuz etkisi var mı?

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

Bu kask mevzusu sebebi ile saçımı uzattım. 6 yıldır saçlarım uzun, fotoğrafta bi ara Riff Raff'a özeniyordum o ara yaptırmıştım

Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konusu açılmışken kask takmak saç döker lafı şehir efsanesi mi yoksa gerçekten saç dökülmesine olumsuz etkisi var mı?
    Uzun yolculuklardan sonraki ilk tarama da daha fazla saçın koptuğunu görüyorum. Kask iyi havalanıyor ise yada yeterince mola veriliyorsa etkisi en fazla %5 olur tahminim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde ırsi saç dökülmesi yoksa muhtemelen kask nedeniyle dökülen saçlarınız yeniden çıkacaktır. Lakin bendeki gibi ırsi, genetik saç dökülmeniz varsa hayatınız boyu kask takmasanız da o saçlar yine de dökülecektir. Gerçi artık teknoloji çok gelişti, saç ekimi konusunda Türkiye çok başarılı, saçlarınız dökülüyorsa bir şekilde çözümü var bu işlerin artık.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Son 5-6 senedir berbere bile gitmedim. Ayda bir makinayla 3 numaraya vuruyorum. Miss. yaglandi derdi yok, pislendi derdi yok.

Yakisip yakismamasida cok umrumda degil acikcasi. Ben kendimi gormedigim ici sorun yok.
    espresso ve KROSNO bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 5-6 senedir berbere bile gitmedim. Ayda bir makinayla 3 numaraya vuruyorum. Miss. yaglandi derdi yok, pislendi derdi yok.

Yakisip yakismamasida cok umrumda degil acikcasi. Ben kendimi gormedigim ici sorun yok.
    en güzeli bu bende 1 yıldır berbere gitmiyorum bazen şekil vermeye çalışıyorum veriyorum da kendim kendimi traş ediyorum diyorum hadi lan bu modeli kendin yapamazsın diyorlar millet inanmıyor bile şekil vermeye başladım
    Mr.wind bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kaskı çıkardıktan sonra dağınık saçlarla gezmek daha havalı gibi geliyor. Yani motora binmediğim gençlik zamanlarımda da saçlarım dağınık ve hep şekilsizdi, 2 yılda bir falan berbere giderdim. O zamanlar motorum olsaydı daha havalı hissederdim, şimdi saçları umursayacak yaşları geçtiğm zaten hiç dert etmiyorum.

Gençlere tavsiyem, şekilli saçlarla havalı olacağınıza dağınık saçlarla havalı olun
    Angrypower, GoGi, killingroad ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kakı çıkardıktan sonra dağınık saçlarla gezmek daha havalı gibi geliyor. Yani motora binmediğim gençlik zamanlarımda da saçlarım dağınık ve hep şekilsizdi, 2 yılda bir falan berbere giderdim. O zamanlar motorum olsaydı daha havalı hissederdim, şimdi saçları umursayacak yaşları geçtiğm zaten hiç dert etmiyorum.

Gençlere tavsiyem, şekilli saçlarla havalı olacağınıza dağınık saçlarla havalı olun
    Abi en son 2004'de berbere gittiğimde saç sakala 5 TL vermiştim sanırım. 5 YTL de olabilir, 5 Milyon TL de olabilir çok uzun zaman geçti üzerinden, para birimini hatırlamıyorum. Geçenlerde imaj değiştireyim dedim ve 2 hafta saçlarımı jiletle kazımadım, Allah affetsin kafamda pipi kılı gibi durdu o saçlar.
    Green Arrow, KROSNO, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı çıkardıktan sonra dağınık saçlarla gezmek daha havalı gibi geliyor. Yani motora binmediğim gençlik zamanlarımda da saçlarım dağınık ve hep şekilsizdi, 2 yılda bir falan berbere giderdim. O zamanlar motorum olsaydı daha havalı hissederdim, şimdi saçları umursayacak yaşları geçtiğm zaten hiç dert etmiyorum.

Tomi reisin de dediği üzere dağınık saçın da yakıştığı insanlar var fakat o grupta olmadığımız için dertliyiz hocam. Kıçı başı dağıtmak diye bir tabir var ya, hani köyün delisi olur ya onun gibi oluyor saçlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi en son 2004'de berbere gittiğimde saç sakala 5 TL vermiştim sanırım. 5 YTL de olabilir, 5 Milyon TL de olabilir çok uzun zaman geçti üzerinden, para birimini hatırlamıyorum. Geçenlerde imaj değiştireyim dedim ve 2 hafta saçlarımı jiletle kazımadım, Allah affetsin kafamda pipi kılı gibi durdu o saçlar.
    Başkan pipi kılı dedin de geçen gün jiletle kesmeye üşendim makasla bir daldım, sonuç her yer kesik her yer kan oldu. Daha da makas ✂️ kullanmam. Toshack derisini kestim ya acayip canım acıdı.
    tommygun ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan pipi kılı dedin de geçen gün jiletle kesmeye üşendim makasla bir daldım, sonuç her yer kesik her yer kan oldu. Daha da makas ✂️ kullanmam. Toshack derisini kestim ya acayip canım acıdı.
    Değerli dostum kuru bir kılın direnci bakır tel gibiymiş, o nedenle makas kullanacaksak da mekanı, ortamı ıslatmak, köpürtmek, yumuşatmak Pipidol mineral yağ yerine Motul 7100 kullanmak gibi bence.
    Green Arrow bunu beğendi.

Değerli dostum kuru bir kılın direnci bakır tel gibiymiş, o nedenle makas kullanacaksak da mekanı, ortamı ıslatmak, köpürtmek, yumuşatmak Pipidol mineral yağ yerine Motul 7100 kullanmak gibi bence.
    Sevgili kardeşim tomi, o bölgeyi temizlemek deveye hendek atlatmak kadar zor bir şey. Engebeli arazi yapısı nedeniyle tam bir temizlik yapmak oldukça zor. Ayrıca bahsettiğin üzere orada filizlenen kıllar bakır tel gibi sert oluyor keserken direnç gösteriyor. İnsan vücudu yapısı gereği omurilik kemiğinden dolayı eğilip o bölgeyi tam olarak gözlemleyemiyoruz. Keşke berberler gibi o bölgeyi de tıraş eden meslek erbabı olsa, biz de bu eziyetten kurtulsak.

Motosikleti
    cb250r
    Sevgili kardeşim tomi, o bölgeyi temizlemek deveye hendek atlatmak kadar zor bir şey. Engebeli arazi yapısı nedeniyle tam bir temizlik yapmak oldukça zor. Ayrıca bahsettiğin üzere orada filizlenen kıllar bakır tel gibi sert oluyor keserken direnç gösteriyor. İnsan vücudu yapısı gereği omurilik kemiğinden dolayı eğilip o bölgeyi tam olarak gözlemleyemiyoruz. Keşke berberler gibi o bölgeyi de tıraş eden meslek erbabı olsa, biz de bu eziyetten kurtulsak.
    Aga ne yaptin yaw bi not falan biraksaydin yemek yiyorsaniz okumayin diye

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi en son 2004'de berbere gittiğimde saç sakala 5 TL vermiştim sanırım. 5 YTL de olabilir, 5 Milyon TL de olabilir.
    1 Ocak 2005 tarihinden itibaren, 1 milyon Türk Lirası (1.000.000 TL) 1 Yeni Türk Lirası (1 YTL) na eşittir.
    Diğer bir ifadeyle, paramızdan 6 sıfır atılmıştır.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sonra da diyorsunuz ki burasi niye asker kogusu gibi, bravo gencler, boyle devam.
    Angrypower, Thracian, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra da diyorsunuz ki burasi niye asker kogusu gibi, bravo gencler, boyle devam.
    buram burak başak kokusu... :D
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aga fazla uzatma,sonra biçerdöver de fayda etmez.

Lubricant jeller var veya traş sabunuyla bol köpurt dal tarlaya ekinlerin uzama yönune doğru çaliş,tersi tarafa çalişma tahriş eder,irgatlarin yevmiyesinide hemen ver.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga fazla uzatma,sonra biçerdöver de fayda etmez.

Lubricant jeller var veya traş sabunuyla bol köpurt dal tarlaya ekinlerin uzama yönune doğru çaliş,tersi tarafa çalişma tahriş eder,irgatlarin yevmiyesinide hemen ver.
    Çavuş ve yaverlerine iyi bakmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasavvuftan kuantum fiziğine, evrenin sınırlarından bilumum çeşit felsefe muhabbetine girmiş çıkmış bir insan olarak diyorum ki en güzel, en tatlı muhabbet zig-daşhag muhabbeti.

Zig-daşhag muhabbetinden aldığım tadı başka hiçbir şeyden alamadım.
    tommygun ve Green Arrow bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)