Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekşideki ibretlik şanzıman hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu şu yazilanlari okudukca nutkum tutuluyor yemin ederim. Nasıl bir ortamdayiz? Yalan olma ihtimali çok düşük çünkü hangimiz "yok artık bu olmaz" diyebiliriz şu yazılanlar karşısında:

"yıllar önce würth'te çalıştığım dönemde araç kiralama işiyle uğraşan bir müşterim vardı. bi müşterisi gelmiş araç kiralamış kendisinden antalya'ya gidicem diyerek. neyse müşterime uğradım çay içiyoruz. elemanı geldi "abi bu adam antalya'ya gideceğim dedi ama araba salihli'de" dedi. bizim müşteri "eyvahh!" dedi atladık arabaya araç takip sisteminden arabanın bulunduğu yere gittik araç salihli oto sanayide bir tamircide lifte kaldırmışlar öylece duruyor. çaktırmadık girdik dükkana selamın aleyküm aleyküm selam faslından sonra kısa bi sohbetin ardından bizim arkadaş sordu ustaya "ustam bu aracın nesi var" diye. usta da "şanzıman arızası var şanzımanı değişecek dedi" o andan aracı kiralayan eleman bizim arkadaşı görünce dükkanda film koptu zaten. elemanda kiraladığı aracın aynısı varmış şanzıman arızası varmış aracında. ustası da senin arabanın aynısından kirala getir sök tak yapalım değiştirelim demiş"

Vallahi aklımı yitirmek üzereyim.
    Mr.wind, espresso, Voltaren ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu şu yazilanlari okudukca nutkum tutuluyor yemin ederim. Nasıl bir ortamdayiz? Yalan olma ihtimali çok düşük çünkü hangimiz "yok artık bu olmaz" diyebiliriz şu yazılanlar karşısında:

"yıllar önce würth'te çalıştığım dönemde araç kiralama işiyle uğraşan bir müşterim vardı. bi müşterisi gelmiş araç kiralamış kendisinden antalya'ya gidicem diyerek. neyse müşterime uğradım çay içiyoruz. elemanı geldi "abi bu adam antalya'ya gideceğim dedi ama araba salihli'de" dedi. bizim müşteri "eyvahh!" dedi atladık arabaya araç takip sisteminden arabanın bulunduğu yere gittik araç salihli oto sanayide bir tamircide lifte kaldırmışlar öylece duruyor. çaktırmadık girdik dükkana selamın aleyküm aleyküm selam faslından sonra kısa bi sohbetin ardından bizim arkadaş sordu ustaya "ustam bu aracın nesi var" diye. usta da "şanzıman arızası var şanzımanı değişecek dedi" o andan aracı kiralayan eleman bizim arkadaşı görünce dükkanda film koptu zaten. elemanda kiraladığı aracın aynısı varmış şanzıman arızası varmış aracında. ustası da senin arabanın aynısından kirala getir sök tak yapalım değiştirelim demiş"

Oha amk. Kusura bakmayin amk dedim ama yuh yani. Şeytan gitsin o adamin yaninda staj yapsin.
    Voltaren bunu beğendi.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha amk. Kusura bakmayin amk dedim ama yuh yani. Şeytan gitsin o adamin yaninda staj yapsin.
    O değil de adam Salihli'ye gideceğim demiş olsaydı?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    öncelikle çok güldüm, gece gece baya güldürdü, bir kaç dakika sonrada bir durgunluk oldu, bu seferde ülkemden utandım... geçecek, bugünler de geçecek.

Motosikleti
    cb250r
    O değil de adam Salihli'ye gideceğim demiş olsaydı?
    o zaman adamlar olayi hic cakmayacakti. konusunu konusmayacakti. ekside bu konu gecmeyecek, biz bu konuyu konusmayacaktik.
    Ben baslikta kufur etmeyecek, yurdum insanina zaten olmayan guvenim yerin dibine gecmeyecekti.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman adamlar olayi hic cakmayacakti. konusunu konusmayacakti. ekside bu konu gecmeyecek, biz bu konuyu konusmayacaktik.
    Ben baslikta kufur etmeyecek, yurdum insanina zaten olmayan guvenim yerin dibine gecmeyecekti.
    Demek ki bizim bilmediğimiz neler olmuş neler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok güldüm, gece gece baya güldürdü, bir kaç dakika sonrada bir durgunluk oldu, bu seferde ülkemden utandım... geçecek, bugünler de geçecek.
    Geçen de otele giden bir adama hiç haberi yokken bozuk televizyonu kitleyip "bunu siz bozmuşsunuz diyerek" parasını istemişler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R

Eskiden beri yapılan işlem bu :D

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bu ülkede yaşamak için fazla saf kalıyorum duygusu uyandırdı.
    İlk defa duyuyorum ve arabamda bir arıza olsa, biri söylemedikten sonra, hayatta aklıma gelmez.

Çok yazılır da, neyse...
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    250r
    Ekonomik şartlar mı bizi bu noktaya getirdi, yoksa biz millet olarak hep böyle miydik diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Daha önce çalışmış olduğum bir filo kiralama firmasında çokça karşılaşırdık.
    Turbo ve enjektör hırsızlığı en çok karşılaştığımız durumdu.
    Birde kendi araçlarını bir yerlere sürtüp kaskoları bozulmasın isteyenler, arkadaşlarına araç kiralatıp kiralanan arabayla kendi arabalarına park halinde çarparlardı.
    İnsanlarımız gerçekten çok garip.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yaparlar, şaşırmam.
    daha önce bir yaşça küçük uzaktan arkadaş vardı. babası bir şirkette kiralık araç kullanıyordu, mazot şirketten. Arkadaşıyla beraber, başka arabayla gezmek için, bu arabadan mazot çekmeye çalışmışlardı. Tabi aracın depodan içeri hortum sallayamıyorlar. Araç fazla gelen yakıtı mazot pompası geri depoya basıyormuş. Bunlarda Aracı lifte kaldırıp, o boruyu söküp, araca tapa gaz verip yanmayan mazotu alıyorlardı.

Üzgünüm dostlar, böyleyiz. Her ne kadar milletimize yakıştıramasak ta, çok var böyleleri.

Vallahi yazılanları okuyunca kanım çekiliyor.

Motosikleti
    Peugeot / Django
    çok değil 3-4 ay önce piyasada hepimizin bildiği araç kiralama şirketi olan MOOV firmasından A noktasından B noktasına gitmek için sokağımın biraz ilerisinde ki Renault Clio marka aracı kiraladım ve sürüşe başladım. Israrla kırmızı ışıkta bekleyen sürücüye korna çalmak için elimi direksiyonun ortasına attım ve göreyim. Aracın hava yastığını çalmışlar. Elim içine çökmüştü.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abim araç kiralama işi yapıyor. araçtaki gps'i söküp çalan oldu iki defa. parça çalmak ne ki...
    arabaları bulduk tabi sonra yedek gps sayesinde.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abim araç kiralama işi yapıyor. araçtaki gps'i söküp çalan oldu iki defa. parça çalmak ne ki...
    arabaları bulduk tabi sonra yedek gps sayesinde.
    Bu ülkede adam gibi iş yapmak zor olsa gerek.

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomik şartlar mı bizi bu noktaya getirdi, yoksa biz millet olarak hep böyle miydik diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
    İnsanda şeref olacak hocam ŞEREF.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)