Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

600cc sport touring alım arifesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlar sakin olun ya hararetlenmeye gerek yok
    araştırmaya devam ediyorum 2 gündür favoriye aldığım takas düşünenlerle konuşuyorum ama daha anlaşamadık daha doğrusu takas olunca niyeyse makinenin rakam otomatikmen artıyor ee kardeşim bizim makine takasta niye yerinde sayacak makul fiyatlarla konuşmak isteyen de yok şuan radarımda fazer8 galeriden sizden ricam ilan hakkında yorum yapabilir misin nasipse gidip haftaya almak istiyorum
    şöyle bir sorumda var araştırıyorum ama bulamadım fazer8 absli olup olmadığını resimlerden anlama şansımız var mı
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15659106/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araştırmaya devam ediyorum 2 gündür favoriye aldığım takas düşünenlerle konuşuyorum ama daha anlaşamadık daha doğrusu takas olunca niyeyse makinenin rakam otomatikmen artıyor ee kardeşim bizim makine takasta niye yerinde sayacak makul fiyatlarla konuşmak isteyen de yok şuan radarımda fazer8 galeriden sizden ricam ilan hakkında yorum yapabilir misin nasipse gidip haftaya almak istiyorum
    şöyle bir sorumda var araştırıyorum ama bulamadım fazer8 absli olup olmadığını resimlerden anlama şansımız var mı
    ön çatalın jantla birleştiği alanda abs okuyucusu görürseniz abs oluyor.

ilandaki motorda çamurlukta abs yazıyor ama göremedim jant göbeğinde. gerçi fotoğraflar da kötü.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Galeri benim için her zaman eksi puan, arabada da motorda da. Elbette istisnalar vardır, ama genelde böyle oluyor.

Yolladığın motorda ABS var, Yamaha Honda gibi görünür bir sürü deliğin olduğu açık bir ABS okuyucu kullanmıyor, iki tane kablo geliyor kalipere, biri ABS, diğeri direkt ABS okuyucuya gidiyor altta örneğin var.

Yamaha'nın okuyucusu böyle görünüyor.

Honda'da okuyucu daha farklı şekilde kullanılıyor mesela:
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşın da dediği gibi bu motosiklet abs li jant göbeği kapalı olur yamaha da bende abs siz tenere vardı onun jant göbek içi boştu abs li olanlar kapalı buda kapalı
    motosiklet temize benziyor galeri işine bende biraz temkinliyim galeriye genelde ya zengin insanlar telefon pazarlığı ile uğraşmak istemediği için verir yada satılmayan patlak motosikleti verir galeri kaç derse tamam derler motoru bırakırlar fiyat sana uyuyorsa git bak kafana yatarsa al

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

bence senin aradığın fiyat aralığında bu makina bana daha iyi geldi 5 yıldır aynı kullanıcıda olması son bakımı serviste yapılmış olması + galeri de olmaması hasar kaydı 1700 tl birşey değil
    (sahibini tanınmam etmem )

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...44331151/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili forum arkadaşım senin yaş 39 du yanlış hatırlamıyorsam kaç motorun oldu bu zamana kadar bilmiyorum bildiğim yenisin daha motorda öyle aklımda kalmış ..
    ben 1998 yılından beri ehliyetli motorsiklet süren biriyim hayatımda daha Çin malını bırak 250cc motorum bile olmadı en son sattığım motorum cb600f hornet di ondan önce tdm850 idi ondan önce fazer 8 di ondan önce silverwing 600 dü unuttuğum bir sürü makine var bazılarını ara ara aldım sattım 3 ay 4 ay sürdüm..

Benim hayatım boyu ne Çin ne hint malı motorum olmadı alabilirmiyim alabilirim öyle egolarım yok katiyen almam diye adamlar kaliteli güzel makine yapar alırız o başka mesele ama şimdiye kadar olmadı …

Ben kime gidin Japon alıcağınıza Çin malı alın demişim sen bana bir tane Japon alıcağınıza Çin malı alın diye yazımı çıkar vallahi billlahi tillahi 2004 den beri olan bu hesabımı kapatıcam ama bulamassan sen gidersin bak

Ağzımdan çıkmayan lafları sanki ben demişim gibi söylememeni rica ediyorum …

Evet modelli mümkünse sıfır alın diyorum inatla da diyicem bu çin malı alın demek değil tam aksine burda konum var konu açdım paranız yetiriyorsa Japon yetmiyorsa hint onada yetmiyorsa ancak Çin oda cf moto Çin derken başka marka değil alın diyorum sıralamam bu ama asla gidin direk Japon alıcağınıza Çin malı alın demedim hiç bir zaman..

Millete git 10 yaşında motor al Japon japondur diyorsun ben seni anlıyorum ama yanlış bir yoldan gidiyorsun .. ülkenin koşullarını görmezden gelip sanki herkes motorunu 10 yaşında bile olsa resmî servise sokup düzenli en kaliteli orjinal parçaları kullanıp geziyorlar mantığın var öyle olsa emin ol senden çok ben tavsiye ederim bırak 10 yaşını 30 yaşındaki japonu bile tavsiye ederdim ama burası Türkiye bizde garanti süresi bittimi kolay kolay kimse resmî servise gitmez .. ondan sonrası muallak zaten hangi servise gidiyor hangi parça kullanılıyor ..

sonra kefil oluyormusun deyince ekspertize soksunlar diyorsun o ekspertizi çok gözünde büyütme o ekspertize de çıkarmadan önce bir sürü hile hurda yapıyorlar yataklar dan ses geliyorsa yağa teflon katkısı maddesi atıyorlar amortisörler artık bitikse değişmesi gerekiyorsa içine geçici dolgu malzemesi sıkıyorlar jant ta iç kısımda düzeltme varsa görülmez daha neler neler var onların hiç biri ekpsertizde çıkmaz ekpertiz gidip amortisörleri söküp içine bakıcak hali yok yada motorlu söküp parçalayıp yataklara bakıcak hali yok ..

Kısaca gidip sanki çok iyi eminmiş gibi Japon al deyip iinsanların başını yakıcak canını sıkıcak ilerde ekonomik olarak en ufak arızada çok büyük sorunlar yaşatacak tavsiyelerde bulunma diyorum
    valla içimde kötü niyet yok seni iyiliğine diyorum ..

10 yaşındaki Japon Alman fark etmez geçmişini bilmediğin geçmiş sahiplerinin nasıl sürdüğünü bilmediğin hangi yağ konulmuş hangi aralıklarla değiştirilmiş motor hormu kullanılmış daha öncesinde blok tamir görmüşmü krank ne durumda üst kapak daha önce taşlamaya gitmişmi ön düzen de boşluk varmı amortisör maşa jantlar bir tamirat görmüşmü şase daha önceden bir işlem görmüş mü kaç sahip değiştirmiş bakım seceresi varmı bunları bilmeden etmeden bırak Japonu insanlara hiç bir motoru tavsiye etme vebal altında kalırsın..bu işin japonu mu var …

Bugün 4 silindir herhangi bir makinenin sadece krankı sıfır 30 bin tl den başlar inanmıyorsan ara sor istediğin servisi istediğin 4 silindir model için de ki elimde misal örnek veriyorum cbr650 var krank lazım ne kadar .. ben minumum fiyatı yazdım…

O yüzden Bu işin Japon’la alakası yok
    bana bırak japonu dünyanın en sağlam motorunu getir 1 ay yağsız geziyim bak bakalım motorun egzantrik den yataklardan nasıl ses geliyor heleki 10 yaşında motordan bahsediyoruz motoru kötü hor bakımsız kullanırsan geçmişini bilmiyorsan bu işin japonu almanı İtalyan’ı Amerika’nı yok hepsi başına iş açar …

Türkiye de insanların çoğu motor sürmeyi biliyor seviyor ama çoğu bakmıyor kaliteli yağa para vermek bile bazılarının gözünde büyüyor gidiyor nerde ucuz adı sanı bilinmeyen marka var onu kullanıyor heleki esdikçe el değiştirdikçe bu oran dahada artıyor …

Motorsiklet araba gibi değil motorda yeni her zaman iyidir bak scooter bunun dışında tutarım istersen 2000 model burgman al yapısı basit revizesi basit yürütürsün .. ama vitesli farklı dersin ki ben 10-20 yaşında 4 silindir aldım köşede paramda var 40-50 bin tl bir şey olursa gerekirse komple motoru yaptırırım sorun değil onada lafım yok dersin ki ben bu motoru restore etmek için aldım toplıycam zaten kelepire almışsındır onada lafım yok aksi halde diğerleri her daim benim için saatli bombadır heleki eski 4 silindir makine ..

Son olarak burası araba forumu değil arabada honda fanatikleri var vw fanatikleri var Mercedes BMW Jaguar fanatikleri var .. motorda bunun fanatikliği olmaz olmamalıdır da zaten..

motorsiklet dediğin 2 lastik ve canımız hayatımız onun üstünde kaportada sensin her şey sensin bunun ne çini ne Japon’u ne 250cc si ne 1200cc si hepsi eşittir bunda öyle ncap standartı diye bir şey yok araba vurursa Çin malı motorunda olsa Japon motorunda olsa aynı darbeyi alırsın bir yerden düşersen Allah korusun çini japonu fark etmez hacimi de farketmez uçarsın …
    O yüzden motorda marka fanatizmi yapılmanın mantığı yok ..

Adam Japon alır satar Amerikan harley alır satar İngiliz Triumph alır satar İtalyan aprilla piaggio alır satar Alman bmw alır satar tekrar Japon alabilir motorsiklet böyle bir şeydir ..
    eski yeni motorcu yok şunu aldım yok bunu sattım gibi konulara hiç girmeden diyorum ki japon japon dur benim için yaşı km pek önemli değil ben kimin nasıl kullandığına bakarım
    bu arkadaşta aynen öyle yapabilir
    ilk önce adama bakar arizona kertenkelesi gibi değilse sonra motosiklete bakar beğenirse gider baktırır iyi bir ustaya
    bu arada ben kozmetik duruma da pek takılmam önden kazası yoksa sıkıntı değil ha önden kazalı motosiklete de bindim buda benim takıntım
    tommygun bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de aldığı motoru en az 10.000 km kullanmadan hemen satılığa koyan tayfaya gıcığım. Hele alır almaz ilk 1000 km içinde satan biri varsa çok hoşlaşmam, selam verse almam, adres sorsa fizana yollarım.
    espresso, blueway2 ve DickName bunu beğendiler.

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aldığı motoru en az 10.000 km kullanmadan hemen satılığa koyan tayfaya gıcığım. Hele alır almaz ilk 1000 km içinde satan biri varsa çok hoşlaşmam, selam verse almam, adres sorsa fizana yollarım.
    Geçen sene sıfır Bajaj Pulsar NS200 aldım. Şu an 5 bin km'deyim. Zırıltı sesi, titreşim falan derken 3 kez sebepsiz yere benzin pompası çalışmadı ve işimden gücümden etti beni. Motoru aslında seviyorum hatta daha yeni gidon yükseltme ve ayna genişletme aldım. 500km sürmemişimdir bunlarla ama bu olanlar sebebiyle soğudum motordan. Ne yapayım bir 5 bin daha bineyim mi? Başlığı da bayağıdır takip ediyorum çünkü benzer bir bütçeyle benzer bir alete geçmeyi planlıyorum ben de ve benim seçeneğim de CBF600 aslında ama, 4 silindir eski aletler hakkında yazılanlar korkuttu beni de. Herhalde 1 sene daha bineceğim gibi duruyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene sıfır Bajaj Pulsar NS200 aldım. Şu an 5 bin km'deyim. Zırıltı sesi, titreşim falan derken 3 kez sebepsiz yere benzin pompası çalışmadı ve işimden gücümden etti beni. Motoru aslında seviyorum hatta daha yeni gidon yükseltme ve ayna genişletme aldım. 500km sürmemişimdir bunlarla ama bu olanlar sebebiyle soğudum motordan. Ne yapayım bir 5 bin daha bineyim mi? Başlığı da bayağıdır takip ediyorum çünkü benzer bir bütçeyle benzer bir alete geçmeyi planlıyorum ben de ve benim seçeneğim de CBF600 aslında ama, 4 silindir eski aletler hakkında yazılanlar korkuttu beni de. Herhalde 1 sene daha bineceğim gibi duruyor.
    Yok, burada arkadaş motoru alıp çok kısa bir süre içinde satanlara gıcık olduğunu anlatmak istemiş aslında. Yani bir sene binmişsin bir şekilde, seninki sayılmaz.

Motosikleti
    MT-07
    CBF600 alacaksan, enjeksiyonlu modellere bakman sağlıklı olacaktır. Fakat NS200'e göre çok fazla yakacaktır, işletim masrafları çok fazla olacaktır bir de parça konusunda sorun yaşar mısın? Onun hakkında bir yorum yapamayacağım. CBF600 eskilerin Balina Kasa Mercedes'idir. Hep hayalimdeki motordu

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar vazgeçmiş bulunmaktayım umudum yoktu ama sıfır mt07 almaya bayiye gittim bulur muyum diye o da yok bu sene bitmis
    Bütün hevesim kaçtı çok garip bir motosiklet piyasası olmuş eldekini kaybetmemek lazım

Motosikleti
    Artık Yok...
    İkinci motor olmıycakmıydı zaten ben senin yerinde olsam ucuz yollu 70-80 bin tl ye 2004-2005 cbr600 f falan alır ki ben esas onun bir önceki kasasını çok severim yılan gibi uzun hatları vardır gittiği yere kadar sürerdim bir sıkıntı verse yaptırır orjinal parçalarla binerdim ..

Sonuçta fazer 8 bakıyorsan temizleri 170-180 bin tl lerden başlıyor ona o parayı vereceğine yarı fiyatına alırsın cbr600 f falan geri kalan parada bir arıza sıkıntı olursa bir köşede kötü gün tamir parası olarak tutarsın yada tam tersi o parayı motoru sıfırdan restorasyon yapmak için kullana bilirsin o zaman fabrikadan çıkmış ilk günkü gibi olur….
    sana kalmış …

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Dostlar vazgeçmiş bulunmaktayım umudum yoktu ama sıfır mt07 almaya bayiye gittim bulur muyum diye o da yok bu sene bitmis
    Bütün hevesim kaçtı çok garip bir motosiklet piyasası olmuş eldekini kaybetmemek lazım
    sport touning den mt7 ye ne alaka bence paran varsa al bir daha bu fırsatı bulamayabilirsin
    2020 de sattığım spacy alpha yı şimdi almak istiyorum ama 50 k vermeye elim gitmiyor o paraya dio baktım oda 2022 model 50 k zaman geçtikçe değelenen mal azalan gelir kısır döngü büyüyerek devam ediyor
    çin malı motosikletime 500 tl harcadım kullanmaya devam ediyorum tek farkı yarı otomatik oluşu otomatik ve bu kadar problemsiz az yakan bi çin malı varsa almak isterim açıkçası

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...49099756/detay

tommygun kızacak ama 2 yılda 2.000km bile yapmadan ilana çıktım. ufak tefek çizikler dışında sorunsuz. versys ya da tiger 800 denemek istediğimden satıyorum. belki ilginizi çeker.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ben Mt-07'yi alırken böyle bir şey denk gelmemişti. Umarım değerini bilen birine gider.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mt-07'yi alırken böyle bir şey denk gelmemişti. Umarım değerini bilen birine gider.
    Sen gazlamaci adamsin,sana cbf600 gitmez,10 litre yaktirirsin o makinaya.elin ayagin rahat durmaz

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen gazlamaci adamsin,sana cbf600 gitmez,10 litre yaktirirsin o makinaya.elin ayagin rahat durmaz
    Yok yahu eskisi kadar basmıyorum Esas hayalim Cbf1000 idi zaten ama maalesef bu cbf serini honda boşu boşuna yok etti.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bizim arkadaşda ikinci motor sadece uzun yolluk cbf 1000 bakıyor baktığı 3 motorda sıkıntılı çıktı arıyor hala …

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...49099756/detay

tommygun kızacak ama 2 yılda 2.000km bile yapmadan ilana çıktım. ufak tefek çizikler dışında sorunsuz. versys ya da tiger 800 denemek istediğimden satıyorum. belki ilginizi çeker.
    Şimdiden yeni motorunuz hayırlı olsun. Eski motor da temiz gözüküyor, umarım yeni sahibi hayrını görür.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yahu eskisi kadar basmıyorum Esas hayalim Cbf1000 idi zaten ama maalesef bu cbf serini honda boşu boşuna yok etti.
    Sana varadero 1000 gider çift silindir 100hp.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana varadero 1000 gider çift silindir 100hp.
    Bu 100 oktan'da AT ile Bodrum'dan İstanbul'a dönüyordu eleman. Fena hoşuma gitti alet ama önce bana bir dört silindir lazım. Hevesimi alayım, sonrası muhtemelen gene 2 silindir olur gibi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)