Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yeni model // Kanuni SEHA 150 (F/P ürünü mü)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorun markası Kanuni olup, modeline de Popcorn, Bobcat nasıl koymuşlar?
    Bir sonraki modellerinin ismi Mickeymouse, Donaldduck, dildo, katmadeğerşaban vs olabilir
    GoGi, F54, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorun markası Kanuni olup, modeline de Popcorn, Bobcat nasıl koymuşlar?
    Osmanlı çocuğu oldukları için.
    GoGi ve levend84 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmanlı çocuğu oldukları için.
    Osmanlı İmparatorluğu'nu maalesef Abdülhamid, Vahdettin, bilmem kaçıncı Mustafa gibi denyo padişahlardan ibaret gördüğümüz için maalesef geçmişimizden tiksiniyoruz. Sayısı çok çok az da olsa Fatih Sultan Mehmet gibi geçmişte sağlam ve zamanının ötesinde bir düşünce yapısına sahip liderlerimiz olmuş. Yine de tarih bence bir bütün ve Atilla, Emir Timur, Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk gibi liderlerin yetiştiği bir toplumun mensubu olarak ne kadar gurur duysak azdır. Buarada "biz neden bu haldeyiz?" diye sorusuna daha gelmedim bile.
    GoGi, oialdemir ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    https://youtu.be/yugiGu36TGc

Videosu gelmiş. Bu arada gri renk metalik olsa daha güzel olurdu bence. Mat renk kendini göstermiyor.

Motosikleti
    Kymco AK550
    freccia 150 aldım ben de bir ay önce. 500km oldu, şimdiye kadar çok memnunum. kanuni seha da onun bir kalite düşüğü sanırım.

freccia 150 almamdaki temel sebep ahlaksız japon satıcıları ile uğraşmak istemememdi. sıfır bayi fiyatı 125 bin olan motorun 20 bin kilometrede 2-3 yaşında olan halini 150 bine almak istemedim. ya da yine liste fiyatı 125 bin olan motoru ahlaksız bayilerden 200 bine bir de yalvararak almak istemedim. freccia'yı almamdaki önemli sebeplerden biri internette yazan fiyat neyse ona satılmasıydı.

bunların yanında çok yakışıklı bir motor. seha da aynı tasarıma sahip. bu durum biraz da sıkıntı oluyor hatta, trafikte sürekli yanımda bir motorcu durup motoru soruyor.

bana göre dio müthiş çirkin bir motor mesela. nmax çok sıradan ve her köşe başında bir tane var. bu motorları onlara alternatif olarak düşünmüyorum. kurye olsaydım belki düşünürdüm ama biraz keyif biraz ulaşım için kullanıyorum ben.

freccia da seha da hem birçok lüks segment özelliklere sahip hem de çok yakışıklı. bu yüzden tercih edilebilir diye düşünüyorum.

bu arada seha'nın bagaj hacmi freccia'ya göre çok daha geniş. motor bloğu dezanvantajı bagaj avantajı olarak geri dönmüş sanırım. freccia'ya bir tane kapalı kask sığmıyor. onun dışında da hiç yer yok zaten.
    yosunum83 bunu beğendi.

63 e on siparis verdim. Ertesi gun 69 a yukselfi fiyat. Ben gordum scooteri gayet hos malzeme kalitesi guzel. Kocaman yazamadimda ALTMIS BIN LIRAYA baska alinacak scooter yok. On yargilari bence kirmak lazim. Aldigim icin yazmadim bunu fiyatina gore bu kalite bence iyi. Iki sene sonra dökulur diyen arkadas Mondial 125 znu yu 4 sene boyunca kullandim sorunsuz dokulmeden sattim. Bakim haric sorun yaratmamisti.

Yani kullanimdan kullanima fark ediyor eminim buna.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuralkan' ın tandansı bellidir, bunu çalışanları bilir. Eski çalışanı olarak bana pek uymuyordu. Ama uymasa da dışlanmazsınız. Osmanlıcılık kesinlikle ilk sıralarda değildir hatta benim zamanımda hiç tartışma konusu bile olmazdı.
    Kanuni ismi de Kuralkan'ın kurucusu Mehmet Kuralkan'ın ilk torunu Hamid Kanuni Kuralkan' dan gelir.
    İlk torununun ismini vermiştir firmaya.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Acaba kuralkan bu motoru cesur ve açık sözlü youtuber lara motovloggerlara verip alın artısını eksisini detaylı bir şekilde inceleyin der mi ? Güzel motor ama içi seni dışı beni yakar olmasın sonra

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Ülkemiz şartlarında malesef artık çinli alınmaz algısı yıkılmak zorunda. Sıfır fiyatı ile 2 kat fark olan motorlardan bahsediyoruz. Galiba biraz kumar oynamış gibi olunuyor çinlide. Sorunsuz olanı da var, hemen sorun çıkartanı da. Yani 2. el fiyatlarıda malum çok yüksek.

Tamir masrafı çıksın diyelim ne kadar çıkabilir ki ? 65kya sıfır motor alıyorsun benzeri 100k üzeri en en az...

Yani şu form da hakketten çin işi motosiklet kullanan arkadaşlar yorumlarını aksatmadan yapmalı, alınır mı alınmaz mı, eksileri artıları neler diye. (Eskiden gelenler kötü olabilir, demek istediğim bu yeni gelen güncel modeller üzerine..)
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Bu ulkede halen kopyasini yapmislar cakmasini yapmislar gibi algi var. Arkadas iki scooter da ayni bantta uretiliyor. Biri geliyor benim tostum cift kasarli olsun digeri geliyir tek kasarli uygun birsey olsun diyor. Tamam japon kaliteli ama cift kasarli tosta da 70 lira kimse vermez.

Artik bu algi bazi modellerde yikilmali.

Adam soyle saniyor Honda 150 adv uretildi cinli gitti onu satin aldi fabrikaya getirdi aynisini yapti SANIYOR.

Dunyahi 6-7 aile yonetiyor beyler. Her kesime gore scooter uretiyorlar.

Karisik oldu ama boyle birsey iste.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hafta sonu 78 küsür e eşime aldık bundan. Aslında dört gün önceden gitsek 74 e alabilirdik ama Hero peşinde koştuğumuz için zaman kaybettik.
    Ben ns 200 alsın istedim ancak o ilk motosikleti olacağından vitessiz tercih etti.
    Motosiklete baktık, bindik, sürdük ve karar verdik. Perşembe günü elimizde olacak.Ne kadar güzel değil mi, sıraya girmek, zam farkından etkilenmek. saçma sapan aksesuar almak vs vs yok
    Guven, pea, SuleymanE ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu 78 küsür e eşime aldık bundan. Aslında dört gün önceden gitsek 74 e alabilirdik ama Hero peşinde koştuğumuz için zaman kaybettik.
    Ben ns 200 alsın istedim ancak o ilk motosikleti olacağından vitessiz tercih etti.
    Motosiklete baktık, bindik, sürdük ve karar verdik. Perşembe günü elimizde olacak.Ne kadar güzel değil mi, sıraya girmek, zam farkından etkilenmek. saçma sapan aksesuar almak vs vs yok
    hayırlı olsun hocam. benzeri model olan freccia 150 kullanıyorum yaklaşık bir senedir. gayet memnunum. siz de memnun kalırsınız inşallah.
    Bergson bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Teşekkürler.İkinci motosikleti de kendi adıma alayım sigorta düşük çıksın dedik güya ama ikinci motosiklette sigorta sıfırdan başlıyormuş bilginiz olsun 150 plaka 700 küsürde noter daha sonda da mtv böyle böyle gidecez.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun hemşehrim.
    Keyifle kullanmanızı dilerim.
    Bergson bunu beğendi.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun, dolandırıcılara para kaptirmadiginiz icin sevindim. Yok aksesuar parası yok sıra parası yok el altından para, milleti düşman askerini yakalamış gibi kerizliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan' ın tandansı bellidir, bunu çalışanları bilir. Eski çalışanı olarak bana pek uymuyordu. Ama uymasa da dışlanmazsınız. Osmanlıcılık kesinlikle ilk sıralarda değildir hatta benim zamanımda hiç tartışma konusu bile olmazdı.
    Kanuni ismi de Kuralkan'ın kurucusu Mehmet Kuralkan'ın ilk torunu Hamid Kanuni Kuralkan' dan gelir.
    İlk torununun ismini vermiştir firmaya.
    Haklısınız fakat suyun öte yanında liste fiyatının çok üzerinde satış yapmaya çalışan çakallara para kaptirmamak adina pekala alışveriş yapılabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dün teslim aldım. Eğer kronik arıza çıkmazsa bu makina bence çok güzel. Titreşim yoktu. İvmelenme vs harika,Çok keyifli bir 90 km yaptım. Hatta eşime vermeyip kendim bunla mı devam etsem diye düşündüm ;)) Tek sıkındı hızlanınca vites diye arka freni sıkmak bu biraz sorun olacak gibi)

Son olarak forumda seha için neden başlık açılamıyor.Bu konuda bir yasak vs mi var. Kanuni başlığında aradım bulamadım açmayı denedim olmadı. Ben anlamadım.
    freasy bunu beğendi.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kavuklu.46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ulkede halen kopyasini yapmislar cakmasini yapmislar gibi algi var. Arkadas iki scooter da ayni bantta uretiliyor. Biri geliyor benim tostum cift kasarli olsun digeri geliyir tek kasarli uygun birsey olsun diyor. Tamam japon kaliteli ama cift kasarli tosta da 70 lira kimse vermez.

Artik bu algi bazi modellerde yikilmali.

Adam soyle saniyor Honda 150 adv uretildi cinli gitti onu satin aldi fabrikaya getirdi aynisini yapti SANIYOR.

Dunyahi 6-7 aile yonetiyor beyler. Her kesime gore scooter uretiyorlar.

Karisik oldu ama boyle birsey iste.
    Söylediklerinizi pek anlamadım fakat bilgi açısından iyi olur diye yazmak istedim.

Honda X-ADV 750 Üretim yeri: Japonya
    Honda X-ADV 350 Üretim yeri: İtalya
    Honda ADV 150 Üretim yeri: Kamboçya

Çinli motorların genelinde özellikle grenaj aksamında motoru aldıktan sonra üretim sıkıntısı veya parça bulma zorluğu var. Hatta bulamayabiliyorsunuz. Motor kısımları %99 replika olduğu için japon motorlardan yada aliexpress den vs. bulup uydurma şansınız var.
    Kalite? Tam bir soru işareti.
    Japon motosikletlerde ise 1980-90 model scootera bile hala parça bulma imkanınız bulunuyor.

Diğer bir konu çinliler elektronik kısımlara da el attılar. Benim aklımda her zaman bir şüphe oluşacak sebepler var; kullandıkları abs motoru dandikse ve ola ki kaza anında frene bastığınızda çalışmazsa(Şikayetvar'da ABS motoru çalışmayan birine denk gelmiştim) sorumlusu kim ve Türkiye'de yaşıyoruz. Kimi kime şikayet edeceğiz?

Zira bu motorları Kanuni,Volta,Mondial,Arora vs. kendi üretmiyor.
    > https://www.alibaba.com/product-deta...490625463.html
    > https://turkish.alibaba.com/p-detail...728295102.html
    > https://www.alibaba.com/product-deta...708653711.html
    > https://www.alibaba.com/product-deta...692762732.html
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Motor şekil olarak güzel ama parça olarak çok dandik duruyor heleki honda kullanıyorsanız hoşunuza gitmeyecektir. Ayrıca bu tarz RKS ARORA ve KANUNİ bu modelde hepsi aynı fiyat performans olarak uzun yıllarda sorun yaratırmı bilemem ama malzeme kalitesi bence dandik açıkcası bende tercih etmek istemiştim şekil olarak sonradan vaz geçtim. Tercih sizin

12oookm oldu tek yaptığım arka teker rulmanı değişimi. Haricinde saçma sapan servis ücreti ödüyorum yağ vs değişimine
    Motorsikletten şu zamana kar memnunum manevra,hızlanma,fren ,farlar falan çok güzel kullanışlı
    Tek sıkıntı arka stop ve sinyallerini yetersizliği
    Son hızı muadillerine göre düşük kalıyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)