Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir tenerenin sonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ulen konu elma dilim.patatese.nasil geldi vay anasini ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki satış adedi ile alemin kralı olunur mu ? olur dersen 40 yıldır sınıfında zirvede olan bir model var :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

yürüyüş hızında gidon dönükken ön freni kullanmak pek evla değildir evet , hele zemin gevşekse birde burdaki gibi motor yüklüyken ayakda yere sağlam basamazsa ciddi sıkıntı..
    Satis adeti ile olunur bak ona bisey diyememm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak aklıma düşürdün. xmax'ın yan tarafında öyle bir soğutucu olsa ne güzel olurdu. Var mı ki öyle çok büyük olmayan 12V soğutucu?
    Sankim ikizmekse uyar gibin.

espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna mı motora kadın ismi koyuyoruz. Süslü olacak tabi.
    Hah yine basliyoruz hadi bakalim
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Gereksiz zorlama olmuş. Sol arka çantayı çıkarsaydın bari.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz zorlama olmuş. Sol arka çantayı çıkarsaydın bari.

https://www.youtube.com/watch?v=41uvT9GMGaI
    Gecebilseydi eger,arkadaslarina donup "he be alemin kraliyim olmm ben" diyecekti bence.ben olsam derdim, o kadar risk almisim hakkim yani.

Olmadi ama :(

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağalar yan çanta, arka çanta, depo üstü çanta , araba camı gibi tur camı ve deflektör, saçma sapan ışıldaklar, toto ısıtma.. Konfor çok güzel ama sanki motosiklet işinin sadeliğinin, basitliğinin verdiği güzellikten uzaklaşıyoruz gibi.
    Tamam da bunlar scooter konforu zaten.
    Yani arka çanta olsa, sele altı bagajı ile birlikte süper olurdu. önceden arka çanta lazım değil diyordum ama o zaman yalnızca işe gidip geliyordum, imdi bi arka çanta lazım. Kışın soğukta ellerim üşüyor elcik ısıtma olsa güzel olurdu. Maxi scooterların öndeki camları zaten yeterince iyi bir de deflektör ekleyince süper oluyor. O saçma sapan ışıldaklar da bir tek goldwing'e yakışıyor, ama onlara da yakışıyor yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tchibo' nun soğuk tutan çantasını her zaman bagajımda tutarım. İstanbul içi için ideal. Sahile giderken çok işe yarıyor.
    Soğuk çantalar iyi de içindekini bir süre soğuk tutuyor sadece. Benim xmax'ın sele altı bagajı motorun sıcağını olduğu gibi içeri alıyor yalıtımı çok fena, oraya soğuk çanta ile bile zor soğuk tutulması gereken bir şey taşımak. Sucuk alınca mesela sele altı bagajının arka tarafına doğru koyuyorum tam motorun üzerine gelmesin de yolda ısınmasın diye. O soğut tutan çantalardan bizde boy boy var evde, arabayla kampa gidince içinde bus kaseti ile birlikte işe yarıyorlar. 2. gün buzlar erimiş oluyor o zaman da yakınca buz satan yer bulunca iyi geliyordu.
    GoGi bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla bende 3'lü çanta + depo üstü kombinine göz kırpmaya başladım. Sırt çantası ile bu işler olmuyor. 4 saat sonra sırtına kramplar giriyor insanın. Şehir içinde gene hepsini sök, direkt naked tarza bürün
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Soğuk çantalar iyi de içindekini bir süre soğuk tutuyor sadece. Benim xmax'ın sele altı bagajı motorun sıcağını olduğu gibi içeri alıyor yalıtımı çok fena, oraya soğuk çanta ile bile zor soğuk tutulması gereken bir şey taşımak. Sucuk alınca mesela sele altı bagajının arka tarafına doğru koyuyorum tam motorun üzerine gelmesin de yolda ısınmasın diye. O soğut tutan çantalardan bizde boy boy var evde, arabayla kampa gidince içinde bus kaseti ile birlikte işe yarıyorlar. 2. gün buzlar erimiş oluyor o zaman da yakınca buz satan yer bulunca iyi geliyordu.[/QUOTE]

Sizin öyle bir dezavantajınız var. Top case bu konularda hayat kurtarıyor.

Geçen hafta Kıyıköy gezimde benzinciden aldığım küçük pet şişe suyu sele altında en üst tarafa yerleştirmiştim. Neredeyse yarım saatlik sürüşümün ardından verdiğim molada su hala soğuktu. Çok şaşırmıştım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250

Geçen hafta Kıyıköy gezimde benzinciden aldığım küçük pet şişe suyu sele altında en üst tarafa yerleştirmiştim. Neredeyse yarım saatlik sürüşümün ardından verdiğim molada su hala soğuktu. Çok şaşırmıştım.
    Sele altina su koymanizi (en azindan acilmis sonra kapatilmis) onermiyoruz, selenin en alt kisminda aku var, ne olur ne olmaz
    Forza'da su icin en mantikli yer, torpido, 1lt'lik su sisesi bile girebilir oraya.
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yahu 3 lü çantayla ne gerek vardı hem aşağısı uçurum hemde böyle dar bir yerden geçmek için risk almaya? Hadi illa oradan mutlaka geçmen lazım, çıkar çantaları öyle geç. Yada hiç geçme, bırak diğerleri sana vay acemi, aha korktu, aha tırstı desin, canından kıymetli mi?

Birde en az 2 kişi daha var orada, biri girişte biri çıkışta dursa, biri arkadan biri önden ani bir durum için yardımcı olsa çok rahat geçerdi.

Ama yoook, açılsın kameralar, bak şov yapacaz şimdi. Süper de şov oldu sonunda, dünya gündemine düştü video...

Şimdi sormak lazım bu arkadaşa; "aldığın riske, uçurumdan yuvarlanmana, motorunu pert etmene değdi mi?" diye.

Yine de çok geçmiş olsun diyeyim, inşallah çabuk iyileşir ve bir daha böyle gereksiz büyük riskler almaz.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Kaç gündür şu başlığı okurken "Bir Tencerenin Sonu" die okuyorum. Bir türlü alışamadım gitti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Sığması problem değil, oradaki fan çıkışları sorun. Sele altında yangın olmasındansa sıcak bira içmeyi tercih edecektir
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Enduro yapıyorum diye o kadar ağır motoru o yollara sokmanın ne anlamı var, aynı şeyi 300kg gs ile yapmayı çalışanları gördüm, neyi ispatlamaya çalışıyorlar amaç nedir çözemedim. Bu tip motorlar yol yapmaya ve hafif araziye uygun, böylesi zor yollara girip gezmek istiyorsan daha hafif ve kaya, toprak ve çamura yatkın dişli lastikli bir model kullanılmalı.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Sokayım tenereye, adam ölüyordu ya la.
    F54 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Soğuk çantalar iyi de içindekini bir süre soğuk tutuyor sadece. Benim xmax'ın sele altı bagajı motorun sıcağını olduğu gibi içeri alıyor yalıtımı çok fena, oraya soğuk çanta ile bile zor soğuk tutulması gereken bir şey taşımak. Sucuk alınca mesela sele altı bagajının arka tarafına doğru koyuyorum tam motorun üzerine gelmesin de yolda ısınmasın diye. O soğut tutan çantalardan bizde boy boy var evde, arabayla kampa gidince içinde bus kaseti ile birlikte işe yarıyorlar. 2. gün buzlar erimiş oluyor o zaman da yakınca buz satan yer bulunca iyi geliyordu.

Geçen hafta Kıyıköy gezimde benzinciden aldığım küçük pet şişe suyu sele altında en üst tarafa yerleştirmiştim. Neredeyse yarım saatlik sürüşümün ardından verdiğim molada su hala soğuktu. Çok şaşırmıştım.[/QUOTE]

Forza'da sele altı bagajı yalıtımı xmax'e göre daha iyi, motorun sıcaklığını çok fazla almıyor. xmax'ın sele altında özellikle ön tarafında çok fazla ısınıyor, oraya su koysam ısınır, içilmez hale gelir.

Bu kış motora eklenecekler planımda topcase var, orjinali pahalı, hesaplı bir şey bakacağım artık ama önce bütçe, hele bi okullar açılsın bana ne kalacak göreyim de.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar bu tantana 5000 usd lik kıçı kırık bir teneke için mi yaw
    elin gavuru bu motosikletler ile atlıyor zıplıyor vuruyor kırıyor bizde birileri yapınca cahil diye yaftalıyorsunuz ayıp yaptığınız sizin yaşamaya cesaret edemediğiniz hayatı başkaları yaşıyor diye kıskanmayın
    bunların tek sebebi FAKİRLİK :p
    4 yıl tenere kullandım tamda bu yollarda gezmek için üretilmiş bir motosiklet düş kalk vur kır ben gidemem demez kaldır yerden bas marşa devam et
    kaldırımdan atla merdiven çık sudan geç yol olmayan ormanda gez yeterki uygun lastik kullanacak adam olsun GİDİYOR
    bu arkadaşların tek yaptığı yanlış bence metal çanta takmak olmuş eğer soft çanta olsa duvara çarp arabaya sürt kaya ya yaslan hiçbir şey olmuyor tenere yi sattım soft çantalarım duruyor satmadım afrika da kullanıyorum
    afrika yı da her yola sürüyorum crf 250 al diyen arkadaşlar ben crf 1000 i gezmek için aldım her yola gidecek eşşek gibi

espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen yanlış kararların sonuçları ağır olabiliyor. Yan çantayı sökerek geçmek çok mu zor olurdu? Motorun pert olmasına şükretsin. Yuvarlanırken motordan ayrılmasaydı kemikleri pert olacaktı. Ağır motorlarla bu türden araziye girmeyi yersiz macera olarak görüyorum. Umarım maceradan memnun kalmıştır.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çantayı sökse demişsinizde.Orada ben buradan geçemem çantayı sökeyim dese makara yaparlar.Yada yardım edin önden arkadan tutun elle geçirelim dese.
    Benim motorda büyük dönemeyeceğim yerde inip elle ileri geri yapıp öyle biniyorum.

Millet acemi desin umrumda değil.Zaten acemiyiz.Kime hava atacam.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantayı sökse demişsinizde.Orada ben buradan geçemem çantayı sökeyim dese makara yaparlar.Yada yardım edin önden arkadan tutun elle geçirelim dese.
    Benim motorda büyük dönemeyeceğim yerde inip elle ileri geri yapıp öyle biniyorum.

Millet acemi desin umrumda değil.Zaten acemiyiz.Kime hava atacam.
    Valla kimse kusura bakmasin umrumda olmaz, cokta fifi. Bazen motosikletle durdugumda geri geri gidemiyorum, ya motosiklet yuklu oluyor, ya yol egimli ya da bozuk oluyor, ya da ben yorgun oluyorum. 200kg motosikleti itemiyorum sonucta. Inip yan ayaga aliyorum, sonra da sag dizimle destekleyip geri itiyorum.
    okanbagiscan bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bu tarz çantalar gerçekten iyi oluyor.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz çantalar gerçekten iyi oluyor.

https://i.hizliresim.com/e5rtbdf.jpg
    Bu çantanın bir link var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kimse kusura bakmasin umrumda olmaz, cokta fifi. Bazen motosikletle durdugumda geri geri gidemiyorum, ya motosiklet yuklu oluyor, ya yol egimli ya da bozuk oluyor, ya da ben yorgun oluyorum. 200kg motosikleti itemiyorum sonucta. Inip yan ayaga aliyorum, sonra da sag dizimle destekleyip geri itiyorum.
    Dün seyir terasına gideyim diye stabilize yola girdim, ilk defa gidiyorum zaten yanlış yola girmişim. Dikti baya yol, zemin de sıkı değildi. Belli bir yere kadar çıkabildim ama teker patinaja düştü. Taşlarda baya köşeliydi. Lastikleri yarmadan çıktım orada ama o dik yokuşta motoru devirmeden döndüreceğim diye göbeğim çatladı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)