Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir tenerenin sonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    PsychOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beklemede
    Yazık olmuş, arkadaki konuşmalar da biraz panik yaptırmış gibi geldi bana. Ama en başında, ne gerek vardı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok hocam tartışma yaratmak için söylemedim. Zaten hakim olduğum konular da değil.
    Siz istemeseniz de baslar, ruhunda var boyle yerlerin

Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece Zafer Hoca' nın bir videosunda izleyip aklımda kalmış. İzleyince de mantıklı geldi. Siz daha tecrübelisiniz, eğer söylediğim ile alakası yok derseniz tabi ki de iddia edemem

Edit: Ben de motosikletimi aldığım ilk gün bu sebepten düştüm. apartman girişi hafif rampa ve dar bir yerden geçerken ön frene basıp düşmüştüm. Hatamı daha sonra anlamıştım.

Bu arada ben de tecrubeli sayilmam, hala hata yapiyorum.

Gidonunuz sola ya da saga donukse, dusuk hizla on fren kullanmak sorun cikarabilir, ozellikle egimlerde. Safranbolu'da tas doseli bir yolda (sirf cok fazla tangir tungur gidiyorum diye) gidon kirik iken frene bastim, (on/arka cok farketmiyor bu durumda aslinda) yapistim yere, cunku denge menge kalmadi.

Bir suru parametre var isin icinde, o yuzden sadece sunu yaparsan su olur demek kolay olmuyor, her dusmenin kendine ait bir fizigi ve eglencesi var
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motosiklette durur vaziyetteyken herhangi bir ayağımızı yere koymaya çalıştığımızda ayağımızın boşlukta kalması kadar kötü birşey yok. İnsan ağır çekim düşüyor.

Bir de şu "adventure" modasının bitmesi gerekiyor, bakkala bile 3'lü çantayla gidiyor insanlar.
    sedattemiz, PsychOnur, levend84 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette durur vaziyetteyken herhangi bir ayağımızı yere koymaya çalıştığımızda ayağımızın boşlukta kalması kadar kötü birşey yok. İnsan ağır çekim düşüyor.

Bir de şu "adventure" modasının bitmesi gerekiyor, bakkala bile 3'lü çantayla gidiyor insanlar.
    Belki bakkaldan aldığı biraları eve taşıyacaktır.
    Bira taşıyabilmek için xmax'a 3'lü çanta mı alsam diyorum ben de.
    tommygun, DickName, sedattemiz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Bitmez hocam bu akimlar.

- Aynalari kapali SS'ler
    - Sehir icinde 3'lu cantali ADV'ler
    - Cin keranesi gibi Goldwingler
    - Ayak bastigi yere bile motorunun markasini yazdirmis scooterlar,

vs vs.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o salak yolda motoru devirir, biraları da döker zaten.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi bakkaldan bira taşımak için 3'lü çanta gerekli olsaydı ben Givi'nin, Atk'nın ortağı falan olurdum.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Mondial rx evo ya bmw logosu takanlar kadar değildir
    sedattemiz bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Festivalde denk geldim , yalnız Bmw markası o kadar yakışmıştı ki motorun çizgileri çok güzel olduğu için sırıtmıyordu..Bmw 310 un Adv modeli falan sandım cidden ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Abi bakkaldan bira taşımak için 3'lü çanta gerekli olsaydı ben Givi'nin, Atk'nın ortağı falan olurdum.
    Yabancı bir forumda görmüştüm adam yan çantanın tekini çıkarıp aynı boyutlarda 12 volt soğutucuyu direkt monte etmişti , içi neyle doluydu tahmin etmek zor olmasa gerek :D
    yec ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı bir forumda görmüştüm adam yan çantanın tekini çıkarıp aynı boyutlarda 12 volt soğutucuyu direkt monte etmişti , içi neyle doluydu tahmin etmek zor olmasa gerek :D
    "Sefa insanı" olmanın sonu yok üstadım, bence de güzel fikir. Ben şahsen torba içinde 7-8 kutu bira, 1 kg patates, çerez falan bunları sol elciğe asıp yampiri yampiri sürüyorum. Motorun kendi kendine sürekli kontra vermesi çok ilginç bir deneyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rx3 Evo değil de çift silindirli Rx3S fena değildi. Gerçi bu da yavru Gs gibiydi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Festivalde denk geldim , yalnız Bmw markası o kadar yakışmıştı ki motorun çizgileri çok güzel olduğu için sırıtmıyordu..Bmw 310 un Adv modeli falan sandım cidden ��
    Katılıyorum. Motor üzerindeki Mondial yazısı olmasa kolaylıkla ortamlarda BMW diye satılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

"Sefa insanı" olmanın sonu yok üstadım, bence de güzel fikir. Ben şahsen torba içinde 7-8 kutu bira, 1 kg patates, çerez falan bunları sol elciğe asıp yampiri yampiri sürüyorum. Motorun kendi kendine sürekli kontra vermesi çok ilginç bir deneyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Rx3 Evo değil de çift silindirli Rx3S fena değildi. Gerçi bu da yavru Gs gibiydi.
    Tek elciğe torba asmak yerine sırt çantasına dolduruyorum ben. Ama seninki kadar çok olmuyor malzeme Tommy hocam.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bakkaldan bira almaya giderken.
    1. Şort ve atlet giyilir
    2. Ayağa terlik giyilir
    3. Kask takılmaz
    4. Bir ele çekirdek vs kuruyemiş alınır.
    5. Torba gidona asılırak etraftakiler ile laflaya laflaya dönülür.
    Şimdi çanta bu denklemin neresinde.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Motor üzerindeki Mondial yazısı olmasa kolaylıkla ortamlarda BMW diye satılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Tek elciğe torba asmak yerine sırt çantasına dolduruyorum ben. Ama seninki kadar çok olmuyor malzeme Tommy hocam.
    Sırt çantam çok büyük değil onda da laptop taşıdığımdan çantaya atmayıp riske giriyorum. Sol elciğe asılı torba varken kaza yapsam millet beni "Koca adamsın yaptığın denyoluğa bak" diye ayıplar, mahalle baskısı yerim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @tommygun, biralar Ok onu anladım da 1kg patatesi anlamadım? Çerez halinde desek inanılmaz hacim olur, donmuş patates herhalde?
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tommygun, biralar Ok onu anladım da 1kg patatesi anlamadım? Çerez halinde desek inanılmaz hacim olur, donmuş patates herhalde?
    Evde patates bitmiş de alayım dedim. Fırında yapıyorum, güzel oluyor.
    Cyan, espresso ve DickName bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Bak aklıma düşürdün. xmax'ın yan tarafında öyle bir soğutucu olsa ne güzel olurdu. Var mı ki öyle çok büyük olmayan 12V soğutucu? Xmax için güzel olurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakkaldan bira almaya giderken.
    1. Şort ve atlet giyilir
    2. Ayağa terlik giyilir
    3. Kask takılmaz
    4. Bir ele çekirdek vs kuruyemiş alınır.
    5. Torba gidona asılırak etraftakiler ile laflaya laflaya dönülür.
    Şimdi çanta bu denklemin neresinde.
    Ben biralarımı bakkaldan almıyorum, kuzenip yapıyor sağolsun her seferinde çift kova yapıyor paylaşıyoruz ama onun evle benim ev arası yaklaşık 60km, git gel 120km yapıyor, iki kasa boş şişeleri götürüp doluları almak için mecburen arabayla gidip mazot yakıyorum masraflı olmaya başladı. Motorla taşıyabilsem mesela 3'lü çanta olsa 40 şişe bira sığdırsam hem motorla gezmiş olucam hem yakıt masrafı yarıya inecek.

Şaka bir yana bu adv motorlardaki metal aluminyum arka çantaları çok seviyorum, ama xmax'de tuhaf duruyormuş. Önümüzdeki kış xmax'a arka çanta alma niyetim var ama 3lü çanta kadar abartmayacağım tabi ki.
    sallami ve yec bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Evde patates bitmiş de alayım dedim. Fırında yapıyorum, güzel oluyor.
    Ooo elma dilim. Çiçek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Bak aklıma düşürdün. xmax'ın yan tarafında öyle bir soğutucu olsa ne güzel olurdu. Var mı ki öyle çok büyük olmayan 12V soğutucu? Xmax için güzel olurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Ben biralarımı bakkaldan almıyorum, kuzenip yapıyor sağolsun her seferinde çift kova yapıyor paylaşıyoruz ama onun evle benim ev arası yaklaşık 60km, git gel 120km yapıyor, iki kasa boş şişeleri götürüp doluları almak için mecburen arabayla gidip mazot yakıyorum masraflı olmaya başladı. Motorla taşıyabilsem mesela 3'lü çanta olsa 40 şişe bira sığdırsam hem motorla gezmiş olucam hem yakıt masrafı yarıya inecek.

Şaka bir yana bu adv motorlardaki metal aluminyum arka çantaları çok seviyorum, ama xmax'de tuhaf duruyormuş. Önümüzdeki kış xmax'a arka çanta alma niyetim var ama 3lü çanta kadar abartmayacağım tabi ki.
    Bende evde yapıyorum normalde ama, elinin altında çok olunca fazla gidiyor, su niyetine. Haziranın ortası gibi tüketmiştim son setten kalanları.
    Yazın da serin ortam istiyor yoksa tam gazlanmıyor. O yüzden eylül ortası gibi yapacağım bir sonraki seti. O zamana kadar piyasadan devam artık.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ağalar yan çanta, arka çanta, depo üstü çanta , araba camı gibi tur camı ve deflektör, saçma sapan ışıldaklar, toto ısıtma.. Konfor çok güzel ama sanki motosiklet işinin sadeliğinin, basitliğinin verdiği güzellikten uzaklaşıyoruz gibi.
    F54, Motoseverrr, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tchibo' nun soğuk tutan çantasını her zaman bagajımda tutarım. İstanbul içi için ideal. Sahile giderken çok işe yarıyor.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ağalar yan çanta, arka çanta, depo üstü çanta , araba camı gibi tur camı ve deflektör, saçma sapan ışıldaklar, toto ısıtma.. Konfor çok güzel ama sanki motosiklet işinin sadeliğinin, basitliğinin verdiği güzellikten uzaklaşıyoruz gibi.
    Boşuna mı motora kadın ismi koyuyoruz. Süslü olacak tabi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)