Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dedikodu -- Kawasaki ZX4R - 4 silindir 399cc SS

Motovento
    REKLAM ALANI
    PsychOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beklemede
    Az önce N400 yabancı forumunda dolaşırken denk geldim. Amerika marketine geleceğini söyleyen bir makale var ortada. Dedikodular 2021 in sonlarında çıkmaya başlamış. 2022 Mart ayında daha detaylı bilgiler verilmiş. 399cc, 4 silindir, 80hp olup, görsel olarak son model ZX10R ile benzer hatlara sahip olacağı söyleniyor. Yabancı forumlarda Amerika fiyatının $9000 olacağı tahmin ediliyor. Merak ettiğim konu, Amerika pazarına girebilen bir motosiklet Avrupa pazarına da gelebilir mi? Hali hazırda küçük cc hastası olarak N400 bakıyorum. Dedikoduların gerçekleştiğini düşünürsek, emisyonu uydurup getirebilirlerse ben fiyat etiketine bakmadan alırım. Genel olarak sizlerin de düşüncelerini almak isterim.

link;

https://www.motorcycle.com/new-model-preview/2023-kawasaki-ninja-zx-4r-confirmed-in-vin-submissions.html

https://www.youtube.com/watch?v=Z3bZh5n7LGY&t=178s

https://www.youtube.com/watch?v=gTThLmaCGUU&t=450s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    amerika ve asya pazarına giren motorlar çoğu zaman avrupa ve haliyle bizede gelmiyor euro 5 normları sebebiyle büyük ihtimal gelmez zx25r var mesela hali hazırda 250cc 4 silindir asya pazarının yeni gözdesi aynı şekilde yamaha r3 de gelmedi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abd.de Ninja 650'nin satış fiyatı 8300 Usd, burada 244.000 TL - 298.000 TL arasında satılmaya çalışılıyor. sizin 9000 Usd.ye Abd.de satışa çıkacak motora burada 300.000 TL üstü fiyat çekerler ki o paraya muhtemelen 2016 falan Zx 10 R bulunabilir.
    PsychOnur ve Nasate bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Şu forumda şu model gelirmi bu model niye gelmiyor diye konu açmadan önce bence şahsi fikrim Euro emisyon standartı nedir hangi ülkeler bu emisyon standartı kapsamında hangi ülkeler değil bakmak lazım arkadaşlar diye düşünüyorum…

Hiç bir zaman Türkiye ye gelmiycek motorlar üstünden hayaller kurmanın bence manası yok ..
    Sadece zaman ve enerji kaybı..

Motosikleti
    Beklemede
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abd.de Ninja 650'nin satış fiyatı 8300 Usd, burada 244.000 TL - 298.000 TL arasında satılmaya çalışılıyor. sizin 9000 Usd.ye Abd.de satışa çıkacak motora burada 300.000 TL üstü fiyat çekerler ki o paraya muhtemelen 2016 falan Zx 10 R bulunabilir.
    bulunmasına bulunur mutlaka ama ben şahsen zx10r yerine zx4r, gelseydi zx25r'ı bile tercih ederdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu forumda şu model gelirmi bu model niye gelmiyor diye konu açmadan önce bence şahsi fikrim Euro emisyon standartı nedir hangi ülkeler bu emisyon standartı kapsamında hangi ülkeler değil bakmak lazım arkadaşlar diye düşünüyorum…

Hiç bir zaman Türkiye ye gelmiycek motorlar üstünden hayaller kurmanın bence manası yok ..
    Sadece zaman ve enerji kaybı..
    Emisyon değerleri hakkında bir bilgi yok maalesef. Varsa da ben bulamadım sanırım.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kawasaki zx25r ab emisyon standartlarını desteklemiyor Buda yüksek ihtimal euro4 falandır zaten satış yapılan ülkelere bakarsan anlarsın Avrupa birliği ülkelerinde satışı varsa euro5 desteği vardır satılmıyorsa standartları karşılamıyordur...

Zaten düşük hacim 4 silindir ölçeğinde emisyonu ön planda tutup gücü kısarsan yaptığın işin bir anlamı esprisi kalmaz..
    PsychOnur bunu beğendi.

Motosikleti
    Beklemede
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki zx25r ab emisyon standartlarını desteklemiyor Buda yüksek ihtimal euro4 falandır zaten satış yapılan ülkelere bakarsan anlarsın Avrupa birliği ülkelerinde satışı varsa euro5 desteği vardır satılmıyorsa standartları karşılamıyordur...

Zaten düşük hacim 4 silindir ölçeğinde emisyonu ön planda tutup gücü kısarsan yaptığın işin bir anlamı esprisi kalmaz..
    ZX25R'ın Japonya için olan modelleri daha düşük HP ile yönetmeliğe uydurup sokmuşlardı. Belki bir ihtimal yapılabilir gibi geldi bana ZX4R için ama tabii gelmeme ihtimali daha yüksek. Biz yine N400 ile devam, onu da bulabilirsek tabii.

Zx4r bilmemde 2023 ilk çeyreğinde ninja 400 türkiyeye gelecekmiş kesin 200 bin üstü fiyatla gelir.

Motosikleti
    Beklemede
    Alıntı liger35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zx4r bilmemde 2023 ilk çeyreğinde ninja 400 türkiyeye gelecekmiş kesin 200 bin üstü fiyatla gelir.
    220'ye kadar çıkarım ben gelirse. CBR500R yeni modeli gelirse onu da düşünebilirim. Ama Kawasaki hep içimde kalan bir marka. Bakalım, hayırlısı

Youtube videolarında ninja 400 ninja 650 den daha hızlı gidiyor 210 gören var konu sadece hız değil tabi kawasaki kalitesi bende ölmeden bir kawasaki sahibi olmak istiyorum.
    PsychOnur bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    11 Eylülde global pazarda satışa çıkıyormuş diye bir haber okudum

Motosikleti
    düldül(z-one)
    türkiye ye gelecek ama fiyat ne olur bilmiyorum ninja 400'ün 2 katı fiyatı var neredeyse dolar bazında ve diğer 400lüklerden çok uçarı kaçarı bir özelliği yok 4 silindir olması dışında gidiş de aynı şekilde.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja 400 ABS - Amerika fiyatı : 5,500 usd Tr fiyatı: 357bin tl

Ninja ZX4RR Abs - Amerika fiyatı: 9,700 usd

oran/orantı yaparsak tahmini fiyatım : 635bin tl

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dedikodusu mu kaldı yahu recall bile yedi diyecektim de eski konuymuş.

Top Speed ve ses meraklılarının bayağı bir saldıracağı bir makina olacaktır ama Türkiye'deki fiyatını gerçekten düşünmek istemiyorum. :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Helal olsun Kawasaki'ye. 600cc'de bile 4 silindir modeller yok olmaya yuz tutmusken herifler tuttu 400cc 4 silindir model yapti yeni iyi mi?

Ustelik sase ve teknoloji yeni gibi. Sase Tirellis, ABS'siz modeli yok. Kawa'nin guncel 600cc 4 silindir modeli halen eski tip (tipik aluminyum sase, ABS'siz versiyonunu daha ucuza almak mumkun, ki elektronik sistem olmasi gerektigi gibi entegre degil demuhtemelen.)

Keske mumkun olsa da bir gun alip dagda ya da pistte deneyebilsem. Basarili olacak mi acep?

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun Kawasaki'ye. 600cc'de bile 4 silindir modeller yok olmaya yuz tutmusken herifler tuttu 400cc 4 silindir model yapti yeni iyi mi?

Ustelik sase ve teknoloji yeni gibi. Sase Tirellis, ABS'siz modeli yok. Kawa'nin guncel 600cc 4 silindir modeli halen eski tip (tipik aluminyum sase, ABS'siz versiyonunu daha ucuza almak mumkun, ki elektronik sistem olmasi gerektigi gibi entegre degil demuhtemelen.)

Keske mumkun olsa da bir gun alip dagda ya da pistte deneyebilsem. Basarili olacak mi acep?
    4 silindir olması ve Euro 5 emisyonlarina ragmen beygir gucunuj bu denli iyi olabilmesi gercekten teknolojik gelisme katiliyorum. Eski 250 4 silindirler ve 400 cc 4 silindirler geldi aklima mesela bir Gsxr 400 vardı dillere destan. 2001 yılında sahip oldugum CB one modelinin harika bir gidiş sesi ve kadife yumusakliginda gaz tepkisi vardı. Yağ filtresi bile bulmak sorun okdugu icin istemeyerek satmistim.

Şasi konusunda trellis şasi eski teknolojidir Ducatiler 748-916-996 serilerinde 750ss-900ss serilerinde kullanıldı. O zamanlar Japin 4 silindirlirlilerin bir çoğu halen çelik kutu şaşi kullaniyordu.

Alüminyum şasi bana gore daha guzel, Hatta PanigaleR tarzı karbon şasi harici en iyi dayanim/agirlik oranini koruyan şasi tipidir. Zaten Moto Gp yada wsb tarzi yarislarda karbon şasi yok ise alüminyum şasi kullanilmakta genelde.

Sonucta hafiflik onemli ozellikle sport motosikletlerde. Saglamlik derseniz zaten konu bambaska yere gider, alirsin çelik sasiyi hem ucuzda olur. Trellisler klasik çelik şasilere gore dayanimi daha az şasiler. Aluminyum ile pek de saglamlik konularinda fark yok. Yani uc kurusa bes kofte hem hafif olsun hem saglam olsun ararsak yuksek yogunluk ile hazirlanmis karbon sasilere bakmak lazim.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Nasıl bir katalizör ile gelecek onu merak ediyorum =)

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şunun hayaliyle uykuya dalıp rüyamda bunu kullandığımı görmek için dua ederdim.

14-15'li yaşlarım bunun hayaliyle geçmişti, zx4RR yine bir çok gencin hayalini süsleyecektir.

tommygun bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    400 cc, 4 silindir, 77 bg Motor çok yakışıklı da fiyat azıcık kallavi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)